Logitech G700 review by Pranja

poruka: 55
|
čitano: 13.147
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Logitech G700 review by Pranja

Logitech G700 review:

Pakiranje:

 

Miš je došao zapakiran u klasično Logitechovo pakiranje. Na pakiranju su navedene sve značajke miša. Unutar pakiranja osim miša nalazimo Logitech G Series Nano prijemnik (nije podržanana Unifyng tehnologija), upute,par Logitechovih papira sa informacijama,kabel za približavanje Nano prijemnika te kabel za punjenje miša kojim ujedno miš postaje žični. Napomenuo bih da sam u mišu zatekao Sanyo Eneloop bateriju, no to nije nažalost slučaj sa svim primjercima (nemojte se zbedirati ako ju ne dobijete). Cd sa driverima ne dolazi u kutiju (napokon) pa ih je potrebno preuzeti sa Logitechovih stranica.     

 

 

Izgled:

 

Miš ima jako izražen profil,izgleda agresivno ali se uklapa u bilo koju radnu okolinu ako uskladite ostatak periferije sa njim. Uglavnom je riječ o tri materijala koja se rabe na mišu-crna plastika koja je u rubu miša i oko senzora izbrušena tako da bude piano (loša ideja jer to privlači packe),

hrapava crna plastika na bokovima miša i glatka mat crna plastika od koje su napravljene lijeva i desna tipka. Ostale tipke su izvedene u piano plastici dok se kotačić sastoji od gume i plastike. Miš odlično izgleda sa svih strana,no dojam umanjuje prašina i dlake koje se hvataju na rub nožica.

 

Ergonomija:

Izuzetno udoban miš koji pruža odličnu potporu za sve prste, a osobito za palac. No iako je tijelo miša odlično,postoji par zamjerki- specijalne G tipke je očito dizajnirao retard jer osim što je tipkama na boku teško prići sa prstima, neobičnog su oblika i nisu udobni tako da će se večini ljudi uopće biti teško koristiti njima. Još jedna mana mišu je premala težina-za takav senzor,potreban je skoro pa dupla težina jer je miša prelagano za pomicati i tako dolazi do neočekivanih događaja na ekranu. Napomenuo bih i da se znoj ne lijepi na miša te vam se on neće sklizati i letjeti iz ruke jer je grip odličan a savršeno sjeda u ruku. No ne preporučujem ga ljudima sa debljim prstima jer bi im dodatne tipke lijevo od lijeve tipke mogle smetati.

 

Mogućnosti:

Osim senzora od 5700 dpi, ovaj glodavac posjeduje još sijaset mogućnosti i trikova kao što su-13 programabilnih tipki, Hyperscroll (odlična stvar za brzo pomicanje po dokumentima) , onboard gaming profili, te njihovo brzo podešavanje. Zgodna je mogućnost skrivanja prijemnika ispod poklopca baterije. Također je i prisutan LED indikator stanja baterije koji ujedno služi i kao indikator gaming profila te dpi razlučivosti.

 

Dojam:

 

Iako odličan gaming miša sa brdo mogućnosti, na putu do trona mu stoji loše trajanje baterije (svega 4 i pol dana u gaming profilu i pri 1000 reporta po sekundi). Napominjem da stvarno trajanje ovisi o vašoj uporabi miša. Osim te glavne mane,kritičnim smatram nedostatak opcije podešavanja težine ili barem druge baterije koja bi riješila oba problema. Ostatak miša smatram odličnim kao i mogućnost vlastitog programiranja tipki. U igrama se miš ponaša jednostavno odlično a u aplikacijama kao što je Photoshop briljira zbog programbilnih tipki-jednostavno manje posla na tipkovnici. Možete slobodno zadužiti tipke da obavljaju Copy/Cut/Paste. Pri podizanju miša ne dolazi do pomicanja kursora (nekima je to bitno) a miša slobodno možete držati na bilo koji omiljeni način jer odlično sjeda u ruku.

 

Plus:

-količina DPI

-izgled

-veličina

-ergonomija tijela miša

-13 programabilnih tipki

-profi spremljeni u mišu

 

Minus:

-prelagan miš

-prekratko trajanje baterije

-reterdiran oblik dodatnih tipki

 

Ocjene (*/5):

Pakiranje-5

Izgled-5

Ergonomija-3,5

Mogućnosti-4

 

Ukupno-3,5/5

SK crew
Moj PC  
10 0 hvala 9
16 godina
neaktivan
offline
Re: Logitech G700 review by Pranja

Gade{#}, ti si dobio Eneloop bateriju, ja neku tamo EniTime (il' kak se već piše).

Eh sad reterdiran izgled, meni izgleda baš brutalno{#}

Da, baterija je mana ali opet, ja ga ionako uvijek punim za vrijeme spavanja tako da sam siguran da mi neće crknut za vrijeme igranja. Čak planiram kupiti neku bateriju većeg kapaciteta..da se ima ne{#}

Za ove bočne tipke treba vremena da se navikneš, kasnije ti postane sasvim ok (barem meni).

 

I daj samo javi kad (ako uopće) ti se počne ljuštiti taj aluminijski sloj na scrollu (ili od čega je to već), meni se desni rub lijepo crveni (tamno narančasta boja točnije) i čini mi se da ni lijeva strana nije imuna.

 

 

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
12 godina
odjavljen
offline
Re: Logitech G700 review by Pranja
AA-d00d kaže...

Gade{#}, ti si dobio Eneloop bateriju, ja neku tamo EniTime (il' kak se već piše).

Eh sad reterdiran izgled, meni izgleda baš brutalno{#}

Da, baterija je mana ali opet, ja ga ionako uvijek punim za vrijeme spavanja tako da sam siguran da mi neće crknut za vrijeme igranja. Čak planiram kupiti neku bateriju većeg kapaciteta..da se ima ne{#}

Za ove bočne tipke treba vremena da se navikneš, kasnije ti postane sasvim ok (barem meni).

 

I daj samo javi kad (ako uopće) ti se počne ljuštiti taj aluminijski sloj na scrollu (ili od čega je to već), meni se desni rub lijepo crveni (tamno narančasta boja točnije) i čini mi se da ni lijeva strana nije imuna.

 

 

 A još sam i birao kojeg ću-ja uzeo zadnjeg na polici. Kladim se da onaj prvi nije imao Eneloop. XD

 

Miš izgleda dobro,ali su mi dodatne tipke kao na nekom genius-u. Miš ima lijepo zakrivljeno tijelo a tipke kao peraje morskog pasa. Zrig...

 

Ja svog puštam da se skroz isprazni,neću mu priuštiti taj užitak da stalno ima full punu bateriju.

 

Narančasto kažeš? Sigurno je od bakra-nisam bio siguran da je metal ali vjerojatno bakar sa premazom.

SK crew
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2011 1:12 (Pranja).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Logitech G700 review by Pranja
Pranja kaže...

Ja svog puštam da se skroz isprazni,neću mu priuštiti taj užitak da stalno ima full punu bateriju.

 

Naračasto kažeš? Sigurno je od bakra-nisam bio siguran da je metal ali vjerojatno bakar sa premazom.

Da, to je dobro da si napravio jer inače je senzor u k*rcu - pokazuje ti da je skoro prazan, a u biti je još ostalo pola "soka" u bateriji. Ugl to mi se popravilo dok sam ga pustio 3-4x da se pošteno isprazni, dok se cursor više uopće nije htio micati.

Da, točno tu boju bakra ima. Ugl ne smeta mi baš toliko, izgleda mi više badass (miš ionako ne mislim prodati koliko sam zadovaljan njime{#}) ali bode me u oči da je to samo jedna strana lol, da je još i lijeva takva bilo bi mi super.

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
12 godina
odjavljen
offline
Re: Logitech G700 review by Pranja
AA-d00d kaže...

Da, točno tu boju bakra ima. Ugl ne smeta mi baš toliko, izgleda mi više badass (miš ionako ne mislim prodati koliko sam zadovaljan njime{#}) ali bode me u oči da je to samo jedna strana lol, da je još i lijeva takva bilo bi mi super.

 Šmirgl papir i deri. ;)

SK crew
16 godina
neaktivan
offline
Logitech G700 review by Pranja

Ode garancija onda =P Još ću vidjeti da li će se i lijeva strana oljuštiti, ako ne onda ide na reklamaciju.

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Logitech G700 review by Pranja
AA-d00d kaže...

Ode garancija onda =P Još ću vidjeti da li će se i lijeva strana oljuštiti, ako ne onda ide na reklamaciju.

 Mislim da to spada u trošenje prilikom uporabe i da to garancija ne pokriva. Najprije kontaktiraj Logitech pa vidi što oni imaju za reći.

SK crew
16 godina
neaktivan
offline
Logitech G700 review by Pranja

Trošenje prilikom uporabe malo sutra, to mi se počelo ljuštiti u roku mjesec dana lol.

Ma ta pojedinost me inače ne brine, ako mi Protis neće uvažiti reklamaciju onda šaljem njima pa da mi pošalju natrag novi (ipak Logitech ima odličan support), ili čak tu u Zagrebu odem u njihov ured.

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Logitech G700 review by Pranja

Probaj, ali kao što kažem,nisam 100 % siguran da će prihvatiti. Ako prihvate, to je još jedan plus za Logitech.

SK crew
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Logitech G700 review by Pranja

Dečki, meni nekako sve više žao što sam zamjenio ovog glodavca za RAT7, još se nisam naviko, G700 mi je odlično "ležo" u ruci, a o software-u da ne pričam, stalno nešto šteka, jedno vrijeme mi se dešavalo da miš počne reagirati tek 10-15 sekundi nakon što se Windows upali!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Logitech G700 review by Pranja
Ivsa kaže...

Dečki, meni nekako sve više žao što sam zamjenio ovog glodavca za RAT7, još se nisam naviko, G700 mi je odlično "ležo" u ruci, a o software-u da ne pričam, stalno nešto šteka, jedno vrijeme mi se dešavalo da miš počne reagirati tek 10-15 sekundi nakon što se Windows upali!?

 rat7 rastura! podesi ga malo, rasiri, stavi mu iza onu guzicu sto strsi u zrak - ja imam sapu velisine osrednje lopate i mis mi je super sjeo

 

dodatak: malo sam previse rasirio sjediste za palac, pa sam to morao sa sarafom malo vise "priljubiti" uz samog misa ali inace - mis je zakon. nikad vise nista drugo nese na moj stol. i bas mi je fora sto je na usb kabl, nemam vise mjenjanja baterija u kriticnim trenutcima ...

colonello bastardo
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2011 13:32 (colonello_Bastardo).
14 godina
offline
Re: Logitech G700 review by Pranja
colonello_Bastardo kaže...
Ivsa kaže...

Dečki, meni nekako sve više žao što sam zamjenio ovog glodavca za RAT7, još se nisam naviko, G700 mi je odlično "ležo" u ruci, a o software-u da ne pričam, stalno nešto šteka, jedno vrijeme mi se dešavalo da miš počne reagirati tek 10-15 sekundi nakon što se Windows upali!?

 rat7 rastura! podesi ga malo, rasiri, stavi mu iza onu guzicu sto strsi u zrak - ja imam sapu velisine osrednje lopate i mis mi je super sjeo   TAKOĐER

 

dodatak: malo sam previse rasirio sjediste za palac, pa sam to morao sa sarafom malo vise "priljubiti" uz samog misa ali inace - mis je zakon. nikad vise nista drugo nese na moj stol. i bas mi je fora sto je na usb kabl, nemam vise mjenjanja baterija u kriticnim trenutcima ...

A misliš da nisam, tjedan dana već šarafam po njemu, nikako da mi sjedne, desno mi je pinky rest, lijevo mi nije skroz rašireno, malo sam uvuko, a nazad mi je onaj povišeni nastavak, tako mi je najugdonije, al sa G700 osjećaj je bio još prirodniji, ne znam, možda se samo moram naviknuti, al sve više razmišljam da si opet uzmem G700!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
12 godina
odjavljen
offline
Logitech G700 review by Pranja
Ja kazem-hebes misa za kojeg moras imat diplomu iz strojarstva da bi ga podesio.
SK crew
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Logitech G700 review by Pranja

ja bi kupio sanyo eneloop 2700 mAh,zanimame jel možeo doći do kakvi oštećenja miša ako uzmem bateriju jaću od 2000 mAh

i jel mi se isplati po vremenu trajanja uzeti 2700 ili da uzmem slabije

BF3:crna_bandera
12 godina
odjavljen
offline
Re: Logitech G700 review by Pranja
Wolf88 kaže...

ja bi kupio sanyo eneloop 2700 mAh,zanimame jel možeo doći do kakvi oštećenja miša ako uzmem bateriju jaću od 2000 mAh

i jel mi se isplati po vremenu trajanja uzeti 2700 ili da uzmem slabije

 Nije ti to "jačina". mAh je mjera za kapacitet baterije. Što je kapacitet veći,duže će trajati.

SK crew
12 godina
offline
Logitech G700 review by Pranja

Pozdrav ljudi!

 

Imam G700 i prezadovoljan sam s njim!

To je definitivno najbolji mis koji sam probao. Na drugom mjestu je Mx1000.

Nazalost, jos nisam isprobao RAT 7, ali vjerojatno i necu, jer mi G700 nema mane :)

 

Imam dva pitanja:

1. Da li vam je najgornja tipka pokraj glavne (G10) tvrdja od ostale dvije pokraj nje (G8 i G9)?

Meni je tvrdja, al sam se naviknuo. Sad sam se sjetio, pa reko da pitam, mozda mi mis ima bug :)

 

2. Formatirao sam komp i ponovo snimio drivere i softver.

I prilikom instalacije mi je javio da ce prebrisati postavke u misu.

Kako su se onda hvalili da postavke mozes nositi od kompa do kompa, ako ti ih obrise prilikom instalacije sofvera?

 

 

P.S. Pranja, kako to da si stavio: Mogucnosti - 4?

Jer koliko vidim, mis moze sve sto zazelis...

Pedo medo, Pedo medo, vabi te sa sladoledom
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Logitech G700 review by Pranja
CyberDemonVZ kaže...

1. Da li vam je najgornja tipka pokraj glavne (G10) tvrdja od ostale dvije pokraj nje (G8 i G9)?

Meni je tvrdja, al sam se naviknuo. Sad sam se sjetio, pa reko da pitam, mozda mi mis ima bug :)

Eh da to nisi sad rekao ne bih ni skužio valjda, ali i dalje su G9 i G8 dovoljno tvrde, za razliku od G4-G7 ali naviknuo sam se na to =P

 

CyberDemonVZ kaže...

2. Formatirao sam komp i ponovo snimio drivere i softver.

I prilikom instalacije mi je javio da ce prebrisati postavke u misu.

Kako su se onda hvalili da postavke mozes nositi od kompa do kompa, ako ti ih obrise prilikom instalacije sofvera?

 

Moraš spremiti profile na mišu iako mislim da su ova 3 osnovna već gore automatski. Ugl:

Odeš na Profile Manager i tamo bi ti trebala biti kvačica pored profila za "Onboard memory",

1 1
ako nije ideš iznad na "Onboard memory" i označiš koji profil želiš spremiti gore i klikneš "save"
2 2
i onda će ti biti kvačica:

3 3
 

 

Profile možeš i spremiti u neki folder na disku - isto pod "Profile Manager" ali klikneš na "Export" za svaki profil koji želiš sačuvati, nakon što reinstaliraš drivere profile vratiš sa "Import". Ali pazi da ih opet spremiš u memoriju od miša.

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.12.2011 15:51 (AA-d00d).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Logitech G700 review by Pranja
CyberDemonVZ kaže...

 

 

 

P.S. Pranja, kako to da si stavio: Mogucnosti - 4?

Jer koliko vidim, mis moze sve sto zazelis...

 Da, mogu ali samo četiri dana bez žice.

SK crew
14 godina
odjavljen
offline
Logitech G700 review by Pranja

Ono što bih ja ukratko rekao za taj miš:

 

 

Najbolji miš za ruku koji sam do sada probao, jednostavno savršeno sjeda, ALI, desna tipka je previše iza, tj meni ju je malo teže dohvatiti ako skroz položim dlan. Eto, ostalo se slažem :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Logitech G700 review by Pranja
AA-d00d kaže...

Profile možeš i spremiti u neki folder na disku - isto pod "Profile Manager" ali klikneš na "Export" za svaki profil koji želiš sačuvati, nakon što reinstaliraš drivere profile vratiš sa "Import". Ali pazi da ih opet spremiš u memoriju od miša.

Hvala na iscrpnom odgovoru!

Ali sve, sam vec to znao. :)

 

Kad imas profil na misu, kod ponovne instalacije softver javi da ce obrisati profile na misu!! (sto mi je, blago receno, glupo).

A sto se tice spremanja profila na disk, i kasnijeg ponovnog ucitavanja, to vjerojatno mogu i ostali misevi, tako da u ovom slucaju ne vidim prednost profilova na samom misu. :(

 

I jos jedna stvar, General profil se moze spremiti, ali se ne moze vratiti na mis.

Bar kod mene. Ne mogu ga obrisati, maknuti, zamjeniti.... Siva je tipka.

Pedo medo, Pedo medo, vabi te sa sladoledom
16 godina
neaktivan
offline
Re: Logitech G700 review by Pranja
CyberDemonVZ kaže...
AA-d00d kaže...

Profile možeš i spremiti u neki folder na disku - isto pod "Profile Manager" ali klikneš na "Export" za svaki profil koji želiš sačuvati, nakon što reinstaliraš drivere profile vratiš sa "Import". Ali pazi da ih opet spremiš u memoriju od miša.

Hvala na iscrpnom odgovoru!

Ali sve, sam vec to znao. :)

 

Kad imas profil na misu, kod ponovne instalacije softver javi da ce obrisati profile na misu!! (sto mi je, blago receno, glupo).

A sto se tice spremanja profila na disk, i kasnijeg ponovnog ucitavanja, to vjerojatno mogu i ostali misevi, tako da u ovom slucaju ne vidim prednost profilova na samom misu. :(

Da, sad sam baš sam to probao, sve divno i krasno ali pri pokretanju setpointa nakon nove instalacije morašrestoreat postavke miša inače ne možeš ući u drivere miša =/

Ali ako miš nosiš na drugi komp profili i dalje ostaju na mišu (ako si ih spremio), sve dok ne želiš ući u setpoint xD

 

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
12 godina
offline
Re: Logitech G700 review by Pranja
AA-d00d kaže...

Da, sad sam baš sam to probao, sve divno i krasno ali pri pokretanju setpointa nakon nove instalacije morašrestoreat postavke miša inače ne možeš ući u drivere miša =/

Ali ako miš nosiš na drugi komp profili i dalje ostaju na mišu (ako si ih spremio), sve dok ne želiš ući u setpoint xD

 

Hvala na potvrdi!

Bas su bedasto to napravili :)

Mozda bi trebalo na Logitech forum javiti da dodaju mogucnost u setpoint da kod instalacije on skine podatke iz misa.

 

Al je zato, osim ove nelogicnosti, ostatak setpointa odlican. Bar sto se mene tice.

Pedo medo, Pedo medo, vabi te sa sladoledom
12 godina
neaktivan
offline
Logitech G700 review by Pranja

Miš se puni prelo kabela jel da?

zokac
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Logitech G700 review by Pranja
zokac1 kaže...

Miš se puni prelo kabela jel da?

Nemam baš iskustva s bežičnim miševima, ali mislim da dobiješ punjive baterije!

I want to taste you but your lips are venomous poison You're poison, running through my veins
13 godina
offline
Re: Logitech G700 review by Pranja
zokac1 kaže...

Miš se puni prelo kabela jel da?

Da, puni se preko kabla !

Music As A Weapon !!
12 godina
neaktivan
offline
Logitech G700 review by Pranja

ok mislim uzet ovaj mis prek ebaya za 350 kn mislim da se stvarno isplati i ljepo izgleda mis i sve i jel imate kaakvih losih iskustava s ovim misem da znam da ga uzmem il ne..

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Logitech G700 review by Pranja
cujko14 kaže...

ok mislim uzet ovaj mis prek ebaya za 350 kn mislim da se stvarno isplati i ljepo izgleda mis i sve i jel imate kaakvih losih iskustava s ovim misem da znam da ga uzmem il ne..

Ja sam na Njuskalu nasao novog zapakiranog za 350KN i slijedeci dan je bio kod mene. Cisto za informaciju :)

 

Jedini minus je trajanje baterije od max nekoliko dana kod full koristenja.

Ali posto se u letu moze spojiti na kabel koji mi stoji pokraj podloge za misa, to mi ni nije minus :)

 

I ako imas prilike, probaj ga u nekom ducanu da ne bi bilo da ti ne pase u ruku.

Meni je savrsen :)

 

I da, s lijeve strane, tamo gdje dolazi palac, je gruba tekstura. Ne znam iz kojeg razloga i meni je neko vrijeme smetalo dok se nisam naviknuo.

 

Tipke, softver, odaziv, kvaliteta izrade, prijem... sve mi je odlicno.

Battlefield 3: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
Logitech G700 review by Pranja

a mislim glupo mi doc sad u ducan i rec dajte mi g700 da probam kakav je XD

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Logitech G700 review by Pranja
cujko14 kaže...

a mislim glupo mi doc sad u ducan i rec dajte mi g700 da probam kakav je XD

Meni su u VZ Linksu otvarali i tipkovnice i misa.

Battlefield 3: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
Logitech G700 review by Pranja

onda cemo otic i probat ..

 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice