Žiro račun za maloljetnike?

poruka: 413
|
čitano: 247.425
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Nije baš pitanje direktno vezano uz temu,ali ima veze. Jel mogu ja kao maloljetnik (17 godina) u mjenjačnici promijeniti eure?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?

Da.

 

Mozda ti neki nece zelit zbog "sumljivog podrijetla",meni se to jos nikad nije desilo,ali frendu je (iso mjenjat 500€,lol)

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
10 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Dakle, imam problem.
Htio bi otvoriti novi račun u banci i zatražiti kreditnu karticu koja bi se koristili za Paypal i općenito plaćanje. Ja imam 17 godina, roditelja koji je spreman dati svoj potpis i stavio bi jednu određenu svotu novca na račun. Da napomenem, planirao sam otići u PBZ banku za to.
Problem je u tome što su neki odgovori ovdje već malo stariji, a neke stvari su se navodno bile mijenjale u proteklih godina.
Ima li netko nedavnih iskustva s tim? Može li se to učiniti i dalje tako kao što je ovdje napisano? http://prntscr.com/2moz9c 
Ili se je nešto promijenilo?

Unaprijed hvala. :)

10 godina
neaktivan
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?

Može li od mog tate mama tj. moja baka potpisati da otvorim račun u banci????? umjesto mame ili tate može li baka????

 

11 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

DooMixy

Uvijek se nesto mjenja,moja je topla preporuka osobno otic u poslovnicu i pitat.

Tak' nemres fulat,ja iskreno ne znam.

 

 

steva123

Mislim da ne.

Obicno moze samo roditelj(mama,tata) tj;skrbnik.

Predlazem da se posjeti poslovnica i upita.

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
13 godina
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Evo moje (dosadašnje) iskustvo

-pisati ću svakodnevno

 

1. dan(ponedjeljak)

Došao jednostavno do "tete na šalteru" sa svojom mamom u Zagrebačku banku

Treba vam i OIB i JMBG, znači u mom slučaju rodni list i osobna(barem je ta "teta" iskoristila svo troje)

5kn vam mjesečno uzmu za računovodstvo i to je jedini način da uđete u minus

Roditelj vam potpiše oko 4-5 papira i to je to, jednu karticu vam dobije roditelj, a jednu vi, rekli su mi da će mi kartica doći za 3-4 dana na kućnu adresu

Također morate staviti nešto novca odmah na karticu(ja sam stavio 30kn)

Jedine podatke koje sam ja tamo ostavio su broj mobitela i email, s tim da će mi ispis računa dolaziti na email

 

5. dan(petak)

stigla kartica na ime majke na kućnu adresu, no tek u pola 4, a banka u đakovu radi do pola 4

tako da smo morali čekati ponedjeljak(14.4.) da aktiviramo karticu

 

8. dan(ponedjeljak)

Potvrdili karticu, svoju još nisam dobio(an moje ime) kao što još nisam dobio ni PIN kartice

Navodno će se u ponoć aktivirati kartica

 

9. dan(utorak)

Ponoć prošla, paypal baca grešku, neda mi da registriram karticu

navodno ju ne može potvrditi, ako krivi mi je neki kod, nemam pojma

probam ujutro

OG problem:
"Your credit card ending in 6390 could not be added because we were unable to verify the three- or four-digit verification number that was entered for this card. The verification number is a three- or four-digit number printed on the back of your card." 

Došla susjeda i donijela karticu {#}

 

10.dan(srijeda)

Paypal aktiviran(i kod sam upisao), sve radi :D

Moje će ideje jednoga dana pokretati svijet! Ne postoji zastava dovoljno velika da prekrije nevine ljudske žrtve!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2014 16:44 (Top Bugovac).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?
Top Bugovac kaže...

Evo moje (dosadašnje) iskustvo

-pisati ću svakodnevno

 

1. dan

Došao jednostavno do "tete na šalteru" sa svojom mamom u PBZ

Treba vam i OIB i JMBG, znači u mom slučaju rodni list i osobna(barem je ta "teta" iskoristila svo troje)

5kn vam mjesečno uzmu za računovodstvo i to je jedini način da uđete u minus

Roditelj vam potpiše oko 4-5 papira i to je to, jednu karticu vam dobije roditelj, a jednu vi, rekli su mi da će mi kartica doći za 3-4 dana na kućnu adresu

Također morate staviti nešto novca odmah na karticu(ja sam stavio 30kn)

Jedine podatke koje sam ja tamo ostavio su broj mobitela i email, s tim da će mi ispis računa dolaziti na email

kaj nebi trebala kartica doci za 2 tjedna?

13 godina
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Meni je rečeno drugačije, možda ovisi gdje živiš? {#} Ali ne vjerujem da je do mjesta, možda su promijenili nešto u sistemu

No nešto mi je malo tamo bilo čudno, jer mi je ta ista ženska pokušala odgovoriti na pitanje kada će mi se aktivirati pay pal i kako ga najbrže registrirati

Nije se baš proslavila, tj. meni je rekla nešto što je pobilo moje iskustvo od prije 2 godine

Prije 2 godine je paypal slao neke malo iznose na račun zajedno s nekim kodom, taj kod bi ja tamo morao ukucati(bila bi 2 koda na dvije uplate) zajedno s iznosom uplate i tjt.

A po njoj danas se paypal registracija plaća oko 3$ {#} i ide puno brže(odmah u ponoć dan priej registracije)

sve u svemu vidjet ćemo ;)

Moje će ideje jednoga dana pokretati svijet! Ne postoji zastava dovoljno velika da prekrije nevine ljudske žrtve!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.4.2014 0:25 (Top Bugovac).
13 godina
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Radio sam u SG Splitska Banka do 01.12.2013. Situacija je bila sljedeća: posljednja PayPal aktivacija koje se sjećam osobno je negdje u listopadu prošle godine znači cca 6 mjeseci od današnjeg dana. PayPal napravi transakciju sa željenog računa u iznosu od 1.90$ u protuvrijednosti (ovisno koji račun je spojen na PayPal) nakon jedne "klirinške obrade" dolazi do vidljive promjene i opisa uz željenu transakciju na računu, a to je četveroznamenkasti kod koji se unosi unutar vlastitog PayPal profila te se na taj način dokazuje autentičnost vlasnika računa i kartice. Tada se refundira prethodno "skinuti" iznos s računa.

 

S druge strane, prije dva mjeseca je prijatelj spajao svoj devizni račun u Erste banci, sve je radio po mom navođenju. PayPal se naplatio u iznosu od 1.90$ (on ima devizni račun sa primarnom valutom u €, te je prebacio internet bankarstvom sa tekućeg računa na devizni iznos od 50kn), a on je istog trenutka imao uvid u kod jer je isti bio instantno kreiran, što me je iznenadilo. Ne znam koje su promjene nastale u međuvremenu, iznos za registraciju je isti kao i prije, ali se sve odvija puno puno brže. Dok sam ja spajao svoj prvi račun sa PayPal-om u PBZ banci davne 2008. godine, proces je trajao 3 dana, jer se taj kod nije pojavljivao uz promjenu 48h.

 

Što se tiče otvaranja računa za maloljetnike tu ima više potencijalnih problem(čić)a, no o tome kontaktirajte vlastite banke i službene osobe nadređene za taj posao. Svakako naglasite da ste učenik/student jer velika većina banaka ima opciju besplatnih student paketa, pa vas održavanje istih ništa ne košta mjesečno, a imate opciju spajanja deviznog (čak i tekućeg računa u SGSB) sa PayPalom

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
11 godina
neaktivan
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?
Bok ljudi, čitam več dugo vremena slične teme ne samo na Bugovim stranicama. Večinom su one informacije koje sam pročitao pre stare i dezinformirajuće. Gledam po svim stranicama za sve banke i ustvari nigdje ne mogu naći ništa za maloljetnike. Dakle, u kojim bankama mogu napraviti žiro račun s kojim ću dobiti Visa Electron karticu, s kojom ću moći primati uplate sa PayPala tj. da mogu raditi na internetu i onda da mi netko komu sam napravio nešto plati preko PayPala? Imam 17 godina, osobnu, roditelje (d'oh)...
Resistance is futile.
13 godina
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?
caspa kaže...
Bok ljudi, čitam več dugo vremena slične teme ne samo na Bugovim stranicama. Večinom su one informacije koje sam pročitao pre stare i dezinformirajuće. Gledam po svim stranicama za sve banke i ustvari nigdje ne mogu naći ništa za maloljetnike. Dakle, u kojim bankama mogu napraviti žiro račun s kojim ću dobiti Visa Electron karticu, s kojom ću moći primati uplate sa PayPala tj. da mogu raditi na internetu i onda da mi netko komu sam napravio nešto plati preko PayPala? Imam 17 godina, osobnu, roditelje (d'oh)...

pogledaj moj post gore

Moje će ideje jednoga dana pokretati svijet! Ne postoji zastava dovoljno velika da prekrije nevine ljudske žrtve!!
11 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Koju karticu si dobio? Za koju vrstu računa?

Jesi li uspio registrirat na PayPal karticu?

Ja gledam na stranicama PBZ-a i nema ništa za maloljetnike, samo nekaj za studente.

A za taj žiro račun trrebam imati neki izvor novca.

 

"Žiro račun u kunama je transakcijski račun koji Banka otvara domaćim i stranim fizičkim osobama kada, sukladno propisima, ostvaruju dohodak od obavljanja povremene djelatnosti."

 

S weba pbz-a...

Resistance is futile.
14 godina
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Žiro račun najnormalnije otvoriš tak da dođeš sa roditeljem u PBZ i veliš da hoćeš otvoriti žiro račun. Ako i pitaju zašto, reci da je za učenički servis.

Dobiješ Visa Electron karticu s kojom najnormalnije primaš i šalješ novce preko PayPala. Imam ga i ja samo što sam nakon 18. rođendana išao pa sam mogao i sam.

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.4.2014 20:50 (blagus).
11 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Hvala ti, evo nisam bio 100% siguran za sve to.

Ići ću prvom prilikom.

Resistance is futile.
14 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Dobar dan, dakle pitanje je ovako, posjedujem erste tekući racun, punoljetan sam (za slucaj da je bitno) i potpuni sam laik u bankarstvu, trebam zbog prirode posla obaciti neke transakcije preko ebaya pa me zanima dali moram vaditi ikakav novi racun ili se ovaj postojeci tekuci moze nekako povezafi s paypallom, vrlo mi je vazno da bude sto jednostavnije (bez otvaranja novih racuna itd..) 

Hvala na svakoj pomoci.

11 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Evo, da napišem svoje iskustvo.

Prije par tjedana sam otišao u Splitsku Banku s mamom.

Trebao sam mamu, maminu osobnu, moju osobnu, i otvorio sam žiro, devizni i tekući račun.

Pošto sam u srednjoj i imam 17g, ispunjavam uvjete za studentski paket Splitske Banke, to znaći da imam besplatno otvaranje i održavanje računa bez internet bankarstva, a internet bankarstvo je 5kn.

Nakon tjedan dana stignu mi kartice i registriram onu u kunama jer sam uplatio na tekući i danas idem izlistat transakcije za onaj kod za verifikaciju.

Sve ok, regisrtirao sam karticu na PayPal i dobio onih $1.95 natrag.

Ali nisam si registrirao deviznu karticu, jel to moram odvojeno registrirati nakon što uplatim lovu na devizni račun ili?

Sad imam samo onih $1.95 na PayPalu pošto je sve ostalo u kunama.

Resistance is futile.
9 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Gdje je najjeftinije napraviti žiro račun, karticu i internet bankarstvo?

13 godina
online
Žiro račun za maloljetnike?

Ako ti roditelji imaju otvoreni račun u ZABI onda tamo..

Do 18godine ti je besplatno a poslje 18 plačaš 2-3kn za vođenje računa i imaš besplatno mobilno bankarstvo a ako hočeš internet bankarstvo onda platiš token 100kn jednokratno.

Ako  ne onda pravac ERSTE(oko 4kn mjesečna naknada)

Samsung Galaxy S5
9 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Hvala!

A kartica?

 

Edit: Čuo sam da su tokeni besplatni negdje, samo ako ga izgubiš moraš platiti?

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.11.2014 21:30 (netkotamo).
9 godina
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Znaci moze se uzet bez internet bankarstva ? i dalje mogu karticu koristiti za online kupovinu(PayPal->Steam) ??

8 godina
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?
Jedno pitanje, mogu li si napraviti Skrill mastercard kartice iako imam 17 Godina tj nisam punoljetan, jer narucil sam kartice I pise samo da trebam dati 10eura da mi kartice dostave
8 godina
offline
Re: Žiro račun za maloljetnike?
Na mobitelu sam pa sam krivo napisal, nije kartice nego kartica, jednina
6 godina
neaktivan
offline
Žiro račun za maloljetnike?

Otviren mi je racun pre 18-te sad imam 19 i da li mogu podici novac sa racuna?

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice