Koliko naplatiti popravak računala?

poruka: 136
|
čitano: 33.359
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatiti popravak računala?

Pozdrav svima!

 

Ovako popravljao sam jedno staro računalo kojemu je otišla matična ploča, zamjenjena je s polovnim ispravnom koju sam nabavio ja besplatno no na to računalo je onda naravno ponovno složeno na tu ploču instalirani novi windowsi i par diječijih igrica.

 

 I sad dolazim do problema koliko to čovijeku ja mogu naplatiti a da opet zaradim a da nije strašno punu i sl.??

 

[volim Google Android] - Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatiti popravak računala?

uvjek izraćunaš tu polovnu maticnu (najdi negjde cijenu i preopolovi ju) + ruke sto si je zamjenio :)

Sretnu se dva robota na ulici i kaže jedan drugom: -jeli, jeli istina da ti se roditelji rastavljaju? xDD
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2011 7:08 (Kewin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatiti popravak računala?

a sad otprilike kolko da uzmem za poso instalacija windows xp + par igrica i zamjena ploče

[volim Google Android] - Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koliko naplatiti popravak računala?
maticna +100kn
AMD u <3 Intel u 8===3
13 godina
offline
Koliko naplatiti popravak računala?

Ja bih uzeo za to što si napravio 250kn,znači ruke i matična.

sve što me trebate javite se na evilmage007@gmail.com PM mi nešto šteka. HVALA na razumijevanju
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Koliko naplatiti popravak računala?

uzmi 500 da covjeka nezaebajes sitnišem

 
26 1 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatiti popravak računala?

S obzirom da ti je sama instalacija (u ne-samo-podcjenjivackoj verziji) 300kn, onda dodaj jos i maticnu pa ces doc do brojke od barem 400kn... Ovdje je najmanja stavka sama maticna, a vecinu bi trebale bit ruke, a na tu temu vec je bilo milijun rasprava i cijena, od onih susidovih 50kn sto je katastrofa, preko realnih 250-350kn, do serviserskih 180kn/h, a racunaj da je realno za starije racunalo potrebno vise vrimena nego za novo...

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koliko naplatiti popravak računala?

Mogu ti reći formulu koja vrijedi za svaki posao, olakašati će ti stvari.


1. Stavi na papir što sve treba napraviti

2. Odredi sam sebi satnicu po kojoj bi radio posao (koliko cijeniš svoj rad)

3. Odredi koliko ti vremena treba za sve to

4. Dobio si cifru

 

 

Ako ti se čini da je možda cifra prevelika da bi ju čovjek prihvatio, smanji satnicu do tebi prihvatljive razine.

I possess a skill to google.
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatiti popravak računala?

A onda mi je 350 kn onako nekako realno...

[volim Google Android] - Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Koliko naplatiti popravak računala?

Budi pošten i uzmi 200 kn,jer sve više je stvarno previše.

 

Recimo da se to računa ovako:

 

cijena ploče (100 kn) + zamjena ploče (50 kn) + instalacija Win (50 kn)

 

To je fer i za tebe i za stranku. Budi pošten, ne stavljaj cijene kao da si iz HDZ-a.

SK crew
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2011 9:33 (Pranja).
Moj PC  
22 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koliko naplatiti popravak računala?
Zvjerkan kaže...

A onda mi je 350 kn onako nekako realno...

 -nema realne cijene. Kolika je cijena nekog auta, nogometaša, kave u kafiću.. ovisi i o onom tko plaća, serviser u mercedesu zarađuje više nego serviser yuga.

Cijena je onaj iznos po kojem ti uspjevaš prodavati svoju robu (rad, uslugu), poveznano je s kvalitetom i znanjem (brand). Svaka cijena od 0 (nula) do (teorestski) beskonačno je moguća, kao za Monalizu ili jeftinu sliku za 10kn 9.90kn. Ti oredi cijenu, znaš što i koliko si raido, koliko je znanja za to potrebno (pa ako imaš priliku čak i zaračunaj previše, to je u biznisu 'extraprofit' -legitimno). To je osnova biznisa (kapitalizma).

A realna cijena je samo ona po kojoj trenutno možeš nešto prodati (kod nas i naplatiti).

 

(ovo je samo drugačiji pogled, školski primjer ti je u gornjih par postova u kojima je sve navedeno)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2011 11:06 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko naplatiti popravak računala?
ma problem rijesen... covjek je pristo za 350 popravak i windowse s nekim programima, i jos dodatno rame i dvd przilicu platit... ja sam racuno rame 100 kn jer se radi o sd ramima u 50 dvd przilicu nec-ovu..i evo to je ok...
[volim Google Android] - Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
13 godina
offline
Re: Koliko naplatiti popravak računala?
sam nemoj sad zipit pare
AMD u <3 Intel u 8===3
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko naplatiti popravak računala?

Za sad odu na račun.

[volim Google Android] - Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
12 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatiti popravak računala?

Pošto sam znao slagat računala nekim frendovima i nisam im nikada naplatio ti isti frendovi su mi našli par mušterija za slaganje računala.

 

Znači slaganje računala (sve komponente nove) + instalacija Windowsa, koja je realna cijena za uzeti u fušu? Znam da moj jedan poznanik u fušu uzima 500kn za slaganje računala i instalaciju Windowsa što je super za njega, ali bmi se ipak čini malo previše.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koliko naplatiti popravak računala?
lolipopmen kaže...

Pošto sam znao slagat računala nekim frendovima i nisam im nikada naplatio ti isti frendovi su mi našli par mušterija za slaganje računala.

 

Znači slaganje računala (sve komponente nove) + instalacija Windowsa, koja je realna cijena za uzeti u fušu? Znam da moj jedan poznanik u fušu uzima 500kn za slaganje računala i instalaciju Windowsa što je super za njega, ali bmi se ipak čini malo previše.

 

350 kuna i svi zadovoljni

16 godina
offline
Re: Koliko naplatiti popravak računala?

U svoje 32 Godine sam se naucio da KAD NAPLATIS STO VISE TO TE LJUDI VISE CIJENE.
Instalacija Winsa (Golih) -250 kn+Ako kupac zeli Word,Antivirus,i ostale kerefeke cijena skace jos 100 kn i to je cijena da se racunalo dopelja kod mene, a ako ja idem onda je izlazak 50-100 kn.
Slaganje racunala+Windoze- 400-500 KN
Zamjena komponente+ ciscenje racunala od prasine 100-150 Kn.

U nekim situacijama se cijena i povecava do 50% ako ljudi pocnu davit.

 

Ako vam se to cini previsoko naplacivanje Vjerujte mi na rijec da NIJE.

 

http://www.downloadmoreram.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 13:19 (SPLICO212).
16 godina
online
Re: Koliko naplatiti popravak računala?
lolipopmen kaže...

Pošto sam znao slagat računala nekim frendovima i nisam im nikada naplatio ti isti frendovi su mi našli par mušterija za slaganje računala.

 

Znači slaganje računala (sve komponente nove) + instalacija Windowsa, koja je realna cijena za uzeti u fušu? Znam da moj jedan poznanik u fušu uzima 500kn za slaganje računala i instalaciju Windowsa što je super za njega, ali bmi se ipak čini malo previše.

 

To je minimum.

12 godina
offline
Re: Koliko naplatiti popravak računala?
500kn za 2 sata posla, pa ti nisi normalan !!!
100-150 za pola sata sklapanja + 100kn za windowse i programe max 1 sat i dodes od realne cifre od 200kn za komplet i max 2 sata posla
nemojte pretjerivati!
14 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatiti popravak računala?

Uzmeš lijepo 500kn za kompletno slaganja računala od nule.

Hardware, winsi i software po želji.

 

Samo da ne bude kasnije 'you may be a victim of software counterfitting'

ili 'blokira mi kad gledam filmove pa se restartira'.

{#}

 

 

edit:

osobno nikad nisam naplatio ništa (prijatelji, poznanici, rodbina) pa mogu biti i u krivu.

Yaaay, tri godine gubljenja vremena ovdje.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 13:31 (forzzuk).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko naplatiti popravak računala?
d666sermek kaže...
500kn za 2 sata posla, pa ti nisi normalan !!!
100-150 za pola sata sklapanja + 100kn za windowse i programe max 1 sat i dodes od realne cifre od 200kn za komplet i max 2 sata posla
nemojte pretjerivati!

 

baš me zanima izgleda tvog računala koje sklopiš za pola sata

16 godina
online
Re: Koliko naplatiti popravak računala?
d666sermek kaže...
500kn za 2 sata posla, pa ti nisi normalan !!!
100-150 za pola sata sklapanja + 100kn za windowse i programe max 1 sat i dodes od realne cifre od 200kn za komplet i max 2 sata posla
nemojte pretjerivati!

2 sata posla? {#}

Složiti mašinu i dići windoze kako spada - za dva sata, to bi volio vidjeti. {#}

12 godina
offline
Koliko naplatiti popravak računala?

kao prvo, ne zanima me sminka... ako je zeli to ce platiti vise... svi kablovi vezani u skupine, airflow solidan i pici

a kaj se tice windowsa, neznam kaj vama treba vise od sat vremena :O
sa USBa sam u destkopu za 15min + update kojih 20 min + driveri i programi = 1h

Moj PC  
0 10 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koliko naplatiti popravak računala?
Za pravilno dignute Windoze+ update minimalno 3 sata posla.
http://www.downloadmoreram.com/
12 godina
offline
Koliko naplatiti popravak računala?

meni doma za svoj treba dobrih 2 sata da ga ocistim, a za windowse s svim programima koje trebam imati mi treba jedno 3 sata... osnovni windowsi (regani) s updejtovima na 10mbit s driverima + winamp i te neke osnove sat vremena max

nemojte pretjerivat i nabijat si cijene bez veze !!!

ako covjek zeli sve ko sto ja imam na svojem (i kutija i winsi) onda ce i platiti 350kn ali to je onda zajebancija da se ne vidi nijedan kabel i svi programi i sustav utegnuti do jaja

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koliko naplatiti popravak računala?
d666sermek kaže...

meni doma za svoj treba dobrih 2 sata da ga ocistim, a za windowse s svim programima koje trebam imati mi treba jedno 3 sata... osnovni windowsi (regani) s updejtovima na 10mbit s driverima + winamp i te neke osnove sat vremena max

nemojte pretjerivat i nabijat si cijene bez veze !!!

ako covjek zeli sve ko sto ja imam na svojem (i kutija i winsi) onda ce i platiti 350kn ali to je onda zajebancija da se ne vidi nijedan kabel i svi programi i sustav utegnuti do jaja

Koliko imaš godina?

12 godina
offline
Koliko naplatiti popravak računala?

nemoj mi filozofirat i pravit se pametan! kakve veze godine imaju s ovime sto sam izjavil???

formatiram tj reinstliram windowse svaka 2 mjeseca sebi, tu su jos cura, sestra, kolege + ljudi kojima me kolege preporucili pa valjda znam kolko mi treba da poslozim komp za uporabu

Moj PC  
1 8 hvala 0
16 godina
online
Re: Koliko naplatiti popravak računala?
d666sermek kaže...

nemoj mi filozofirat i pravit se pametan! kakve veze godine imaju s ovime sto sam izjavil???

formatiram tj reinstliram windowse svaka 2 mjeseca sebi, tu su jos cura, sestra, kolege + ljudi kojima me kolege preporucili pa valjda znam kolko mi treba da poslozim komp za uporabu

Ma da? Svaka dva mjeseca? {#}

Imaš više od 15?

16 godina
offline
Re: Koliko naplatiti popravak računala?
d666sermek kaže...

nemoj mi filozofirat i pravit se pametan! kakve veze godine imaju s ovime sto sam izjavil???

formatiram tj reinstliram windowse svaka 2 mjeseca sebi, tu su jos cura, sestra, kolege + ljudi kojima me kolege preporucili pa valjda znam kolko mi treba da poslozim komp za uporabu

Ja odem po komponente u Intel, ASUS, Kingmax, OCZ... itd... Znači obiđem fino te sve firme pješice, dovučem sve doma u kolicima onim za na plac, navučem na sebe radni kombinezon s antistatičkom narukvicom, ugradim fino sve te komponente, instaliram windowse koje mi donese čika Bill iz Redmonda i to sve napravim za 45min. {#}

 

Svaka 2 mjeseca ti je predugo. U manualu od Windowsa ti piše da je preporučena reinstalacija svaka 2 sata {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 14:43 (lllnuclearlll).
15 godina
offline
Re: Koliko naplatiti popravak računala?
d666sermek kaže...

formatiram tj reinstliram windowse svaka 2 mjeseca sebi

 Zašto pobogu?

 

Ovi windowsi s kojih tipkam su instalirani "12.7.2010., 10:57:01", i pregazio ih je solidan broj igara, zakrpa, softweraja uključujući i IDE-a te loše napisanih testnih programa, virtualnih mašina, resizea particija i još uvijek rade normalno,  nisam nikakvu potrebu za formatiranjem dobio. Valjda nisi na 95ici?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice