Neugodno iskustvo s Protisom!

poruka: 183
|
čitano: 33.228
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Neugodno iskustvo s Protisom!

Zašte se u startu svi opredijele za kupca i sjedaju na TD kada netko kaže drugu stranu priče?

 

Ne kažem da je gospodin kupac u pravu ili u krivu, no nije mi jasno zašto se instantno vjeruje kupcu, a ne prodavaču?

 

Protis, ADM, Konzum pa i svaka druga trgovina naprosto nema nikakvog razloga za varanje random kupaca. Kupovao on matičnu od 300, 1300, ili 3300kn.

 

Što se webshopa tiče, svaki web shop ima tu naznaku da slika ne mora odgovarati proizvodu, čak katalozi iz trgovačkih lanaca na zadnjoj stranici imaju naznačeno kako su slike informativnog sadržaja i da ne moraju odgovarati proizvodu.

 

Dakle to je normalna stvar i neznam zbog čega se diže buka.

 

Zašto bi prodavač vjerovao ičemu? Realno prodavač sa servisom nema veze (rijetko ima). Protis tu matičnu može uzeti k sebi i poslati je dobavljaču/serviser/uvozniku. Također na to ima i kupac pravo.

 

Dakle svejedno je jel prodavač vjeruje kupcu ili ne. Može ti protis vjerovat 100%, al ako uvoznik/proizvođač/servis ne odobri garanciju - što da Protis sa time radi?

 

Pošto su sve pošiljke osigurane (taman da kupujete cipele), također opet prodavač sa time nema veze. Prodavač pošalje pošiljku i tu je njegova odgovornost riješena. Dok kupac ne preuzme robu (potpiše) odgovornost je na pošti, a kada potpiše, odgovornost je na kupcu. Zašto je tu prodavač kriv? Kako je protis trebao znat/vidjet što je sa proizvodom u procesu slanja?

 

Ako je pošiljka zaista bila potrgana i zgužvana, žališ se pošti, a ne Protisu. Dakle NE potpisuješ paket.

 

Ako je gospodin kupac zaista zaprimio neispravan proizvod, odgovornost može biti ili na pošti, ili na protisu, ili na dobavljaču ili na proizvođaču. Zašto je ova tema u startu protiv prodavača? Prodavač se ogradio od greške s njegove strane jer greške nema. S njihove strane je sve ok. Pošti se ne može više žaliti jer je paket potpisao, ostaje jedino da kontaktira proizvođača/servis.

 

Pošto Protis sigurno ne gužva pakete prilikom slanja, neznam zašto je kriv za zgužvan paket? Dakle tema je trebala biti protiv pošte ili tko je već dostavljao paket. Ali pošto je kupac to potpisao, pošta će se ograditi i reć da je kupac potpisao kako je sa paketom sve u redu.

 

Ako je ovo neka škola, mogu samo reć da je bolje da smo se naučili na 300kn. Ubuduće pripazi.

11.0010010000111111011010101000100010000101101000110000100011010001100010011
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
clerion kaže...

Uh umori se dok sam pročitao.

Svaka čast na ovakvome postu, i sa večinom se slažem.

A zašto su mu ljudi dali TD?

Neznam se potpisat..xDD Ako sam ti pomogao pritisni Hvala !
13 godina
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
ivan dragi kaže...

Zašte se u startu svi opredijele za kupca i sjedaju na TD kada netko kaže drugu stranu priče?

 

Ne kažem da je gospodin kupac u pravu ili u krivu, no nije mi jasno zašto se instantno vjeruje kupcu, a ne prodavaču?

 

Protis, ADM, Konzum pa i svaka druga trgovina naprosto nema nikakvog razloga za varanje random kupaca. Kupovao on matičnu od 300, 1300, ili 3300kn.

 

Što se webshopa tiče, svaki web shop ima tu naznaku da slika ne mora odgovarati proizvodu, čak katalozi iz trgovačkih lanaca na zadnjoj stranici imaju naznačeno kako su slike informativnog sadržaja i da ne moraju odgovarati proizvodu.

 

Dakle to je normalna stvar i neznam zbog čega se diže buka.

 

 

 

Pošto Protis sigurno ne gužva pakete prilikom slanja, neznam zašto je kriv za zgužvan paket? Dakle tema je trebala biti protiv pošte ili tko je već dostavljao paket. Ali pošto je kupac to potpisao, pošta će se ograditi i reć da je kupac potpisao kako je sa paketom sve u redu.

 

Ako je ovo neka škola, mogu samo reć da je bolje da smo se naučili na 300kn. Ubuduće pripazi.

Kažeš kolega "slika ne mora odgovarati proizvodu", e tu se ne slažem s tobom 1200000%, NE !!!!

 

Jedan klasičan primjer iz života, makar eksplicite nije WEB Shop, ali; "Velika nagradna igra, osvojite skupocjen auto života, Wolksvagen Passat", gdje na danom oglasu stave Wolksvagen Passat R, recimo, a dobiješ eventualno 1.8 TDI, i to onaj TDI gdje je samo I crvene boje, znači, do jaja najslabiji motor, nikakva oprema, ukratko najjeftilen, a kao Grande nagrada, moš misliti!!!!

 

Ako si u prodajni oglas stavio da prodaješ xyz matičnu ploču, mobitel, auto, nogometnog igrača, bilo što, sa nekim "određenim precizno" specifikacijama, nema Boga da ću ti ja priznati da si u pravu, jer kao prvo ti si svjesno pokušao prodati mudo pod bubreg, a pod drugo, ja sam sam kriv ako sam popušio foru, a tebi je uspijelo APP fora. Kada si stavio da prodaješ Samsung Galaxy Note II, boja žnj, interne memorije 32GB, garancija 24 mjeseca, SD memorijska kartica pride 64GB class 10 za 5000.00 kuna, nema blage šanse da preuzmem nešto drugo ili taj i takav mob sa recimo razbijenim staklom! Ili ne daj Bože nekakav komad bloka cigle šmensy fensy upakiran!!  

 

Što se tiče gužvanja, to što predmet kupnje nije u nekakvoj original ambalaži, koja ne garantira sigurno dostavu na krajnju adresu kupca, realno razmišljam da je prodavač "DUŽAN" prije svega zbog sebe i svog ugleda, ako mu je stalo do istog, osigurat dostatno kvalitetnu ambalažu za dostavu, a ako nije u mogućnosti, neka uzmu one kutije koje prodaje HP EXPRESS, sigurno su kvalitetne, i dobivaju garanciju sigurne i kvalitetne dostave na krajnju adresu, tako da ma koliko želio ostati suzdržan, ne odobravam niti tvoj stav niti potcjenjivački stav "Protisa" ili bilo kojeg drugog ovakvog ili onakvog prodavača, WEB online ili licem u lice solarno plaćanje!!  

ATJ Lučko
16 godina
offline
Neugodno iskustvo s Protisom!

Uvod: Čitajući vaše loše iskustvo s protisom, malo sam se zabrinio oko toga hoće li mi priznati jamstvo na neispravan Corsair Voyager GT 16GB USB2.0 koji sam kupio u rujnu 2010 godine. Jamstvo je 120 mjeseci iliti 10 godina.

 

Razradba: Otac poslao na servis (pošto sam ja za to vrijeme bio u VŽ-u na faxu) i javili su mu e-mailom da će stići isti USB, ali USB 3.0 - link na protis. Kako bi rekli "predobro da bi bilo istinito". Jučer je poštom stigao nov novcat, zapakovan - slike u prilogu. Novi USB 3.0 je veći od prijašnjeg i sadašnjeg Corsair Voyagera 16GB USB 2.0 (prijašnji crno-crveni GT i sadašnji crno-plavi tzv. "obični" Voyager).

 

Zaključak: pozitivno iskustvo s Protis-om.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
13 godina
offline
Neugodno iskustvo s Protisom!

A baš to, na taj način mogu i ja otvoriti webshop i umjesto komponenti ljudima slati kamenje i pravdati se da opis ne mora odgovarati stvarnom stanju proizvoda. A onaj ko je čovjeku slao paket je sigurno vidio da u narudžbi ne stoji bulk, a da mu on to ipak šalje bez ikakve obavijesti. 

I šta je bitno koliko Protis zarađuje po komponenti, njhova cijena i njihova zarada. Ako im ne paše neka dignu cijene. Zar bih ih to trebalo ograđivati od pogrešaka jer imaju manju zaradu od distributera? 

12 godina
offline
Neugodno iskustvo s Protisom!

Ja neznam zasto se sada svi odjednom brinete, ne znaci ako netko ima lose iskustvo sa njima da ce isto tako biti i s vama.


Imam stvarno puno kupljenih komponenti u Protisu i jedna od njih je i graficka od koje mi je riknuo ventilator prije mjesec dana i ja naravno prckao i ukratko nisu mi priznali garanciju ( sam sam kriv odmah da se zna ) i decki su bili i dalje korektni da mi ne naplate troskove i monitranje novog ventilatora tj. kupio sam za 300 kuna VGA Cooler Setsugen 2 oni su mi namjestili ocistili graficku i vratili mi je bez ikakve nadoplate sta je za pohvalu.

 

U svakoj trgovini ima zadovoljnih i nezadovoljnih kupaca tako da ono, nitko nije savrsen.

Protis od mene ima i dalje cistu peticu {#} 

Peace!
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2013 10:08 (XVII Mini).
14 godina
offline
Neugodno iskustvo s Protisom!

Neću uzimati ni jednu stranu, samo ću se osvrnuti na jedan dio u priči.

Dakle, vidim na ponudi ne piše da je matična u bulk pakiranju.

Zar se prilikom pakiranja komponenti za pošiljku ne provjerava ponuda/račun na kojem su komponente? U tom se slučaju trebalo nazvat kupca i pitat dal želi tu robu ili se želi odlučiti za nešto drugo. Pri tom odmah ispraviti stanje na webu i poslat ispravljenu ponudu/račun.

Da li je to učinjeno ili nije, ne znam. Nisam izričito vidio u ovom piskaranju da je to učinjeno.

 

Slično iskustvo sam imao sa ZITom, malom trgovinom iz VŽa.

Kad sam uzimao komponente, napravljena je ponuda. Htio sam Caviar Black. No bio je greškom isporučen Caviar Green. Prilikom dolaska komponenti, zvali su me i obavjestili da je zbog greške stigao Caviar Green, Black trenutno nije moguće dobaviti i da li želim uzeti tu komponentu ili uzeti nešto drugo/čekati dobavljivost Blacka. Naravno, kod preuzimanja, račun na kojem je stoje ispravni nazivi, isprike zbog greške. 

Vidi se da im je stalo do kupca, uvijek ljubazni i uvijek će pomoći. Ipak je glavni konkurent Links, a moram reći da su i njihovi djelatnici u VŽ maksimalno susretljivi. 

15 godina
offline
Neugodno iskustvo s Protisom!

Planirao sam uzeti novu grafičku i SSD disk, no poslije svega što sam ovdje pročitao odlučio sam da je neću kupiti kod njih, čisto da izbjegnem moguće neugodno iskustvo.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
neaktivan
offline
Neugodno iskustvo s Protisom!

Čisto me zanima kako izgleda ta ploča tj. volio bih vidjeti sliku dotične gdje se vide iskrivljeni pinovi.

World Championships: 7, GP started: 308, GP wins: 91, Podium finishes: 155, Pole positions: 68, Fastest laps: 77, Points: 1,566
16 godina
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
clerion kaže...

 

Kupovao sam i u Protisu, momci su sasvim OK. 

I meni stvarno nije jasno zašto ova deca optužuju ljude koji na delovima

zarade za žvake.

 

Pa si eto to zalepite na čelo. Meni je Protis i dalje super, i kupovat ću tamo ako je razlika poveća,

a za ostalo, imam i Elipso u Sisku, i momke iz Ishopa.

 

Vozdra

 

 Ma u pravu si, ne zarade skoro ništa, i ne biraju koji će baš paket zapasti njih od veleuvoznika po narudžbi.
Ali je tu stvar da su se oni sami odlučili na taj posao i takve uvjete, dakle sad je samo na njima kako će

se postaviti prema krajnjem korisniku. Kao što si rekao, to može biti onako kako je tebi čovjek sam besplatno

poravnao pinove, a može biti i ovako, sa prepucavanjem. Šteta je samo što, kako mnogi kažu, pa i sam Protis,
dobra iskustva ljudi zaborave izgleda lakše nego loša, pa pozitivno ni ne spominju, tako da je dojam obično
prema naguglanom na netu negativan. Tako je skoro sa svime, od komentara auta, do komentiranja filmova
ili elektrroničkih uređaja... No na njima je da na tim negativnim recenzijama porade i poentiraju na kraju threada
na obostrano zadovoljstvo, kako bi kad netko nagugla "protis" i pročita ovaj thread, ipak završio sa happy endom
i odlučio da su vrijedni ostavljanja novca kojeg je sve manje za bilo šta osim pukog preživljavanja, pa se
gleda još obzirnije kuda sa ušteđenim.

IMVK kaže...
clerion kaže...

Uh umori se dok sam pročitao.

Svaka čast na ovakvome postu, i sa večinom se slažem.

A zašto su mu ljudi dali TD?

OT:Zato što je klikanje anonimno. Da se kao prije, vidi tko je dao, bez brige, nebi ih bilo ili bi se izjasnili.
To je još jedan primjer negativnog učinka anonimnosti neslaganja/slaganja. Osim što je mnogima od nas bitno
TKO se slaže sa čime jer realno ne vrijedi svačije slaganje jednako, ima veterana, stručnjaka a ima i "dječurlije"...
bitno je i u ukupnoj procjeni posta, mnogi će preskočiti tekst ako vide da je dugačak i negativan.
Čovjek se namuči da elaborira na pola stranice teksta, i dobije os anonimnih
klikavaca TD na temelju ničega, a drugi sa dvije fraze nadobijaju gomilu (anonimne)podrške sljedbenika...
Znam da je nebitno, ali podsvjesno će ljude odvraćati od ostavljanja postova, pa ćemo samo čitati
muke osnovnoškolaca, komentare bug vijesti od dvije riječi i nove YTlinkove debilnih harlem shake videa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2013 16:38 (overhaul).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
crna.pantera0406 kaže...

moj decko imao matičnu asus z68 neku( kupio prek oglasa) isto sa savijenim jednim pinom,vjerovatno je i on to zeznuo nesto,imala je garanciju u linksu,odnio reklamirat, i pitali ga jel to bilo od prije tu tak savinuto,on reko da je,,nisu ga ni pitali jel on slagao ili ovlasteni servis,rekli su ok ostavite,javit cemo vam se da li je uvazena reklamacija,nakon analize, i nakon tjedan dana su mu javili da je, i nakon jos 2 tjedna dobio novu maticnu sa jos 2god garancije...

 

mislim da je ocito da Protis sere i da su sjebali oni maticnu ili da se na povratu nesto poebalo.... Links koji je punoo ozbiljniji i bolji dućan(osim kaj je skuplji) priznao savijeni pin kao kvar...

 Meni Links.hr prije 2. godine nije htio priznati savinuti pin kao reklamaciju isti dan kod kupnje. Frend mi je slagao komp i sve radilo savršeno, ali matična nije imala utor za floopy (nije mi bio potreban, ali sam ga htio iz zezancije ukopčati u matičnu). Donesem matičnu na zamjenu za skuplju s tim i kao otkriju savijen pin. Nisu htjeli reklamirati, nije ni bitno jer je sve radilo. Pin je bio baš pod kutem 180 stupnjeva savijen i neznam kako je to bilo moguće.

Protis kaže...

 

Pozdrav svima!

 

 

 Ja sam kod vas prije 2 godine kupio grafičku, odlična cijena i sve je super prošlo. Kasnije sam pokušao kupovati kod vas, ali sam ubrzo odustao. Prvo sam na forumima pročitao puno komentara vezanih uz reklamacije,

naravno loših - da je postupak reklamiranja kompliciran i da ih ne uvažavate baš često i da se dugo čeka.

Onda sam kod vas kupio novi printer, sve super i dođem doma i ne mogu ga spojiti sa kompom jer nemam kabel za spajanje. Zovem vas na telefon i kažete mi pa po novim pravilima taj kabel ne ide uz printer, kako da

spojim printer? Preko satelita? Ok, nebitno to što kabel ne ide uz printer, ali zašto mi to nitko nije u trgovini rekao, pa da odmah kupim i kabel? Na kraju sam otišao u HG spot i kupio taj kabel kod njih, a ne kod vas.

Cijena je 15 kn, ali iz principa sam kupio u drugom dućanu.

Nakon toga često zovem i pitam za dostupnost neke robe i ona nije dostupna. Zadnji pokušaj trgovanja je bio kad sam htio kupiti memoriju kod vas. Naručim memoriju telefonom (ili mailom, već sam zaboravio) i dođem drugi

dan kod vas i vi mi kažete da je račun za memoriju stigao, a da memorija nije stigla. I da naručim za sutra. Tad sam definitivno odustao od vas.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
tigerija kaže...

 

 

Ja sam kupovao u Protisu i nisam imao nekih problema, osim što nisu dva puta imali robu koju tražim (nakon što sam je naručio, i roba je bila dostupna). Pa je sve to trajalo 3 tjedna.

 

Ali sada sve super.

 

 Tebi je super što naručiš robu za koju pišeš da je dostupna pa ju čekaš 3 tjedna?

15 godina
offline
Neugodno iskustvo s Protisom!

mene zanima jedna druga stvar...maticna ploca je bila u bulk pakiranju (mozda krivi izbor rijeci i krivi poredak ali kuzite kaj mislim)

i onda sam, ne budi lijen poslao upit u jedan ducan IT opreme i dobijam ovakav odgovor...ovo je c/p:

 

Bulk proizvodi se u trgovinama ne mogu prodavati jer su namijenjeni za ugradnju i smiju koristiti samo strucne osobe (to je navedeno na deklaraciji). 

OEM proizvodi su druga prica jer ambalaza nije retail nego je blank, ali ima sve dodatke i dokumentaciju kao i retail - ali zakon nalaze da niti OEM proizvodi se ne mogu prodavati u ducanu - samo retail proizvodi.

 

 

 

e sad meni nije jasno kako ste mogli poslat stroj u dijelovima...znaci kod vas je strucna osoba trebala poslozit komp i onda poslat kupcu...

 

ili sam ja nesto krivo shvatio...

Remember my friends, God is dead. Marx is also dead. But the market lives. The market must become your new God.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
Brian kaže...

 Meni Links.hr prije 2. godine nije htio priznati savinuti pin kao reklamaciju isti dan kod kupnje. Frend mi je slagao komp i sve radilo savršeno, ali matična nije imala utor za floopy (nije mi bio potreban, ali sam ga htio iz zezancije ukopčati u matičnu). Donesem matičnu na zamjenu za skuplju s tim i kao otkriju savijen pin. Nisu htjeli reklamirati, nije ni bitno jer je sve radilo. Pin je bio baš pod kutem 180 stupnjeva savijen i neznam kako je to bilo moguće

a bas ovisi kak naidjes na prodavaca koji ti oce izac u susret ili ce te u startu odpilt...eto on je imao srece da mu je to proslo,jer su mu i na maticnoj falili i oni pipci za ventilatore kaj ukopcas ( nez jesam se dobro izrazila ) pa su valjda mislili da je stvarno tak i dobio maticnu =D dok ja naprimjer i nisam imala nekih problema nigdje gdje sam kupovala jer sam žensko( vjerovatno) i valjda im je i čudno da ženska dodje kupovat hardver pa su više manje svi bili ok,ljubazmi ( osim u protisu)  samnom i nisam imala problema,niti sam imala bilo koju komponentu pokvarenu da trebam nosit na servis... javila sam se u ADM za maticnu da nemogu kontrolirati brzinu ventilatora probali su mi pomoc preko moba,nije islo pa su rekli da donesem tamo da ce oni to rijesit... u protisu sam se javila za napajanje,istina par dana kasnije nego kaj sam trebala, kao unutar tjedan dana mozes vratiti ili zamjenit,al napajanje je bilo prebucno i htijela sam nadoplatiti za jace napajanje jer buka je bila nepodnosljiva,i nisu se pokazali ni da mi oce pomoc, iako relano je i taj prodavac mogo izac u susret jer napajanje je radilo dvaput koliko sam puta i komp upalila,i stvarno bas ko iz ducana,al eto sta je tu je....kupovala sam i u instaru i iqcentru,adm,linksu itd  i stvarno su momci koji tamo rade super...

12 godina
neaktivan
offline
Neugodno iskustvo s Protisom!

Poanta priče je - nije dobro zamjerati se kupcu, bilo kojem, makar i kupac bio taj koji je s*ebao stvar. Ovo cjepidlačenje s pinovima koje se moglo dogoditi i ''ovlaštenoj osobi'' jednostavno nije vrijedno bilo kakvog gubitka potencijalnog budućeg poslovanja. Kupovina je dobrim dijelom vezana i uz emocije, dovoljno je da već relativno mali broj ljudi zbog ovoga odluči izbjegavati protis i vi ste već spušili određeni promet - a čemu? Cijene su često tu negdje između više dućana, tako da je izbor uglavnom čisto stvar ''filinga'', pogotovo ako kupac nema prijašnja osobna iskustva sa određenim dućanom. Ovdje nije riječ o tome tko je kriv, u onom trenutku kada ste odlučili ulaziti u raspravu s kupcem vi ste već izgubili, pogotovo uz priznanje da je došlo do vaše greške u informiranju oko toga je li matična bulk ili ne. Evo, ja priznajem da ću, nakon što sam pročitao ovo, vrlo vjerojatno biti manje sklon naručivanju iz protisa bilo čega što mogu naručiti drugdje - ne govorim to zlonamjerno, već poznajem sebe i iskren sam.

Tread softly because you tread on my dreams.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
ElektričnaOvca kaže...

Poanta priče je - nije dobro zamjerati se kupcu, bilo kojem, makar i kupac bio taj koji je s*ebao stvar. Ovo cjepidlačenje s pinovima koje se moglo dogoditi i ''ovlaštenoj osobi'' jednostavno nije vrijedno bilo kakvog gubitka potencijalnog budućeg poslovanja. Kupovina je dobrim dijelom vezana i uz emocije, dovoljno je da već relativno mali broj ljudi zbog ovoga odluči izbjegavati protis i vi ste već spušili određeni promet - a čemu? Cijene su često tu negdje između više dućana, tako da je izbor uglavnom čisto stvar ''filinga'', pogotovo ako kupac nema prijašnja osobna iskustva sa određenim dućanom. Ovdje nije riječ o tome tko je kriv, u onom trenutku kada ste odlučili ulaziti u raspravu s kupcem vi ste već izgubili, pogotovo uz priznanje da je došlo do vaše greške u informiranju oko toga je li matična bulk ili ne. Evo, ja priznajem da ću, nakon što sam pročitao ovo, vrlo vjerojatno biti manje sklon naručivanju iz protisa bilo čega što mogu naručiti drugdje - ne govorim to zlonamjerno, već poznajem sebe i iskren sam.

svaka čast {#}

Battlelog CRO_ZeNGe
11 godina
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
Volume kaže...

A baš to, na taj način mogu i ja otvoriti webshop i umjesto komponenti ljudima slati kamenje i pravdati se da opis ne mora odgovarati stvarnom stanju proizvoda. A onaj ko je čovjeku slao paket je sigurno vidio da u narudžbi ne stoji bulk, a da mu on to ipak šalje bez ikakve obavijesti. 

I šta je bitno koliko Protis zarađuje po komponenti, njhova cijena i njihova zarada. Ako im ne paše neka dignu cijene. Zar bih ih to trebalo ograđivati od pogrešaka jer imaju manju zaradu od distributera? 

 

u ovom slucaju opis proizvoda je odgovarao proizvodu jedino nije bilo navedeno da se radi o bulk pakiranju sto smo odmah ispravili ali nije bilo navedeno ni da se radi o retail pakiranju tako u biti nije ni bilo greske, imali smo dva ista proizvoda, jedan je bio bulk jedan retail samo to nije bilo naznaceno jer kod uvoznika nije postojao taj podatak, cim smo obavijesteni o tome odmah smo izmjenili naziv da se zna o kojoj verziji se radi, razlika je jedino u kartonskoj kutiji i cijeni od 50-ak kuna

 

nama kupac nikad nije ni reklamirao da je dobio krivu maticnu vec da je neispravna, nakon cega smo utvrdili da su iskrivljeni pinovi zbog nestrucnog rukovanja

.:Protis d.o.o.:.
11 godina
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
ElektričnaOvca kaže...

Poanta priče je - nije dobro zamjerati se kupcu, bilo kojem, makar i kupac bio taj koji je s*ebao stvar. Ovo cjepidlačenje s pinovima koje se moglo dogoditi i ''ovlaštenoj osobi'' jednostavno nije vrijedno bilo kakvog gubitka potencijalnog budućeg poslovanja. Kupovina je dobrim dijelom vezana i uz emocije, dovoljno je da već relativno mali broj ljudi zbog ovoga odluči izbjegavati protis i vi ste već spušili određeni promet - a čemu? Cijene su često tu negdje između više dućana, tako da je izbor uglavnom čisto stvar ''filinga'', pogotovo ako kupac nema prijašnja osobna iskustva sa određenim dućanom. Ovdje nije riječ o tome tko je kriv, u onom trenutku kada ste odlučili ulaziti u raspravu s kupcem vi ste već izgubili, pogotovo uz priznanje da je došlo do vaše greške u informiranju oko toga je li matična bulk ili ne. Evo, ja priznajem da ću, nakon što sam pročitao ovo, vrlo vjerojatno biti manje sklon naručivanju iz protisa bilo čega što mogu naručiti drugdje - ne govorim to zlonamjerno, već poznajem sebe i iskren sam.

 

Sve sto ste napisali je istina medutim nas nacin poslovanja ne dopusta takvu praksu, kako bi mogli imati najnize cijene smanjili smo troskove koliko je moguce (broj zaposlenika, prodajni prostor, zalihe...) te sa nasom marzom morali bi prodati 34 te maticne da bi pokrili trosak jedne, posto nije nasa greska na zalost ne mozemo napraviti nista. Ukoliko je moguce uvijek nastojimo kupcu izaci u susret

 

Sto se tice jamstva mi sa time nemamo nista, na jamstvenom listu pise tko je davatelj jamstva i koji su ovlasteni servisi, ukoliko proizvod donesete kod nas mi ga nosimo u taj servis i postupak je isti kao i da ste ga odnesli sami direkt u servis, nekome je jednostavnije donesti kod nas dok netko nosi u servis

.:Protis d.o.o.:.
14 godina
offline
Neugodno iskustvo s Protisom!

Može odgovor na pitanje koje sam prije postavio?

Znači, kad ste slali naručenu robu, jeste li javili kupcu da je zbog greške u sustavu, ploča koju je naručio zapravo bulk izdanje? S obzirom da Vam na 90% MBO ne piše da izričito retail, pretpostavka je da je retail svaka ploča kojoj ne piše bulk?

Iako to nema veze sad više, to bi mi se činilo kao fer prema kupcu da zna da je proizvod koji će dobiti drugačiji nego što je naručio.

 

14 godina
offline
Neugodno iskustvo s Protisom!

Da li je samo meni odurna ta riječ "nestručno"? Kakva nestručnost kakvi bakrači. Gdje mogu dobiti certifikat da sam stručan? Ako sam zaposlen u informatičkoj firmi odma postajem stručnjak?

 

Pitanje za vlasnika ploče: da li ta ploča sada radi identično kao i prije (odnosno ne radi jedan memorijski utor) ili sada sa savinutim pinom "koji je oduvjek bio" uopće ne radi?

 

No, nema veze. Kriv kupac ili Protis šteta je učinjena. Mislim da ću preskočiti rezultate Protisa na nabavi od sad. Ne zato što mislim da će me sigurno zaj**** nego jednostavno kao mjeru sigurnosti.

Avatar sadrži sliku igre koju trenutno prolazim.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2013 21:28 (Alkaline).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
Protis kaže...

Sve sto ste napisali je istina medutim nas nacin poslovanja ne dopusta takvu praksu, kako bi mogli imati najnize cijene smanjili smo troskove koliko je moguce (broj zaposlenika, prodajni prostor, zalihe...) te sa nasom marzom morali bi prodati 34 te maticne da bi pokrili trosak jedne, posto nije nasa greska na zalost ne mozemo napraviti nista. Ukoliko je moguce uvijek nastojimo kupcu izaci u susret

 

Sto se tice jamstva mi sa time nemamo nista, na jamstvenom listu pise tko je davatelj jamstva i koji su ovlasteni servisi, ukoliko proizvod donesete kod nas mi ga nosimo u taj servis i postupak je isti kao i da ste ga odnesli sami direkt u servis, nekome je jednostavnije donesti kod nas dok netko nosi u servis

Ne znam baš koliko vam je pametno radit na forumu account službeni, pošto bi mogli naići na neopravdanu mržnju kupaca i dovest se u situaciju da napišete nešto što bi štetilo ugledu firme. Al s druge strane vas razumijem, jer vas mnogi neopravdano napdaju, i svakako treba obranit svoju teško stečenu reputaciju (sad će se mnogi izrugivat i reć kakvu to reputaciju, al što se tiče cijena, uvijek ste bili i više nego najpošteniji i zbog toga imate moj respekt). Ja npr. nisam imao nikad nikakvih problema, iako da, moglo bi osoblje bit malo ljubaznije. Lijep pozdrav

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
15 godina
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
Alkaline kaže...

Da li je samo meni odurna ta riječ "nestručno"? Kakva nestručnost kakvi bakrači. Gdje mogu dobiti certifikat da sam stručan? Ako sam zaposlen u informatičkoj firmi odma postajem stručnjak?

I jel ta ploča sada radi identično kao i prije (odnosno ne radi jedan slot za memoriju) ili sada sa savinutim pinom "koji je oduvjek bio" uopće ne radi?

 

No, nema veze. Kriv kupac ili vi (firma) šteta je učinjena. Mislim da ću preskočiti rezultate Protisa na nabavi od sad.

Ja nemam tih problema s riječi "nestručan" i "odurnosti" iste...

 

Stručno rukovanje je upravo ti, stručno rukovanje. Pod time ti se podrazumijeva da nećeš raditi glupe (i "glupe") greške kao što je krivo okretanje procesora, guranje paste u socket (il' termalnog ljepila), stavljane matične u kućište bez distancera...

 

Ugl, u ovoj raspravi ne vjerujem previše ni jednoj ni drugoj strani jer svijet nije crno-bijeli i istina je uvijek negdje između...

Jedino što me u ovom svemu "čudi" je zašto bi jedan dučan odbio jamstvo ako on sam nije i davatelj jamstva?

 

13 godina
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
Protis kaže...
Volume kaže...

A baš to, na taj način mogu i ja otvoriti webshop i umjesto komponenti ljudima slati kamenje i pravdati se da opis ne mora odgovarati stvarnom stanju proizvoda. A onaj ko je čovjeku slao paket je sigurno vidio da u narudžbi ne stoji bulk, a da mu on to ipak šalje bez ikakve obavijesti. 

I šta je bitno koliko Protis zarađuje po komponenti, njhova cijena i njihova zarada. Ako im ne paše neka dignu cijene. Zar bih ih to trebalo ograđivati od pogrešaka jer imaju manju zaradu od distributera? 

 

u ovom slucaju opis proizvoda je odgovarao proizvodu jedino nije bilo navedeno da se radi o bulk pakiranju sto smo odmah ispravili ali nije bilo navedeno ni da se radi o retail pakiranju tako u biti nije ni bilo greske, imali smo dva ista proizvoda, jedan je bio bulk jedan retail samo to nije bilo naznaceno jer kod uvoznika nije postojao taj podatak, cim smo obavijesteni o tome odmah smo izmjenili naziv da se zna o kojoj verziji se radi, razlika je jedino u kartonskoj kutiji i cijeni od 50-ak kuna

 

nama kupac nikad nije ni reklamirao da je dobio krivu maticnu vec da je neispravna, nakon cega smo utvrdili da su iskrivljeni pinovi zbog nestrucnog rukovanja

Koliko ja znam nigdje se općenito niti ne navodi da je matična retail jer jedino takve matične ploče bi i trebale biti dozvoljenje u maloprodaji. Bulk izdanja se ne bi smjela prodavati na taj način, već bi je vi trebali ugrađivati kad čovjek kupi kompletan sistem kod vas. Jesam u pravu?

U drugu ruku to je ovdje sad i manje bitno. Znači čovik je kod vas napravio narudžubu u kojoj ne piše bulk niti retail. Vi ste tu matičnu naručili od distributera i on vam je poslao. Pretpostavljam da ste prije samog pakiranja i slanja onog što je naručeno valjda pregledali što je distributer poslao a što je kupac naručio? Ako ste pregledali, a što ste trebali, onda bi sigurno primjetili da distributer nije poslao ono što je trebao, odnosno da se ono što je stiglo ne poklapa s onim što je na narudžbi. A vjerujem da ste to primjetili, a kupca niste kontaktirali. Što to govori o vama? Očito vas nije bilo briga ili...? Naručivao sam u poprilično shopova i znalo se dogoditi da taj shop trenutno to nema što sam naručio već da u ponudi imaju gotovo identičan proizvod. Nitko od njih mi ga nikad nije poslao bez da su me obavijestili i pitali odgovara li mi to. Zašto je onda vama problem to učiniti?

 

U to šta su pinovi iskrivljeni neću ulazili, ali čisto sumnjam da ste ih vi uništili pa da pokušajete prebaciti krivicu na njega. Čini mi se da je upravo suprotno

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
Protis kaže...
ElektričnaOvca kaže...

Poanta priče je - nije dobro zamjerati se kupcu, bilo kojem, makar i kupac bio taj koji je s*ebao stvar. Ovo cjepidlačenje s pinovima koje se moglo dogoditi i ''ovlaštenoj osobi'' jednostavno nije vrijedno bilo kakvog gubitka potencijalnog budućeg poslovanja. Kupovina je dobrim dijelom vezana i uz emocije, dovoljno je da već relativno mali broj ljudi zbog ovoga odluči izbjegavati protis i vi ste već spušili određeni promet - a čemu? Cijene su često tu negdje između više dućana, tako da je izbor uglavnom čisto stvar ''filinga'', pogotovo ako kupac nema prijašnja osobna iskustva sa određenim dućanom. Ovdje nije riječ o tome tko je kriv, u onom trenutku kada ste odlučili ulaziti u raspravu s kupcem vi ste već izgubili, pogotovo uz priznanje da je došlo do vaše greške u informiranju oko toga je li matična bulk ili ne. Evo, ja priznajem da ću, nakon što sam pročitao ovo, vrlo vjerojatno biti manje sklon naručivanju iz protisa bilo čega što mogu naručiti drugdje - ne govorim to zlonamjerno, već poznajem sebe i iskren sam.

 

Sve sto ste napisali je istina medutim nas nacin poslovanja ne dopusta takvu praksu, kako bi mogli imati najnize cijene smanjili smo troskove koliko je moguce (broj zaposlenika, prodajni prostor, zalihe...) te sa nasom marzom morali bi prodati 34 te maticne da bi pokrili trosak jedne, posto nije nasa greska na zalost ne mozemo napraviti nista. Ukoliko je moguce uvijek nastojimo kupcu izaci u susret

 

Sto se tice jamstva mi sa time nemamo nista, na jamstvenom listu pise tko je davatelj jamstva i koji su ovlasteni servisi, ukoliko proizvod donesete kod nas mi ga nosimo u taj servis i postupak je isti kao i da ste ga odnesli sami direkt u servis, nekome je jednostavnije donesti kod nas dok netko nosi u servis

Jasno mi je da je potrebno puno prometa za nekakvu zaradu ili bar pozitivnu nulu, drugim riječima, shvaćam iz koje pozicije govorite - ono što sam htio reći, između ostalog, je da se ova specifična situacija možda mogla okrenuti u vašu korist (marketinški gledano). Ogorčeni kupac je u ovom slučaju došao do publike koja je, dobrim dijelom, vaše ciljano tržište, te je krenuo širiti poruke koje vam ne idu u korist. Da stvar nije u potpunosti zanemariva pokazuje i činjenica da ste došli ovdje, tj. da ste se registrirali na forum sa ciljem razjašnjavanja situacije. Osobno mislim da ste mogli doći ovdje i ponuditi kompromis/kompenzaciju/dogovor/etc, a ne nužno diskusiju - mišljenja sam da bi time iskoristili moment koje je već postignut te ga okrenuti u vašu korist. Time bi ogorčeni kupac dobio što je prvotno želio, a vi dobili na ''imidžu'', što je efektivno okretanje priče iz minusa u plus za vas (s marketinške strane) - ujedno bi to bio i svojevrsni win-win (dobijate i kupac i vi). Činjenica je da je došlo do male (ispravljene) greške oko navoda pakiranja matične i time bi mogli opravdati nekakav dogovor sa nezadovoljnom mušterijom, tako da tim postupkom ne bi baš pozivali svakog ''majstora'' da reklamira hardver kojeg je sklapao na ovaj ili onaj način.

 

Ne ulazim u to tko je u pravu i čija majka pinove motala (:P), jednostavno mislim da je ta priča u ovom kontekstu već suvišna i ne ide nikome u korist. Štajaznam, tako barem ja razmišljam. Lijep pozdrav.

Tread softly because you tread on my dreams.
14 godina
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
markonio kaže...
Stručno rukovanje je upravo ti, stručno rukovanje. Pod time ti se podrazumijeva da nećeš raditi glupe (i "glupe") greške kao što je krivo okretanje procesora, guranje paste u socket (il' termalnog ljepila), stavljane matične u kućište bez distancera...

 

Ugl, u ovoj raspravi ne vjerujem previše ni jednoj ni drugoj strani jer svijet nije crno-bijeli i istina je uvijek negdje između...

Jedino što me u ovom svemu "čudi" je zašto bi jedan dučan odbio jamstvo ako on sam nije i davatelj jamstva?

 

Krivo sam shvaćen vidim. Bilo je prigovora o tome što je čovjek sam ugradio ploču jer je trebao je dati nekom stručnom iz neke informatičke firme, oni nikad ne griješe. Od tuda moje "gađenje" prema toj riječi.

Ja, kao i ostali koji su komentirali ne mogu znati 100% tko govori istinu. Kao što sam i ranije rekao moja iskustva sa Protisom su pozitivna. Ali eto od sad ću pripaziti.

 

ElektričnaOvca je dao jako dobar prijedlog. Negativna strana je što bi ga razne mutikaše mogle iskoristiti da i oni dobro prođu.

 

Osobno smatram da se nije trebala dizati tolika halabuka oko navedene stvari i da Protis nije trebao komentirati u temi. Ljudi bi brže zaboravili. Sad će biti, "e vidiš tu su se na ovoj temi registrirali i izmotavali".

Avatar sadrži sliku igre koju trenutno prolazim.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
markonio kaže...
Jedino što me u ovom svemu "čudi" je zašto bi jedan dučan odbio jamstvo ako on sam nije i davatelj jamstva?

Uz ovo, ostala je i misterija kako pošiljka istovremeno može biti i osigurana i na rizik kupca...

 

11 godina
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
ElektričnaOvca kaže...
Protis kaže...
ElektričnaOvca kaže...

Poanta priče je - nije dobro zamjerati se kupcu, bilo kojem, makar i kupac bio taj koji je s*ebao stvar. Ovo cjepidlačenje s pinovima koje se moglo dogoditi i ''ovlaštenoj osobi'' jednostavno nije vrijedno bilo kakvog gubitka potencijalnog budućeg poslovanja. Kupovina je dobrim dijelom vezana i uz emocije, dovoljno je da već relativno mali broj ljudi zbog ovoga odluči izbjegavati protis i vi ste već spušili određeni promet - a čemu? Cijene su često tu negdje između više dućana, tako da je izbor uglavnom čisto stvar ''filinga'', pogotovo ako kupac nema prijašnja osobna iskustva sa određenim dućanom. Ovdje nije riječ o tome tko je kriv, u onom trenutku kada ste odlučili ulaziti u raspravu s kupcem vi ste već izgubili, pogotovo uz priznanje da je došlo do vaše greške u informiranju oko toga je li matična bulk ili ne. Evo, ja priznajem da ću, nakon što sam pročitao ovo, vrlo vjerojatno biti manje sklon naručivanju iz protisa bilo čega što mogu naručiti drugdje - ne govorim to zlonamjerno, već poznajem sebe i iskren sam.

 

Sve sto ste napisali je istina medutim nas nacin poslovanja ne dopusta takvu praksu, kako bi mogli imati najnize cijene smanjili smo troskove koliko je moguce (broj zaposlenika, prodajni prostor, zalihe...) te sa nasom marzom morali bi prodati 34 te maticne da bi pokrili trosak jedne, posto nije nasa greska na zalost ne mozemo napraviti nista. Ukoliko je moguce uvijek nastojimo kupcu izaci u susret

 

Sto se tice jamstva mi sa time nemamo nista, na jamstvenom listu pise tko je davatelj jamstva i koji su ovlasteni servisi, ukoliko proizvod donesete kod nas mi ga nosimo u taj servis i postupak je isti kao i da ste ga odnesli sami direkt u servis, nekome je jednostavnije donesti kod nas dok netko nosi u servis

Jasno mi je da je potrebno puno prometa za nekakvu zaradu ili bar pozitivnu nulu, drugim riječima, shvaćam iz koje pozicije govorite - ono što sam htio reći, između ostalog, je da se ova specifična situacija možda mogla okrenuti u vašu korist (marketinški gledano). Ogorčeni kupac je u ovom slučaju došao do publike koja je, dobrim dijelom, vaše ciljano tržište, te je krenuo širiti poruke koje vam ne idu u korist. Da stvar nije u potpunosti zanemariva pokazuje i činjenica da ste došli ovdje, tj. da ste se registrirali na forum sa ciljem razjašnjavanja situacije. Osobno mislim da ste mogli doći ovdje i ponuditi kompromis/kompenzaciju/dogovor/etc, a ne nužno diskusiju - mišljenja sam da bi time iskoristili moment koje je već postignut te ga okrenuti u vašu korist. Time bi ogorčeni kupac dobio što je prvotno želio, a vi dobili na ''imidžu'', što je efektivno okretanje priče iz minusa u plus za vas (s marketinške strane) - ujedno bi to bio i svojevrsni win-win (dobijate i kupac i vi). Činjenica je da je došlo do male (ispravljene) greške oko navoda pakiranja matične i time bi mogli opravdati nekakav dogovor sa nezadovoljnom mušterijom, tako da tim postupkom ne bi baš pozivali svakog ''majstora'' da reklamira hardver kojeg je sklapao na ovaj ili onaj način.

 

Ne ulazim u to tko je u pravu i čija majka pinove motala (:P), jednostavno mislim da je ta priča u ovom kontekstu već suvišna i ne ide nikome u korist. Štajaznam, tako barem ja razmišljam. Lijep pozdrav.

 

sada sam tek skuzio da sam u prvom postu izostavio da je kupcu ponudeno da vrati nazad plocu o nasem trosku a mi cemo mu napraviti povrat sredstava ili zamjeniti za drugu nakon sto je prijavio da je dobio bulk pakiranje a nije to ocekivao, dakle da je htio retail verziju imao je priliku zamjeniti

 

u ponudi imamo samo nekoliko bulk pakiranja maticnih ploca i na zalost na ovoj nije bilo naznaceno koja je bulk a koja je retail verzija, iskreno ja bih sebi uzeo bulk pakiranje jer se za komad kartona ne isplati dati 40-50 kn kojeg cu ionako odmah baciti ali posto nije pisalo da je bulk pakiranje ponudili smo kupcu da vrati maticnu o nasem trosku sto mislim da je dovoljno posteno od nas iako nigdje nije bilo navedeno da se radi o retail ili bulk pakiranju tako da tehnicki ni nije greska

 

posto je iz svega ocito da je kupac prilikom ugradnje smotao pinove i posto mu je odbijeno jamstvo sada trazi razne izgovore i blati nas na razne nacine iako njegova prica ne drzi vodu

- napisao je da je dobio tri kutije i jedna od njih sa maticnom je bila ostecena a kasnije pise da je maticna dosla u vrecici

- ako je kutija zaista i bila ostecena i to je uocio prije preuzimanja zasto bi ju preuzeo

- pise da mu je ugradio kolega koji je sastavio vise od 20 racunala a kasnije nakon sto se registrirao napisao je da je satavio sam

- navodi kako je stiglo bulk pakovanje ali ne pise kako mu je ponudeno da vrati maticnu i zamjeni za retail ili povrat novca i to o nasem trosku jer nismo istaknuli da je bulk pakiranje

- bez obzira sto je kutija bila ostecena nije naveo da je maticna dosla sa savinutim pinovima vec da ne radi jedan slot za memoriju a pinovi su savinuti kod nas nakon sto je poslao na reklamaciju (iako ga je kolega upozorio da su to simptomi savinutih pinova i ako je tako da ne vraca maticnu jer ce mu jamstvo biti odbijeno zbog fizickog ostecenja, nije prvi put da imamo takvu reklamaciju), ne znam zasto je onda i navodio da je kutija navodno ostecena kada maticna u njoj nije bila ostecena a i da je stigla i u konzum vrecici ne znam sta je tu bitno jer je maticna dosla neostecena (sve pakete koje saljemo dobro zapakiramo da se ne mogu ostetiti prilikom transporta)

- pise da ima slike koje nigdje ne stavlja (mi imamo snimke nadzornih kamera kojim mozemo dokazati da mi nismo ostetili pinove i da ih nismo ni dotaknuli a i ne znam iz kojeg razloga bi to isli raditi)

- kako je moguce ostetiti nesto ispod zastitnog poklopca a da se ne osteti poklopac?? (morali su ostati vidljivi tragovi na poklopcu ili socketu)

- prijeti svim mogucim prijavam i sudovima iako nam do danas nista nije stiglo a do sada se pokazalo kako su inspektori vrlo azurni te smo pripremili svu dokumentaciju ocekivajuci kontrolne sluzbe

- vise se ni ne pojavljuje u temi

 

sve u svemu vidi se da je njegova prica puna propusta i nelogicnosti te da smo neopravdano popljuvani te da nam je narusen ugled, raspitali smo se kod odvjetnika i to djelo je okaraktezirano kao kleveta koje je prema hrvatskom zakonu kazneno djelo za koje je predvidena novcana i kazna zatvora u trajanju do jedne godine te cemo nasa prava zatraziti pravnim putem

 

Do sada je na forumu bilo tema gdje smo popljuvani jer je roba trebala doci pa nije dosla taj dan, telefon je zauzet i slicne stvari sto i priznajemo, na zalost ponekad se takve stvari dogode te smo uvodenjem novog sustava obrada narudzbi i rezervacija smanjili te greske skoro na nulu. Takodjer uvjek smo spremni na kritiku kako bi mogli unaprijediti i poboljsati poslovanje i uslugu medutim ovdje se radi o neistini koja nam rusi ugled. Mi sve svoje tvrdnje mozemo potkrijepiti dokazima za razliku od kupca koji se i povukao iz rasprave. Takodjer ako ima netko tko zna kako ostetiti pinove bez da osteti zastitni poklopac ili socket neka se javi te cemo za potrebe demonstracije donirati jednu maticnu da nam to pokaze jer tako nesto ne bi mogao ni Houdini, to je kao da idete izvaditi zumanjak bez da ostetite ljusku. Prije su po forumima kruzile price kako HG Spot prodaje robu losije kvalitete te je poprilican broj ljudi koje ja znam i koji su donekle informaticki obrazovani procitali to i sirili te neistine dalje iako nikome od njih nije palo na pamet da sve trgovine kupuju artikle od istih dobavljaca te Asus sigurno ne proizvodi maticne ploce losije kvalitete samo za HG spot.

 

Razumijem da je dio Vas izgubilo povjerenje nakon sto ste procitali "iskustva" kupca iz ove teme te da zbog toga kod iduce kupnje necete uzeti nasu ponudu u razmatranje bez obzira sta ja ovdje napisem ali probajte se staviti u nasu poziciju i provjerite logicnost navoda kupca. Sve u svemu vrlo zalosna prica

.:Protis d.o.o.:.
16 godina
offline
Neugodno iskustvo s Protisom!

Ne volim birati strane, naročito kad se radi o dvije strane s kojima nemam apsolutno nikakve veze (nit poznajem kupca nit kupujem u Protisu), međutim ne vidim kako je Protis odgovoran za odbijanje reklamacije ako oni nisu odgovorni za to nit oni daju garanciju...

 

Kao što je ranije netko naveo, vrlo je malo vjerojatno da se pinovi iskrive u transportu. Da dođe do oštećenja komponente X stvari bi se oštetilo prije pinova koji su vrlo dobro zaštićeni plastikom po difoltu i ne mogu se oštetiti bez micanja te plastike.

 

Druga stvar, autor teme je naveo da je kutija bila oštećena i već tu je napravio grešku što je paket preuzeo, bez obzira na sve. A čak ni za to ne može biti odgovoran Protis, nego isključivo dostavljačka služba, jer ekipa iz trgovine sigurno nije prije predavanja paketa po njemu gazila.

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR
12 godina
offline
Neugodno iskustvo s Protisom!

Protis uostalom sta te briga, uvijek ce bit onih koji ce kupovati od vas  {#}

Peace!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
Danny_HR kaže...

Ne volim birati strane, naročito kad se radi o dvije strane s kojima nemam apsolutno nikakve veze (nit poznajem kupca nit kupujem u Protisu), međutim ne vidim kako je Protis odgovoran za odbijanje reklamacije ako oni nisu odgovorni za to nit oni daju garanciju...

 

Kao što je ranije netko naveo, vrlo je malo vjerojatno da se pinovi iskrive u transportu. Da dođe do oštećenja komponente X stvari bi se oštetilo prije pinova koji su vrlo dobro zaštićeni plastikom po difoltu i ne mogu se oštetiti bez micanja te plastike.

 

Druga stvar, autor teme je naveo da je kutija bila oštećena i već tu je napravio grešku što je paket preuzeo, bez obzira na sve. A čak ni za to ne može biti odgovoran Protis, nego isključivo dostavljačka služba, jer ekipa iz trgovine sigurno nije prije predavanja paketa po njemu gazila.

Ako je tak Danny_HR, daj onda rokni jedan lijepi post (with light blue background) u kojem piše da Protis nije kriv za ljudsku lakovjernost, naivnost i svu glupost koja obitava u glavama stanovnika RH, pa da ova (ojdi mi dojdi mi) priča napokon završi. Osobno sam oprezan lik i svjestan sam toga da je za skoro sve situacije kad popušiš foru potrebno dvoje, zao urotnik i dežurni naivac. Svijet ne funkcionira tako da vam titra vaše neoprezno dupe i za pogreške koje napravite zbog neopreznosti ili nemara (ma nema veze što je kutija malo dobila po piksi) sami ste si krivi. Mislim niste, ali hej ekipa, mi ne živimo u idealnom svijetu, nego u svijetu di naš aktualni ministar financija ratuje s bankama i pritom tipuje na zicer. Budite spremni na najgore i uživajte kad vas zaobiđe.

 

Bare: Huljićeva glazba spušta ljude na razinu australopiteka
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice