Neugodno iskustvo s Protisom!

poruka: 183
|
čitano: 33.229
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
Ovako ja to vidim. Nije problem ako dode do problema jer, toboze, svi smo ljudi, ne? Problem je kada se problem ide resavati na krivi nacin, na jednostrano zadovoljstvo, a obicno to biva onog jaceg (ducan u ovom slucaju). Doslo je do problema s pakiranjem? Ok, "oprostite na gresci, nismo uveli na website da se radi o bulk pakiranju. Nadam se da vam to ne predstavlja problem, u suprotnom, posaljite nam ju nazad mi cemo vam u protuvrijednosti poslati drugu ili povrat novca". Tako se to resava, ali ocito da u Protisu misle drugacije. Nagazi malog, moze nem fafati. Jedan mali tu, jedan tamo... kuzite kuda idem? U svakom ducanu mozete naici na problem, ali i na drugacije metode resavanja potonjeg. Po tome se gradi reputacija i iskustvo. Ducan ce paziti da opet ne zezne, musterija ce biti zadovoljna, reoutacija pozitivna na razini.
Inace, Protis je njesra... ukratko.
Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
16 godina
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
toxic kaže...
MOgY kaže...

Slazem se u potpunosti s autorom i ako imas volje i snage samo naprid i na sud jer ovo vise nije normalno. Postoji tema ode na forumu Protis vs ADM 99,99% negativnih iskustava dolaze iz protisa. Nerazumim te ljude iz Protisa pa po cjelom netu ih gade a oni nastave ovako....Svugde sam kupovao (ADM,Links itd) ali nikada u Protisa a i bogami necu.

Ma joj... koliko je tih korisnika koji kupuju komponenta informatički nepismeno, nebih uzeo zdravo za gotovo komentare tu na forumu... Dapace 50% foruma je maloljetno i svi su im krivi osim njih samih.. Puno sam kupovao u protisu, adm-u, linksu, magazinrs-u, instar informatici i nikad nigdje nikakvih problema..

 

A samo sam ove godine izmijenio... znaci 2013 :) hd 7970, gtx 670, gtx 680 i sada imam dvije hd 7950 da ne pricam u prosloj sto se tice grafickih kartica, a ostalim komponentama necu niti pricat i jos jednom cu napomenut nikad problema sa nikime od navedenih..

 Ma kupoavo sam i ja, i sve bilo ispravno - ali čuj, gdje ima dima... osim toga, nije da nemaju konkurenciju i da su sad najuberjeftiniji na listanju, posebno ako se ignoriraju ona nadmetanja u jednu lipu.

Prije svega, totalno mi je prva vijest da se prodaju "bulk" ploče u vrećici za kruh?!? Ja sam dobijao OEM (intel) ploče za firmu, ali bile su u onoj unutarnjoj bijeloj kartonskoj kutiji zaštićene od otvaranja naljepnicom.
Da je napravio snapshot ponude gdje je bila prikazana ploča bez naznake "bulk" već je dovoljno da im ne vjerujem priču o "grešci" na cjeniku i potražim drugi dućan. Osim naravno ako se ne pojave ovdje i riješe nekakve nedoumice.

14 godina
neaktivan
offline
Neugodno iskustvo s Protisom!

Ja sam do sada skoro sve komponente kupovao iz protisa i jako sam zadovoljan sa njima. Mnogim prijateljima sam slagao konfiguracije, koje su kupili u protisu, i nikad problema. Nije u redu, ako su napravili to sta su napravili tebi, ali inacer su vrlo korektni

15 godina
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
marko1212 kaže...

 Plocu cu dobiti sutra, ovu sa savijenim pinovima i pokusat prodati na njuskalu za 50 kn, ako nekom trebaju dijelovi. 

Javi se meni, uzet ću ja ploču {#}

MOgY kaže...

ok nek su 50% maloljetni ali opet svi tih i mladi i stari samo kritiziraju Protis...ima i malo zalbe na ADM i links ali niti priblizno koliko oni....ma to mora da nesto smrdi...

Nije istina, ima dosta čudnih iskustava i sa ADM-om i linksom, samo treba pogledati.

Ja kupujem stalno nešto novo, to zna sva ekipa sa foruma, i uglavnom neznam da postoji dučan u Zagrebu koji nisam posjetio.

S protisom nisam imao nikakvih problem, doduše, nikad im ništa nisam ni nosio na reklamaciju, pa nemogu sa sigurnošću znati kako bi se ponijeli.

Međutim, imam jedno iskustva sa adm-om. Kupio sam ploču kod njih prije godinu dana, i nakon par mjeseci, prestala raditi. Ploča je plaćena nekih 50ak kn ispod 1000kn, dakle mislim da je bilo oko 940kn, ali nisam siguran.

Dakle odnesem ja 3 mjeseca staru ploču na reklamaciju, i ostavim je gore kod njih, sve super, sve 5. Zovem 10ak dana svaki dan da vidim što je s tim, i napokon jedan dan oni meni kažu da je reklamacija riješena.

Pokupim se ja opet njima, dođem gore, čeka me ista ploča i natpis "sve radi, krivo poslano-50kn". Ja gledam u to i ne vjerujem, jer sam prije nego sam njima dao ploču kod frenda probao s njegovim komponetama, nije radilo.

Ništa, platim je tih 50 šugaviš kuna, i odem doma spojim sve živo, i gle čuda, ne radi {#} Opet se pokupim, ali ovaj put ponesem cijeli komp sa sobom, s namjerom da im pokažem pred njima da jednostavno ne radi.

Nakon pokušaja da to napravim, pola sata svađanja, i pak su prisatli da odmah testiraju ploču, ali sa njihovim komponentama. I tako ja čekam dolje u servisu (koji je inače u podrumu dok je dučan u prizemlju), i mislim se šta će sad reći ekipa. Kad u jednom trenutku, dolazi čovjek s novom kutijom, i kaže da se ispričava, i da stvarno ne radi matična i da sam dobio ovu matičnu u zamjenu. Ja pogledam, cijena na njoj 560kn. Ploča je lošija bila bar 10% od moje, i još je bila matx dok je starija bila atx. Sad ja kažem neću to, hocu povrat novca ili drugu matičnu. Kaže meni čovjek, evo uzmi ovaj papir i idi gore na kat i dogovori s kolegom.

Uzemem ja taj papir odem gore, i čekam u redu, i kad sam napokon došao na red, objasnim ja čovjeku, kaže on meni "ova matična koju vi želite je 60kn skuplja, i nju vam nažalost nemožemo dati". Dobro, reko nadoplatim ja tih 60kn, i slučaj riješen. Kaže on meni, vaša ploča više ne vrijedi toliko, sad ona vrijedi puno manje, i ova ploča je najviše što ćete dobiti za nju, a povrat novca nemožete ostvariti. {#}

Ja kažem da hoću razgovarat s voditeljom ili nekim tko je iznad njih, dok se ovo ne riješi, ja sam kupio highend matičnu a vi meni nudite neku socijalnu u zamjenu. Kaže on meni, makni se u stranu, evo voditelj će doći dok završi jedan poziv.

Sad ja čekam, dučan se puni, malo zujim okolo po policama, i onda u jednom trenutku poludim, Odem do blagajne, proguram se naprijed, i kažem: "ako vaš šef ne dođe odmah, ja se ne mičem odavde, i nitko od ovih 10 ljudi u dučanu neće ništa kupiti". I tako ja stojim, nedam ljudim da dođu do blagajne, on mi prijeti policijom, ja samo govorim nek pozove. I nakon što je par ljudi več izašlo živčano iznutra van, ode on od iza, po nekoga i nema ga 5 minuta.

Nakon toga vraća se on i još neki mlađi gospodin s matičnom (onom koju sam ja htjeo) nosi papir i kaže: "evo molim vas, potpišite ovdje". Ja se potpisujem spremam matičnu i ubacujem u torbu, kad meni frajer kaže: "niste morali ovakav cirkus napraviti". Ne nisam, ali očigledno je to jedini način da se dobije vaša pozornost, da vas se udari tamo gdje najviše boli, po đepu!!!

I od tad, više nikad adm, osim ako baš nemam nikakav drugi izbor.


Što se tiče linksa, pogledajte što je bilo s mislavgray-om, forumašem od tud. Čovjek je dobio potvrdu od proizvođača (!!!) da je dobio neispravan predmet, međutim na kraju ga nije uspio reklamirati...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2013 20:19 (rooswelt1991).
14 godina
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
z axis kaže...
Alkaline kaže...

z axis sa 0 dana nije netko iz Protisa. Slučajno je naletio na ovu temu, šatro.

nije iz Protisa ali je netko ko se kuži u HR dobavljače i prodavače računalne opreme.

Baš čudno da je upravo ovo tema u kojoj se dotični našao komentirati. Ako je to samo slučajnost skidam kapu, ali nešto tu smrdi.

 

P.S. Nisam na ničijoj strani, da se razumijemo. Ta ova tipkovnica s koje tipkam je upravo iz Protisa. Zadovoljan sam kupljenim.

 

P.S.S. Netko je dao svima jedan T.D. Mala ću*a, a?

Avatar sadrži sliku igre koju trenutno prolazim.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2013 20:12 (Alkaline).
16 godina
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
Bruno Matejcic kaže...

Ja sam do sada skoro sve komponente kupovao iz protisa i jako sam zadovoljan sa njima. Mnogim prijateljima sam slagao konfiguracije, koje su kupili u protisu, i nikad problema. Nije u redu, ako su napravili to sta su napravili tebi, ali inacer su vrlo korektni

I ja sam kupovao i nije bilo problema, jednostavno zato jer su komponente bile ispravne. Ja znam da ne proizvode oni komponente, čak ih ni ne uvoze, i da

pokvarena ploča koja dolazi od veleuvoznika može završiti u bilokojem web shopu random. Stvar je u tome kako se shop poslije postavi na problem i kupca.

z axis kaže...
2 z axis: ja sam slagao konfu. Zasto je to bitno za temu? Da li bi mi Protis priznao gaaranciju da mi je slagala firma xyz koja ima strucnu osobu za ugradnju komponenti?

 

Pa da si dao netkom stručnom, firmi koja se bavi s IT-om te ako su stručni uvidjeli bi prije tebe ako je ploča došla s pokrivljenim pinovima a ako bi oni iskrivili pinove bila bi njihova greška jer su nestručno rukovali s robom morali bi ti nadoknaditi štetu uzrokovanu nestručnim tukovanjem. vrlo jednostavno

Nisi shvatio, ni čitao sa razumijevanjem (ako si čitao).
Nije dobio oploču sa iskrivljenim pinovima nego mu jedan memorijski slot nije bio ispravan, dakle sasvim drugi problem je prijavljivao.
Oni su uveli u priču koliko sam shvatio poslije da je njima došla ploča sa iskrivljenim pinovima. Da je imala skrivljene pinove(to je onda CPU u igri, jel)
nebi mu ploča uopće i nikako bootala, a njemu je bootala osim u slučaju kada bi memoriju stavljao u neispravan mem slot.

16 godina
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
z axis kaže...
Ma joj... koliko je tih korisnika koji kupuju komponenta informatički nepismeno, nebih uzeo zdravo za gotovo komentare tu na forumu... Dapace 50% foruma je maloljetno i svi su im krivi osim njih samih.. Puno sam kupovao u protisu, adm-u, linksu, magazinrs-u, instar informatici i nikad nigdje nikakvih problema..

 

U pravu si {#}Svi Vi koji kupujete komponente i sami ih ugađujete da li ste ikad pročitali deklaraciju na ambalaži ili bilo kojem jamstvenom listu, na večini njih vam piše da jamstvo vrijedi ISKLJUČIVO ako su komponente ugrađene od ovlaštene osobe što u 95% slučajeva od Vas nije nitko. Kada dođe do ovakve greške 99,99% je krivac onaj koji ugrađuje komponente, pogotovo u slučaju Intelovih ploča i procesora gdje i sama mala nepažnja može dovesti do iskrivljenja pinova. 

Oni ne mogu na taj način uvjetovati garanciju na komponentu. Imaju pravo ne priznati garanciju ako je do kvara došlo nestručnim rukovanjem.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!

Da si procitao prvi post sa razumijevanjem, vidio bi da sam ja plocu vratio zbog neispravnog RAM slota, a pinovi u procesorskom su bili ravni u trenutku slanja. U trenutku dolaska u Prostis su bili pokrivljeni. Ploca je kod mene bootala normalno kada u tom jednom slotu nije bilo memorije. Cim bi stavio keks, odmah se restarta komp i tako stalno ukrug. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!

Edit: ovi je islo axisa, ali nisam skuzio drugu stranu topica. Isprike

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2013 20:30 (marko1212).
15 godina
offline
Neugodno iskustvo s Protisom!

E da, imao sam još jedno iskustvo sa jednim spomenutim dučanom, pa da i njega napišem {#}

MagazinRS!

Naručim ja laptop kod njih, i dođem tamo po njega, potpišem sve, platim doem doma otvorim: kad ono crvene boje {#}

 

Vratim se kod njih, i čovjek pogleda serijski broj, ubaci, kaže greška na webu, promjenit ćemo to odmah. Vrati mi novce, i još se propisno ispriča na neugodnosti.

 

Dakle nije sve crno-bijelo, svi su oni isti, svi mi imao različitih iskustava sa svima, ali kad bi tako gledali, nebi ni imali gdje kupovati...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
rooswelt1991 kaže...

E da, imao sam još jedno iskustvo sa jednim spomenutim dučanom, pa da i njega napišem {#}

MagazinRS!

Naručim ja laptop kod njih, i dođem tamo po njega, potpišem sve, platim doem doma otvorim: kad ono crvene boje {#}

 

Vratim se kod njih, i čovjek pogleda serijski broj, ubaci, kaže greška na webu, promjenit ćemo to odmah. Vrati mi novce, i još se propisno ispriča na neugodnosti.

 

Dakle nije sve crno-bijelo, svi su oni isti, svi mi imao različitih iskustava sa svima, ali kad bi tako gledali, nebi ni imali gdje kupovati...

Pa reka sam da svugi ima gamadi ali opet kada citas forume po cjelom netu vecina je protiv protisa nego protiv bilo koga drugoga. ja nikada nisam kupovao u njih...samo kazem sta citam iz dana u dan na internetu!

FC Barcelona
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2013 20:39 (MOgY).
15 godina
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
MOgY kaže...

Pa reka sam da svugi ima gamadi ali opet kada citas forume po cjelom netu vecina je protiv protisa nego protiv bilo koga drugoga. ja opcenito nikada nisam kupovao u njih...samo kazem sta citam iz dana u dan na internetu!

Ma ne kažem ni ja da su oni sveci, samo kažem kakvo je realno stanje kod nas.

Pa za Boga miloga, ako porizvođač kaže da je nešto "tvornička greška" neznam šta se tu ima preispitivati.


Najbolja zaštita je razum! Kad nešto naručiš, otvoriš odmah pred poštarom, ako nije uredu, odmah zoveš njih da vraćaš paket.

jasno je da nemožeš po istop poštaru to vratiti, ali bar da oni znaju da si odmah njih zvao.

Recimo da je dotični koleg aiz prvog posta, pogledao u paket i vidio konzum vrečicu, jednostavno nebi uzeo paket...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Neugodno iskustvo s Protisom!

Meni su pred 2 i pol godine u ADMovu servisu izgubili torbu za laptop. Targus, poslovnjaču, bombon za oko, mislim da je bila cca 600-700kn.

 

Laptop nije kupljen kod njih, samo sam im odnio laptop na servis jer se kod ulaza za napajanje odlemila neka žica.

 

Na papiru pri preuzimanju je uredno stajalo da je preuzeta i torba, to je sve oštambiljano i potpisano. U zamjenu mi je ponuđena bilo koja druga torba iz ponude, ili rabljena, naravno uzeo sam najbolju moguću za 17' laptop. Jest da su mi pokušali uvalit šrot od 200kn, al nije bilo nikakvih problema kada sam si izabrao tu drugu (također cca 600kn). Još su mi se jednom ispričali i nije bilo nikakvih problema ili neugodnosti.

 

Također sam kod njih pred 2 mjeseca servisirao (tj, mijenjao) WD black 1T, pošto je bilo u garantnom roku, ubrzo sam dobio novi (desetak dana) besplatno.

 

Sva ostala kupljena roba (nekoliko komponenti, dva laptopa, periferija) je skroz ok i nikad nisam imao problema.

 

Više sam za face to face trgovinu, pogotovo kada je riječ u artiklu skupljem od 100-200 kn. Dostave mi ne uljevaju neko povjerenje, a opet nekako gledam da me čovjek za pultom nema razloga prevariti (a i čisto sumnjam da im se isplati namjerno uvaljivat neispravan proizvod).

11.0010010000111111011010101000100010000101101000110000100011010001100010011
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2013 7:56 (ivan dragi).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
Alkaline kaže...
z axis kaže...
Alkaline kaže...

z axis sa 0 dana nije netko iz Protisa. Slučajno je naletio na ovu temu, šatro.

nije iz Protisa ali je netko ko se kuži u HR dobavljače i prodavače računalne opreme.

Baš čudno da je upravo ovo tema u kojoj se dotični našao komentirati. Ako je to samo slučajnost skidam kapu, ali nešto tu smrdi.

 

P.S. Nisam na ničijoj strani, da se razumijemo. Ta ova tipkovnica s koje tipkam je upravo iz Protisa. Zadovoljan sam kupljenim.

 

P.S.S. Netko je dao svima jedan T.D. Mala ću*a, a?

Inače nisam registrirani korisnik ali sam stalno na BUG-ovom forumu te pratim teme, ova je u jednom trenutku bila s desne strane na vrhu aktivnih pa reko da se i ja napokon priključim.{#}

11 godina
neaktivan
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
marko1212 kaže...

Da si procitao prvi post sa razumijevanjem, vidio bi da sam ja plocu vratio zbog neispravnog RAM slota, a pinovi u procesorskom su bili ravni u trenutku slanja. U trenutku dolaska u Prostis su bili pokrivljeni. Ploca je kod mene bootala normalno kada u tom jednom slotu nije bilo memorije. Cim bi stavio keks, odmah se restarta komp i tako stalno ukrug. 

Sve je to meni jasno. Problem servisa je taj da njih ne zanima dal je slot za memoriju neispravan ako ploča ima pokrivljene pinove, to znači da je ploča fizički oštećena i ostalo ih ne zanima. 

14 godina
offline
Neugodno iskustvo s Protisom!

Također i ja imam negativnih iskustva sa reklamacijom matične u ADM-u, kao i kolega gore.

 

Do sad sam samo jednom kupovao u protisu, i to smart TV-a.

 

Ali koliko čujem od kolega sa faksa da su svi imali problema ili velikih problema oko reklamacije u protisu.

 

I svakome je rečenica završila: "Nikad više ne kupujem kod cigan*a u Protisu!" {#}

Steam: nuketown | xfire: delacruser5 | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | Origin: bernard.sasko@facebook.com (Berologic)
13 godina
offline
Neugodno iskustvo s Protisom!

Ovo treba biti viđeno!

Ovo je vraški odvratan odnos trgovine prema kupcu.
100% vas razumijem jer sam se našao u sličnoj situaciji s ADM-om, ali sam ja na kraju dobio ono što sam tražio (no nije sada važno).
Naši trgovci jednostavno pogrešno misle da su oni koji su zaposleni u tim trgovinama jedini koji nešto znaju.
Jako se varaju. Ima ljudi koji ne koriste PC samo za ask.sr4nja i Facebook i slično.

P.s. iskreno se nadam da ćete ma kako bilo teško, uspjeti izvući tanji kraj. 

Keep flashing! || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
14 godina
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!

Misliš deblji kraj? {#}

Steam: nuketown | xfire: delacruser5 | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | Origin: bernard.sasko@facebook.com (Berologic)
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
Horatio_Hornblower kaže...

Evo jedno moje negativno iskustvo koje nije u vezi protisa..Kako sam u jednoj drugoj temi objavio ovaj post ovdje ću ga samo kopirat...
Hrvatski prodavači prijenosnika su najveća mučka prevarantska stoka kojima želim da kad dođemo u europu da propadnu i da svi završe u zatvoru...Jeli u ovoj banana republici postoji zaštita potrošača??? UGL kupujem ja laptop i tražim po internetu i nađem lenovo ideapad y580 yey...http://www.magazinrs.hr/notebook-lenovo-ideapad-y580-156-hd-led-tft-core-i5-3210m-6gb-ddr3-1tb-hdd-geforce-gt-660m-2gb-wi-fi-bt-web-cam-win8-gray/59-356657 kao što se iz linka može vidit piše grafička gtx 660m a dole piše samo hd 4000.. I sad ja lipo 2 put zovem i pitam jeste li sigurni da ovaj laptop ima gtxicu jeste li sigurni?????' i oba 2 puta jesmo jesmo 1000% ajde super neka i mene 1 u životu po{#} sreća pa da nađe odličan laptop po maloj cjeni...I tako pošto nisam iz ZG ne želim naručit laptop na neviđeno jer u meni i dalje se skriva doza nepovjerenja pošaljen ja svog najboljog prijatelja koji je u zg na studiju da on to kupi...Zove on mene stari zajeb (SRRY na IZRAZU) ovaj laptop ti nema nego ITEL HD 4000....ja poludio kako ih nije sram njih i još ima bagre jer sam zvao tehnopolisa i jos par firmi di su mi se prodavači kleli da ovaj laptop ima gtxicu sve dok im ja nisam objasnio da nema...I sad pljuneš 6300 kn na laptop koji se može naći za puuno manje pare jer ako si ne pažljiv ili jednostavno ne znaš dovoljno prevarit će te........ Gade mi se svi dućani sa prevarantskim lopovima koji ovako jeftino žele zaradit...

Nisam mislio ovo nikad reć ali jedva čekam EU da dođe da budu normalni prodavači koji valjda znaju što prodaju jer ovo je kao da kupujes auto pa na papiru pise da ima 100 konja a u stvari ima 55...Ko bi ode odgovara jer na internetu PIŠE KRIVO JER PRODAVAČ LAŽE i ja kupim proizvod koji to nije??? Koja banana republika.........

I LIK koji je bio u dućanu je 3 godina fer-a pa smatram da je dovoljno kompjutorski obrazovan da zna razliku izmedu HD 4000 i bilo kakve zasebne grafičke i btw sam šef je to posli potvrdio da je njihova greška i da taj laptop stvarno nema gtxicu jer da je ima da bi košta preko 7000 kn...a i da zvao sam 2-3 dućana i svi su rekli da imaju gtx icu u sebi dok ih ja nisam upozorio da nemaju pa dakako onda je prodavačima bilo aaaaa vjerovatno nemaju ???? Ja od danas sve kupujem fizički, jer na linku ćete primjetit tagove geforce koje tu nema dakle kupac tj ja ili netko druge je prevaren i ovo je tipična navlakuša hrvatski stil... I SRRY ZA OFF TOPIC ali mi se činilo prikladno obzirom na tvoj problem sa protisom a ja sam sa ovim postom želio sve one koji budu kupovali nešto da ovim trgovcima ne vjeruju ni riječi....

Jesi 100 % siguran da nema i na službenoj Lenovo stranici piše da ju ima, u većini laptopa tog ranga imaš dvije grafike jedna Intelova HD 4000 a druga ili ati ili Nvidia

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2013 0:37 (drapa88).
12 godina
neaktivan
offline
Neugodno iskustvo s Protisom!

moj decko imao matičnu asus z68 neku( kupio prek oglasa) isto sa savijenim jednim pinom,vjerovatno je i on to zeznuo nesto,imala je garanciju u linksu,odnio reklamirat, i pitali ga jel to bilo od prije tu tak savinuto,on reko da je,,nisu ga ni pitali jel on slagao ili ovlasteni servis,rekli su ok ostavite,javit cemo vam se da li je uvazena reklamacija,nakon analize, i nakon tjedan dana su mu javili da je, i nakon jos 2 tjedna dobio novu maticnu sa jos 2god garancije...

 

mislim da je ocito da Protis sere i da su sjebali oni maticnu ili da se na povratu nesto poebalo.... Links koji je punoo ozbiljniji i bolji dućan(osim kaj je skuplji) priznao savijeni pin kao kvar (što se inaće navodi kao krivo rukovođenje komponentom i nikako ne prolazi kao kvar-ko fol),onda bi i jbn Protis koji je svijestan da je ovdje riječ o njihovoj grešci, da su dečku poslali maticnu u obicnoj vrecici( pa mogli su je staviti i u bilo kakvu kartonsku kutiju ako im je u interesu zadovoljstvo njihovih kupaca,znajuci da bi se maticna mogla strgati transportom) i onda na kraju svega su uzasno neljubazni jedva cekaju da te skinu s k..... i optuzuju da je on strgao maticnu ,mislim te pinove( bez obzira sto nije ovlastena osoba za to,ali mislim da svako danas može sastaviti kompjuter,nije to nuklearna fizika), i da ako je poslao maticnu jer nije radio slot za memoriju, bas me zanima da li su to uopce provjerili, da li radi ili ne...?

 

ja sam prije godinu dana kupila cijeli komp  u protisu, ali nisam znala kakvi su, bili su najjeftiniji nisam htijela prec limit od 5000kn,a danas znam kakvi su i hvala bogu da sam skoro sve komponente zamjenila,i da nemam vise posla s njima  {#}...osim tv-a sto mi je zao ko psu sto sam kupila kod njih  

15 godina
offline
Neugodno iskustvo s Protisom!

Zato ja osobno u dućane dolazim po stvari, tak me neće prevarit nikad.

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2013 2:37 (Hyperion).
12 godina
online
Neugodno iskustvo s Protisom!

u protisu sam uzeo prije jedno 2 i pol mjeseca i5 3570k i z77-ds3h matičnu, sve dobio zapakirano kako i treba, za frendove sam znao kupovat tamo i nikad problema, ali dosao je neki novi dućan, extreme digital, zasto i kako je tako jeftin nije mi jasno, možda je neka evropska firma sa malim maržama, nešto ko lidl :), uglavnom bilo koja sljedeća kupnja pravac extreme digital, jer ovi vec postojeci dućani nas deru ko ovce, i5 3570K u extreme digitalu košta 1609 kuna, u protisu 80 kn skuplje a u linksu 400 kn skuplje,1999 kn. {#}

16 godina
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
Bernard Huky Hux kaže...

Također i ja imam negativnih iskustva sa reklamacijom matične u ADM-u, kao i kolega gore.

Interesantno, ali mom su frendu u ADM-u zamijenili matičnu unatoč iskrivljenom pinu. Bio sam s njim kad je reklamirao.

Valjda ovisi na koga naletiš i koliko je tip spreman izaći u susret.

 

Ja primjerice kupujem gotovo isključivo u Linksu i imao sam izrazito ugodna ali i vrlo neugodna iskustva (puno manje), ovisi o djelatniku i tome na koju je nogu ustao.

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2013 8:20 (Danny_HR).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
Ja u Linksu imam samo fenomenalna iskustva. Kupujem tamo od samog početka kad su bili u jednoj prostoriji od cca 50 kvadrata i imali jedan komp s gumenom spill resistant tipkovnicom na kojem si mogao pregledavati ponudu. Od tad Links samo raste i jedini je dućan koji osluškuje želje kupaca i prati aktualnosti u svijetu. Dokaz za to je i činjenica da su u moru informatičkih enter-buy-exit dućana jedino oni preživjeli i ne samo da su održali svoju ponudu bogatom, nego je ona iz dana u dan sve bogatija i zanimljivija. Mogli bi naravno imati i malo niže cijene, ali onda bi im i ponuda bila lošija/skromnija. Ne postoji idealan dućan, ali Links je jako blizu tome da to postane.

Protis ni nije dućan, nego tek webshop koji ima pick up spot, pa je tako moguće osobno preuzeti robu i izbjeći dostavu, ali to ima i puno stariji (i višestruko ozbiljniji) igrač Diskont24 koji je tek nekih 500 metara dalje.
Bare: Huljićeva glazba spušta ljude na razinu australopiteka
13 godina
neaktivan
offline
Neugodno iskustvo s Protisom!

ma i meni je Links No.1 trgovina.

kad god dođem unutra već cijelu ekipu manje-više "znam" ,uvijek je neka spikica, izlaze u susret maximalno ,

ma stvarno bez ikakve greške.

radije dam tamo 100-200 kn više nego se điberim po protisu ,za koje sam pročitao dosta negativnih komentara....

Battlelog CRO_ZeNGe
12 godina
offline
Neugodno iskustvo s Protisom!

Da podjelim i ja svoje negativno iskustvo iz Instara.Prije godinu dana kupujem msi6850 na akciji sa battlefield igrom i odlučim prijatelju uplatiti na račun da mi ju kupi jer dolazi drugi dan u Varaždin.Nije neki znalac ali ima sve podatke o kartici pa sve bude valjda ok prošlo.Za svaki slučaj ja nazovem (autstar) i pitam dali je to ta kartica koja je na slici sa crvenooo-crnim hladnjakom,90 mm ventilatorom a ne ona sa 80 mm i obicnim crnim.http://www.msi.com/product/vga/R6850-PM2D1GD5-OC.html Sve super, to je ta i dolazi frend po nju i nazove me na telefon  prije kupnje i javi mi se prodavač na kasi i opet ja, hladnjak...da to je taj. Drugi dan padne metar snjega i frend ne dolazi, nego drugi tjedan i naravno kartica je sa crnim hladnjakom.Zovem ja njih i prodavač mi govori da im je to zadnja bila sa police i da mi nemože pomoći jer sam dobio igru sa njom.Kao, da sam došao za par dana bi mi zamjenili ali pošto je prošlo tjedan dana nemogu mi vratiti novce.Rukovoditelj se nije htijo niti javiti na telefon.

 

Piss off AUTstar.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2013 12:44 (Vietnam).
11 godina
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
NoOne1 kaže...

Post iz usluge frendu koji nije ovdje regan...

Prosli tjedan sam napravio narudzbu u Protisu od cca. 3.200kn. Radilo se o kompletnom racunalu. Ukratko ovo (slika dolje)

 

 

Posiljka je dosla u tri kutije. Jedna kuciste, druga monitor i treca sa komponentama. Prvi problem, niti jedna nema oznaku lomljiv sadrzaj i kutija u kojoj su komponente je vidno zguzvana. 
Otvaram paket i vidim da je maticna ploca spakirana u vrecicu (kao iz Konzuma, samo vrecica bez logoa). Maticna je u bila u svojoj crnoj vrecici u kakvoj bude u kutiji, ali i ta vrecica je bila otvorena, te na jednom dijelu pokidana. U "Konzum" vrecici su jos bili limic, manual i instalacijski disk. 
Odmah zovem Protis da vidim o cemu se radi i dobijem odgovor "da, da to vam je takva ploca koja tako dodje". Da se razumijemo, radi se o Gigabyte ploci. Nakon toga tajac i smatram da je razgovor gotov nakon sto mi je na lijep nacin rekao "odjebi, potpisao si preuzimanje, sad je sve na tebi". Ajde, slazem ja konfiguraciju, sve super, sve 5. Spajam komp na struju i monitor, upali se, radi 5 sec, pa restart i tako stalno u krug. Mrak na ocima. Krenem isprobavati prvo sa zamjenom napajanja, nije. Gasim hdd, nije. Gasim grafu, nije. Vadim jedan keks rama, nije. Vadim drugi keks, komp se boota. Probam keks koji je vani, zamjenit s ovim, komp se boota. Znaci, jedan utor za rame neispravan. 
Zovem opet Protis i kazu, posalji nazad, naravno o svom trosku, pa servis, pa ti se mi javimo blablabla. Ja opet pitam kako je moguce da ja nisam dobio plocu u kutiji, lik sa druge strane opet kaze, pa rekao sam vam da je to bulk pakiranje. Ja na web od protisa, ne pise nigdje da je bulk. Pogledam na racun, ne pise bulk. Pogledam na ponudu, ne pise bulk. Nakon 10 minuta, na webu protisa se na toj ploci odjednom pojavljuje u nazivu ploce da je bulk.
Ja saljem mail da sam prevaren i da mi nije poslana roba kako je naruceno, oni odgovaraju da nije prijevara, vec greska na webu. Bas eto greska u njihovu korist. Nakon par izmjenjenih mailova, pristanu da im posaljem plocu o njihovom trosku i da ce mi vratiti novce. Lik mi na telefon jos kaze, da plocu ne saljem ako ima savijene pinove, jer mi nece priznati povrat. Pregledam sve ok. Danas dobijem servisnu primku i prvo i osnosvno, opet greska. Pod tom sifrom je njima neki HDD. Druga stvar, javljaju da su savijeni pinovi na maticnoj i da mi ne priznaju povrat. I naravno, ja posran. Ispusio sam plocu, lovu, vrijeme. Kazu, nestrucno rukovanje. 
Plocu sam pregledao uzduz i popreko kad sam ju izvadio iz Konzum vrecice i pinovi su svi bili ok isto kao i kada sam ju vracao nazad u vrecicu za povrat. Ali eto Marko, ebi se. 
Uglavnom, ovo ide na sve portale, forume, udrugu potrosac, pa cak i na sud. Imam slike da je bilo sve ok u trenutku slanja ploce

Tako da moje iskustvo. Necu reci nikada, ali u ovom zivotu vise necu poslovati sa smradovima iz Protisa. 
Moje iskustvo je negativno, mozda ima i pozitivnih, ali nakon sto ostavim 3300kn kod nekoga, ocekujem da mi posalje ono sto sam i narucio, jer da je pisalo bulk, sigurno ne bih uzeo tu plocu, jer vjerujem samo stvarima koje sam otvorim i presjecem onu naljepnicu. Ovako su mi mogli poslati plocu koju su vec dobili na povrat od nekoga zbog neispravnog slota za rame, pa ju samo meni proslijedili i nadali se da mi mogu prodati pricu o savijenim pinovima. 
Ne ide to tako gospodo. 
Fuj

Nakon što ih je zvao i napisao im da će ih svima tužit i razglasit to po internetu:

 

"Poštovani,
imamo sve snimljeno i dokumentirano da je ploča koju ste vi poslali došla s iskrivljenim pinovima.
Također, opis kvara koji ste poslali također odgovara simptomima koji su direktno povezani s iskrivljenim pinovima.
Mi smo ozbiljna trgovina i nije nam nikako u interesu imati nezadovoljne kupce, što smo i pokazali s time da je ploča poslana naš trošak.
Svakodnevno zaprimamo reklamacije putem dostavne službe i još nikada se nije desilo da je zaposlenik Protisa oštetio neku matičnu prilikom raspakiravanja.
Nažalost iskrivljeni pinovi su najčešći slučaj nestručnog rukovanja i mi kao trgovina ne možemo ništa napraviti jer proizvođač odbija jamstvo za takve reklamacije.
Žao nam je zbog nastale situacije, ali u ovom slučaju vam ne možemo ništa napraviti.
LP
Josip

A moj mail je glasio ovako:

"I na koji nacin da ja sada dokazem, da sam ja tu plocu dobio u bulk pakiranju koje je bilo pokidano i koja je radila sa procesorom na sebi, samo bez jednog utora za rame? Kako mogu dokazati da vi niste mozda namjerno savili pinove, samo da meni odbijete povrat sredstava? Kako mogu dokazati da ti pinovi nisu vec bili savijeni kada sam primio plocu? Ja sam sva tri paketa uslikao prije otvaranja i na kutiji u kojoj je bila ploca su bila vidljiva guzvanja. Ovaj slucaj ide na sud, pa makar se sudio 5 godina i potrosio novce, vise se ne radi o 300kn koliko vrijedi ploca, vec o principu. Znajte da ce internet biti pun ovog slucaja, a isto tako ce biti obavjestena udruga potrosac.

Moze vas biti sramota. Prvo, niste naveli da je bulk pakiranje. Na taj nacin ste mi mogli uvaliti plocu koju je vec netko vratio kao ostecenu, pa tako i njemu niste odobrili povrat. Fuj. Gadite mi se."

 

 

 

Pozdrav svima!

 

Kolega koji prati Bug forum mi je javio za ovu temu pa sam se registrirao da se i mi ocitujemo vezano uz post gospodina NoOne1.

Kao prvo, sve nase posiljke su adekvatno zapakirane i OSIGURANE, imamo ugovor sa Overseasom po kojem su sve nase posiljke osigurane od ostecenja, do sada se dogodilo samo par puta da je posiljka ostecena prilikom transporta te je Overseas odmah nadoknadio prouzrocenu stetu. Ukoliko je paket dosao zguzvan i potrgan kako navodite onda ga niste trebali  preuzeti vec ste trebali to prijaviti Overseas djelatniku i odbiti preuzimanje.

 

Sto se tice naziva artikla to je bio nas propust. Nazive preuzimamo od uvoznika te se znaju pojaviti greske. Nakon sto netko prijavi gresku istu odmah popravljamo kako bi poboljsali tocnost informacija na nasem Webu. U Uvjetima poslovanja postoji tocka o informacijama na web trgovini

 

"Protis d.o.o. ulaže maksimalne napore u održavanju informacija na stranicama web trgovine ažurnim i točnim. Protis d.o.o. ne može jamčiti stopostotnu točnost svih prikazanih informacija o proizvodima i uslugama. U izuzetnim slučajevima su moguća odstupanja stvarnih podataka i podataka dostupnih na web stranicama. Isto tako, fotografije proizvoda ne moraju uvijek odgovarati proizvodima koji su stvarno dobavljivi i treba ih shvatiti samo kao informativnu ilustraciju. Za sve dodatne informacije kontaktirajte odjel prodaje prodaja@protis.hr. Ne odgovaramo za pogrešne opise i slike, informacije o proizvodu potražite na stranicama proizvođača. Garantiramo da ćemo isporučiti proizvod pod navedenim kataloškim brojem proizvođača, u slučaju pogreške krivo isporučeni proizvod zamijenit ćemo ispravnim ili napraviti povrat novaca."

 

Na zalost greske ne mozemo izbjeci ali se maksimalno trudimo da ih smanjimo koliko je god moguce, ne postavljamo namjerno krive informacije vec takve preuzmemo od uvoznika te ih ispravimo kada netko prijavi gresku ili ako sami otkrijemo.

 

Takodjer je navedeno i da Robu šaljemo na trošak i rizik kupca.

 

Do sada (20.02.2013. 10:28) samo prodali 7.104 maticne ploce i ni jedna nije dosla sa zakrivljenim pinovima. Vec smo imali slucajeva sa reklamacijama zakrivljenih pinova medutim u ovlastenim servisima su utvrdili da je do ostecenja doslo zbog nestrucnog rukovanja te je kolega iz tog razloga napomenuo da pogledate da li su pinovi savinuti jer je to najcesci uzrok reklamacija a posto se radi o fizickom ostecenju ne spada pod jamstvo. Pinovi se vrlo lako iskrive, cak i kod ispravnog postavljanja procesora pinovi se malo zakrive, ukoliko primjenite i minimalnu silu pinovi ce se zakriviti. Maticna u vecini slucajeva radi i sa zakrivljenim pinovima ali se manifestiraju razni problemi te jedan od njih bi mogao biti i Vas, da ne radi jedan memorijski slot.

 

Ostecenje pinova u transportu nije moguce ni teoretski jer je socket zasticen plasticnim pokrovom, dok bi ostetili pinove polomili bi pola maticne, mi garantiramo da ce pinovi ostati neosteceni i nakon sto bi maticnu plocu bacili sa 10. kata zagrade, prije ce se potrgati kondenzatori ili ce puknuti ploca nego sto ce se ostetiti pinovi (ukoliko je postavljen zastitni pokrov). Kod nas se pinovi nisu mogli savinuti jer mi ne testiramo uredaje niti na njih spajamo bilo sta, zaprimljene reklamacije proslijedujemo u ovlastene servise gdje imaju opremu i obucene ljude za to. Mi nemamo nista od toga da sabotiramo Vasu reklamaciju niti nam je to namjera, sve troskove reklamacije pokriva proizvodac putem davatelja jamstva koji je u ovom slucaju uvoznik tako da mi tu nista ni ne dobivamo niti gubimo, sto se nas tice mozemo svaki dan mjenjati maticnu ukoliko u ovlastenom srvisu potvrde kvar unutar jamstva, umjesto nama maticnu plocu mozete poslati i direktno u ovlasteni servis kako je navedeno na jamstvenom listu uz predocenje istog i maloprodajnog racuna te na taj nacin ostvariti svoja prava, kada posaljete nama maticnu mi ju takodjer saljemo u isti taj servis.

 

Do ostecenja pinova je moglo doci jedino prilikom ugradnje sto i sami znate medutim krivicu zelite prebaciti na nas. Takodjer u pocetku pisete da je paket dosao u tri kutije a onda poslije piste da je maticna dosla u konzum vrecici cime diskreditirate sami sebe. Maticna dolazi zapakirana u deblju najlonsku antistaticku vrecicu koju mi stavimo u bijelu najlonsku vrecicu i zapakiramo u kartonsku kutiju kako bi ju zastitili od ostecenja prilikom transporta. Da je zaista kutija bila ostecena kako ste napisali vjerovatno ju ne bi ni preuzeli od dostavljaca kao ni ostali nasi kupci vec bi odbil preuzimanje. Da je i doslo do veceg ostecenja kutije i da ste i preuzeli paket vjerovatno bi maticna ploca popucala ili bi neki elementi bili otkinuti (kondenazori, hladnjaci, utori...), pinovi u socketu bi zadnji bili osteceni jer da do toga dode maticna bi morala biti ostecena do neprepoznatljivosti, dostavljac overseasa vjerovatno nije skinuo zastitni poklopac sa socketa, smotao pinove pa onda vratio poklopac.

 

Nama je zao zbog nastale situacije medutim sami ste krivi za ostecenje pinova zbog nestrucne ugradnje procesora i zalosno je sto to sada zelite prebaciti na nas te sad pljujete po nama na forumu.

.:Protis d.o.o.:.
15 godina
online
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
ford eleanor kaže...

U vezi sa ovim postom gore od Protisa.

Zato ste se i odmah ogradili, jer roba ide na rizik kupcu.

Kao prvo,niste provjerili da li je ploča u bulk ili original pakiranju.

Onda je lako reći da je dobavljač kriv, a samim time i kupac(poslije je lako na netu staviti bulk pakiranje)

Mislim stvarno  {#}

Mislim šta tebi nije jasno?

 

pa odi na bilo koji webshop i procitaj uvjete a tek onda kupuj..

 

 

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
11 godina
neaktivan
offline
Neugodno iskustvo s Protisom!

Brzim googlanjem "Protis" dobit ćete masu žalbi ,primjedbi i postova o prijevari ,neprofesionalnom i neljubaznom odnosu Protisa prema svojim kupcima. Da nema ni jednog takvog posta na internetu ,možda bi i povjerovao u onaj gore post pa rekao da je momak nešto upropastio pa vama prebacuje vrući ugljen.No nije on jedini koji se žali,a vi ste gospodo iz Protisa davno izgubili status ozbiljne trgovine.

Hrvatska Republika Herceg-Bosna ! SINN FEIN !
16 godina
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
Protis kaže...

 

 

 

Kao prvo, sve nase posiljke su adekvatno zapakirane i OSIGURANE, imamo ugovor sa Overseasom po kojem su sve nase posiljke osigurane od ostecenja, do sada se dogodilo samo par puta da je posiljka ostecena prilikom transporta te je Overseas odmah nadoknadio prouzrocenu stetu. Ukoliko je paket dosao zguzvan i potrgan kako navodite onda ga niste trebali  preuzeti vec ste trebali to prijaviti Overseas djelatniku i odbiti preuzimanje.

 

 

....

 

Takodjer je navedeno i da Robu šaljemo na trošak i rizik kupca.

 

...

Ako su pošiljke osigurane od oštećenja koji je smisao navoda da se roba šalje na rizik kupca?

(nije mi baš logično pa samo pitam) (:

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice