Neugodno iskustvo s Protisom!

poruka: 183
|
čitano: 33.226
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
wyks kaže...

Logika - ljudi nisu glupi već prodavač mora izići u suret kako bi izbjegao blaćenje po forumu. Jer pošten ćovijek neće pokušati ovako izigrati sistem.

Sva sreća pa je to postalo kažnjivo, pa će netko svoju glupost platiti.

Slažem se s većim dijelom tvoje opservacije no postoji tu i negativna strana priče.

Možda su i informatički forumi krivi koji savjetuju, imaju Sticky teme "Kako složiti komponente u računalu" i sl.

Vi to složite ali mi ne odgovaramo za eventualno nastale kvarove !?

Ma je`l !?

 

Zatim; Što je to pošten čovjek ?

Je li pošteno (ili zakonski dozvoljeno) prodati maloljetniku grafičku karticu koja košta 3-4 t kn ili mu dozvoliti da si sam "složi" računalo !?

(Ispričavam se maloljetnicima koji to rade besprijekorno !)

 

Što je na kraju kažnjivo ?

 

Volim sve moderatorice i administratorice !
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
wyks kaže...

 

  Logika - ljudi nisu glupi već prodavač mora izići u suret kako bi izbjegao blaćenje po forumu. Jer pošten ćovijek neće pokušati ovako izigrati sistem.

Sva sreća pa je to postalo kažnjivo, pa će netko svoju glupost platiti.

Erm, da oprostiš; pokakim se na tvoju "logiku"{#} Rezultati "logičnog" zaključivanja su individualni, te po osobnom, svježem iskustvu od mojih kolega koji su danas bacili na ovaj topic (gledaj ih samo kao nešto veći broj jedinki, s povremenim zanimanjem: "potrošač") a po njihovoj THE logici, ovo je logično:

 

crack kaže...

marko ekipa ti je poslala pokvarenu plocu zabunom,oni bi tu plocu vjerovatno ugradili u neko već složeno računalo i stavili rame u utore gdje rade,i naljepili na kućište naljepnicu pa ako skineš ode garancija,znači onda ako ideš čačkat po kompu i kad vidiš iskrivljeni pin oped će biti ista priča kao sa tobom ''nestručno rukovanje bla bla i + nemaš garanciju jer si otvorio kućište.

 

  Sve u svemu, pusti logiku na stranu, pa i ostale tehnikalije... Ovdje je više priča o snalaženju djelatnika Protisa u "smanjenom manevarskom prostoru" (kako je to dobro napisao forumaš bbonux, par postova ranije). Ono što je istina je to da se je pristupiti ovome moglo i na drugačiji način. Te, kao što je netko ranije rekao, Protis je ovim putem mogao progutat govno (makar i nezasluženo), u ime neki drugih, važnijih stvari (treba samo gledati out of the box). Znam da im nije lako zbog manjih marži, no osobno nebih ni ulazio u posao, ako ne bih mogao zbog xy razloga ostaviti osjećaj u ustima klijenata kao netko "tko se brine o svojim kupcima". Ja sam samo jedan od onih koji nekome vrlo spremno plaćam i veću maržu, ali da znam da nailazim na ljudski pristup gdje se kao kupac mogu osjećati sigurno i zadovoljno. A to ovdje nije slučaj.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Neugodno iskustvo s Protisom!
Brian kaže...
rooswelt1991 kaže...

TO što neki neče raditi to je njihov problem. Recimo ja sam student, i da završim sad fakultet, i da mi u tako nekom dučanu ponude 3500kn plače, pristao bi samo tako. A sad znam sigurno puno više od večine ljud koji rade u takvim dučanima.

Problem je što večina ekipe kad završi neko obrazovanje odmah očekuje da ima doktorku plaću, zato država i jest u ovakom stanju. Svi kupuju na kartice, svi bi manje radili, svi bi više para htjeli imati.

Lijepo je gledati 350000 tisuća zaposlenih, a na burzi u zagrebu ima 50ak oglasa koji stoje po par mjeseci a da ih nitko ne uzme. Kad pitaš nekoga zašto se ne javi na one oglase, uglavnom kažu "nije to za mene, prekvalificiran sam ja za to, nisam ja išao 5 godina na faks da radim u dučanu, ja sam 5 godina studirao da sjedim u fotelji ne da budem potrčko" i slične stvari.

Trebalo bi staviti n a burzu oglas "traži se direktor bez iskustva, za voditi milijunsku kompaniju", mislim da bi se našlo u par dana bar 100000 potencijalnih kandidata...

 

 

Kolega, vidim da govorite sa puno znanja i iskustva o temi zaposlenja. Misliš da je danas lako dobiti posao? Pa je, kad imaš taticu kao ti koji te ubaci na pravo mjesto. Na burzi nema 350000 nezaposlenih već

preko 374000. I koliko je još onih koji nisu prijavljeni na burzu i onih koji rade, a da ne primaju plaću?

Što ti misliš da ćeš nakon fakulteta odmah dobiti posao u struci? Pa i izvan struke je danas nemoguće dobiti posao, a kamoli u struci. Nije da se samo ljudi prijavljuju na posao direktora. Pa ni jedan poslodavac neće

zaposliti radnika koji je prekvalificiran, jer ga prema zakonu mora više i platiti. Zbog toga radije uzme radnika koji je dovoljno kvalificiran pa ga i plaća manje, odnosno onoliko koliko on misli da treba.

Slao sam ja prijave na natječaje za koje sam prekvalificiran i kvaificiran pa sljedeći mjesec vidim opet isti natječaj na burzi, a nitko me nije zvao na razgovor. Takvih je natječaja mnogo, samo se vrte po burzi.

Ima i onih gdje ti nude posao od 2000 kn da odeš čuvati ovce u selo u Sloveniji, pa normalno da se takvi natječaji vrte kad se nikome ne isplati raditi. Lako je sad kao student raditi, ali što će biti kad završiš fakultet?

Što onda? Misliš da ćeš odmah dobiti posao, svi samo na tebe čekaju, pa ako te tatica ubaci negdje onda hoćeš. Danas ti i 6. stupanj ništa ne znaći bez par godina iskustva, a i dobre veze.

 

Gore u postu vidim da ismijavaš prodavača koji nije znao neki pojam. Pa tehnologija stalno ide naprijed i nije čudo da nekad i prodavači ne znaju sve o onome što prodaju, nisu oni informatičari, već trgovci.

Ti se njima smiješ, a pogledaj sebe. Ne znaš pravopis i gramatiku, ne razlikuješ ć i č te nikad nisi čuo za pojam interpunkcija.

 

Lako je pljuvati po prodavačima, a stavi se ti na njihovu stranu. Dođe ti neki lik u trgovinu i raspituje te hrpu stvari o proizvodu za koji je proguglao malo. Pa sad ti znaj baš sve o svakom proizvodu. Što bi ti kao trgovac napravio

da ti netko sam savine pinove pa tebe krene napadati da si mu podvalio matičnu? Kao da je matične isporučuju sa savinutim pinovima jer ih inaće problem savinuti jer su od pravog i čvrstog čelika...

 

Nadam se da ćeš moj post shvatiti kao dobronamjeran jer mu je to i bila namjena. {#}

 

SO MUCH WIN!
Bare: Huljićeva glazba spušta ljude na razinu australopiteka
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice