Žiro račun za maloljetnike?

poruka: 413
|
čitano: 247.059
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?
Jel se moze si imat internet bankarstvo ako sam maloljetan 15 god.
lnova65
12 godina
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?
lnova65 kaže...
Jel se moze si imat internet bankarstvo ako sam maloljetan 15 god.

Da, ja ga imam već 3 godine (sad imam 19).

ŽELJKO BJELIĆ JE LOPOV || ŽELJKO BJELIĆ JE LOPOV |
13 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

u kojoj banci

lnova65
12 godina
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?
lnova65 kaže...

u kojoj banci

ERSTE

ŽELJKO BJELIĆ JE LOPOV || ŽELJKO BJELIĆ JE LOPOV |
13 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

a jer to tekuci ili ziro racun?

lnova65
12 godina
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?
lnova65 kaže...

a jer to tekuci ili ziro racun?

Imam 3 računa, kunsku štednju, žiro i tekući. Ali kad sam netbanking uzimao, mislim da sam ga na žiro uzeo.

ŽELJKO BJELIĆ JE LOPOV || ŽELJKO BJELIĆ JE LOPOV |
13 godina
neaktivan
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?
lnova65 kaže...
Jel se moze si imat internet bankarstvo ako sam maloljetan 15 god.

Nisam 100% siguran ali čini mi se da trebaš imat 16 godina.. Provjeri prije nego što otvoriš račun.

12 godina
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Koja je razlika između žiro i tekućeg računa?

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :)
12 godina
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?
dombak1608 kaže...

Koja je razlika između žiro i tekućeg računa?

Teško pitanje? Ili?

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :)
16 godina
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?
dombak1608 kaže...
dombak1608 kaže...

Koja je razlika između žiro i tekućeg računa?

Teško pitanje? Ili?

Kad već tak pitate onda mogu i ja.

 

Teško progooglat? Ili?

14 godina
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Moram pohvalit Splitsku banku.

 

U srijedu išao otvorit devizni račun, neki mlađi momak bio, odma me pitao je li to za ebay, kažem da je, sve super napravili to za 15-20min. Jučer mi došao pin, jutros otišao po karticu. Stvarno pohvalno koliko brzo su to riješili. {#}

Swedish latin super funk.
12 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Pozz :)

Procitao sam prvi post ali mi jos neke stvari nisu jasne pa ako ima neka dobra dusa da mi odgovori {#}

 

-Koja je banka najbolja, da uzmem karticu koja ce mi sluzit za PayPal, moneybookers, primanje uplata...

-Koju karticu moram uzeti da bi mogao imati PayPal, Moneybookers, Alertpay i sl.?

-Jel mogu preko interneta onda gledat kad je legla neka uplata, kad su podignuti novci i slicno?

-U kojoj banci to najkrace traje, da se kartica brzo aktivira?

-Koja su vasa iskustva (ako ih imate) sa tom bankom?

-Jel mogu na bankomatu podizati novce sa karticom?

-Ta kartica koju dobijem, jel ona ima ziro racun ili nesto drugo?

 

Hvala {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?
DJ Hacker kaže...

Pozz :)

Procitao sam prvi post ali mi jos neke stvari nisu jasne pa ako ima neka dobra dusa da mi odgovori {#}

 

-Koja je banka najbolja, da uzmem karticu koja ce mi sluzit za PayPal, moneybookers, primanje uplata...

-Koju karticu moram uzeti da bi mogao imati PayPal, Moneybookers, Alertpay i sl.?

-Jel mogu preko interneta onda gledat kad je legla neka uplata, kad su podignuti novci i slicno?

-U kojoj banci to najkrace traje, da se kartica brzo aktivira?

-Koja su vasa iskustva (ako ih imate) sa tom bankom?

-Jel mogu na bankomatu podizati novce sa karticom?

-Ta kartica koju dobijem, jel ona ima ziro racun ili nesto drugo?

 

Hvala {#}

BUMP!!!

 

Moze netko odgovorit tko zna? Molim vas, vazno mi je? :)

13 godina
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?
DJ Hacker kaže...

Pozz :)

Procitao sam prvi post ali mi jos neke stvari nisu jasne pa ako ima neka dobra dusa da mi odgovori {#}

 

-1.Koja je banka najbolja, da uzmem karticu koja ce mi sluzit za PayPal, moneybookers, primanje uplata...

-2.Koju karticu moram uzeti da bi mogao imati PayPal, Moneybookers, Alertpay i sl.?

-3.Jel mogu preko interneta onda gledat kad je legla neka uplata, kad su podignuti novci i slicno?

-4.U kojoj banci to najkrace traje, da se kartica brzo aktivira?

-5.Koja su vasa iskustva (ako ih imate) sa tom bankom?

-6.Jel mogu na bankomatu podizati novce sa karticom?

-7.Ta kartica koju dobijem, jel ona ima ziro racun ili nesto drugo?

 

Hvala {#}

1.Splitska Banka, Devizni račun u stranoj valuti, otvaranje računa 0kn, vođenje računa 3kn/mj.
2.Visa Electron
3.Da, zatražiš internet bankarstvo i preko interneta cijeli račun vodiš. 8kn mjesečno internet bankarstvo. 
4.Nakon što otvoriš račun, za 2tj. ti stigne kartica
5.Nikakvih problema sa gore navednom bankom
6.Na bankomatu splitske banke i u poslovnici ili na ostalim bankomatim ali onda uzimaju proviziju.
7.vidi pod broj 1 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?
DJ Hacker kaže...

Pozz :)

Procitao sam prvi post ali mi jos neke stvari nisu jasne pa ako ima neka dobra dusa da mi odgovori {#}

 

-Koja je banka najbolja, da uzmem karticu koja ce mi sluzit za PayPal, moneybookers, primanje uplata...

-Koju karticu moram uzeti da bi mogao imati PayPal, Moneybookers, Alertpay i sl.?

-Jel mogu preko interneta onda gledat kad je legla neka uplata, kad su podignuti novci i slicno?

-U kojoj banci to najkrace traje, da se kartica brzo aktivira?

-Koja su vasa iskustva (ako ih imate) sa tom bankom?

-Jel mogu na bankomatu podizati novce sa karticom?

-Ta kartica koju dobijem, jel ona ima ziro racun ili nesto drugo?

 

Hvala {#}

 

 

osobno imam žiro račun od PBZa, svugdje su dostupni i aktiviran mi paypal i to je to :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?
Liverpool1892 kaže...
DJ Hacker kaže...

Pozz :)

Procitao sam prvi post ali mi jos neke stvari nisu jasne pa ako ima neka dobra dusa da mi odgovori {#}

 

-1.Koja je banka najbolja, da uzmem karticu koja ce mi sluzit za PayPal, moneybookers, primanje uplata...

-2.Koju karticu moram uzeti da bi mogao imati PayPal, Moneybookers, Alertpay i sl.?

-3.Jel mogu preko interneta onda gledat kad je legla neka uplata, kad su podignuti novci i slicno?

-4.U kojoj banci to najkrace traje, da se kartica brzo aktivira?

-5.Koja su vasa iskustva (ako ih imate) sa tom bankom?

-6.Jel mogu na bankomatu podizati novce sa karticom?

-7.Ta kartica koju dobijem, jel ona ima ziro racun ili nesto drugo?

 

Hvala {#}

1.Splitska Banka, Devizni račun u stranoj valuti, otvaranje računa 0kn, vođenje računa 3kn/mj.
2.Visa Electron
3.Da, zatražiš internet bankarstvo i preko interneta cijeli račun vodiš. 8kn mjesečno internet bankarstvo. 
4.Nakon što otvoriš račun, za 2tj. ti stigne kartica
5.Nikakvih problema sa gore navednom bankom
6.Na bankomatu splitske banke i u poslovnici ili na ostalim bankomatim ali onda uzimaju proviziju.
7.vidi pod broj 1 

Hvala ti na odgovoru :)

Nemam splitske banke u blizini pa mi to nije bas solucija... Cuo sam negdje da je raiffeisen dosta dobar pa ne znam koju da odaberem. 

 

@HDesignz koliko je trebalo da ti posalju karticu? Moze neko opsirnije iskustvo? :D

11 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Ljudovi koji su uvjeti za ''dobit'' pay pal?Ja sam maloljetan i htio bih počet naručivat s DX-a i Ebay-a


EDIT:Zaboravite našao sam  {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.1.2013 21:31 (7kunac).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?
7kunac kaže...

Ljudovi koji su uvjeti za ''dobit'' pay pal?Ja sam maloljetan i htio bih počet naručivat s DX-a i Ebay-a


EDIT:Zaboravite našao sam {#}

Prvi post..

Toni
11 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Vratio se upravo iz banke, PBZ. Otišao sam sa majkom, imam 17god., samo da napomenem ponesite Rodni list.

Sve sam riješio za kojih 15-ak min, nije me ništa koštalo, samo potpisivanje hrpe papira i unošenje podataka.

Pitao sam, za svaki slučaj, trebam li imati stalna primanja, jesam li obavezan uplaćivati novac i postoje li kakvi troškovi održavanja računa. Odgovor, ne, ne i ne.

Kartica se dobije na ime roditelja, na kućnu adresu stigne pin i roditelj kojeg ste vodili mora ići s vama podići.

Nakon napunjene 18 god dobivate karticu na svoje ime i briše se zastupnik (roditelj) koj je trebao prije i račun postaje vaš.

Možda ovisi o bankaru, ali moguće je da ako ste 2-3 mjeseca od 18. rođendana, može se odmah otvoritii na vaše ime, ali pošto sam ja 9 mjeseci od rođendana ipak nije bilo moguće.

Eto toliko, sada čekam pin pa može počet kupnja {#}

Toni
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2013 18:07 (rapture686).
14 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Pozz,

 

ovako, otvorio sam žiro račun i za tjedan dana mi dolazi kartica. Problem je u tome što mi neki ljudi mi govore da se svi prihodi na žiro račun oporezuju i da se uzima 25% poreza. I sad me zanima što ako ja uplatim 200-300 kn na taj račun, hoću li se to smatrati kao neki prihodi tj moja zarada, pa da mi se oporezuje ili ne?

Battlefield Fan!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?

Vidim da se može prije 18 godine otvoriti žiro račun i trgovati preko PayPala samo me zanima u kojim bankama mogu otvoridi račun  i da mogu preko PayPala trgovati? I treba li PayPal glasiti na mene ili mora na ime roditelja?

Isto vidim da neke banke nude dječje račune i da je kamata 4%  što nije loše, ali je limit mjesećne potrošnje 900kn. Ima li u kojoj banci opcija da ja mogu potrošiti koliko god novca želim ali da ne idem u minus? Mislim naravno na raspoloživ novac koj sam uplatio na račun, i naravno da mogu trgovati s PayPalom.

https://www.facebook.com/pages/Nemoj-dopustiti-da-ti-sru%C5%A1e-snove-jer-ti-nitko-nije-pomogao-da-ih-sagradi%C5%A1/161955973912145
12 godina
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?
77ari kaže...

Vidim da se može prije 18 godine otvoriti žiro račun i trgovati preko PayPala samo me zanima u kojim bankama mogu otvoridi račun  i da mogu preko PayPala trgovati? I treba li PayPal glasiti na mene ili mora na ime roditelja?

Isto vidim da neke banke nude dječje račune i da je kamata 4%  što nije loše, ali je limit mjesećne potrošnje 900kn. Ima li u kojoj banci opcija da ja mogu potrošiti koliko god novca želim ali da ne idem u minus? Mislim naravno na raspoloživ novac koj sam uplatio na račun, i naravno da mogu trgovati s PayPalom.

Ja sam u Erste banke podigao karticu, koja će glasiti na mene kad napunim 18, odnosno sljedeće godine.

Ubi bene, ibi patria.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?
Gamer71 kaže...

Pozz,

 

ovako, otvorio sam žiro račun i za tjedan dana mi dolazi kartica. Problem je u tome što mi neki ljudi mi govore da se svi prihodi na žiro račun oporezuju i da se uzima 25% poreza. I sad me zanima što ako ja uplatim 200-300 kn na taj račun, hoću li se to smatrati kao neki prihodi tj moja zarada, pa da mi se oporezuje ili ne?

Sve uplate na ŽR se oporezuju porezom na prihod od samostalnog rada, ali samo ako premašiš neoporezivi limit po godišnjoj poreznoj prijavi.

Uglavnom, da ne duljim, ako ti izvršiš uplatu na svoj račun, to se ne računa prihodom i NE oporezuje!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?

Mogu li ja bez problema prodavati stvari na e-bayu ako nemam 18? 

Mogu li ja s paypala prebacivati novac na drugi raćun jer s paypala ne mogu podići novac?

https://www.facebook.com/pages/Nemoj-dopustiti-da-ti-sru%C5%A1e-snove-jer-ti-nitko-nije-pomogao-da-ih-sagradi%C5%A1/161955973912145
11 godina
offline
Žiro račun za maloljetnike?

e bio sam prije u pbz banci..rješavao sve..bio sam nutra 1 sat, otvorio račun i tek onda na kraju ova djelatnica nazove nešto u zg..i kaže mi da ne mogu napravit jer nisam punoljetan (znala je otpočetka da sam maloljetan).. i onda sam ga morao poništiti jer po tom nekom zakonu od 1.4.2013 si maloljetnik ne može napraviti karticu

 

e sad ja nekužim jer čitam da su si neki napravili pa sam zbunjen..jel neko zna o čem se tu radi?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?

I mene zanima hitno !! :D Nadam se da ce nam netko odgovoriti :D

Jedini kompjuter koji se ne može hakirati je onaj koji nije na mreži, zaključan u metalni sanduk, i zakopan 3 metra pod zemlju
10 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

znači imam otvoreni žuiro račun u hypo banci pa bih sad tamo uzeo i visa electron karticu preko koje bih se registrirao na paypalu. jel primaju onda electron ili da uzmem mastercard prepaid refresh karticu?

kako onda to zapravo funkcionira? na taj račun dobivam stipendiju tak da će uvijek na njemu bit neki novci, paypal će mi skidat odma s računa il tek na kraju mjeseca to sve platim kad dobim izvadak potrošnje na kartici?

kad bi račun bio prazan prije kupnje bih morao stavit te novce na račun ili mogu i na kraju mjeseca?

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2013 22:28 (Pažul).
10 godina
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?
Pažul kaže...

znači imam otvoreni račun u hypo banci pa bih sad tamo uzeo i visa electron karticu preko koje bih se registrirao na paypalu. jel primaju onda electron ili da uzmem mastercard prepaid refresh karticu?

punoljetan sam, tako da to onda valjda može sve na moje ime...

na paypal može svaka kartica osim maestra i mastera kod povlačenja sredstva s paypala na karticu.

Edit: naknadu naplaćuju jednom mjesečno sami a troškove mislim da sam određuješ kad češ platit. 

Don't blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink. Good Luck.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2013 22:33 (ddarknessfairyy).
10 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Dali bi ja mogo otvorit sebi žiro račun u nekoj banci dobit karticu na sovje ime...ali ako je kunski dali ja onda mogu podizat snje ako mi recimo neko uplati eure ? 

10 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Prcitaj prvi post !

LP!
:) 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice