Overclocking guide za pocetnike izdvojena tema

poruka: 512
|
čitano: 261.816
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike
nicky.sl kaže...
MrRango kaže...

Odradio sam CINEBENCH benchmark sa i bez OC

Na 2.8Ghz uz Turbo Boost dobio sam 334cb, dok sa OC na 3.6Ghz je 409cb.

Ovaj sam prvi nasao benchmark program za CPU, nisam mogao naci jos nesto za CPU, jedino stress programe nudi.

Sad, koliko je taj benchmark pouzdan, i koliko validno daje rezultate ne znam, ali po meni je dovoljno da ostavim overklokovan procesor.

 Nije ti Cinebench pokazatelj stabilnosti OC-a nego ga baci sat vrimena na Prime95 ili OCCT ili Intel Burn Test na maximumu, to će ti pokazat da li je stabilan.

I prati temperature.

 Koliko Times to run u Intel Burn Testu treba postaviti da bi se moglo pouzdano utvrditi da je sistem stabilan?

 

Evo baš nešto eksperimentiram po defaultu je postavljeno na 10, uz povećanje napona sam sada sam prošao test na 3,9 GHz.

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike
boxer kaže...
nicky.sl kaže...
MrRango kaže...

Odradio sam CINEBENCH benchmark sa i bez OC

Na 2.8Ghz uz Turbo Boost dobio sam 334cb, dok sa OC na 3.6Ghz je 409cb.

Ovaj sam prvi nasao benchmark program za CPU, nisam mogao naci jos nesto za CPU, jedino stress programe nudi.

Sad, koliko je taj benchmark pouzdan, i koliko validno daje rezultate ne znam, ali po meni je dovoljno da ostavim overklokovan procesor.

 Nije ti Cinebench pokazatelj stabilnosti OC-a nego ga baci sat vrimena na Prime95 ili OCCT ili Intel Burn Test na maximumu, to će ti pokazat da li je stabilan.

I prati temperature.

 Koliko Times to run u Intel Burn Testu treba postaviti da bi se moglo pouzdano utvrditi da je sistem stabilan?

 

Evo baš nešto eksperimentiram po defaultu je postavljeno na 10, uz povećanje napona sam sada sam prošao test na 3,9 GHz.

 

 

 20 run-ova a memorija na max

http://hwbot.org/signature/u135800.png
8 godina
offline
Overclocking guide za pocetnike

znači imam i5 3570K i Fatal1ty Z77 Performance. i do sad je uvijek bio oc na 4.4. pratio ovaj guide za asrock. offset napon +0.005v, Additional Turbo Voltage + 0.004.
pod opterećenjem  je napon išao do 1.214, a temp do 75C. i tako stoji već 2 godine i više.
e sad, prije para dana sam probao ići na 4.6. postavke napona iste i naravno BSOD. ok neće pri tom naponu i nije mi se odmah ni dalo petljati duže jer je bilo kasno.
i vratim na 4.4 odvrtim 10 min prime95 prođe, (proc je bio na 4.4 i prime95 bez greške 12h), restart normalno se pali.
problem je kad isključim struju iz zida (preko noći) nakon prime testa od 5 min, komp se ne pali, nema post-a dok ne resetiram bios.
ako ne vrtim prime i isključim struju iz zida, na 4.4 pali se normalno, jedino znači ako je bilo opterećenja neće se upali, to do sad nikad nije bilo problem, jer na 4.4 gejmam sve redom i svaki put se komp normalno upali, ai vrtio se prime95 12sati.
razlika od prije 2 god je još rama. prije sam imo 8gb rama sad 16.

moj PC
Fatal1ty Z77 Performance
- i5 -3570k
- G.Skill Sniper F3-14900CL9-4GBSR @ 1866 4x4GB
- Noctua NH-U12S
- XFX P1-520F-XTSX - 520W Fanless

 hoće li ovo napajanje gurati ovu konfiguraciju + gtx 1070?

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.9.2016 9:36 (HowYesN0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike
mirzet1976 kaže...

 

 

 20 run-ova a memorija na max

 Hvala na odgovoru, zanima me još koji program koristiš za tačno prikazivanje aktuelnog napona memorije.

Npr. postavim 2,00 V a u AMD Overdrive prikazuje 1,8 V, dok u drugim programima ne prikazuje napon memorije.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike
Najbolji HWInfo64 za ocitavanje sveg i svaceg sto ima na maticnoj
http://hwbot.org/signature/u135800.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike
mirzet1976 kaže...
Najbolji HWInfo64 za ocitavanje sveg i svaceg sto ima na maticnoj

 Imam Hwinfo64, HW Monitor, Speccy, CPU Z, AMD Overdrive, SpeedFan, OCCT i niti jedan ne pokazuje aktuelni napon memorije.

AMD Overdrive pokazuje uvijek 1,80 V bez obzira kako je postavljeno u Biosu.

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike
boxer kaže...
mirzet1976 kaže...
Najbolji HWInfo64 za ocitavanje sveg i svaceg sto ima na maticnoj

 Imam Hwinfo64, HW Monitor, Speccy, CPU Z, AMD Overdrive, SpeedFan, OCCT i niti jedan ne pokazuje aktuelni napon memorije.

AMD Overdrive pokazuje uvijek 1,80 V bez obzira kako je postavljeno u Biosu.

 

 

 U HWInfo64 u setinzima-Safety chekiraj ako imaš EC support i onda ćeš imati DRAM ocitavanja

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.9.2016 21:06 (mirzet1976).
15 godina
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike

Nažalost kod mene nema tog  Safety taba u opcijama.

 

Našao sam i po defaultu je postavljen EC settings ali opet ne prikazuje DRAM napon.

 

 

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.9.2016 23:39 (boxer).
11 godina
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike
boxer kaže...

Nažalost kod mene nema tog  Safety taba u opcijama.

 

Našao sam i po defaultu je postavljen EC settings ali opet ne prikazuje DRAM napon.

 

 

 

 

 Vidi dal je ovo sa zadnje slike pod ATI PM2 - voltage1 = 1.842V. Otidji u Bios i podigni napon ili spusti RAM-u i vidi dal se ova stavka mjenja ako da onda je to-to pa je preimenuj u DRAM. Ako ne onda neznam dalje 

http://hwbot.org/signature/u135800.png
15 godina
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike

Nažalost nije, napon je postavljen na 2.05 V u Biosu, a Hardware Monitor u Biosu očitava 2,03 V tako da ne odgovora niti jednom naponu sa očitavnja HWiNFO.

 

Pokušavao sam to skontati i prije nego što sam postao na forumu.

 

Radi se o ovom DDR2 RAM-u G. Skill F2-8500CL5D-4GBPK 2x2 4 GB 1066 MHz (kupljen u Genelecu), a G. Skill forum nije verifikovao moj account već par dana pa ne mogu tamo pitati dok mi ne verifikuju account.

 

Na auto postavkama biosa memorija radi 800 MHz 5-5-5-15/2T @1,95 V ali pravi probleme, dobijem BSOD, ruše se aplikacije i neke igre.

 

U Windows mogu ući i raditi bez problema, a BSOD se desi nekada 2 puta dnevno a nekada par dana ništa dok ne opteretim memoriju.

 

Čudne su mi postavke napona za memoriju u biosu idu od početnih 1,95, 2,05, 2,15, 2,25, 2,35, 2,45, 2,55, 2,65 V (nema postavke za 1,80 V i ne znam samo zašto postavljaju mogućnost odabira napona iznad 2.2-2.3 jer sumnjam da bi to spalilo memoriju, a nisu postavili 1.80 V).

 

Gledao sam po G. Skill forumu neka uputstva i postavio neke opcije ali opet ništa memorija nemože proći memtest.

 

NB Frequency x11 - 2200 MHz
CPU-NB Voltage + 0,1V
DRAM Voltage 2,10 V
Sa ovim gore opcijama probao sam ove scenarije ali niti jedan ne može da prođe memtest.
800 Mhz-5-5-5-15-2T @1,95 V
800 Mhz-5-5-5-15-2T @2,05 V
800 Mhz-5-5-5-15-2T @2,15 V

800 Mhz-4-4-4-12-2T @1,95 V
800 Mhz-4-4-4-12-2T @2,05 V
800 Mhz-4-4-4-12-2T @2,15 V
1066 MHz 5-5-5-15-2T@2,05 V
1066 MHz 5-5-5-15-2T@2,15 V
Od prijatelja sam posudio 2GB Kingmax koji radi na 800 MHz 5-5-5-18-2T @1.8 v međutim moj bios nema opciju za 1,8 pa postavi defaultnih 1,95 V i sve radi bez problema, nema rušenja, memtest prolazi bez grešaka.
Također sam davno isprobavao i 2x1 GB Transcend 667 MHz i radi bez problema.

 

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
offline
Overclocking guide za pocetnike

dugo vučeš taj problem bez pravoga rješenja  http://www.gskill.us/forum/showthread.php?t=5319. Dali si probao jedan po jedan RAM da testiraš da nije neki defektan

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.9.2016 1:16 (mirzet1976).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike
mirzet1976 kaže...

dugo vučeš taj problem bez pravoga rješenja  http://www.gskill.us/forum/showthread.php?t=5319. Dali si probao jedan po jedan RAM da testiraš da nije neki defektan

1) Skontao sam gdje mi HWiNFO pokazuje napon memorije a to je pod VIN 5 (treća slika).

2) Imao sam taj problem otkada sam promijenio ploču, prestala mi raditi dva memorijska slota iz čista mira na MSI P45 NEO 2 FR i onda sam zadržao tu memoriju i prešao na AMD i uzeo ovu Biostar ploču jer je podržavala DDR2 memoriju, a DDR 3 je tada bio poprilično skup.

3) Zaboravio sam šifru tog accounta na G.Skill forumu pa sam napravio novi ali još ne mogu postati na njihovom forumu

4) Da dugo vučem taj problem sa tom memorijom na ovoj ploči, postavio sam sve kako su rekli i radilo je OK tada, nedavno sam loadirao default postavke i opet se pojavio problem, ali ga ne mogu riješiti sa tim postavkama.

5) Testirao sam obje odvojeno i ne mogu proći memtest, na svim postavkama poprilično brzo izbaci greške, osim na 800 MHz 4-4-4-12-2T@2,15 V jer tada prođe prvi pass bez greške a onda  u 23 minut memtest kao zablokira, ne izbacuje greške ali stane testiranje.

 

Morat ću probati kod druga memoriju na Intel platformi P35 čipset da vidim šta će tamo biti.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
offline
Overclocking guide za pocetnike

Novosti: 

Na G.Skill forumu mrtva tišina, ostavio sam dvije poruke ali nema nikakve pomoći, prije bih ovdje dobio pomoć u svezi nuklearne fizike nego na G. Skill forumu u svezi njihove memorije.

Euro i North America support u razmijeni emaila preporučuju RMA ne ulazeći u detalje, sumnjaju da je memorija defektna jer ne može da radi na tvorničkim postavkama. 

 

Dva dana sam testirao memoriju na raznim postavkama i memorija ne prolazi memtest na tvornički deklarisanim brzinama i naponima, podizao i spuštao napone, zatezao i opuštao latencije ali nema pomaka obje izbacuju greške. 

 

Sinoć sam spustio brzinu memorije na 667 MHz (sve na auto postavke u biosu, bez podizanja busa, napona  i sl.)i prošla je 20 runova Intel Burn testa bez ikakvih problema, također 9 prolaza u memtestu. Ovo bi trebalo da znači da nije defektna, nego da memorija u kombinaciji sa ovom pločom ipak traži još neke postavke, ali ne znam koje jer ih u biosu ima više tako da ne mogu da nađem rješenje problema zašto memorija ne radi normalno na tvorničkim specifikacijama.  

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike
Overclockovao sam core2duo e7200 sa 2.5 na 3.0
Voltažu sam digao na 1.35 i dobijam bsod nakon 2 minuta testa.
Je li prevelik clock, voltaža ili je do rama?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Overclocking guide za pocetnike

Jesi uopce procitao tutorial o oc? Niti si napisao koje postavke imas, niti multiplier, niti ratio fsb:ram. nisi naveo niti koje komponente imas? pod my profil ispuni podatke o my pc pa ce ti se lakse pomoci, ako neznas koje tocbo komponente imas instaliras, hwinfo, cpuz aida ili slicne programe za ocitanje komponenta, a  napajanje ces morat uslikat 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Overclocking guide za pocetnike

Za stabilnost procesora podižem CPU Vcore, no za što služi Core VID (po defaultu je na 1.400V)?

Da li Core VID može pomoći u stabiliziranju OC-a?

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike
boxer kaže...

Za stabilnost procesora podižem CPU Vcore, no za što služi Core VID (po defaultu je na 1.400V)?

Da li Core VID može pomoći u stabiliziranju OC-a?

 Meni nije pomogao na Phenomu 955BE, a koliko se sjećam od prije, najbolje ga je ostaviti na defaultu.

skorvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
15 godina
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike
skorvy kaže...
boxer kaže...

Za stabilnost procesora podižem CPU Vcore, no za što služi Core VID (po defaultu je na 1.400V)?

Da li Core VID može pomoći u stabiliziranju OC-a?

 Meni nije pomogao na Phenomu 955BE, a koliko se sjećam od prije, najbolje ga je ostaviti na defaultu.

 Znaš u čemu je problem, što npr . CPU Z kao CPU napon očitava CPU Vcore  vrijednosti, dok npr AMD Overdrive, Speccy, HwInfo kao CPU napon očitavaju Core VID vrijednosti. 

 

Također npr. ako ne povećavam  CPU Vcore odnosno ostavim na default, a povećam Core VID nekako utiče na očitanje CPU Vcore u CPUZ i prijavljuje povišen CPU Vcore iako ga nisam dirao. 

 

To me zbunjuje, OC sam Phenoma 965 na 4 GHz samo množiteljem i npr. na 1.5 V prolazi Prime 95 sat vremena, dok OCCT pravi BSOD nakon par minuta.  

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
odjavljen
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike
boxer kaže...
skorvy kaže...
boxer kaže...

Za stabilnost procesora podižem CPU Vcore, no za što služi Core VID (po defaultu je na 1.400V)?

Da li Core VID može pomoći u stabiliziranju OC-a?

 Meni nije pomogao na Phenomu 955BE, a koliko se sjećam od prije, najbolje ga je ostaviti na defaultu.

 Znaš u čemu je problem, što npr . CPU Z kao CPU napon očitava CPU Vcore  vrijednosti, dok npr AMD Overdrive, Speccy, HwInfo kao CPU napon očitavaju Core VID vrijednosti. 

 

Također npr. ako ne povećavam  CPU Vcore odnosno ostavim na default, a povećam Core VID nekako utiče na očitanje CPU Vcore u CPUZ i prijavljuje povišen CPU Vcore iako ga nisam dirao. 

 

To me zbunjuje, OC sam Phenoma 965 na 4 GHz samo množiteljem i npr. na 1.5 V prolazi Prime 95 sat vremena, dok OCCT pravi BSOD nakon par minuta.  

 

Ja ti se nisam zamarao tim očitanjima.

Najprije sam BIOS resetirao da vidim koje su defaultne vrijednosti i odatle sam počeo.

Nisam u početku dirao NB, HT niti njihove voltaže samo procesor.

Dizao sam multiplier dok nisam mogao bootati u win i samo bih nabacio +0.25mV. Dobio sam stabilnih 4ghz na 1.425V s prihvatljivim temperaturama. Sve testove sam prošao i bilo je bez greške.

Imaš i CPU NB voltažu, nju za početak isto +0.25mV, ona dosta pomaže u stabilnosti, posebno ako diraš NB i HT kasnije.

 

skorvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
15 godina
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike
skorvy kaže...

 

Ja ti se nisam zamarao tim očitanjima.

Najprije sam BIOS resetirao da vidim koje su defaultne vrijednosti i odatle sam počeo.

Nisam u početku dirao NB, HT niti njihove voltaže samo procesor.

Dizao sam multiplier dok nisam mogao bootati u win i samo bih nabacio +0.25mV. Dobio sam stabilnih 4ghz na 1.425V s prihvatljivim temperaturama. Sve testove sam prošao i bilo je bez greške.

Imaš i CPU NB voltažu, nju za početak isto +0.25mV, ona dosta pomaže u stabilnosti, posebno ako diraš NB i HT kasnije.

 

 NB i HT nisam dirao, podigao sam CPU NB za +0.100, što se tiče bootanja još mi se nije desilo da mi nije bootao pa ni na 4 GHz. 

Na očitanjima napona primijetio sam da matična undervolta, napon varira, pa bi moglo biti do toga.

 

Na kojoj si matičnoj overclockirao svog Phenoma?

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
odjavljen
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike
boxer kaže...
skorvy kaže...

 

Ja ti se nisam zamarao tim očitanjima.

Najprije sam BIOS resetirao da vidim koje su defaultne vrijednosti i odatle sam počeo.

Nisam u početku dirao NB, HT niti njihove voltaže samo procesor.

Dizao sam multiplier dok nisam mogao bootati u win i samo bih nabacio +0.25mV. Dobio sam stabilnih 4ghz na 1.425V s prihvatljivim temperaturama. Sve testove sam prošao i bilo je bez greške.

Imaš i CPU NB voltažu, nju za početak isto +0.25mV, ona dosta pomaže u stabilnosti, posebno ako diraš NB i HT kasnije.

 

 NB i HT nisam dirao, podigao sam CPU NB za +0.100, što se tiče bootanja još mi se nije desilo da mi nije bootao pa ni na 4 GHz. 

Na očitanjima napona primijetio sam da matična undervolta, napon varira, pa bi moglo biti do toga.

 

Na kojoj si matičnoj overclockirao svog Phenoma?

Ja sam imao Gigabyte 970A-UD3, na kojoj je bilo prilično jednostavno OCati.

Onda nešto još moraš poštimati na matičnoj, nešto ne štima.

Power save opcije su ti isključene?

Ajde ako možeš daj slike biosa.

skorvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
15 godina
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike
skorvy kaže...
boxer kaže...
skorvy kaže...

 

Ja ti se nisam zamarao tim očitanjima.

Najprije sam BIOS resetirao da vidim koje su defaultne vrijednosti i odatle sam počeo.

Nisam u početku dirao NB, HT niti njihove voltaže samo procesor.

Dizao sam multiplier dok nisam mogao bootati u win i samo bih nabacio +0.25mV. Dobio sam stabilnih 4ghz na 1.425V s prihvatljivim temperaturama. Sve testove sam prošao i bilo je bez greške.

Imaš i CPU NB voltažu, nju za početak isto +0.25mV, ona dosta pomaže u stabilnosti, posebno ako diraš NB i HT kasnije.

 

 NB i HT nisam dirao, podigao sam CPU NB za +0.100, što se tiče bootanja još mi se nije desilo da mi nije bootao pa ni na 4 GHz. 

Na očitanjima napona primijetio sam da matična undervolta, napon varira, pa bi moglo biti do toga.

 

Na kojoj si matičnoj overclockirao svog Phenoma?

Ja sam imao Gigabyte 970A-UD3, na kojoj je bilo prilično jednostavno OCati.

Onda nešto još moraš poštimati na matičnoj, nešto ne štima.

Power save opcije su ti isključene?

Ajde ako možeš daj slike biosa.

 Sada sam na poslu, večeras ako uhvatim vremena da skinem sa telefona slike pa ću staviti.

Isključene su power saving opcije. CnQ i C1 Eist. 

970A-UD3 je dosta kvalitetnija i novija ploča od ove moje. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
odjavljen
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike

Ok. Kad vidim BIOS bi ti puno više mogao reći.

Meni je APM isto stvarao problem..ali kad bi ga isključio temp na matičnoj bi podivljale(VRM itd), jer bi procesor sisao puno više W. 

Je da, ja sam za nju dao prije par god 1000kn, sad se najde za 200-300kn polovna.

 

skorvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
15 godina
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike
skorvy kaže...

Ok. Kad vidim BIOS bi ti puno više mogao reći.

Meni je APM isto stvarao problem..ali kad bi ga isključio temp na matičnoj bi podivljale(VRM itd), jer bi procesor sisao puno više W. 

Je da, ja sam za nju dao prije par god 1000kn, sad se najde za 200-300kn polovna.

 

 Evo slike Biosa.

 

http://imgur.com/a/H3jxS

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
odjavljen
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike
boxer kaže...
skorvy kaže...

Ok. Kad vidim BIOS bi ti puno više mogao reći.

Meni je APM isto stvarao problem..ali kad bi ga isključio temp na matičnoj bi podivljale(VRM itd), jer bi procesor sisao puno više W. 

Je da, ja sam za nju dao prije par god 1000kn, sad se najde za 200-300kn polovna.

 

 Evo slike Biosa.

 

http://imgur.com/a/H3jxS

 Za početak, ja nebih išao preko 4ghz s tim 965BE(125w) na toj (4pin)matičnoj, Ali tih +300mhz na tom Phenomu je supp.

 

Ovako, možeš probati testirati i isključiti ACPI SRAT Table(nekakav power managmens u OS) i CPU Prefetching.

 

Koliko vidim procesoru treba 1.360V za 3.7GHz. Postavi multiplier da postigne 4GHz i tu se poigraj sa CPU Vcore(manual) +0.25/50mV ako bude potrebno.

Sada vidi sa CPU NB(manual) i isto postavi +0.25mV.

I na kraju sam NB podesi +0.10/15mV.

 

Uglavnom te stavke podesi, sad, ovisi od matične i procesora koliko možda više/manje budu trebali voltaže.

 

Ali ja mislim da za taj procesor nema smisla na toj frekvenciji ići preko 1.425V(i to je previše) jer je to klokani 955BE, jedino koliko matičnoj bude potrebno da se uozbilji s ovim CPU NB i NB da bude stabilno da ti ne ruši OCCT(sig je nešto do tih stvari vezani s mem, jer sam se i ja nahebao da mi bude stabilno)

skorvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
10 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

Da li mogu dignuti e7200 na 3.0 sa stock kulerom ? Trenutno ne prelazi 60 C.

Imam 4 gb rama koji radi na 667 MHz(2gb-800MHz,2gb-667MHz),multiplier je 9.5,ploča MS 7358.

Inače već sam pokušao dignut na 3.0,ali dobijam bsod prilikom paljenja.(Probao sam dizati voltažu procesora)

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

Pozz! 
Imam amd phenom II x3 450 (3.2Ghz) i asrock n68c-gs xf, clocko sam ga neš sitno, na 3.5ghz voltažu nisam dirao ostala je 1.385v a temperatura je ~38%
Jel se igrao neko sa takvim cpu, šta mislite da ga probam još i sa podizanjem voltaže? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike
E7200 bi trebao ici bez problema na 3ghz sa stock naponom tak da ti je dovoljan i stock cooler za to. Inace e7200 se meni pokazao kao odlican oc, uspio sam ga oc na 4450mhz, steta sta mi je ostao u hrv.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Overclocking guide za pocetnike

Može li mi netko pomoći sa overclockom skylake procesora... Ovako imam i5 6600K na matičnoj ASROCK Z170 PRO4s i hlađenje LC POWER LC-CC-120. Uspio sam proc OC-at na 4,4 Ghz na automatski način što ploča podržava i to radi ok... Stvar je u tome da bih ga htio OC-at sa Offsetom tako da mu ograničim vršni napon koji može povući proc sa opterečenjem ... E sad u postavkama BIOSA imam Offset mogućnost ali ne znam kako da stavim core napon + offset tj. ako stavim na offset mod, mogu dizat samo offset u koracimo od 10 mili V, ali nigdje ne mogu postaviti da mi core napon bude recimo 1.28 V. Pod HW info BIOS-a mi piše da je CPU core napon 1.20 V, a offset mi je na 155. Pod CPU-Z mi je max napon 1.28 V. Ako stavim offset na 160 +  onda mi OC više nije stabilan... Može li netko pomoći jer sam već lud, pročitao sam masu toga i nigdje ne vidim kako postaviti core napon prilikom korištenja offseta na ASROCK Z170 PRO4S matičnoj... Hvala unaprijed....

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Overclocking guide za pocetnike

nedavno sam nadogradio PC i ovih dana sam se bacio u testiranja da mu nadjem neki najbolji omjer temp i brzine i imao sam slican problem kao i ti kad sam htio podesiti adaptive mode na  1.3 V za 4.5 GHz na asus Z170-A  i 6600K.

Na manual voltage je bio stabilan na 1.3V , dok na adaptive je bacao error u primeu odmah nakon par sek. Kod mene je bio problem u CPU Loadline Calibration opciji jer je bila podesena automatski na vrijednost 6 , tj dodavao je previse napona pod opterecenjem . Dok sam to promjenio na "5" problem je rijesen .  ne znam kako su te opcije kod ASrock nazvane pa si  pogledaj malo . ugl potrebno je dosta testiranja i  onda kad utvrdis stabilni napon ,u BIOS-u postavi adaptive , ukucaj  tu vrijednost pod turbo adaptive voltage  , kao predznak postavi + i offset na auto . Ako se srusi ili baci error pojacaj za 0.005 ili 0.010 i probaj ponovo .Evo i ja sam se zjb sa tim par dana i izgleda da sam nasao sweetspot neki , vrti prime vec skoro sat vremena i prolazi testove a temp su ok. Vj bi mogao i vise, ali 4.5GHz mi je sasvim dosta , sa visim taktom ne bi do bio nista osim veceg zagrijavanja .

 

edit: evo video , ne bi se trebalo puno razlikovati u opcijama , postavi kao i on , samo umjesto manual postavi adaptive i testiraj pa vidi kako stoji tvoj , nekima treba vise , nekima manje napona. Sretno

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.1.2017 18:20 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice