Žiro račun za maloljetnike?

poruka: 413
|
čitano: 247.458
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Ja imam iz OTP banke web prepaid karticu. Kolko stavis, tolko i potrosis i ne mozes uc u minus.

http://isvijet.com.hr
13 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

imam 13.god

da li mogu u pbz i erste napraviti karticu i s njom na paypal

13 godina
neaktivan
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?
OrlandOKIDS kaže...

imam 13.god

da li mogu u pbz i erste napraviti karticu i s njom na paypal

Možeš napravit ,ali ti treba potpis roditelja tj. skrbnika.Što znači da kad budeš išao u banku napravit karticu trebas povest jednog od roditelja.

Sharing Is NOT Stealing!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?
Mamic kaže...
OrlandOKIDS kaže...

imam 13.god

da li mogu u pbz i erste napraviti karticu i s njom na paypal

Možeš napravit ,ali ti treba potpis roditelja tj. skrbnika.Što znači da kad budeš išao u banku napravit karticu trebas povest jednog od roditelja.

bez obzira što imam 13 god,mogu napraviti?

13 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Možeš napravit ,ali moraš povest jednog od roditelja jer si maloljetnik.

Sharing Is NOT Stealing!
13 godina
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Zanima me koju je najbolje karticu napraviti,ovako radi se o sljedećem: idem ove godine u metlice i moram otvoriti u banci račun,i sada mene zanima koju karticu za taj račun uzeti,u kojoj banci,online kupovinu trebam.

 

edit

Još malo ću 17g napunit.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.4.2012 18:08 (kruskar).
12 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Možeš otvoriti žiro račun,ali mora ići jedan od roditelja jer si maloljetnik. Dobije i roditelj karticu i ti isto i onda možeš sam dizati lovu. Tako je bar bio slučaj samnom, kad sam u srednjoj dobivao stipendiju (na žiro račun od ZABE).

ZABA naplaćue 5 kn vođenje računa, a čuo sam da je u PBZ-u kao free. Sad jel to točno ili nije , ne znam. Od banaka ti preporučujem Erste, sa Zagrebačkom nisam zadovoljan jer nisu bili susretljivi...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?

čuo sam da postoji shema, da možeš otvoriti Visa web račun, gdje si onda uplatiš oređenu svotu novca, koju koristiš za online kupnju.S tim računom naravno ne možeš ići u minus, nego samo koristiš za to. 

Najbolje ti je pogledati na sajtovima banaka info točno, ja samo navodim što sam čuo. Kao što sam rekao, moja preporuka je Erste banka. Svatko ima svoje. Nekome ne valja ERste, nekome ne valja PBZ, itd. 

Zaba mi se zamjerila zbog svojih navaljivanja s raznoraznim lepezama usluga, nazivanjem milijun puta na dan kad sam bio samo 300 kn u minusu ( na mobitele, fiksne telefone), iako sam ih prvi zvao i rekao da cu to podmiriti jer mi plaća kasni....

13 godina
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Mislim napravit debitnu karticu.

Pitanje? Mogu li primate paypal uplate u kunama na nju?

twitter@antejuki || Youtube/vaporCRO || Steam: vaporCRO
13 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

dali mogu kupovati i prodavati stvari pomoću erste Netbankinga
nemam nikakve kreditne kartice imama tekući i žiro račun 

13 godina
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?
maherDP kaže...

dali mogu kupovati i prodavati stvari pomoću erste Netbankinga
nemam nikakve kreditne kartice imama tekući i žiro račun 

Gdje prodavat? U Hrvatskoj, na njuškalu? 
Da, možeš, onaj tko ti uplaćuješ daš mu broj tekućeg ili žiro računa.
 Ako misliš na Ebayu prodavati onda moraš karticu povezati sa PayPal-om, više o tome imaš u toj temi.

14 godina
offline
Žiro račun za maloljetnike?
Pozdrav ekipa, imam par pitanja :)
Maloljetan sam i prije nekih godinu dana sam otvorio kunski ziro racun u OTP banci.
Dobio sam dvije Visa Electron kartice, jednu na moje ime i jednu na roditeljevo ime. Koju od te dvije da koristim kod registracije na PayPal-u?

Takoder sam nedugo nakon otvaranja kunskog ziro racuna otvorio i devizni racun koji je vezan za ovaj kunski. Dali da kod registracije na PayPal koristim kunski ziro racun ili taj devizni?

Hvala :D
12 godina
protjeran
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Dakle koji žiro račun tj koju karticu trebam uzeti u kojoj banci? Služila bi za online kupovinu igara za xbox 360, gold membershipa, e bay i sl. Imam raspoložive banke: Zagrebačka banka, Fina, Zaba i nezz koje još. Možda otiđem u VŽ, tamo imam i Erste. Ali mora biti dobra za kupovinu preko paypala i sl. A kad sve potrošim uplatim si u banci ili na pošti? Mogu li otići u minus? Možda su glupa pitanja, ali nikad nisam imao karticu.

Prodajem WD Caviar Blue 500 GB - 300 KN i Samsung SyncMaster 2243SN 22'' - 700 kn
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2012 15:55 (AMD Phenom II X4).
13 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Pozz ekipi imam pitanjce. Imam 16 godina (za mjesec dana {#}) te ako otvorim tu Electron Card za PayPal, kako se reggam na PayPal? Mislim, tamo zahtjeva da imam 18 godina? o.O

11 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

pozz, trenutno ne zivim s roditeljima mogu li ja onda ic s nekim drugim a glavno da je punoljetan ili bas mora bit roditelj?

13 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Bok, koju karticu da uzmem, jer vidim da neki sajtovi na netu ne prihvaćaju Visu Electron nego piše samo Visa Cards, pa me to malo čudi, dal se to odnosi samo na Visu, ili i na Visu Electron?

I jel bolje da si uzmem i kunski i devizni račun, ili samo kunski žiro račun?

I dal mogu s Visom Electron plaćat WoW pretplatu i ić na RMAH u D3?

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2012 10:46 (master4games).
12 godina
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Mene zanima dal mogu sa žiro računom iz pbz banke dizat pare s paypala i stavljat na paypal? Ako ne, što uzeti ?!

13 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?
Ja sam sada bio i u Erste i u PBZ-u i oboje su rekli da maloljetnik ne može imati žiro račun ako ne radi odnosno nema prihoda. Ja jedino mogu imati tekuči račun sa VISA Electron karticom. Koja je uopće razlika?
12 godina
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?

Kakve su to gluposti?! Žiro račun u pbz nema održavanje kolko znam, i mozes ga otvorit bez problema.. :S

13 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Ne znam, u PBZ-u jedino ako imam primanja, a ovaj lik u Erste me užasno iritira, tamo pak isto ne mogu ako nemam primanja ILI mogu, al ak sam oženjen -.-"

Jedino mogu u PBZ, ali samo tekuči račun, s tim da je račun na mene, a kartica glasi na mamu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.8.2012 18:11 (master4games).
12 godina
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?

Ja sam iso u PBZ rekli mi da uzmem rodni list brijem, oib i osobnu od mame/tate..

13 godina
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?
kameni_zg kaže...

Ja sam iso u PBZ rekli mi da uzmem rodni list brijem, oib i osobnu od mame/tate..

100% ti nisu rekli da uzmeš osobnu od mame/tate i doneseš jer i oni moraju doći sa tobom i ponjeti osobnu

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.8.2012 21:36 (Liverpool1892).
12 godina
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?
Liverpool1892 kaže...
kameni_zg kaže...

Ja sam iso u PBZ rekli mi da uzmem rodni list brijem, oib i osobnu od mame/tate..

100% ti nisu rekli da uzmeš osobnu od mame/tate i doneseš jer i oni moraju doći sa tobom i ponjeti osobnu

Da istina. Zeznuo sam se, ali ugl kak sam reko tata s tobom on uzme osobnu ti rodni list i oib..

13 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

jel mogu di napraviti tekuci ili ziro racun sa 15 god?

11 godina
offline
Žiro račun za maloljetnike?

E to sam trazio :DDD

Fala majstore.

Jer na amazonu kupis puno jeftinije.

 

 

ASRock Z77 Extreme4|Gainward GTX 680|i7 3770K @4.2GHz|G.Skill 16GB 1333MHz|WD Caviar Black 1TB|Coolermaster Hyper 412s
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2012 19:34 (Marcuskac).
12 godina
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Danas sam bas otvorio ziro racun (pbz), al pošto nemam primanja dobit cu 2 kartice jedna na moje ime, tu mogu koristit kad napunim 18, a jedna na starog tu mogu koristit kad ocu i kak ocu..Ako imate primanja mozete dobit na svoje ime.. eto cisto da se zna.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2012 21:14 (kameni_zg).
13 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Evo ja danas otišao u PBZ kod druge tete i ona kaže da ja mogu otvoriti, ali da maloljetnici NE MOGU kupovati preko interneta, jer ako kupujem onda mi porezna uprava dolazi kod mame i bla, bla, bla mogu mi i mamu teretit i mami radit neke gluposti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2012 12:42 (master4games).
12 godina
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?
master4games kaže...

Evo ja danas otišao u PBZ kod druge tete i ona kaže da ja mogu otvoriti, ali da maloljetnici NE MOGU kupovati preko interneta, jer ako kupujem onda mi porezna uprava dolazi kod mame i bla, bla, bla mogu mi i mamu teretit i mami radit neke gluposti.

Čuj, s takvim se stvarima ne valja igrati i treba provjeriti dva put, ali ja sam se nakupovao kao maloljetnik i nisam imao nikakvih problema s porezom.

ŽELJKO BJELIĆ JE LOPOV || ŽELJKO BJELIĆ JE LOPOV |
13 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Da, al ona meni kaže da maloljetnici NE MOGU kupovati preko interneta već je bolje da mama ima svoj račun pa da kupuje jer bi mi inače banka ili netko išao pregledavat pa vidio da ja samo kupujem sa interneta pa bi mi i mamu il tužili il nešt...

12 godina
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?
master4games kaže...

Da, al ona meni kaže da maloljetnici NE MOGU kupovati preko interneta već je bolje da mama ima svoj račun pa da kupuje jer bi mi inače banka ili netko išao pregledavat pa vidio da ja samo kupujem sa interneta pa bi mi i mamu il tužili il nešt...

Čuj stvarno ne znam, kažem ti, ja sam imao kao maloljetnik karticu + mama je imala na svoje ime, jer sam ja bio maloljetan, i normalno sam kupovao sa svojom i nije bilo problema.

ŽELJKO BJELIĆ JE LOPOV || ŽELJKO BJELIĆ JE LOPOV |
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice