Usb 3.2 na usb 3.1

poruka: 8
|
čitano: 136
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
Usb 3.2 na usb 3.1

Tražim adapter da spojim usb 3.2 na usb 3.1

Monitor mi je usb 3.1, a uređaj ima kabel za 3.2 pa mi treba muški 3.1 koji ima ženski 3.2

Ima li negdje takva u Hr, možda neki link? Hvala od srca.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
Re: Usb 3.2 na usb 3.1
crocro23 kaže...

Tražim adapter da spojim usb 3.2 na usb 3.1

Monitor mi je usb 3.1, a uređaj ima kabel za 3.2 pa mi treba muški 3.1 koji ima ženski 3.2

Ima li negdje takva u Hr, možda neki link? Hvala od srca.

Moram priznati da mi nije jasno zašto ti treba nekakav adapter, gotovo svi USB konektori su isti neovisno o verziji USB-a, zar kabel fizički ne stane u konektor?

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
8 godina
A mislim da 3.2 koristi usb type c konektor a 3.1 koristi stari type A
2 godine
Usb 3.2 na usb 3.1

USB 3.2 Gen 2x2 moguć je samo putem USB Type-C veze.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
Usb 3.2 na usb 3.1

Te su malo zbunili sa nazivima jer su išli mijenjati, te svi postaju 3.2 uz određenu gen verziju:

USB 3.2 -> USB 3.2 Gen 2×2 - 20 gbps (type C)
USB 3.1 -> USB 3.2 Gen 2 - 10 gbps (type C, type A)
USB 3.0 -> USB 3.2 Gen 1 - 5 gbps (type A, type B, mini B micro B)

1 0 hvala 0
11 godina

-ne postoji takav adapter tj ne spajaš adapterom standard nego format (oblik-dimenzije).

-npr ako spojiš kablom typec radit će na onoj brzini koju dozvoljava usko grlo, tj 3.1, ako spojiš dva uređaja 3.2 radit će na toj brzini-standardu, ako spojiš na 2.0 .. s+radit će na tom standardu-brzini jer su unazad kompatibilni.

adapteri za usb-a/typec i sl su dostupni u trgovinama odavno dok novije mbo više klase imaju type c konektor kao i ostale klasične-A.

-istina može se spajati i 'standard' .. tj to je tad konverter, adapter+aktivna elektronika koja konvertira iz jednog standarda u drugi, ali opet je usko grlo isto. Svaki konverter je po logici istovremeno i adapter jer se različiti konektori koriste upravo da bi se razlikovali portovi-standardi-brzine/mogućnosti i zato je typec drugačijeg oblika nego A i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
ihush kaže...

-ne postoji takav adapter tj ne spajaš adapterom standard nego format (oblik-dimenzije).

-npr ako spojiš kablom typec radit će na onoj brzini koju dozvoljava usko grlo, tj 3.1, ako spojiš dva uređaja 3.2 radit će na toj brzini-standardu, ako spojiš na 2.0 .. s+radit će na tom standardu-brzini jer su unazad kompatibilni.

adapteri za usb-a/typec i sl su dostupni u trgovinama odavno dok novije mbo više klase imaju type c konektor kao i ostale klasične-A.

-istina može se spajati i 'standard' .. tj to je tad konverter, adapter+aktivna elektronika koja konvertira iz jednog standarda u drugi, ali opet je usko grlo isto. Svaki konverter je po logici istovremeno i adapter jer se različiti konektori koriste upravo da bi se razlikovali portovi-standardi-brzine/mogućnosti i zato je typec drugačijeg oblika nego A i sl.

O Bože, hahaha

Pa usb-c muški ne može u usb A ženski niti obrnuto. Postoji naravno, a kako misliš da spojiš najnovije mobitele na Dell monitor koji ima usb A, a svaki top brand mobitel ima isključivo USB C muški izlaz?

GAMER
9 godina
Anđeo bez falinge kaže...

USB 3.2 Gen 2x2 moguć je samo putem USB Type-C veze.

Tražim usb C koji ima muški izlaz za uključiti na USB A

Na ebay ima toga koliko želiš, ali trenutno nema slanja sa ebaya.

GAMER
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice