Logitech Cordless Desktop s510 problem

poruka: 12
|
čitano: 2.994
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Logitech Cordless Desktop s510 problem

Evo kupio sam bezicnu tipkovnicu i misa koji ne reagiraju dok se OS ne pokrene. To nema smisla jer nemogu ulazit u bios kao ni kretat se po OS izborniku...

Dal se to nekako da sredit?

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Logitech Cordless Desktop s510 problem

Probaj vidjeti (ako imaš drugu tipkovnicu) u BIOSu da li ti je Power On namješten na S1 ili S3 mod. Meni je to riješilo problem sa wake up iz Sleep kod Viste. Uključi S1 mod, ako koristiš Sleep, dakle ako imaš Vistu. Kod XP ne bih znao jer imam tipkovnicu od malo! Ako ti je problem i poslije Shut Down pa podizanja OS zanemari post... Ja sam se susreo s tim nedavno kod korištenja Sleep moda.

Intel Core 2 Quad Q6600 , 4x2.4GHz, socket 775, 8Mb L2 cache, DDR2 4GB (2x2GB kit) PC8000 (1000MHz) OCZ, Platinum XTC, DC kit, VGA Ati Radeon HD 4870, 1024Mb GDDR5 256bit, Dual DVI, PCI-E, HDTV
16 godina
neaktivan
offline
Logitech Cordless Desktop s510 problem

Vec sam nesto namjesto po biosu i uglavnom sad mi ne radi samo kad se ugasi komp. Kod restarta radi... Probat cu sad namjestit to na S1 pa javim kako je proslo... btw. imam vistu

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Logitech Cordless Desktop s510 problem

Gledajuci ovaj problem da ne možeš pokrenuti bios niti izabrati os općenito bi trebao biti problem do matične jer ako se ne varam tipkovnica koristi usb konektor. Na najvećem dijelu matičnih ploča S1 i S3 sustav neće pomoći da se riješiš problema jer nije povezan sa time. Bolje pogledaj u opcija od matične za usb perhiperal devices ili nesto slicno tome (reci koju tocno maticnu imas pa cemo naci ti tu opciju) da li stoji da je postavljena na OS ili BIOS - ako stoji da je postavljena na os znaci da prepoznavanje nece ici od bios-a nego tek kod podignutog os-a. Ukratko - ako nisi uspio riješit problem - baci naziv matične pa ćemo naći riješenje.

www.thp.hr
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Logitech Cordless Desktop s510 problem

Koja je razlika između S1 i S3 sustava?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Logitech Cordless Desktop s510 problem

Prvo ukljuci u komp tipkovnicu koja se ne spaja preko USB-a (nego preko onog okruglog, ubi me al sad se nemogu sjetit kak se zove!), odi u bios i tamo pronadji negdje gdje pise USB keyboard i to postavi na "yes" (ili enabled, ili tako nesto), onda ugasi komp, stavi novu tipkovnicu i sve bi ti trebalo radit.

Nothing is true, everything is permitted... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Logitech Cordless Desktop s510 problem

Evo u BIOSU usb perhiperal devices pa USB keyboard enable i USB mouse enable pa radi....

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Logitech Cordless Desktop s510 problem

Nema na cemu.

Što se tiče S1 i S3 sustava općenito se radi o ACPI (Advanced Configuration and Power Interface) koji ustvari određuje koliko se napajanja koristi za održavanje sustava. S3 je ustvari STR suspend to ram sustav i on je po meni najbolji jer dozvoljava novim računalima da iskoriste neke funkcije koje donose štednju. Jer prilikom korištenja S3 sustava - rami jedini ostaju pod naponom (naravno i matična ploča) - prilikom podizanja sustava on sve vraća iz rama i računalo nastavlja radit. Znači ako je sustav u S3 načinu rada to će značit kada ode u sleep da neće radit ni hladnjaci, niti disk niti ništ - da će se činit kao da je ugašen. S1 sustav po ovome znači troši puno više struje kada se ne koristi, ali zato starija ga računala najvećim dijelom podržavaju dok s3 zna imati svojih mušica nakon vraćanja i sleep mode-a računala.

www.tehnicka-podrska.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Logitech Cordless Desktop s510 problem

@thp

Ja mislim da sam mu ja pomogao (peri batini), jer je napravio tocno ono sto sam mu ja rekao, ali hvala tebi jer si ovo pojasnio u zadnjem postu, to je meni pomoglo!

EDIT: E da, molim vas recite kako se zove taj okrugli prikljucak za (starije) tipkovnice i miseve! Ubit ce me to jer se ne mogu sjetit, a 100% znam da znam!!!

Nothing is true, everything is permitted... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.10.2008 8:22 (Assassin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Logitech Cordless Desktop s510 problem

PS2  - ali tipkovnica S510 ne ide preko ps2 osim miš-a.

edit: "Sry assasin - vidio sam da je našao opciju koju sam mu prethodno predložio da nađe pa sam pomislio da je stime našao odgovor".

www.tehnicka-podrska.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.10.2008 8:34 (thp).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Logitech Cordless Desktop s510 problem
thp kaže...

PS2  - ali tipkovnica S510 ne ide preko ps2 osim miš-a.

edit: "Sry assasin - vidio sam da je našao opciju koju sam mu prethodno predložio da nađe pa sam pomislio da je stime našao odgovor".

 HVALA! Koji glupi osjecaj kad znas da znas, a ne mozes se sjetit.
Ma sve OK, samo sam se i ja sad zbunio, jer nisam znao koji mu je odgovor pomogao!
Nothing is true, everything is permitted... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.10.2008 8:36 (Assassin).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Logitech Cordless Desktop s510 problem
thp kaže...

Nema na cemu.

Što se tiče S1 i S3 sustava općenito se radi o ACPI (Advanced Configuration and Power Interface) koji ustvari određuje koliko se napajanja koristi za održavanje sustava. S3 je ustvari STR suspend to ram sustav i on je po meni najbolji jer dozvoljava novim računalima da iskoriste neke funkcije koje donose štednju. Jer prilikom korištenja S3 sustava - rami jedini ostaju pod naponom (naravno i matična ploča) - prilikom podizanja sustava on sve vraća iz rama i računalo nastavlja radit. Znači ako je sustav u S3 načinu rada to će značit kada ode u sleep da neće radit ni hladnjaci, niti disk niti ništ - da će se činit kao da je ugašen. S1 sustav po ovome znači troši puno više struje kada se ne koristi, ali zato starija ga računala najvećim dijelom podržavaju dok s3 zna imati svojih mušica nakon vraćanja i sleep mode-a računala.

 Hvala na odgovoru. Cool
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice