Usb 3.2 na usb 3.1

poruka: 10
|
čitano: 3.166
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Usb 3.2 na usb 3.1

Tražim adapter da spojim usb 3.2 na usb 3.1

Monitor mi je usb 3.1, a uređaj ima kabel za 3.2 pa mi treba muški 3.1 koji ima ženski 3.2

Ima li negdje takva u Hr, možda neki link? Hvala od srca.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Usb 3.2 na usb 3.1
crocro23 kaže...

Tražim adapter da spojim usb 3.2 na usb 3.1

Monitor mi je usb 3.1, a uređaj ima kabel za 3.2 pa mi treba muški 3.1 koji ima ženski 3.2

Ima li negdje takva u Hr, možda neki link? Hvala od srca.

 Moram priznati da mi nije jasno zašto ti treba nekakav adapter, gotovo svi USB konektori su isti neovisno o verziji USB-a, zar kabel fizički ne stane u konektor?

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
offline
Re: Usb 3.2 na usb 3.1
A mislim da 3.2 koristi usb type c konektor a 3.1 koristi stari type A
6 godina
protjeran
offline
Usb 3.2 na usb 3.1

USB 3.2 Gen 2x2 moguć je samo putem USB Type-C veze.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Usb 3.2 na usb 3.1

Te su malo zbunili sa nazivima jer su išli mijenjati, te svi postaju 3.2 uz određenu gen verziju:

USB 3.2 -> USB 3.2 Gen 2×2 - 20 gbps (type C)
USB 3.1 -> USB 3.2 Gen 2 - 10 gbps (type C, type A)
USB 3.0 -> USB 3.2 Gen 1 - 5 gbps (type A, type B, mini B micro B)

 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Usb 3.2 na usb 3.1

-ne postoji takav adapter tj ne spajaš adapterom standard nego format (oblik-dimenzije).

-npr ako spojiš kablom typec radit će na onoj brzini koju dozvoljava usko grlo, tj 3.1, ako spojiš dva uređaja 3.2 radit će na toj brzini-standardu, ako spojiš na 2.0 .. s+radit će na tom standardu-brzini jer su unazad kompatibilni.

adapteri za usb-a/typec i sl su dostupni u trgovinama odavno dok novije mbo više klase imaju type c konektor kao i ostale klasične-A.

 

-istina može se spajati i 'standard' .. tj to je tad konverter, adapter+aktivna elektronika koja konvertira iz jednog standarda u drugi, ali opet je usko grlo isto. Svaki konverter je po logici istovremeno i adapter jer se različiti konektori koriste upravo da bi se razlikovali portovi-standardi-brzine/mogućnosti i zato je typec drugačijeg oblika nego A i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Usb 3.2 na usb 3.1
ihush kaže...

-ne postoji takav adapter tj ne spajaš adapterom standard nego format (oblik-dimenzije).

-npr ako spojiš kablom typec radit će na onoj brzini koju dozvoljava usko grlo, tj 3.1, ako spojiš dva uređaja 3.2 radit će na toj brzini-standardu, ako spojiš na 2.0 .. s+radit će na tom standardu-brzini jer su unazad kompatibilni.

adapteri za usb-a/typec i sl su dostupni u trgovinama odavno dok novije mbo više klase imaju type c konektor kao i ostale klasične-A.

 

-istina može se spajati i 'standard' .. tj to je tad konverter, adapter+aktivna elektronika koja konvertira iz jednog standarda u drugi, ali opet je usko grlo isto. Svaki konverter je po logici istovremeno i adapter jer se različiti konektori koriste upravo da bi se razlikovali portovi-standardi-brzine/mogućnosti i zato je typec drugačijeg oblika nego A i sl.

 O Bože, hahaha

 

Pa usb-c muški ne može u usb A ženski niti obrnuto. Postoji naravno, a kako misliš da spojiš najnovije mobitele na Dell monitor koji ima usb A, a svaki top brand mobitel ima isključivo USB C muški izlaz?

GAMER
13 godina
offline
Re: Usb 3.2 na usb 3.1
Anđeo bez falinge kaže...

USB 3.2 Gen 2x2 moguć je samo putem USB Type-C veze.

 Tražim usb C koji ima muški izlaz za uključiti na USB A

Na ebay ima toga koliko želiš, ali trenutno nema slanja sa ebaya.

GAMER
12 godina
offline
Usb 3.2 na usb 3.1

da ne otvaram novu temu imam pitanje 

kupio sam 32 gb usb stick

na njega trebam kopirati video velićine 12 gb,svatov,

no dobijem poruku da je odredišna datoteka prevelika za kopiranje

kako da to kopiram na usb

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Usb 3.2 na usb 3.1
valisaurea kaže...

da ne otvaram novu temu imam pitanje 

kupio sam 32 gb usb stick

na njega trebam kopirati video velićine 12 gb,svatov,

no dobijem poruku da je odredišna datoteka prevelika za kopiranje

kako da to kopiram na usb

 Formatiraj USB na NTFS ili exFAT. Sada ti formatiran u FAT formatu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice