Asus Rog

poruka: 15
|
čitano: 3.147
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Asus Rog

Pozdrav svima,

 

imam Asus Rog GL553VW, star je 2,5 godine, upali se normalno i kad krene podizat Windowse, samo se ugasi, nekad i uđe do Windowsa pa se ugasi.

Kažu mi prijatelj da je najvjerovatnije crkla u njemu grafička kartica NVIDIA GEFORCE GTX 960m.

Ako je u njoj problem postoji li neka opcija da se ona zamjeni ili popravi ili jednostavno nema pomoći i laptop je za smeće?

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 13:22 (Buba_77).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Asus Rog

U te dvije i pol godine, koliko cesto je bio odrzavan?

Ciscenje, promjena paste itd?

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Asus Rog

Jednom samo, prije pola godine. Nisam ga prije otvarao radi garancije

7 godina
protjeran
offline
Asus Rog

To je prerijetko, tj. vec prekasno. U slucaju da zelis jamstvo i da se odrzava,

onda to moze obaviti bilo koji PC servis, bez gubitka jamstva, kao i kod automobila,

sto moras mijenjat ulje i filtere, da bi masina radila normalno i ne kvarila se bespotrebno,

tako i elektroniku moras odrzavati, osobito laptope, jer njihovi hladnjaci su ultra mali,

ventilatori to brzo zastopaju, osobito jer vuku prasinu sa stola, poda, a kad ga se drzi

na posteljini da i nepricam.

 

Fino u nekakav PC servis nek pogledaju. Mozda ga samo treba ocistiti i bude sve OK.

A ako ne, onda znas sta se desilo - nije odrzavan, prekuhavao se dok mu nije dosao sudnji dan.

 

No kako je tvoj laptop star samo 2 i pol godine, ne znam - model je iz 10/2016, prodavao se do 12/2017,

a tako da si ga ili jako kasno kupio, ili polovnog mozda? U svakom slucaju, daj ga nekome u servis,

ne po selu, jer dobije jos vise po celu. Tko placa jeftino, placa servis dvaput.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Asus Rog

Kupio sam novi krajem 2017. godine u Nizozemskoj, tako da ima taman 2,5 godine sad.

Točno kad je istekla garancija, on se pokvaria. Momak koji se bavi laptopima kaže vjerovanto

grafička i da se možda može reparirat taj čip za nekih 100 eura, sad me zanima jel ima netko

iskustva s tim i jel se to može stvarno.

 

12 godina
offline
Asus Rog

Ne zelim po nikom unaprijed pljuvat, ali ako bi popravio 960m za 100e i da pritom ne koristi pecnicu volio bi i tu magiju vidjet.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Asus Rog

Imao sam gl702 identican laptop kao taj tvoj.Ako ulazi u windows vjerovatno nije gpu , nego se gasi zbog temperature iako mi je to malo cudno jer bi prvo laptop trebao throttlat i cak da ga upalis bez ventilatora morao bi radit.Prvo provjeri da li se ventilatori uopce vrte.Kazes garancija istekla imas 3 opcije:

1.Pocupat ram , HDD , wlan , tipkovnicu ,ekran i prodat mozda netko treba a ostalo bacit.

2.Uputit se u neki pc servis dat laptop da ga pogledaju i ustanove problem.

3.Da sam ocistis laptop od prasine i stavis novu termalnu pastu.Taj laptop se vrlo lako otvara ima samo 11 sarafa sa zadnje strane ako se dobro sjecam i zadnja stranica se skine dolje i imas pristup svemu , znaci nema vadenja maticne , otpajanja wlan kablova i provlacenja itd...Samo bateriju moras otkopcat prije nego zapocnes sa zamjenom paste i ciscenjem ja koristim stapice za usi i papir.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 14:15 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Asus Rog

Hmmm a gle mozda doma radi reballing, nije cijena losa za crnjaka rad,

al svejedno, ako ne radi reballing, onda nejdi s laptopom kod "momka",

kao sto sam ti napisao - tko placa servis jeftino, placa ga dvaput.

(ili kupuje laptop dvaput)

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Asus Rog

Ociscen je sad laptop i promjenjena je pasta i isto se gasi. 
Vjerovatno ce u dijelove onda, pitat cu jos onda za misljenje jos neki servis.

Uglavnom ako je graficka, nema tu spasa jel tako?

12 godina
offline
Asus Rog

Jel mozes u safe mode ili BIOS ako ti se ne gasi u biosu onda je mozda do samih windowsa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Asus Rog

U safe mode ne mogu a u biosu kad udem moze stat satima upaljen.

ako stavim cd za ponovnu instalaciju windowsa ponovo se ugasi.

uglavnom u biosu se ne gasi

7 godina
protjeran
offline
Asus Rog

Live Linux?

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Asus Rog

Provjerit ispravnost hard diska i radne memorije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Asus Rog

Hard disk provjeria na kompjuteru radi normalno, ram nisam jos jer nisam pronasao zamjenski.

 

12 godina
offline
Asus Rog

Provjeri sa Mem testom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 19:38 (MGloc).
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice