Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol

poruka: 116
|
čitano: 20.599
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol

Evo jedna mala anketa vezana za mobilne uređaje tj smartphone-ve.

 

Da li je skupi mobitel/smartphone:

 

 

Otvoreno za komentare.

137 Statusni simbol
63 Potreba
So say We All
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol

Sve je to osobno. Nekima je jedno, nekima drugo. Za mene je smartphone potreba jer ga doista koristim kao drugo računalo. A znam ljude koji imaju iPhone kojim se hvale i pokazuju ga u javnosti, a neznaju ni aplikaciju skinuti za njega.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011 R.I.P mind_challenge 18.5.2012
Moj PC  
50 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol
mind_challenge kaže...

Sve je to osobno. Nekima je jedno, nekima drugo. Za mene je smartphone potreba jer ga doista koristim kao drugo računalo. A znam ljude koji imaju iPhone kojim se hvale i pokazuju ga u javnosti, a neznaju ni aplikaciju skinuti za njega.

Čisto iz znatiželje želim vidjeti što kolege forumaši misle.......ja iskreno ne koristim puno funkcija, a od aplikacija imam samo tri koje mi ugodno dođu zbog posla koji radim.Ne koristim skupi mobitel jer imam pristup računalu 24/7 {#}.

So say We All
13 godina
odjavljen
offline
Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol

Ima ljudi koji uzmu dosta skupu tarifu na 24 mjeseca samo da bi mogli jeftinije dobit iPhone i onda se s njime ku**it po gradu.

R.I.P Tupac 1971. - 1996.
 
7 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol

Želim si kupiti Vertu-ne da se kur*im njime,već zato što ga želim-sviđaju mi se dizajn i materijali.

Case and PC modder.
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol

Meni moj Desire služi skoro kao drugo računalo, surfam Internetom, pišem mailove, tipkam ođe i sl.

Daleko od toga da mi je "statusni simbol", ne hvalim se s njime.

Isn't it a remarkable coincidence almost everyone has the same religion as their parents? Religions run in families. How does this come about? Trough childhood indoctrination. -Richard Dawkins
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol

Treba prvo definirati što je zapravo potreba...Da li je to mogućnost pristupa društvenim mrežama, forumima, čačkanje po aplikacijama za zabavu u svako doba gdje god se nalazili ili je ipak riječ o ozbiljnim poslovnim ljudima koji npr moraju stalno pregledavati e-poštu ili su vezani uz nešto drugo.

Dakle, ja smatram da ovo prvo nikako nije potreba nego luksuz

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol

Evo npr. meni osobno treba zbog velikog broja mail-a, 0-24h koristim Viber, Whatsapp, Twitter, Tapatalk -  eto to su mi najbitnije stvari koje mi trebaju i ne mogu se zamisliti bez njih jednostavno, sve ostalo mi nije neka potreba. Ove App mi olakšavaju komunikaciju i suradnju sa drugim ljudima, i to je tako jer sam stalno u pokretu. {#}

Tony Soprano
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol

Ja osobno imam dobar mobitel iz razloga sto volim tehnologiju, a i volim kad mogu uvijek nesto pogledat na netu/mail, rijesit u PBZu transakcije bez da idem tamo, i jos dosta sitnica.
Pogledat kad mi ide vlak,bus, itd.

 

Dakle nije neka ogormna potreba, ali nikako statusni simbol. Najvise znatizelja i eto, to sto volim isprobat latest and greatest. 

Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol

Mogu reći za sebe - imam X10 već godinu i 3,4 mjeseca, a znam ga ponekad držati na 98% baterije bez punjenja dan, dva - toliko o korištenju. Naravno, kad sam u školi, na stanici, imam vremena za ubiti, volim imati mob u džepu pa mogu mirno pogledati što god mi treba. U Češkoj mi je bio GPS kad mi je god zatrebao npr. I razmišljam o uzimanju Xperie S na ljeto, ali se brzo ohladim kad vidim da bi platio još 1800kn samo da bi imao najnovije.

Hvala ti Bože što sam RIJEČANIN!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol
Cek,sto je uopce vama skupi mobitel?

Ja sam mislio da je rasprava bas o skupim uredajima.
Case and PC modder.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol

I jedno i drugo :)

Ljubomorne duše mogu da mi puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol

Pa dakle radi se o mobitelima Premium segmenta ...Sada da li se misli na one koji su u premium segmentu bili prije 2-3 godine ili ovima danas mislim da to uopće nije ni važno.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol
Ja isto nebi rekla da je smartphone toliko potreban i nemremo bez njega.... Mozemo reci da nam olaksava svakodnevni zivot... Npr ja po par dana uopce ne palim laptop, sve obavljam preko iPhonea... Najvise koristim mail,viber,inbox,twitter,skype, ali nemrem rec da nemogu bez toga... Takoder stalno mijenjanje smartphonea smatram zeljom za proucavanjem i upoznavanjem novih modela... Ali vjerujem da ima dosta ljudi kojima je to statusni simbol (jedna cura iz skole nije znala skinut app preko app storea)...
15 godina
odjavljen
offline
Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol

Naravno da je potreba... mailovi, internet, multimedija itd itd dok si u pokretu... 

Don't you dare to read my mind, Because you don't like, won't like what you'll find
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2012 10:08 (Kordy).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol

Znam dosta ljudi koji su kupili Iphone samo da se mogu kurci..Također znam mnogo ljudi kojima je mobitel jako potreban.Ja posjedujem K530i,sluzi mi samo za glazbu,i kao budilica.Namjeravam si kupiti neku polovnu Nokiu 5800,ili 5230,da imam kvalitetan mobitel,i da je na tocuh.Putujem dosta vlakom,i primjecujem da skoro svi ljudi imaju (pametne)mobitele na  touch.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2012 10:11 (Dolu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol

Mislim da ima i ona treća kategorija koja ima smartphone samo radi kvalitetnijeg i lakšeg pristupa facebooku...neki ga samo zbog toga imaju a ni osnove stvari ne poznaju

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol

Danas kad ima sve vise smatrphonea, kad su vecina od njih jeftiniji modeli a skuplji  se uglavnom uzimaju kroz tarife, mislim da se nemoze reci da su statusni simboli.

Uostalom taj izraz vise ide uz jedan Vertu, Tag Heuer, Bleckberry Porsche Design.. 

http://db.tt/5hnuGAK
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol
Agent Rico kaže...

Danas kad ima sve vise smatrphonea, kad su vecina od njih jeftiniji modeli a skuplji  se uglavnom uzimaju kroz tarife, mislim da se nemoze reci da su statusni simboli.

Uostalom taj izraz vise ide uz jedan Vertu, Tag Heuer, Bleckberry Porsche Design.. 

 Ja sam mislio da raspravljamo baš o njima.

Case and PC modder.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol
skyreeper kaže...

Evo jedna mala anketa vezana za mobilne uređaje tj smartphone-ve.

 

Da li je skupi mobitel/smartphone:

Mislim da je anketa potpuno promašena. Svako ima drugačije potrebe, drugačije mogućnosti, drugačije kriterije. Osobi koja u hodu s mobitela skuca 50 mailova dnevno i ugovori tri posla mobitel od 7000 kn spada u potrebu, dok je mulcu koji jedva zna SMS otipkati, mobilni internet mu je preskup, WiFi kompliciran za podesit, za muziku ima mp3 player, sve jače od Nokie 3310 preseravanje.

 

Meni osobno mobitel služi za muziku, surfanje, povremeno igranje i sl. Xperia mini u tarifi koja mi inače savršeno odgovara mi nije bila nikakav luksuz ni preseravanje, a da sam kupio mobitel koji sam želio (Nokia N8) to bi bilo luksuz i pretjerani trošak, ali ne bi bilo preseravanje jer bih ga kupio zbog sebe, a ne zbog drugih.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
12 godina
neaktivan
offline
Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol

Ja svoj smartphone koristim kao drugo računalo dok nisam kod kuće, no znam puno ljudi koji kupuju iPhone i ne znaju svrhu smartphonea, nego ga koriste da bi ga pokazivali. Isto tako znam mnogo roditelja koji kupuju svojoj djeci skupocijene smartphone s kojima djeca ne znaju šta bi nego ga koriste da bi se pravili važni s njime. Npr. nedavno sam nabavio svoj HTC evo 3D, dođem pred prijatelje i svi to nije iPhone, njima ne valja, pomislim si šta će mi iPhone kada mi je ovaj mobitel sasvim dvoljan za moje potrebe. Tako da danas postoje razni ljudi, dok neki koriste smartphone kao drugo računalo, drugi ga koriste za pokazivanje pred drugima. 

Kalko1212 ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol

 isto ko i premium automobili ili kuće sa 10 soba.. teško je odrediti razliku između 'potrebe' za npr kožnim sicevima u autu ili 'preseravanja' sa istima..

 netko si ih jednostavno može priuštiti i postavlja se pitanje- a zakaj ne?

 

 

 a mobiteli su specifični zbog 'relativno' niske cijene i čak i najskuplji mobitel si može pruištiti maltene svatko. za razliku od novog mercedesa ili vikse sa bazenom

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2012 10:49 (difre).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol
znam dosta ljudi koji su s nekog dummya, uglavnom nokie presli na smart, bilo jeftini android ili nesto skuplje i da nisu zadovoljni... tipa los signal, zvuk u slusalici, ekran na suncu, konstantno punjenje, pa nemogu pisat poruke itd. da ne govorim koliko funkcija uopce koriste.

mislim da bi se puno njih tilo vratit, al touch je in i padaju pod hypeom.

sto se tice premium modela preferirao bi (da mogu) vertu zbog nokijine tehnologije i izrade. mob s dijamantima mi je kich i prefragilan
There are only two races on this planet-the intelligent and the stupid.
13 godina
online
Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol
@Skyreeper, u samom startu si promašio temu 200%, a evo na čemu temeljim svoje mišljenje;
ako je smarthphone luksuz, čemu je uopće prije svega nešto takvo "izmišljeno i stvoreno", ne ulazeći tko je "prvi" "bacio kamen", a danas postoje od 1 do 10 kako po cijeni tako i po HW/SW sposobnosti, zar ne??
Ako he nešto luksuz, to je iz razloga što uzročno posljedično jedna stvar/detalj vuče drugu za sobom, kao naprimjer; zlato, platina, koža u nekim slučajevima, dragulji, egzotično drvo i slično takvo nešto, A (!!!!) koliko se ja za sada kužim u geometriju, jedini luksuzni smarthphone, po mojem skromnom objektivnom mišljenu je onaj TAG HEUERA poznat pod nazivom LINK, a kojem cijena počine sa preko 40.000.00 kuna!!

Osnovni model, samo da se zna, za zapisnik!!
"LINK"; http://www.tagheuer.com/int-en/luxury-watches/link
ATJ Lučko
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol

Vidim da dosta vas nije skužilo o čemu se radi.Možda je promašena tema,ali ja sam htjeo čuti (moj bed što nisam naveo) što vi mislite o mobitelima iznad 3,500 kuna jer oni već spadaju u viši segment za razliku od onih od recimo 1.500 kuna.

Pranja,nisam mislio na ekskluzivu ,jer ona je nama normalnim smrtinicima nedostižna nego više na segment između 3.500 kuna do 8.000 kuna.

Po meni to su skupi mobiteli.

Razlog postavljanja je bio taj što sam prije par dana sjedeći na kavi (kako je sunce krenulo) uočio kako sve više ljudi nosi mobitele koji im u principu nisu potrebni.Troše novce na pretplatu da vide da li je netko lajkao njihov status na facebook-u ili da vide tko trača Kim Kardashian.

Vidim da ima dosta postova gdje ljudi stvarno koriste taj mobitel u njima potrebne svrsishodne stvari.

Po meni malo je olakšao život,ja koristim player,rokovnik,remainder i tu i tamo pogledam koji filmić dok mi je dosadno a čekam nekog.

Znam da svatko ima svoje osobno tumačenje potrebe ili statusnog simbola, ali stvar je vrlo jednostavna.

So say We All
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol
ATJLučko kaže...
@Skyreeper, u samom startu si promašio temu 200%, a evo na čemu temeljim svoje mišljenje;
ako je smarthphone luksuz, čemu je uopće prije svega nešto takvo "izmišljeno i stvoreno", ne ulazeći tko je "prvi" "bacio kamen", a danas postoje od 1 do 10 kako po cijeni tako i po HW/SW sposobnosti, zar ne??
Ako he nešto luksuz, to je iz razloga što uzročno posljedično jedna stvar/detalj vuče drugu za sobom, kao naprimjer; zlato, platina, koža u nekim slučajevima, dragulji, egzotično drvo i slično takvo nešto, A (!!!!) koliko se ja za sada kužim u geometriju, jedini luksuzni smarthphone, po mojem skromnom objektivnom mišljenu je onaj TAG HEUERA poznat pod nazivom LINK, a kojem cijena počine sa preko 40.000.00 kuna!!

Osnovni model, samo da se zna, za zapisnik!!
"LINK"; http://www.tagheuer.com/int-en/luxury-watches/link

Kod satova isto tako kao i kod mobitela cijena ne pretstavlja kvalitetu (otac urar).Tag se po meni trebao držati satova a ne početi raditi telefone.

Isto tako se sjećam Nokie koja je natrpala svoj mobitel dijamantima i svi su vikali VAU koja pila.Ustvari najobičnija Nokia n ništa više.

Ja osobno nikad (pa i da imam miljarde) nebi kupio taj mobitel,ali to je moj stav.

So say We All
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2012 17:40 (skyreeper).
13 godina
neaktivan
offline
Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol

Jel mi može netko navesti recimo jedan mobitel od recimo 8000 kn koji ima neke funkcije koje nema recimo Samsung SGS II  a bez kojih neki kalibar ljudi ne može?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol
kule93 kaže...

Jel mi može netko navesti recimo jedan mobitel od recimo 8000 kn koji ima neke funkcije koje nema recimo Samsung SGS II  a bez kojih neki kalibar ljudi ne može?

 

kur.enje, oni zlatni

LoL NordicEU : Heineken01
12 godina
odjavljen
offline
Re: Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol
kule93 kaže...

Jel mi može netko navesti recimo jedan mobitel od recimo 8000 kn koji ima neke funkcije koje nema recimo Samsung SGS II  a bez kojih neki kalibar ljudi ne može?

 

 Zaštu bubaš gluposti?

 

Dacia je jako dobar auto,vozi,ima četiri kotača,što će nekome Ferrari?

 

Daj malo promisli prije nego bubneš.

Case and PC modder.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Skupi mobiteli - potreba ili statusni simbol
Pa onda se zapitaj kaj ce ti SGS III ako mozes corby koristit... I on moze na net,mail,mozes slusat muziku... Ja nikako nigdje nemogu dobit odgovor po cemu je iphone skup i zasto se on samo spominje a ne np HTC one X, note, nexus, SGS II/III...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice