RC mlažnjak

poruka: 102
|
čitano: 24.170
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak
Za početak uzmi neki EDF mlažnjak.Jer,za mlažnjak na kerozin(ili Jet A1)ti treba ~7500kn(samo turbina)+!Ja imam 10500 za njega totalno skupljeno,i to će mislim biti dovoljno za jedan od onakvih iz onih filmića!
15 godina
offline
RE: RC mlažnjak
AdriTheGamer kaže...
Za početak uzmi neki EDF mlažnjak.Jer,za mlažnjak na kerozin(ili Jet A1)ti treba ~7500kn(samo turbina)+!Ja imam 10500 za njega totalno skupljeno,i to će mislim biti dovoljno za jedan od onakvih iz onih filmića!

Poslušati ću te, pa ću početi love skupljati.

A kasnije ću sam krenuti (još sam mlad, tek 15 godina) :)

MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak
Ima i ja 15 godina,a modelarstvom se bavim od 10.Tako da sam sakupio iskustva i sa klipnim motorima i električnim mlažnjacime i sada je vrijeme za veliku stvar.
15 godina
offline
RE: RC mlažnjak
AdriTheGamer kaže...
Ima i ja 15 godina,a modelarstvom se bavim od 10.Tako da sam sakupio iskustva i sa klipnim motorima i električnim mlažnjacime i sada je vrijeme za veliku stvar.

Sudeći po profilu imaš 22 godine.

 

OT: Ne znam, ja ću polako, prvo jedan "probni" kupiti, tek onda "ono pravo".

MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak
To je dobro za početak.Naučit ćeš osnove letenja.
15 godina
offline
RE: RC mlažnjak
AdriTheGamer kaže...
To je dobro za početak.Naučit ćeš osnove letenja.

He he, moram samo malo "ponoviti" jer sam letio već ali sa helikopterom dok sam bio manji. Baš je užitak, ali ne znam kako je to sa mlažnjakom, bojim se da ne bih premijerku slučajno u čelo pogodio. :))

MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak

Jeli bolje počet sa avionom ili helićem

Koliki domet imaju daljinski, tj. nakon koliko metara se gubi signal

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
15 godina
offline
RE: RC mlažnjak
P4k1 kaže...

Jeli bolje počet sa avionom ili helićem

Koliki domet imaju daljinski, tj. nakon koliko metara se gubi signal

Mislim da je do 300 metara, tako sam ja sa helićem mogao.

MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
15 godina
protjeran
offline
RE: RC mlažnjak
P4k1 kaže...

Jeli bolje počet sa avionom ili helićem

Koliki domet imaju daljinski, tj. nakon koliko metara se gubi signal

Profi daljinski imaju domet 1000 metara.

14 godina
offline
RE: RC mlažnjak
4ucker kaže...

bojim se da ne bih premijerku slučajno u čelo pogodio. :))

Nismo mi te sreće..;)

Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
15 godina
protjeran
offline
RC mlažnjak
14 godina
neaktivan
offline
RE: RC mlažnjak
AIX 2.0 kaže...

dobro je ali u 90%vrimena neupotrebljivo

 jer dok ti voziš gledat ćeš di ideš a ne razgledat okolo

 

 

EDIT: i ne piše  kojeg dometa je

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.4.2010 17:46 (P4k1).
15 godina
offline
RC mlažnjak

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=360145

Nisam previše čitao, ali mislim da raspravljaju o tome kako napraviti RC avion dugog dometa.

 

http://www.rangevideo.com/

- Snimke su zakon! Cool

Tko visoko leti, štedi gorivo.
15 godina
protjeran
offline
RE: RC mlažnjak
P4k1 kaže...
AIX 2.0 kaže...

dobro je ali u 90%vrimena neupotrebljivo

 jer dok ti voziš gledat ćeš di ideš a ne razgledat okolo

 

 

EDIT: i ne piše  kojeg dometa je

Zar je problem staviti radio pojacalo od npr. 10W.

Na ovom videu (http://www.rangevideo.com/) sto je postao Shamrock snaga primopredajnika je 300mW.I jesili vidio koliko je obisao kilometara grada.A sad zamisli da imas primopredajnik snage od 10 ili 20W.

14 godina
neaktivan
offline
RE: RC mlažnjak
AIX 2.0 kaže...
P4k1 kaže...
AIX 2.0 kaže...

dobro je ali u 90%vrimena neupotrebljivo

 jer dok ti voziš gledat ćeš di ideš a ne razgledat okolo

 

 

EDIT: i ne piše  kojeg dometa je

Zar je problem staviti radio pojacalo od npr. 10W.

Na ovom videu (http://www.rangevideo.com/) sto je postao Shamrock snaga primopredajnika je 300mW.I jesili vidio koliko je obisao kilometara grada.A sad zamisli da imas primopredajnik snage od 10 ili 20W.

dobro što se tiće dometa, ali je preskupo ovo prvo a čini mi se da je  rangevideo jeftiniji, ali opet ti nećeš gledat okolo dok letiš

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
15 godina
protjeran
offline
RE: RC mlažnjak

Zar je problem staviti radio pojacalo od npr. 10W.

Na ovom videu (http://www.rangevideo.com/) sto je postao Shamrock snaga primopredajnika je 300mW.I jesili vidio koliko je obisao kilometara grada.A sad zamisli da imas primopredajnik snage od 10 ili 20W.

dobro što se tiće dometa, ali je preskupo ovo prvo a čini mi se da je  rangevideo jeftiniji, ali opet ti nećeš gledat okolo dok letiš

Ne razumijem bas to s gledanjem.Pa neces zmiriti dok vozis avion.

Ako ti je do gledanja namjestis autopilot na avionu da kruzi ili leti zadanom putanjom i ti razgledaj kolko hoces.

14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak
Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak
Ma najbolje dobro staro klasično gledanje sa zemlje!
14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak

Što mislite o ovoj radio stanici: javascript:show_info('07','003-6301')
Ima li on dovoljno funkcija za kvalitetno letenje RC mlažnjaka?
A mislim uzeti i ovaj servo(zapravo više njih jer takav avion zahtijeva 4-5 servo-a): javascript:show_info('06','003-6000')
Eto,što se tiče elektronike!

 

 

EDIT:Ne radi link pa evo stranice sa koje sam ga uzeo:   http://www.google.hr/url?sa=t&source=web&ct=res&cd=3&ved=0CBMQFjAC&url=http%3A%2F%2Frc-avio.donicep.com%2Findex.php%3Fmenu%3DW&rct=j&q=Rc+du%C4%87an&ei=sePVS_PnJ4WmOIibwdgN&usg=AFQjCNGf21PY30E8ckcQCq6yQW2zdIifGQ&sig2=Dcs2oeoa5X0NEXpnrV1faw

 

 

Uglavnom,servo je Futaba standard,a radio stanica je MPX Cocpit SX+RX7 Synth IPD 35MHz.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.4.2010 21:14 (AdriTheGamer).
14 godina
odjavljen
offline
RE: RC mlažnjak
AdriTheGamer kaže...
Što mislite o ovoj radio stanici: javascript:show_info('07','003-6301')
Ima li on dovoljno funkcija za kvalitetno letenje RC mlažnjaka?
A mislim uzeti i ovaj servo(zapravo više njih jer takav avion zahtijeva 4-5 servo-a): javascript:show_info('06','003-6000')
Eto,što se tiče elektronike!

Fail...Sorry ali to ti nisu linkovi...TO je java skripta...

Mrzim kad hodam pustnjom i pogodi me frižider... :)
14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak
Znam,zato sam nadodao kasnije.
14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak

Preskupi su

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
14 godina
neaktivan
offline
RE: RC mlažnjak
P4k1 kaže...

Preskupi su

Koliko para,toliko muzike.

14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak
Samo nadodajem.Jet Joe je izbacio novu JetJoe junior turbinu koja se može staviti na EDF mlažnjak(izvadi mu se izvorni motori i umjesto njega se stavi junior i rezervoar).To je zgodna stvar za one koji ne misle mijenjati avion na prijelasku sa EDF na pravu turbinu!
14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak

jel itko kupova sa ove stranice

http://www.nitrorcx.com/rcairplanes.html

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
15 godina
protjeran
offline
RE: RC mlažnjak
AdriTheGamer kaže...
Samo nadodajem.Jet Joe je izbacio novu JetJoe junior turbinu koja se može staviti na EDF mlažnjak(izvadi mu se izvorni motori i umjesto njega se stavi junior i rezervoar).To je zgodna stvar za one koji ne misle mijenjati avion na prijelasku sa EDF na pravu turbinu!

Kako mislis u avion od npr. stiropora,drveta,plastike, staviti mlaznu turbinu bez termalne zastite ispuha.

14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak
Pa valjda modificiraš avion(staviš nekakvu metalnu zaštitu te rezervoar)a onda staviš turbinu.
15 godina
protjeran
offline
RC mlažnjak

Metal se ugrije i zraci toplinu okolo sebe,pri tome zagrijava i topi avion.Mlazni avioni se vecinom prave od stakloplastike,ugljikovi vlakana,i tvrdog drveta(impregnirano zastitnim lakom).Ako hoces da stavis turbinu u avion od stiropora ili plastike onda mozes koristit ovaj materijal:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/LI-900

 

 

Excellent thermal insulator: white hot 1260 °C LI-900 silica tile material is safely hand held 10 seconds after removal from high temperature oven.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.5.2010 22:56 (AIX 2.0).
14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak
BTW,avion će koristiti aeroshell ulje.Našao sam u austriji povoljno,20 eura 1l.
Koje biste rađe uzeli gorivo?Jet A1 ili kerozin?Nekako bih rađe Jet A1 jer je na svim turbinama on na prvom mjestu(tj.svi ga preporučuju kao prvi izbor).
14 godina
neaktivan
offline
RE: RC mlažnjak
AdriTheGamer kaže...
BTW,avion će koristiti aeroshell ulje.Našao sam u austriji povoljno,20 eura 1l.
Koje biste rađe uzeli gorivo?Jet A1 ili kerozin?Nekako bih rađe Jet A1 jer je na svim turbinama on na prvom mjestu(tj.svi ga preporučuju kao prvi izbor).

pa onda uzmi njega

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice