Pomoc za zvucnike sistema 5.1...

poruka: 26
|
čitano: 8.191
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Pomoc za zvucnike sistema 5.1...

Pozz :)
Ovako, namjeravam kupiti zvucnike modela  http://www.ekupi.hr/Zvucnik-Logitech-Z506-51-32736.aspx ili http://www.ekupi.hr/Zvucnici-51-Logitech-X530-38677.aspx , dvoumim se izmedu tih..
Sad, imam problem, (a mozda i nije), imam laptop, s vjerojatno integriranu zvucnu karticu, sa dva ulaza; mic i slusalice... da li bi ja mogao te zvucnike spojiti na laptop da rade svi? citao sam malo po forumima da je moguce samo sa bananama/cinc-evima... ovako, ja imam ovaj adapter ili kako god se zove : http://www.satprofi.at/images/product_images/original_images/klinke_chinch.jpg , i ove kable http://www.hama.hr/include/slike/1036/extra/00043328.jpg (to sam zajedno koristio kad sam mobitel na TV spajao i super radi) , e samo kako sam vidio fali mi ovaj neki adapter http://www.bug.hr/_cache/183c666a2259e73b81622e0dfa88ed9f.jpg ... a ako ne dobim sa zvucnicima neznam gdje bi mogao kupiti, pa dal zna neko di ima toga?
a u vezi ovih zvucnika, dal ima netko da ih ima? ima kakvih iskustava s njima?
eto to je za sad to... mislim da cu kupit ove prve, al neznam jos... samo me zanima dal ih je moguce spojiti a da se ne gubi snaga i ako ih je uopce moguce spojiti bez da kupujem usb zvucne jer su jako skupe kolko sam vidio.. unaprijed hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc za zvucnike sistema 5.1...
icoian5 kaže...

Pozz :)
Ovako, namjeravam kupiti zvucnike modela  http://www.ekupi.hr/Zvucnik-Logitech-Z506-51-32736.aspx ili http://www.ekupi.hr/Zvucnici-51-Logitech-X530-38677.aspx , dvoumim se izmedu tih..
Sad, imam problem, (a mozda i nije), imam laptop, s vjerojatno integriranu zvucnu karticu, sa dva ulaza; mic i slusalice... da li bi ja mogao te zvucnike spojiti na laptop da rade svi? citao sam malo po forumima da je moguce samo sa bananama/cinc-evima... ovako, ja imam ovaj adapter ili kako god se zove : http://www.satprofi.at/images/product_images/original_images/klinke_chinch.jpg , i ove kable http://www.hama.hr/include/slike/1036/extra/00043328.jpg (to sam zajedno koristio kad sam mobitel na TV spajao i super radi) , e samo kako sam vidio fali mi ovaj neki adapter http://www.bug.hr/_cache/183c666a2259e73b81622e0dfa88ed9f.jpg ... a ako ne dobim sa zvucnicima neznam gdje bi mogao kupiti, pa dal zna neko di ima toga?
a u vezi ovih zvucnika, dal ima netko da ih ima? ima kakvih iskustava s njima?
eto to je za sad to... mislim da cu kupit ove prve, al neznam jos... samo me zanima dal ih je moguce spojiti a da se ne gubi snaga i ako ih je uopce moguce spojiti bez da kupujem usb zvucne jer su jako skupe kolko sam vidio.. unaprijed hvala :)

 Sa svim Logitech 5.1 sistemima se dijeli adapter u koji ukapčaš sve veze od zvučnika, i taj adapter povezuješ s kompjuterom preko AUX kabela. Tako bi trebali svi zvučnici raditi, ali kao samo stereo.

 

Za 5.1 moraš zvučnu kupit.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc za zvucnike sistema 5.1...
blackjobmamba kaže...

Sa svim Logitech 5.1 sistemima se dijeli adapter u koji ukapčaš sve veze od zvučnika, i taj adapter povezuješ s kompjuterom preko AUX kabela. Tako bi trebali svi zvučnici raditi, ali kao samo stereo.

 

Za 5.1 moraš zvučnu kupit.

oces reci AUX kabel je ovo http://cableonlinestore.com/wp-content/uploads/2011/08/wpid-41NR1MTFH7L.jpg ?
ja imam takav samo bez 3.5mm na kraju, zato imam onaj adapter sto sam naveo da spojim cincheve...
a daj pojasni ovo " Tako bi trebali svi zvučnici raditi, ali kao samo stereo"... nisam te bas skuzio...

14 godina
neaktivan
offline
Pomoc za zvucnike sistema 5.1...

Svi zvučnici će raditi ali nećeš dobiti 5.1 efekt , nego će svaki zvučnik jednako svirat.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc za zvucnike sistema 5.1...
icoian5 kaže...
oces reci AUX kabel je ovo http://cableonlinestore.com/wp-content/uploads/2011/08/wpid-41NR1MTFH7L.jpg ?
ja imam takav samo bez 3.5mm na kraju, zato imam onaj adapter sto sam naveo da spojim cincheve...
a daj pojasni ovo " Tako bi trebali svi zvučnici raditi, ali kao samo stereo"... nisam te bas skuzio...

 Da to je AUX kabal, i točno ti takav treba, nikakav drugi.

 

Znači svi zvučnici daju zvuk, ali prednji lijevi i stražnji lijevi daju identično, isto tako i desna strana - znači nema surrounda - nema 5.1.

 

EDIT: Neće svi zvučnici jednako svirat, nego će bit podijela samo na lijevu i desnu stranu, ne na prednju lijevu, prednju desnu...

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2012 22:32 (blackjobmamba).
14 godina
neaktivan
offline
Pomoc za zvucnike sistema 5.1...

Tako je , krivo sam se izrazio , bit će stereo naprijed i nazad ustvari :)

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Pomoc za zvucnike sistema 5.1...

eh sad kolko sam to skuzio... skuzio sam da nema zvuka ko u kinu, to mi cak i nije nesto bitno... vise mi je da je glasna muzika i to da se lijepo cuje... imam ja komp ak bas ocu takav zvuk, jer on u sebi ima 5.1 zvucnu...al bas mi nije jasno dal je zvuk na lijevoj i desnoj strani isti ili nesto slabiji ili kako to ide? 
a daj nemoram kupovat AUX kabel :/ imam  http://www.sky-contact.hr/webshop/img/p/379-417-large.jpg to i imam  http://www.njuskalo.hr/image-w450/audio-ostalo/audio-adapter-3.5mm-2-cinch-2-kom-slika-8864960.jpg i to nakraju pospojim i isto dođe ko puni AUX kabel, ne?
znam da sam dosadan, al bas se ne kuzim u to, a ocu zvucnike za glasnu muziku, filmove, neke festice i tako... znaci da sve pospojim radilo bi sve normalno samo bez zvuka 5.1 (surround)? bilo bi ko normalni 2.1 sistem ali s 5 zvucnika i bassom?

EDIT: i bi to se dalo spojiti na DVD-player ili jos nesto? TV mozda? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2012 22:45 (icoian5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc za zvucnike sistema 5.1...
icoian5 kaže...

eh sad kolko sam to skuzio... skuzio sam da nema zvuka ko u kinu, to mi cak i nije nesto bitno... vise mi je da je glasna muzika i to da se lijepo cuje... imam ja komp ak bas ocu takav zvuk, jer on u sebi ima 5.1 zvucnu...al bas mi nije jasno dal je zvuk na lijevoj i desnoj strani isti ili nesto slabiji ili kako to ide? 
a daj nemoram kupovat AUX kabel :/ imam  http://www.sky-contact.hr/webshop/img/p/379-417-large.jpg to i imam  http://www.njuskalo.hr/image-w450/audio-ostalo/audio-adapter-3.5mm-2-cinch-2-kom-slika-8864960.jpg i to nakraju pospojim i isto dođe ko puni AUX kabel, ne?
znam da sam dosadan, al bas se ne kuzim u to, a ocu zvucnike za glasnu muziku, filmove, neke festice i tako... znaci da sve pospojim radilo bi sve normalno samo bez zvuka 5.1 (surround)? bilo bi ko normalni 2.1 sistem ali s 5 zvucnika i bassom?

 Da, to bi ti trebalo raditi. I da, bass će raditi. :)

 

Samo ako misliš te feštice imat negdje vanka, na otvorenom, 5.1 ti možda nije najbolje rješenje. Imao bi puno jači bass, i bolji zvuk, sa nekom linijom. Prvo dobro razmisli što ćeš više koristiti, jer je 5.1 ako tako radi, dobar samo za filmove i igre.

 

 

Zavisi o izlazima na DVD playeru i TVu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2012 22:48 (blackjobmamba).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc za zvucnike sistema 5.1...

e to me zanimalo, ja sam odlucio da kupujem 5.1... samo neznam koji su bolji.. prvi ili drugi xD ove x-530 mi ima bratic kuca mu grmi kad pusti mjuzu do sredine negdje... a ove prve nema niko pa neznam kakvi su...
ma imamo ti vatrogasni dom... unutra imamo svasta za igrat pa donesemo malo zvucnike da se zabavljamo malo... nista posebno...
decki hvala puno :D 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc za zvucnike sistema 5.1...
icoian5 kaže...

e to me zanimalo, ja sam odlucio da kupujem 5.1... samo neznam koji su bolji.. prvi ili drugi xD ove x-530 mi ima bratic kuca mu grmi kad pusti mjuzu do sredine negdje... a ove prve nema niko pa neznam kakvi su...
ma imamo ti vatrogasni dom... unutra imamo svasta za igrat pa donesemo malo zvucnike da se zabavljamo malo... nista posebno...
decki hvala puno :D 

 Kupi koje očeš, razliku nevjerujem da ćeš primjetit. Meni osobno X530 bolje izgledaju i njih bi uzeo iako su 'slabiji', i ostala bi mi koja kinta u džepu.

13 godina
online
Pomoc za zvucnike sistema 5.1...

Uzmi Z506 , snažniji su za 15 W !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoc za zvucnike sistema 5.1...

Nije za 15 , nego za 5 ali totalno nebitno.

Bitno je to što su kod Z 506 sateliti dvosistemski i zvuk je malo bolji nego kod X 530.

Na strani X 530 je nešto bolji subwoofer

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc za zvucnike sistema 5.1...
explorer 4 kaže...

Nije za 15 , nego za 5 ali totalno nebitno.

Bitno je to što su kod Z 506 sateliti dvosistemski i zvuk je malo bolji nego kod X 530.

Na strani X 530 je nešto bolji subwoofer

 To me sad podsjeti na nešto, uzmi Z506 bolje. Velika većina X530 sustava hvata radio ako je volume potenciometar manje ili više od točno pola tak da si i o tome razmisli, a to što si linko je preskupa trgovina. Imaš ih za 490 kuna.

13 godina
online
Re: Pomoc za zvucnike sistema 5.1...
explorer 4 kaže...

Nije za 15 , nego za 5 ali totalno nebitno.

Bitno je to što su kod Z 506 sateliti dvosistemski i zvuk je malo bolji nego kod X 530.

Na strani X 530 je nešto bolji subwoofer

Ma na eplati linku u prvom postu pise netočna snaga , a nije mi se dalo provjeravat na sluzbenoj stranici, pa sam tako i izracunao.Ali nema veze Z506 su noviji model i nasljednik X530 pa su tako i bolji odabir !

Music As A Weapon !!
13 godina
offline
Pomoc za zvucnike sistema 5.1...
  • 75 watts RMS
  • Satellites: 48 watts RMS (2 x 8 W front, 16 W center, 2 x 8 W rear)
  • Subwoofer: 27 watts RMS

Nezz ja kaj ti oćeš od tih zvučnika. Za tulume u sobi su možda dobri, van sigurno ne, ako misliš na laptop spojit uzmi vanjsku zvučnu, a to je opet dodatni trošak. Na kompu nezz kako je spojeno i valjda kako kažeš ima 5.1 zvučna integrirana, al koja je matična? Ako je neka jako stara, nije ni to riješenje, a opet komp je za razliku od laptopa nepomičan. Probaj nekak iskombinirat to da zvuči ok za tu cijenu. Mislim da je ok taj Z506...al samo ok.

★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pomoc za zvucnike sistema 5.1...

Ne! 5.1 sustavu za "feštice"!
Te stvari nisu namijenjene tomu.

Kako noć odmiče i tako i pića, ode tako i glasnoća gore. Kad ne budu više zvučnici mogli jače, ići ćeš podešavati gain softverski i nakon toga ne gine ti krepavanje.

PSN: filip99 // XF: filipscekic // Ti si kriva zbog mog piva, nemoj srećo, nemoj danas...
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
online
Pomoc za zvucnike sistema 5.1...

To se i meni s ekipom jednom dogodilo,  proprdili su !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoc za zvucnike sistema 5.1...

Kod Z-5500 će prije doć policija nego ćeš ti pojačat i držat na 2/3......

 

Ja svoje nemrem slušat na više od 7/20...neugodno mi zbog susjeda....a i jedan dan sam slušao 20 minuta na 9/20 i pogledam kroz prozor vidiš dolazi škoda, ja odma stišao, i vidim izlazi neki dečko iz auta, a to srećom bio sam prijatelj od susjeda prek puta u zgradi... :)

 

 

Zaš ne 5.1 za feštice? Pa nek čuju malo surround. :D

★★★★★
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc za zvucnike sistema 5.1...
DiRT kaže...

Kod Z-5500 će prije doć policija nego ćeš ti pojačat i držat na 2/3......

 

Ja svoje nemrem slušat na više od 7/20...neugodno mi zbog susjeda....a i jedan dan sam slušao 20 minuta na 9/20 i pogledam kroz prozor vidiš dolazi škoda, ja odma stišao, i vidim izlazi neki dečko iz auta, a to srećom bio sam prijatelj od susjeda prek puta u zgradi... :)

 

 

Zaš ne 5.1 za feštice? Pa nek čuju malo surround. :D

Zašto ne?

Zato jer je to glazba pobogu. Mono (ili stereo zvuk u najboljem slučaju).

I koliko god smiješno zvučalo, ti 5.1 zvučnici nisu "heavy duty", dakle ne mogu podnijeti visoka opterećenja kroz duže vremensko razdoblje(3-4 sata non stop glazbe). Pa čovječe, čak se i profi ozvučenje pregrije i moraš ih pustiti da malo odmaraju, a kamoli mali prdeki od 5.1 zvučnika. Vi svi mislite da možete iz tih malih satelita izvući snagu jednaku nekakvom disko klubu itd.

PSN: filip99 // XF: filipscekic // Ti si kriva zbog mog piva, nemoj srećo, nemoj danas...
14 godina
neaktivan
offline
Pomoc za zvucnike sistema 5.1...

Moji zvučnici su cipali 7 sati na 60 % i bila je poštena buka.

Naravno , nije im ništa bilo , niti su se prigrijali.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc za zvucnike sistema 5.1...
explorer 4 kaže...

Moji zvučnici su cipali 7 sati na 60 % i bila je poštena buka.

Naravno , nije im ništa bilo , niti su se prigrijali.

Ključna riječ. ;)

Govorim za ovog tipa koji bi odvrnuo do kraja 5.1 "za feštice neka ljudi malo čuju 5.1".

Sve je u redu dok ne počneš forsirati i naravno ako su ti zvučnici sposobni za tu razinu buke.

PSN: filip99 // XF: filipscekic // Ti si kriva zbog mog piva, nemoj srećo, nemoj danas...
13 godina
offline
Pomoc za zvucnike sistema 5.1...

Znam, sve mi je jasno, i ovo moje se grije kad su samo upaljeni i troši 40W bez da ih diraš...A nakon slušanja na pola i manje, bass malo pojačan, mislim da možeš jajca ispeć. :)

I znam kak je, npr u Aquariusu, to su zvučnici za pravi tulum, to te pravo protrese, užas...No dobro dođe koji put. :)

 

 

Inače, ako čovjek treba nek uzme Z506, al ako misli slušat tek tolko, malo filmovi, gaming, uobičajene stvari, a ako da drugi slušaju, slobodno nek uzme neku liniju tipa Sony, trosistemski zvučnici, a može i 2.1 sustav...dajte mu preporuke neke, ako znate bolje. A opet, kad bolje pogledam ponudu zvučnika, nema niš bolje od Z506 do 500 kn.

 

 

EDIT: @AlienWare1.......ako si meni reko: govorim za ovog tipa koji bi odvrnuo 5.1 za feštice nek čuju.....nisam tak lud, nit neću imat fešte, nebi si dozvolio tako nešto, još da mi neš s*ebu što se tiče općenitog, a ne samo zvučnika. :)
Meni je žao kad pojačam svoje zvučnike na trenutke na max (što već duuuugoo nisam učinio jer imam optiku i glasnije se čuje na optici) jer imam osjećaj kao da će se raspast i osjećam miris unutrašnjosti zvučnika kad je tako glasno, a i membrane se jako jako gibaju i nije mi drago zbog tog. A i na 2/3 u zadnje vrijeme ne pojačavam, a 99% vremena ih slušam na 1/8, 1/4, 7/20, kad se privikneš na te glasnoće, sve 3 glasnoće su dosta glasne za 20 kvadrata, pogotovo navečer na 1/8, previše...

★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2012 1:46 (DiRT).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pomoc za zvucnike sistema 5.1...

 

sve to ok. :)
ja sam se malo krivo izrazio, nisu to festice, vec dodemo nas par frendova, opalimo po ping-pongu, kartamo i samo da nam nesto svira u pozadini.. al takav je prostor da se super cuju i oni od 15w al meni trebaju jaci... :)
i da, vidim da pisete da bi se zvucnici trebali malo odmoriti od svega, al recimo mi smo slavili novu godinu prije par godina i trajalo je dva dana, i imali smo ogromne zvucnike od svaki po 700w, prek pojacala i cjelo vrijeme skoro do max su svirali.. niti se pojacalo grijalo ni zvucnici :D
bili su predobri i jos sluze u jednoj skoli/dvorani... :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pomoc za zvucnike sistema 5.1...

e da jer zna tko dal se daju x530 montirati na zid? msm dal imaju postolje na cemu stoje puno ili suplje? mozda glupo pitanje al eto haha

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Pomoc za zvucnike sistema 5.1...

Logitech X530se daju montirat na zid !

 

EDIT: pročitaj pod " features " !

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2012 14:08 (Haf932).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoc za zvucnike sistema 5.1...

Evo ovako,imam pitanje za zvucnike Logitech

X530.Posto su mi kratki kablovi za 5+1 zvuk,

kupio sam komad u koje se ustekaju kablovi

koji prenose 5+1 zvuk i nastavk ima taj AUX

kabel.Sada mene zanima,da li postoji

druga solucija osim zvucne kartice,da imam

5+1 zvuk?Jer ovako imam obican stereo.

I imam cudan problem,kada odem u

windowsima da testiram zvucnike koji se

cuju a koji ne,neki zvucnici pod tim testom

ne rade.Sve je spojeno kako treba,ali

srednji,sub,zadnji lijevi i zadnji desni ne sljakaju.

U cemu je problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice