RC mlažnjak

poruka: 102
|
čitano: 24.193
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
RC mlažnjak
How much?

Dajte neki posteni link(ili vise njih) gdje se može naći cijene i uvod za pocetnike,sheme ...
14 godina
neaktivan
offline
RE: RC mlažnjak
Toni93 kaže...
Ja sam mislio stavit kameru na to,GPS i okolo letat,jel to moguće?

 

 

 

taman sam mu ja tija predložit da ugradi neku kamericu pa ako slučajno ode izvan vidnog polja i ako ga treba srušit da vidi di

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
15 godina
protjeran
offline
RC mlažnjak

Najvise ces znanja steci ako se uclanis u neki klub.

A sto ce tice GPS-a tude bi se dalo svasta napraviti sam ako ti nije zao opreme.(procitaj moj prvi post)

Evo nacina za hvatanje preljubnika:http://www.bananahobby.com/1048.html

 

15 godina
offline
RE: RC mlažnjak
AIX 2.0 kaže...

Najvise ces znanja steci ako se uclanis u neki klub.

A sto ce tice GPS-a tude bi se dalo svasta napraviti sam ako ti nije zao opreme.(procitaj moj prvi post)

Evo nacina za hvatanje preljubnika:http://www.bananahobby.com/1048.html

 

Jel' on dobar, mislim jel' ga vrijedi kupiti, baš se kontam nešto... :)

MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak
Ja ču na svog ugraditi kameru u kokpit tako da ga mogu letjeti izvan vidokruga.
14 godina
neaktivan
offline
RE: RC mlažnjak
4ucker kaže...
.

Kolika će biti brzina tog čuda?

Pa,bez afterburnera može i oko 600km/h a sa afterburnerom se probija zvučni zid(1100km/h+)!

15 godina
protjeran
offline
RE: RC mlažnjak

Za tu cijenu i kvalitetu itekako vrijedi kupiti.Samo neznam kolika ce ti biti carina i postarina jel to treba stic iz Amerike.

Svi avioni na toj stranici su napravljeni od tvrdog stiropora.Sto se tice kamere uvjek mozes staviti jacu.

 

 

To nije REALTIME prjenos videa.Tako da kamera slike i video sprema na memory karticu i kad sleti avion vi prebacite na komp.

Mozese postici i da bude raltime ali onda treba skuplja oprema.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.4.2010 10:36 (AIX 2.0).
15 godina
offline
RE: RC mlažnjak
AdriTheGamer kaže...
Ja ču na svog ugraditi kameru u kokpit tako da ga mogu letjeti izvan vidokruga.

 Koliko će tebe koštati to sve na kraju, materijal od kojeg si izrađivao, motor, taj afterburner što god to bilo, ali u kunama! :)

MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
15 godina
offline
RC mlažnjak

@ autor teme: si kad razmišljao o pulse jet motorima?

prilično jeftini i lagani

9A3BMQ
15 godina
protjeran
offline
RE: RC mlažnjak
Katana kaže...

@ autor teme: si kad razmišljao o pulse jet motorima?

prilično jeftini i lagani

Zvuk je za crknuti od smjeha.A nisu bas stabilni gase se u zraku,i bilo bi pozeljno da se stavi EDF za usis zraka.

 

14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak
Turbine su zakon!Pogotovo ako ih možeš nabaviti za 1000$,i to od 20lbs potiska.Kako je AIX 2.0 rekao,pulse jet je nepouzdan,a i ne zvuči kao pravi avion.
Ukupni trošak?Pa čuj,ako je turbina 1000$,dodaš još 50$ za servo motor(iz bananahobby.com).Kotače napraviš sam,isto tako krila i trup,a extract system nabaviš(mislim da je oko 100$).E,sada samo još trebaš izabrati materijal za avion.Koji mi preporučate kao najbolji?
Evo,ukupno 1150$,još nadodaj 100-150$ za trošak alata i boje i 1300$ je tu.
Pomnoži sa 5,2 i dobiš 6760kn.Još 700-1000kn za dobar kontroler i 7500kn je tu!Skup je to sport!
15 godina
offline
RC mlažnjak

@AdriTheGamer

Koji avion će to biti? F-16 ili nešto drugo?

U svakom slučaju, ugradi dosta jak prijamnik (ili šta već ide u rc avion) da nebi otišao iz dometa upravljanja.

BTW: Zar ne lete mlazni RC avioni nekom "manjom" brzinom, 300 - 500 km/h?

 

BTW2:

Smijeh

Tko visoko leti, štedi gorivo.
15 godina
protjeran
offline
RC mlažnjak

Mozda bi t ibilo bolje za pocetak da se uvjezbas na ovim avionima:http://www.bananahobby.com/electric-rc-airplanes-electric-fighter-rc-jets.html

Svi oni koriste EDF(Electric Ducted Fan) koji je slican mlaznom motoru,vrti se oko 100.000-120.000 okretaja u minuti.Njihov zvuk pri punom broju obrtaja je skoro isti kao u mlaznog motora.Oni ne koriste gorivo nego elektricni brushless motor.

 

EDF:http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_listCategoriesAndProducts.asp?idCategory=153&curPage=4&v=&sortlist=

 

Primjer:

 

Bolje ti je za pocetak uzeti ovu vrstu aviona jer ne kostaju puno,a u slucaju pada steta je minimalna u odnosu na mlazni.

15 godina
offline
RE: RC mlažnjak

Ovaj je prekrasan... i skup Smijeh

 

Ako ću ikad kupiti RC avion, onda će to biti Su-47 Berkut.

Tko visoko leti, štedi gorivo.
14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak

Evo moram reć čitajući ovu temu da sam se zaljubija u ove stvarčice

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
14 godina
offline
RE: RC mlažnjak
P4k1 kaže...

Evo moram reć čitajući ovu temu da sam se zaljubija u ove stvarčice

I ja sam!

AdriTheGamer kaže...
  Pomnoži sa 5,2 i dobiš 6760kn.Još 700-1000kn za dobar kontroler i 7500kn je tu!Skup je to sport!

Više nisam! Belji se

Dijelim pozivnice za Demonoid.com! // Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak

čim skupim nešto love kupit ću neki model ali onaj jeftiniji

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
16 godina
offline
RE: RC mlažnjak

Vjerojatno neki od vas imaju iskustva sa avio-modelarstvom, neki ne.. Ja sam se bavio nekih 10 godina, kao klinac. Uglavnom, za početnike, poželjno je krenuti od nekog manjeg modela na elektro-motor. Kad se nauče osnove letenja, onda se može prijeći na motore pogonjene gorivom i naravno, veće modele.

 

Ja sam to naučio na teži način, odmah uzeo avion na klipni motor sa rasponom krila 2 metra i tek iz 3. pokušaja ga spustio kako treba (tj. u jednom komadu :) ). Sastaviti neki lijepi dvokrilac pa ga satrati u komadiće jer se na njemu uči baš i nije poželjno..

 

Moj savjet, za početak odmah kupiti čim bolji daljinac sa čim više kanala tako da se isti može iskoristiti kako za prvi jednostavan model sa 2 serva tako i za budući sa 4-5 serva.

 

Što se tiče mlaznih motora, nemam iskustva, ali obzirom na brzinu klipnih, svaka čast onom koji može upravljati takvom beštijom.  ;)

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak

 jeli bolje počet avionom ili helikopterom?

jel imate za preporučit neki model

 

 

MUST SEE

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
15 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak

Kad bih imao novaca definitivno bi kupio jedan od mlažnjaka + afterburner! Bilo bi dobro kad bi bili malo veci pa da se na njih stavi koja sidewinder ,sparrow ili maverick raketa!!Cool

14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak
Ma turbine su jako skupe,2000$.Kao cijeli avion(pa u stvari to i je temelj aviona).
14 godina
odjavljen
offline
RE: RC mlažnjak
zeroname kaže...

Kad bih imao novaca definitivno bi kupio jedan od mlažnjaka + afterburner! Bilo bi dobro kad bi bili malo veci pa da se na njih stavi koja sidewinder ,sparrow ili maverick raketa!!Cool

Ma da...ako ces ikad napraviti model onda si stavi nekoliko piratica sa automatskom zakačkom i el. paljenjem i da vidis bombardiranja....

 

I da dali bi na amazonu mogao kupiti neki model rc aviona(elektricni s komtrolerom i ostalim spravicama) Manji... I dali ga salju u sloveniu? Ako koji da uzmem...Totalnu sam novak...

Mrzim kad hodam pustnjom i pogodi me frižider... :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.4.2010 21:12 (bobica257).
14 godina
offline
RE: RC mlažnjak

E jbg mislim da ne možeš letit s tim u sloveniji jer znaš kakva je situacija...

Izgubiš ga iz vidokruga i ubiješ nekoga u Zagrebu...

:D:D

No hard feelings..Namigiva

Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
14 godina
odjavljen
offline
RE: RC mlažnjak
DamageHigh kaže...

E jbg mislim da ne možeš letit s tim u sloveniji jer znaš kakva je situacija...

Izgubiš ga iz vidokruga i ubiješ nekoga u Zagrebu...

:D:D

No hard feelings..Namigiva

Bezbrige nisam ja iz slovenie, ja sam iz RH, zivim na granici sa sloveniom pa mi isto cijelo vrijemo se zezamo na njihov račun...

Mrzim kad hodam pustnjom i pogodi me frižider... :)
14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak
Za početak uzmi EDF(electric ducted fan)mlažnjak.Nakon mjesec-dva leta,kada budeš naučio njime raditi lupinge i razne akrobacije te sletjeti i poletjeti bez oštećenja,spreman si za turbinu na kerozin!
Nego,gdje mogu kupiti kerozin ili Jet A1?
14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak
Šta su se sada svi zapalili za RC mlažnjake?
14 godina
neaktivan
offline
RE: RC mlažnjak
AdriTheGamer kaže...
Šta su se sada svi zapalili za RC mlažnjake?

ja sam bija za aute a sad sam i za avione

da imam kreditnu već bi na putu bila dva komada

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak
Evo,pogledajte ovo:
- F16 Falcon
A i ovo: http: //www.youtube.com/watch?v=1IXQVh5IbHc - F14 Tomcat
Upravo se i ja dvoumim između ta dva modela!Na F16 bi išao JJ 1800 sa 21lbs potiska a na F14 2xJJ1400(svaki 14lbs potiska).Što vi mislite,koji je bolji?
Naravno,na svaki se može staviti afterburner.
14 godina
neaktivan
offline
RE: RC mlažnjak
AdriTheGamer kaže...
Evo,pogledajte ovo:
- F16 Falcon
A i ovo: http: //www.youtube.com/watch?v=1IXQVh5IbHc - F14 Tomcat
Upravo se i ja dvoumim između ta dva modela!Na F16 bi išao JJ 1800 sa 21lbs potiska a na F14 2xJJ1400(svaki 14lbs potiska).Što vi mislite,koji je bolji?
Naravno,na svaki se može staviti afterburner.

ja bih uzeja prvi

 

 

 

jel mi možeš reć koliki domet imaju daljinski upravljaći

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
15 godina
offline
RC mlažnjak

Ja sam se toliko "zapalio" za te RC malžnjake da sad imam novca kupio bih si jedan ovakav, te onda kad naučim letjeti i raditi akrobacije, te ispravno sletjeti i uzletjeti, napravio "my own" RC mlažnjak no naravno tražio bih vas za pomoć.

 

Meni je to jednostavno fascinantno. Kao mali sam imao na daljinski helikoptera, no onda kad sam ga polomio onda nisam jedno vrijeme (do danas) ni razmišljao o tomu (palo u zaborav), i onda sada AKCIJA!

MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice