Note3 ili iPhone 5s

poruka: 29
|
čitano: 9.783
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Note3 ili iPhone 5s

Došao trenutak za odabir novog životnog suputnika, ali prisutna je teška nedoumica, pa molim za pomoć. Najviše me zanimaju iskustva Note2 korisnika.

Trenutno koristim Galaxy s3, i generalno sam vrlo zadovoljan s njime, ali u nekim prilikama mi zasmeta njegova veličina.

 

Kod iPhonea me privlači kompaktnost, jednostavnost korištenja i besprijekornost u svakom pogledu, a kod Note3 moć i mogućnosti koje nudi, a ne znam jesu li praktične u svakodnevnom korištenju, ima li koristi od olovke većinom leži zaboravljena u slotu?

 

Dakle molim iskustva korisnika.

ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Note3 ili iPhone 5s
ja bih uzeo note 3 koji je za sad najjači telefon u povijesti...
za iphone 5s čujem danas da su hakirali senzor za otključavanje otiskom prsta....
njega kupi samo ako zaista želiš manji uređaj.
Moj PC  
1 13 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Note3 ili iPhone 5s
Ako ti već sada zasmeta veličina od s3 onda će ti veličina od Note 3 tek smetati. Imao sam note 2 neko vrijeme. I moram reći da mi je veličina bila problem. Recimo jedva je stalo u džep jakne. Znači računaj na to da si sa Note 3 osuđen na torbicu. Olovka je cool u početku ali ako ne praviš neke prezentacije ili takvo nešto skoro da ti neće trebati. Ako misliš da možeš sa veličinom živjeti dajem glas za note 3, a ako ne onda ipak kompaktniji iPhone. Na korištenje notea se čovjek brzo navikne. Problem je u tome da ga ne možeš samo tek tako staviti u džep i ideš negdje. Moraš torbicu stalno sa sobom nositi.
10 godina
offline
Note3 ili iPhone 5s

Ne kužim  S3 ti je velik, a razmišljaš o još većem uređaju?

 
12 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Note3 ili iPhone 5s
Svaki od tih mobitela je prakticki najbolje sto njihove platforme nude pa sad ti biraj iOS ili android. Ja bih isao na iPhone a i tebi bi to preporucio ako nista drugo zbog velicine.
iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s
11 godina
offline
Note3 ili iPhone 5s

Note 3 će ti biti očito prevelik ako ti i S3 nekada smeta veličinom, a iPhone 5S nebi preporučio ni neprijatelju, ne zato što je to loš uređaj, dapače vrlo je kvalitetan, ali objektivno bi ga se isplatilo kupiti samo da je u pola cijene. Dakle, S4 se nameće kao logičan izbor, iako ti ga nebi preporučio. Osobno imam S3 i smatram da nema smisla uzimati S4 jer su razlike minimalne i moj savjet ti je da pričekaš S5 i njega kupiš jer će zasigurno biti puno veći napredak u odnosu na S4 nego što je trenutno situacija sa S3-S4. S5 će vjerojatno imati četverojezgreni procesor sa 2 GHz+, 3 GB rama i 5 incha ekran kaj će napokon biti dovoljno da se eliminiraju zastajkivanja koja su česta na S3 i S4.

Moj PC  
0 7 hvala 0
16 godina
offline
Re: Note3 ili iPhone 5s

Pa nije da je prevelik za nošenje, ali ima mnogo svakodnevnih situacija kad takav uređaj jednostavno nije praktičan, pa stavljam sve to na vagu.

 

Stavio sam si u najuži izbor 2 mobitela za koja mislim da su najbolji na tržištu

ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
13 godina
offline
Re: Note3 ili iPhone 5s
micho kaže...

Pa nije da je prevelik za nošenje, ali ima mnogo svakodnevnih situacija kad takav uređaj jednostavno nije praktičan, pa stavljam sve to na vagu.

 

Stavio sam si u najuži izbor 2 mobitela za koja mislim da su najbolji na tržištu

 

Ako ti je s3 kod mnogo situacija nepraktican, note ce biti jos gori tako da odi na iPhone.
iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s
16 godina
offline
Re: Note3 ili iPhone 5s

A i ja nekako naginjem na iPhone, nakon Desirea i SIII, nekako bi mi dobro došla promjena.

ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
13 godina
offline
Re: Note3 ili iPhone 5s
micho kaže...

A i ja nekako naginjem na iPhone, nakon Desirea i SIII, nekako bi mi dobro došla promjena.

 

Ma uzmi iPhone i mir. Ako se bas tako razocaras rijesit ces ga se puno lakse nego note-a.
iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s
12 godina
offline
Note3 ili iPhone 5s

Uvijek mi je nejasna usporedba Note serije sa iPhonima.

note3 vs ip5s note3 vs ip5s
Android zablude - http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/android-zablude/185626.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2013 23:38 (EchoOne).
 
5 9 hvala 0
16 godina
offline
Re: Note3 ili iPhone 5s
EchoOne kaže...

Uvijek mi je nejasna usporedba Note serije sa iPhonima.

Argumentiraj malo, koje ću to mogućnosti izgubiti prelaskom an iPhone?

ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
12 godina
protjeran
offline
Note3 ili iPhone 5s

Gle stari, jednostavno je. Gledaj velicinu moba i os koji ima gore. Sve drugo je nebitno, jer su oba vrhunska uređaja i nebreš fulati.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Note3 ili iPhone 5s
micho kaže...
EchoOne kaže...

Uvijek mi je nejasna usporedba Note serije sa iPhonima.

Argumentiraj malo, koje ću to mogućnosti izgubiti prelaskom an iPhone?

Pa 2 različite klase apsolutno. Kao veličinom usporedba Audia A1 i A8. Nemaju baš nikakve sličnosti. Drugo je da se uspoređuju One i S4 recimo, to je ista klasa.. Al iP5S.. eventualno sa S4 mini, mada je iP5S dosta jači...

 

Kažeš da ti je S3 malo velik, pa on izgleda kao igračka pored notea... Ekran Notea3 je praktički veći nego iPhone 5..

Pogledaj usporedbu veličina http://versus.com/en/apple-iphone-5-vs-samsung-galaxy-note-3

 

A što se tiče mogućnosti, to je više manje sve što nudi Android više u odnosu na iOS, a sad ako ni ne znaš koje su, vjerojatno ti neće ni trebati i bit ćeš zadovoljan i sa iPhoneom. Za sve ostalo, možeš pročitati u milijun rasprava iOS vs Android.

Što se baš Notea tiče, od olovčice pa do odlične baterije, microsd kartica, usb otg-a, spajanja na tv, uparivanja ps3 joysticka, raznih emulatora, spen pi*darija... Tu sam malo subjektivan jer sam se zaljubio u njega. A koristio sam od iOSa, BB, WP pa sve do Androida.

 

Evo, to je pravi konkurent iPhoneu 5, sad 5s je jači dosta pa nema baš konkurenta u toj kategoriji, ali shvaćaš poantu..

 

Android zablude - http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/android-zablude/185626.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2013 1:44 (EchoOne).
16 godina
offline
Note3 ili iPhone 5s
Nakon nekoliko neprospavanih noći provedenih u čitanju raznih reviewa, patnji je konačno kraj, Note3 je plaćen i naručen iz Njemačke, povratka više nema :)
ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
Moj PC  
11 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Note3 ili iPhone 5s

Dobra odluka,meni je kao vlasnika note ll olovka najviše koristila pri surfanju,jednostavno se ponaša kao miš i 

sad mi je surfati prstima malo lošije iskustvo..

baterija je odlična.

marroncevic
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Note3 ili iPhone 5s
Uz njega planiram uzeti još i ovo: http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/smart-bluetooth-handset-sbh52/ Čini mi se kao dobar dodatak.
ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Note3 ili iPhone 5s

Di si ga naručio i po kojoj cijeni?

ASUS G1S C2D T7500@2.2; 2GB 667; 8600M GT; Vista Home Premium 32
16 godina
offline
Re: Note3 ili iPhone 5s
ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
16 godina
offline
Re: Note3 ili iPhone 5s

Dobrodošao onda u Note obitelj, očekujemo uskoro kakav review :)

16 godina
offline
Note3 ili iPhone 5s

Evo javljam se sa novog notea, samo da ohrabrim one koji razmišljaju bi li naručili iz inozemstva. Meni je stigao iz Njemačke nepunih 4 dana nakon što je plaćen.

ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Note3 ili iPhone 5s
micho kaže...

Evo javljam se sa novog notea, samo da ohrabrim one koji razmišljaju bi li naručili iz inozemstva. Meni je stigao iz Njemačke nepunih 4 dana nakon što je plaćen.

Daj napiši kakav review za telefon, koje su aplikacije dostupne za multiview ili kako se već zove (nadam se evernote, whatsapp i viber)...i ja imam istu dvojbu kao i ti pa još uvijek se mislim.

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
16 godina
offline
Note3 ili iPhone 5s

Viber ne podržava multiview, Evernote je podržan, čak dobiješ i pro licencu za njega. Inače, mob je prilično velik, nije baš za u đep staviti, bolje bi mu odgovarala neka pederuša. Od olovčice mi se čini da neću imati neke koristi, lakše je sve prstom napraviti, osim ako ne voliš skicirati i crtati. Ekran-izvrstan, užitak je raditi na njemu. Brzina isto tako, nema trzucanja, Ugrađeni zvučnik je vrlo loš i kreštav.Baterija odlična. Kvaliteta izrade bi trebala biti bolja.Eto, to su prvi dojmovi nakon 2 dana koristenja....

ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Note3 ili iPhone 5s

Kod kvaliteta izrade jel misliš na plastiku ili ima "lufta", pucketa,savija se.... Koji si uzeo crni ili bijeli? Za zvučnik sam čuo da je dosta glasan ali i kreštav pomalo

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Note3 ili iPhone 5s

Jednostavno isprobaj obadva mobitela kad dođu kod nas , prouči specifikacije na netu i odluči sam jeli šta ti više odgovara.

Ja definitvno uzimam 5s kad dođe, jer mi je ios 100 puta bolji od androida.

 

Al eto nekome je android bolji, tako da jedino ti možeš odlučit koji je tebi bolji..

 

edit. Tek sam poslje vidio da si uzeo note

"The day you stop learning is the day you stop living"
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.10.2013 0:24 (tesioni).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Note3 ili iPhone 5s
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

Kod kvaliteta izrade jel misliš na plastiku ili ima "lufta", pucketa,savija se.... Koji si uzeo crni ili bijeli? Za zvučnik sam čuo da je dosta glasan ali i kreštav pomalo

Ne škripi nigdje, ali za te novce su mogli i malo metala koristiti, barem za ovaj okvir koji ga okružuje.  Crni sam uzeo, pozadina je ugodna na dodir. Kažu da kod bijelog plastika na pozadini nije tako "meka" na dodir.

ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
11 godina
offline
Re: Note3 ili iPhone 5s
micho kaže...
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

Kod kvaliteta izrade jel misliš na plastiku ili ima "lufta", pucketa,savija se.... Koji si uzeo crni ili bijeli? Za zvučnik sam čuo da je dosta glasan ali i kreštav pomalo

Ne škripi nigdje, ali za te novce su mogli i malo metala koristiti, barem za ovaj okvir koji ga okružuje.  Crni sam uzeo, pozadina je ugodna na dodir. Kažu da kod bijelog plastika na pozadini nije tako "meka" na dodir.

To se slažem, barem okvir da je metalni. Na prvi mah sam i mislio da je međutim... ako naletiš na kakvu manu (nadam se da nećeš) javi a mogao bi napisati u novoj temi i jedan review{#} Ja kontam uroku od 14 dana nešto uzet, trenutno sam na iPhone 4. Nekako sam bliži Note-u nego 5S

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
15 godina
offline
Re: Note3 ili iPhone 5s

Evo ja se isto pripremam na kupovinu pa mi note 3 zapeo za oko .. 

 

 

Sve što sam vidio na internetu da je to dosad najbolji android uređaj, ukoliko ti ne smeta veličina mislim da ništa drugo ne dolazi u obzir osim Note-a 3. 

Kolega forumaš koji ga posjeduje neka nam napiše još koji review iz prve ruke :) 

GL&HF
16 godina
offline
Note3 ili iPhone 5s

Napisao sam već što mislim o njemu. Tko god ga uzme, sigurno neće biti razočaran.  Performanse i ekran su vrhunski, a surfanje je podignuto na novu razinu (prošli mob mi je s3 koji ni danas nije loš, ali ovo je wow!).

ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice