Overclocking guide za pocetnike izdvojena tema

poruka: 512
|
čitano: 261.793
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

nema veze ljudi, rekao mi je benko da se ne isplati! Neodlučan

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: [Disclaimer]

Pošto sam nov u tome , tutorial mi je jako pomogao .

emerik
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

Pročitao sam ovaj priručnik i jako mi je pomogao,premda da nešto o tome več znam.Odmah sam se bacio na posao.

Podignuo sam FBS na 230 i stavio sam DRAM na 460 i izašao sam iz biosa i odjedamput komp se ugasio.Upalio sa ga i vidio sam da se sa 3,2ghz podignuo na 3,58gzh ali je temperatura prelazila preko 50°C točnije 51.Ventilator na procesoru je nešto više zujao tj imao je veču brzinu vrtnje.Pošto sam mislio da mi je komp nestabilan ponovno sam išao u bios i vratio sam sve postavke na default ali se opet iznenada ugasio.Dali je to normalan slučaj da se ugasi ili imam neki problem sa tempearaturom ili...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
Intel Skultrail kaže...

Pročitao sam ovaj priručnik i jako mi je pomogao,premda da nešto o tome več znam.Odmah sam se bacio na posao.

Podignuo sam FBS na 230 i stavio sam DRAM na 460 i izašao sam iz biosa i odjedamput komp se ugasio.Upalio sa ga i vidio sam da se sa 3,2ghz podignuo na 3,58gzh ali je temperatura prelazila preko 50°C točnije 51.Ventilator na procesoru je nešto više zujao tj imao je veču brzinu vrtnje.Pošto sam mislio da mi je komp nestabilan ponovno sam išao u bios i vratio sam sve postavke na default ali se opet iznenada ugasio.Dali je to normalan slučaj da se ugasi ili imam neki problem sa tempearaturom ili...

 
ma ne, svaki komp tako radi jer ti mjenjaš iz auto u manual.. samo mu treba tih 2-3 sec da se privikne i to je to.. a kad mjenjas fsb onda ti ide samo normalni restart
Intel Q6600, Asus P5K Pro,Western Digital 500 gb HDD, 4 GB RAM 667 mHz, GeCube 4870 512 mb, Corsair TX 750, Antec Nine Hundred, Logitech G5 Rev.2, Logitech UltraX-flat, Logitech Z-5500, Samsung 206bw
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

ali je temperatura na 50-55°C i ventilator malo jače zuji.....

koje testove da napravim za stabilnost?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
Intel Skultrail kaže...

ali je temperatura na 50-55°C i ventilator malo jače zuji.....

koje testove da napravim za stabilnost?

 

 skini OCCT i nek prži proc 2-3 sata. pa javi rezultate. ali bolje otvori novu temu...
15 godina
protjeran
offline
Overclocking guide za pocetnike

imam q6600 na 3.4 i napravim testu u everestu i pokazujemi temperature sa dosta odstupanja tj ...

core 1=43stepeni

core 2=36

core3=30

i core4=33

jel to ima kakve veze ili je to neka normala???

q6600(3.4ghz )+cooler ThermalRight Ultra 120....2x2gb corsair xms2...hdd320gb....sapphire 3870x2...asus maximus formula
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: [Disclaimer]

Treba mi savet: Kako da Overclockujem AMD Phenom 9550 Quad-Core 2.20GHz na 3GHz?

Motherboard: ECS  A780GM-A

Moj Hardware Moj Hardware
Moj Hardware 2 Moj Hardware 2
Moj Hardware 3 Moj Hardware 3
DJ Andrej
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2009 19:25 (Andrejino).
15 godina
offline
Overclocking guide za pocetnike

ey jel mi moze neko reci koji hladnjak da uzmem za q9400

mislio sam ovaj od zalmana http://protis.hr/artiklprozor.aspx?ID=8778

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

KOji program ima besplatan a da cita  kolko je nes clockano i kolka je temperatura komponenti

 

[url=http://profile.xfire.com/fixcar][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/fixcar.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
Fixcar kaže...

KOji program ima besplatan a da cita  kolko je nes clockano i kolka je temperatura komponenti

 


Tu ti je popis svega kaj ti treba.
I have visited the hidden parts of the world. I have fought in both world wars, served the liberty in many others. I have saved the world from alien invasions and mutants. I have won the olimpics, and i was awarded the world footballer of the year award. I'm a gamer. And what have you done recently?
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

Čestitke, super tutorial. Probat ću pri kraju ljeta jer tad ionako kupujem novi komp.

There is always a light in the end of the tunnel. Just beware it's not a train.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
imam jedno pitanje. naime htio sam povecati fsb ne radi OC-a, nego samo toliko da mi rami rade na 1600 MHz na koliko bi i trebali. podigao sam fsb sa 333 na 340 i vec na 3. minuti testa u orthosu javlja gresku, a na 345 nece ni bootat. iako to radim na stock hladnjaku nevjerujem da je to problem jer temperature za vrijeme testa ne prelaze 50 stupnjeva. komponente su sa strane u moj pc pa ako netko moze pomoc ili dat neki drugi priedlog kako stavit ram na 1600 MHz bio bih zahvalan
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
mdax kaže...
imam jedno pitanje. naime htio sam povecati fsb ne radi OC-a, nego samo toliko da mi rami rade na 1600 MHz na koliko bi i trebali. podigao sam fsb sa 333 na 340 i vec na 3. minuti testa u orthosu javlja gresku, a na 345 nece ni bootat. iako to radim na stock hladnjaku nevjerujem da je to problem jer temperature za vrijeme testa ne prelaze 50 stupnjeva. komponente su sa strane u moj pc pa ako netko moze pomoc ili dat neki drugi priedlog kako stavit ram na 1600 MHz bio bih zahvalan
 Vijerujem da ti problem radi matična.Vijerojatno ne podržava FSB veči od 333Mhz(bez OC-a).Tak da je riješenje dizat napon i takt na NB-u što ti ja neču preporučat jer čipset je daleko osijetljiviji na promjene radnog takta i napona.
M.C
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
ma lud sam vise oko toga. maticna nije losa ne vjerujem da moze tako mali fsb bez OC-a. kupio bi ja neki hladnjak samo ne da mi se bacat pare kad je vrlo vjroajtno da temerature nisu problem
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
mdax kaže...
ma lud sam vise oko toga. maticna nije losa ne vjerujem da moze tako mali fsb bez OC-a. kupio bi ja neki hladnjak samo ne da mi se bacat pare kad je vrlo vjroajtno da temerature nisu problem
 Mali?
Pa kako mali.333Mhz je temeljni radni takt FSB-a koji se množi sa četri da bi dobio Efektivni radni Takt FSB-a od 1333Mhz što je največi stock FSB na Core2(Osim EX koji ima 1600Mhz).
Znači samo novi P45,P43 i X48.Podržavaju veči FSB od 1333Mhz bez OC-a.
Reci mi koju matičnu,RAM i Proc imaš pa čemo vidit šta bi moglo se uradit.
M.C
15 godina
offline
RE: Kako overclockati?

Ja imam Intel Pentium 4,takt od 2,0 Ghz,i kak bi ja sad njega clockal?

AC Milan
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
microman kaže...
mdax kaže...
ma lud sam vise oko toga. maticna nije losa ne vjerujem da moze tako mali fsb bez OC-a. kupio bi ja neki hladnjak samo ne da mi se bacat pare kad je vrlo vjroajtno da temerature nisu problem
 Mali?
Pa kako mali.333Mhz je temeljni radni takt FSB-a koji se množi sa četri da bi dobio Efektivni radni Takt FSB-a od 1333Mhz što je največi stock FSB na Core2(Osim EX koji ima 1600Mhz).
Znači samo novi P45,P43 i X48.Podržavaju veči FSB od 1333Mhz bez OC-a.
Reci mi koju matičnu,RAM i Proc imaš pa čemo vidit šta bi moglo se uradit.
pod mali sam mislio malo se moze podignut od defaulta za ovaj proc. inace konfa je napisana pod moj komp
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
mdax kaže...
microman kaže...
mdax kaže...
ma lud sam vise oko toga. maticna nije losa ne vjerujem da moze tako mali fsb bez OC-a. kupio bi ja neki hladnjak samo ne da mi se bacat pare kad je vrlo vjroajtno da temerature nisu problem
 Mali?
Pa kako mali.333Mhz je temeljni radni takt FSB-a koji se množi sa četri da bi dobio Efektivni radni Takt FSB-a od 1333Mhz što je največi stock FSB na Core2(Osim EX koji ima 1600Mhz).
Znači samo novi P45,P43 i X48.Podržavaju veči FSB od 1333Mhz bez OC-a.
Reci mi koju matičnu,RAM i Proc imaš pa čemo vidit šta bi moglo se uradit.
pod mali sam mislio malo se moze podignut od defaulta za ovaj proc. inace konfa je napisana pod moj komp
 A jesi probao stavit veču voltažu na Vcore.vijerojatno ti treba veči napon.No to nemoj raditi ako nisi siguran da tvoj cooler može radit svoj posao.
Koliki ti je sad napon na Vcore-u?
M.C
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
1,115 V mi se cini al necu se s tim igrat dok ne kupim neki cooler
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
mdax kaže...
1,115 V mi se cini al necu se s tim igrat dok ne kupim neki cooler
 Da odlična odluka.
M.C
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

postoji li razlika ako clockam iz BIOS-a ili iz windowsa??...pls explain....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

ja imam amd phenom quad core 4x 2.2 Ghz planiram kupit zalmana za hlađenje pa me zanima dali ga nakon toga mogu oc  te dali moram svaku jezgru posebno oc

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Overclocking guide za pocetnike

Mozete mi reci sta odavde mogu samo dizat... [IMG]http://i39.tinypic.com/2rmvzgh.jpg[/IMG] btw vidim da mi je multy taj nesto otkljucan pa ga mogu dizat i jos nesto CPU frekvency mi je bio na 200 i polako sam ga dizao i doso do 230 i kad sam restarto doso error kao da sam u safemodeu i da malo smanjim frkvenciju,dali je to tako ili?? i da postepeno dizem taj multy bio je na 5 sad na 6.5

Put my dick in your hands if you want play all day||It's peanut butter jelly time!!! :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2009 19:41 (Fake_Alert).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Overclocking guide za pocetnike

Jos mi pise znaci FPB 221 i multx 6.5 i kad to izracunam onda mi ispadne 1400 i nes i kak da znam brzinu procesora? jer mi je inace jedna jezgra 2.11 ghz,nekuzim ovih 1400

Put my dick in your hands if you want play all day||It's peanut butter jelly time!!! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
zeroname kaže...

ja imam amd phenom quad core 4x 2.2 Ghz planiram kupit zalmana za hlađenje pa me zanima dali ga nakon toga mogu oc  te dali moram svaku jezgru posebno oc

Taj tvoj se neda oc-at, bezveze kupuješ zalmana jer se neisplati za svoju cijenu. MUGEN 2 je best buy i onaj xigmatek, ocz venedeta 2...

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
14 godina
offline
Overclocking guide za pocetnike

Oce ko??

Put my dick in your hands if you want play all day||It's peanut butter jelly time!!! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

kako to neda svaki se proc da overclockat ako sam mogo svog starog celernona kako nebi mogo ovog

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Overclocking guide za pocetnike

Ovako overclocko sam svoj procesor i naisao na FSB wall koji je defalt bio 200 a ja sam naisao na njega vec na 220 i sad sam polako dizao multy i sa 5 doso do 8 i kad sam digno na x8.5 komp vise nije bacao sliku....mozete mi reci zasto?? dal je graficka riknula ili?? molim vas brzo mi odogovirte jer se bojim da nes nije riknulo ....

 

i pitanje 2

kad izracunam 220 i x8 ispadne 1760 i zar je moguce da mi jedna jezgra ima 1760 mhza kad mi na defaltu ima 2.11 ghz jedna jezgra?? neznam stvarno...kao da downclockam boze sacuvaj....POMOC

Put my dick in your hands if you want play all day||It's peanut butter jelly time!!! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
Fake_Alert kaže...

Ovako overclocko sam svoj procesor i naisao na FSB wall koji je defalt bio 200 a ja sam naisao na njega vec na 220 i sad sam polako dizao multy i sa 5 doso do 8 i kad sam digno na x8.5 komp vise nije bacao sliku....mozete mi reci zasto?? dal je graficka riknula ili?? molim vas brzo mi odogovirte jer se bojim da nes nije riknulo ....

 

i pitanje 2

kad izracunam 220 i x8 ispadne 1760 i zar je moguce da mi jedna jezgra ima 1760 mhza kad mi na defaltu ima 2.11 ghz jedna jezgra?? neznam stvarno...kao da downclockam boze sacuvaj....POMOC

prvo probaj clearat CMOS ako imas to na maticoj...ako ne onda izvadi bateriju pa ju opet umetni. sto se tice multia moguce da ti je ukljucena stednja energije pa ti se u idle.u spusti na manji takt radi ustede. moj savjet ti je da nista ne clockas na takvom kompu jer neces dobit puno na perfomansama a kostat ce te puno zivaca oc...ako ga i clockas malo vise gusit ce te grafa tako da oc u tvojem slucaju nema smisla osim ako to radis iz dosade ko ja nekad Smijeh

VITIS NEMO SINE NASCITUR - Nitko nije rodjen da ne pogrjesi.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice