Descension by 3rd Element Studios

poruka: 100
|
čitano: 17.562
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Descension by 3rd Element Studios

Evo mojih dojmova:

 

Jako mi se svidja kako je igra prezentirana - dublja prica, filozofska gledista itd...

To me podsjeca me na Mass Effect i KOTOR seriju.

Isto mi se cini super sto ciljate na uzu grupu ljudi. Mislim da tako imate puno vece sanse

za napraviti hit. Dosad vidim nekakvu tendenciju da developeri pokusavaju udovoljiti

sto vecem broju ljudi pa totalno razvodne igru sto kod vas mislim da nece bit slucaj.

 

Nisam bas upoznat sa pozadinom igre, ali ima jedna stvar koja mi je zapela za oko kod concept arta.

Nije sad bogzna kakav deal breaker, ali nekako mi neki likovi nisu sasvim sci-fi feel.

Odjeca glavnog junaka mi previse baca na pirate s kariba.

Isto mi se ne svidja onaj lik sa sith lord kukuljicom i bradom i brkovima.

Izgleda mi kao neki space carobnjak.

Mozda se na kraju sve dobro uklopi, ali zasad mi se cini da bi bilo mozda bolje

ici u Mass Effect smjeru sto se tice nekih stvari u concept artu.

Naravno ne treba kopirati igru, ali znate onu : Dobri umjetnici kopiraju, vrhunski kradu :)

 

Nazalost ne mogu instalirati alfa verziju na win8 tako da to je sve od mene.

 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Descension by 3rd Element Studios
crnyo kaže...

Evo mojih dojmova:

 

Jako mi se svidja kako je igra prezentirana - dublja prica, filozofska gledista itd...

To me podsjeca me na Mass Effect i KOTOR seriju.

Isto mi se cini super sto ciljate na uzu grupu ljudi. Mislim da tako imate puno vece sanse

za napraviti hit. Dosad vidim nekakvu tendenciju da developeri pokusavaju udovoljiti

sto vecem broju ljudi pa totalno razvodne igru sto kod vas mislim da nece bit slucaj.

 

Nisam bas upoznat sa pozadinom igre, ali ima jedna stvar koja mi je zapela za oko kod concept arta.

Nije sad bogzna kakav deal breaker, ali nekako mi neki likovi nisu sasvim sci-fi feel.

Odjeca glavnog junaka mi previse baca na pirate s kariba.

Isto mi se ne svidja onaj lik sa sith lord kukuljicom i bradom i brkovima.

Izgleda mi kao neki space carobnjak.

Mozda se na kraju sve dobro uklopi, ali zasad mi se cini da bi bilo mozda bolje

ici u Mass Effect smjeru sto se tice nekih stvari u concept artu.

Naravno ne treba kopirati igru, ali znate onu : Dobri umjetnici kopiraju, vrhunski kradu :)

 

Nazalost ne mogu instalirati alfa verziju na win8 tako da to je sve od mene.

Puno hvala na opširnim dojmovima.

I meni se puno svidio koncept kada sam došao u tim, sva ta dublja priča i filozofska gledišta se još unapređuju i sve je maksimalno detaljizirano za jedan indie tim, igra ima potencijala i sadržaja za mnogo više, ali trenutno nismo u mogućnosti da toliko razvijamo. Ko zna šta kasnije može biti.

Bilo je usporedbi sa Mass Effectom, ali s obzirom na da nismo još nikakav gameplay prikazali ili neke mehanike igre mislim da je rano za to, ali naravno da nam je čast kada se igra uporedi sa nekim sjajnim hitovima. Što se tiče ciljanja na užu publiku, samo tako i možemo opstati i pokušati prilagoditi starijim fanovima, naravno prvi je projekt, ali činimo sve da najbolje pripremimo igru.

 

To nam je upravo i cilj, igra nije uopšte kompletno sci-fi igra nego neki miks između fantasy - scifi - i još par tipova. Tako da vjerujem da se te primjese i primjete.

Alpha verziju nemoj ni pokušavati jer je stari tip igre na kojem su radili dva člana prije godinu dana kada se tim nije ni osnovao :D

Još jednom hvala na iscrpnim dojmovima, ako te još šta zanima slobodno pitaj, to vrijedi i za ostale :D

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
13 godina
neaktivan
offline
Descension by 3rd Element Studios

Evo upravo je obavljen i intervju sa ponovno otvorenim gaming portalom IN-Game. Možete pročitati na OVOM linku.

Pored ove informacije, biće još par novih slika ove sedmice.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Descension by 3rd Element Studios

Tek sad vidjeh onaj Storage Room "trailer". Stvarno grafički odlično odrađen posao!

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Descension by 3rd Element Studios
4ucker kaže...

Tek sad vidjeh onaj Storage Room "trailer". Stvarno grafički odlično odrađen posao!

To je prvi level u kojem sam ja radio, zajedno sa Robom. Imao sam nekih grešaka u dizajnu jer nije ispalo baš kako smo htjeli zbog mog navikavanja na workflow kojeg Rob forsira pa će doći do malih izmjena, ali ne prevelikih. Velika većina će ostati ista. Ali eto i pored toga dobio sam punu slobodu rada na stanici i sada sa njom ide sve po planu, vjerovatno budemo radili i kratki trailer i za nju :D

Eto i jedne nove slike.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
13 godina
neaktivan
offline
Descension by 3rd Element Studios

Nešto novo, evidentno sporo.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Descension by 3rd Element Studios

Živite li? Napreduje li stvar?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Descension by 3rd Element Studios
4ucker kaže...

Živite li? Napreduje li stvar?

Živimo, ali stvar napreduje veoma slabo, gotovo pa nema progresa. Jedino što koliko-toliko ide je kod sa programerske strane.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Descension by 3rd Element Studios

u cemu nema napretka,i zasto sporo,jeste se razisli ili ste naisli na financijske probleme?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Descension by 3rd Element Studios
SuperFulcrum kaže...

u cemu nema napretka,i zasto sporo,jeste se razisli ili ste naisli na financijske probleme?

Nema napretka u razvoju same igre, jedino gdje igra koliko-toliko napreduje je kod i jedan level igre što se tiče level dizajna. Većina ljudi je tu, problem se desio nakon što je lider projekta odlučio da uzmemo kraću pauzu, nakon toga je uslijedio gotovo pa raspad sistema jer nema nikakve komunikacije, a on gotovo pa nikad nije u mogućnosti da se uđe u kontakt sa njim. 

 

Probleme financijske prirode ne možemo imati jer smo svi radili gotovo pa perfektno iako nismo imali nikakva primanja do trenutka kada je odlučeno da se uzme odmor. Pretpostavljam da je problem vezan za vrijeme, možda projekt živne u narednom periodu.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice