Vaš Hi Fi

poruka: 26
|
čitano: 13.758
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Vaš Hi Fi

Evo kako sam ima nekoliko godina zaražen Hi Fi bolešću,mene bi zanimalo na ćemu vi slušate glazbu?

Moj skromni Hi Fi se sastoji od:

 

NuForce IA7 integriranog pojačala

Rotel RCD1072 cd playera

Sonus faber Concertino Home zvučnici

Nordost Blue Heaven interkonekcijski i zvučnički kabeli

 

Sistem zvuči fino te ove godine nema više ulaganja u njega  već samo kupovina velikih količina orginalnih(da dobro ste pročitali) cd-ja.

Inače slušam uglavnom orginalne cd-je i koji put audio cd-je napravljene od flac-a.

Orginala imam oko 300 i broj ubrzano raste.

A sada vi.

Pozdrav iz Kaštela.

 

i cant wait 4 a weekend 2 begin
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2008 11:02 (galama).
16 godina
offline
Vaš Hi Fi

Izgleda da baš nema puno Hi-Fi zaljubljenika u doba mp3-ca.

Moj sistem je malo stariji ali još uvijek može dobro prodmati.

 

Pojačalo Technic SU-V460

Gramofon Technic SL-2000 + SME serie II  + Ortofon OM10

Cassette Deck Yamaha K-340

CD player Goodmans GCD-500S

Tuner Pioneer TX-1070L

Zvučnici Wharfedale Laser 90B + Monster kabeli

 

LP ploča i CD-a ne znam im broj.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Vaš Hi Fi

Metar i pedeset visine Technicsa.  Bezobzirna glad za profitom je

natjerala Panasonic da ugasi to ime.

Veliki sam ljubitelj NAD  komponenti.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Vaš Hi Fi
Zvučnici u monitoru,panasonic slušalice.
Ništa mi više ne treba
16 godina
offline
RE: Vaš Hi Fi

Hm.. ja slušam isključivo preko kompa zadnjih par godina, ALI imam Cambridge Soundworks Megaworks550 THX zvučnike koji se zaista odlično čuju (5x75 vata RMSa sateliti + 125 vata woofer) i imaju fenomenalni raspon, te minimalan šum.

Furam ih preko Creative Audigy 4 zvučne kartice, koja je za njih preporučana jer daje dobru čistoću zvuka i dostatnu kvalitetu signala.

Hi-Fi zagriženici bi me sad popljuvali sigurno, ali na mom se sustavu neki CD čuje podjednako dobro kao i na 7-8 puta skupljoj Hi-Fi opremi - provjereno znam, jer imam i ja frendove sa dosta skupom audio opremom pa smo uspoređivali (ljudsko uho jednostavno ne čuje razliku koja sigurno egzistira da se mjeri nekakvim osjetljivim instrumentima).

Po meni se jednostavno ne isplati toliki novac u to ulupati, ali ako nekoga veseli...

 

 


Intel Core2 Duo E6400, 4GB OCZ 800, GF8800GTS 640MB, nForce650iUltra
16 godina
moderator
offline
RE: Vaš Hi Fi
Stari Technicsov cetverokomponentni sustav EH60 (koristim samo prednje zvucnike i Kenwoodov subwoofer) kojeg jako volim i namjeravam koristiti dok drvo na zvucnickim kutijama ne istrune :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vaš Hi Fi
LUXX kaže...
Zvučnici u monitoru,panasonic slušalice.
Ništa mi više ne treba
 
isto ali bez zvučnika u monitoru :)
16 godina
neaktivan
offline
Vaš Hi Fi

Reciver Sony STR-DB 780 QS

MD  Sony MDS-Je 520

DECK  Sony TC-Ke 400S

DVD Sony DVP-NS 705V SACD

CD Sony CDP-XE 220

 

Front Speakers mission M34i

Rear Mission M31i

Centar Mission m3C2i

Sub Mission M3as

 

Kablovi zvučnički Audioquest Type 4 terminiran IXOS bananama

interkonekti VDH 102MK2

 


Core2Duo
16 godina
offline
Vaš Hi Fi

Sustav za komp: Logitech Z-2300 + X-Fi Xtreme Audio

 

Sustav za u sobu: Home-made sustav: http://uploadcentar.com/img19/5560img_3706.jpg (nisu inače ovako bezveze nabacani, to je snimano na dan kad sam sklopio sub)

 

Sateliti: Jedan driver je stari Panasonic od jedene stare linije (koja tjera satelite), a jedan je malo mlađi (samo 15ak godina) Pioneer za automobil (onaj bijeli) :D

Sub: Alpine SWS-3049 (stari freeair sub, zato tako velika kutija)

Pojačalo: Sateliti su spojeni na liniju, a sub tjera Magnat ULTRA 2000 za automobil spojen na Smartbox 550W PSU :)

 

Meni su super.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2008 17:54 (Vido).
16 godina
neaktivan
offline
Vaš Hi Fi

Napravih jednom prigodom i

za mog dobrog

starog Technicsa koji mi i danas krasi kredencu.

16 godina
neaktivan
offline
Vaš Hi Fi

Nikako da se skupi para, ali uskoro namjeravam složit kakav Hi-Fi sustav.

16 godina
neaktivan
offline
Vaš Hi Fi

nemam pojma koje su mu preformanse samo znam da imam hi fi 5 godina- sony- grmi da se susjedi žale a ne živim u stanu već u kući---najbliži susjed 50 metara.... moćna spravica 3 cda od jednom- ugrađeni subwoofer (jel se tak piše)....

16 godina
offline
Vaš Hi Fi

Prvo sam imao neku sony-evu liniju, onda mi je to postalo preslabo pa sam nabavio provision-ovo kucno kino (bilo je skupo ko suho zlato u ono vrijeme)

To kucno kino sam imao do prije 7-8 mjeseci - od tog konstantnog sviranja na maksimumu jako se grijalo pojacalo i svaki mjesec mi je krepo jedan izlaz (zbog jako velike kvalitete sustava Namigiva ) tak da je od kupljenog 5.1 sistema s vremenom nastao 2.1 sistem. Posto su ta dva satelita bila preslaba za cijelu sobu odlucio sam nabavit nekaj novog, izbor je ovog puta pao na Genius-ov 5.1 sistem SW-HF5.1 5000. Sistem ima ukupnu izlaznu sangu od 150 W rms. Bas je brutalan, bas sam jucer skinuo neke stvari koje imaju bolestan bass i malo testirao zvucnike - zakon!!

Sistem ima sve moguce i nemoguce ulaze i izlaze, motoriziran kotacic za pojacavanje, svi sateliti i woofer su u potpunosti izradjeni od drva!!

S ovim sustavom sam jako zadovoljan za sad, a dalje cemo vidjeti!!


PC RULES!!!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vaš Hi Fi

Komplet od Onkyakoji je kupljen jako davno, ali radi bez problema

 

Tuner T-4211

CD - DX-7210

Tape Deck - TA RW411

Pojacalo A-9210

 

Uz sve to idu slusalice Sennheser TR120 ( koje sam platio puno jeftinije nego sto se prodaju kod nas u Ve-mil)

 

Istra ti Materina
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.4.2008 8:39 (RAUL).
16 godina
offline
Vaš Hi Fi

integrirano pojacalo Vincet TAC34 (sve cijevi zamjenjene za El.Harmonix i GE)

zvucnici Quad 12L

cd player Marantz cd67se

gram Turandot 4040+grado green zvucnica, Cambridge audio Phono Preamp

interkonektor Kimber PBJ, zvucnicki DIY

Ovo mi je vjerojatno vec 5. ili 6. sistem u zadnjih par godina.

Od kada sam sredio gramofon, kupujem samo ploce :)

 

 

#define QUESTION ((bb) || !(bb))
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.4.2008 8:33 (hudo).
16 godina
neaktivan
offline
16 godina
offline
Vaš Hi Fi

CD player Marantz 5100

Receiver TEAC AG640

Zvucnici Mirage (ne znam sad tocno model, malo su stariji ali radi se o samostojecim 2 sistemcima 120 W na 8 ohma)

Sub Yamaha


Failure is allways an option.
16 godina
neaktivan
offline
Vaš Hi Fi

Moj prvi post Sramim se

 

Receiver Onkyo HT-R340

Zvučnički komplet Jamo S 406 HCS 1

DVD Recorder Philips

Malo basiran zvuk, morao sam smanjiti bass maksimalno (preko receivera).

Pozdrav!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.4.2008 12:30 (lian).
16 godina
offline
RE: Vaš Hi Fi

Na kompu:

 

Logitech Z-2300

 

Linija:

 

Sony MHC-RG590S

 

Slusalice:

 

Sennheiser HD 201

 

Uglavnom 700W RMS-a u sobi!

Da, 200 otpada na Logitech(super kvaliteta zvuka), a ostatak na Sony koji rastura( bas mi se premjesta okolo po sobi sve u 16!)

 

 

 

 


Amd Athlon64 X2 6400+ Black Edition, Thermaltake V1, Gigabyte GA-M56S-S3, Kingmax 4x1Gb DDR2 800, Powercolor Radeon 2600xt 256Mb DDR4, Forton Blue Storm 2 500W, Seagate 250GB, Samsung 205BW 20" Widescreen, Thermaltake Armor Jr.
16 godina
offline
RE: Vaš Hi Fi
Armor kaže...

Na kompu:

 

Logitech Z-2300

 

Linija:

 

Sony MHC-RG590S

 

Slusalice:

 

Sennheiser HD 201

 

Uglavnom 700W RMS-a u sobi!

Da, 200 otpada na Logitech(super kvaliteta zvuka), a ostatak na Sony koji rastura( bas mi se premjesta okolo po sobi sve u 16!)

 

 

 

 


 
Ne, to nema 700W RMSa. sto kod napisali u brošuri od linije!
Na iste zvucnike, "pravo" hifi stereo pojacalo od 50W (TAC34) svira puno glasnije od sony linije gdje deklariraju 2x180w rms. Oba dvoje imam doma :)

Posto je tema threada "Vaš HI FI", onda ovo "HI FI" bi trebalo iskljucivat sve mini linije i logitech/creative labs zvucnicke komplete. I Bose isto naravno!


#define QUESTION ((bb) || !(bb))
16 godina
offline
RE: Vaš Hi Fi

Nema 700, al ima 685W ak bas tak oces!

I zvucnici nemaju 180, nego 2x155W, a bas 175W!

Ak je ovo mini, (je u glupim papirima), onda sam ja  "pop"!

Kak moze neko nazvati nesto tesko vise od 20kg i da jedva stane u auto, "mini"!!

Sam bas moje linije ak nisi znal da ima i njega (jer ima samo ta i jos jedna slicna s basom i kosta 2500kn), visok je 41, a sirok 32cm!

Tolko o mini:

 

http://img504.imageshack.us/my.php?image=ss850534wo4.jpg

 

Da, i vecina ljudi nema hi fi pa pise o onom kaj ima jer i to svejedno svira-"zvucnici na monitoru" itd.!!!


Amd Athlon64 X2 6400+ Black Edition, Thermaltake V1, Gigabyte GA-M56S-S3, Kingmax 4x1Gb DDR2 800, Powercolor Radeon 2600xt 256Mb DDR4, Forton Blue Storm 2 500W, Seagate 250GB, Samsung 205BW 20" Widescreen, Thermaltake Armor Jr.
16 godina
offline
RE: Vaš Hi Fi

U domeni u kojoj se ovdje diskutira, Hi-Fi, to tvoje je mini, žao mi je kaj te moram razočarati :)

16 godina
neaktivan
offline
Vaš Hi Fi

Pojačalo-Technics SU A707

Tuner-Marantz ST4000

Disc player-Technics SJ PG3

Stereo cassette deck-Technics RS-TR575M2

Zvučnici-Celestion F-series

Slušalice-Sennheiser HD595

otkako sam nedavno kupio slusalice njih većinom koristim...

16 godina
offline
RE: Vaš Hi Fi
Armor kaže...

Nema 700, al ima 685W ak bas tak oces!

I zvucnici nemaju 180, nego 2x155W, a bas 175W!

Ak je ovo mini, (je u glupim papirima), onda sam ja  "pop"!

Kak moze neko nazvati nesto tesko vise od 20kg i da jedva stane u auto, "mini"!!

Sam bas moje linije ak nisi znal da ima i njega (jer ima samo ta i jos jedna slicna s basom i kosta 2500kn), visok je 41, a sirok 32cm!

Tolko o mini:

 

http://img504.imageshack.us/my.php?image=ss850534wo4.jpg

 

Da, i vecina ljudi nema hi fi pa pise o onom kaj ima jer i to svejedno svira-"zvucnici na monitoru" itd.!!!


 Volio bih vidjeti sto bi ostalo od ovog sistema da mu se pusti pravih 700W! Cak i za kakvu D klasu pojacala ili switching napajanje toliko wati je jako puno, a onda vidim ovaku mini liniju za zvucnickim kablom od 0,1mm2.
Zao mi je sto vlasnisi stvarno nasjedaju na marketinske stosove.

#define QUESTION ((bb) || !(bb))
15 godina
neaktivan
offline
Vaš Hi Fi

Saljem i ja opis svoje konfiguracije, sa zakašnjenjem.Dakle, ponosim se sa:

 

                  Harman Kardon Avr145 receiver (6.0 surround  mode - 40 watts per channel, stereo  mode - 50 watts per chanel, signal to noise ratio 100 dB, input sensitivity 200 mV)

                  JBL tower speakers Northridge series E60 3-way, 8"inch x2 (Max. recommended amp.  power - 175 watts,  NI 8 Ohms,  sensitivity  90 dB)

                  Harman Kardon 135  cd  player

                  Oxygen audio cables - sa srebrno - zlatnim vodičima

 

                  Na ovoj konf. slusam originalne cd - ove, ili one snimljene  pomocu FLAC kodeka. Spojio sam zvucnu karticu sa receiverom, tako da cesto slusam i  mp3-ce. No obavezno                       velike kvalitete (barem 192 bitrate,  VBR, ili vise), naravno sa DFX sound enchanherom u  pozadini,  koji s velikim uspjehom vraca visoku vjernost mp3- cama.

 

                    Ljude kojima one brojke gore zvuce smijesno bih molio da ne pisu nesuvisle komentare, jer ne znaju o cemu pisu.

 


Da zlo pobijedi, dovoljno je samo da dobri ljudi ne ucine nista.
16 godina
offline
Vaš Hi Fi

Na kompu:

 

GRUNDING v2000 pojačalo i GRUNDING zvučnici 150w RMS.

 

Logitech slušalice

 

Linija:

 

Sony MHC-EC77 2x130w RMS

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice