Nexus 5

poruka: 2.783
|
čitano: 436.931
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Nexus 5

isto,, nemas pdv samo ako je posiljka iz eu

Ukoliko zelite podici ratia/upload na trackerima, javite mi se na pp,VEOMA JEFTINO
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5

ali u sloveniji je manji pdv pa bi manje platili?

16 godina
offline
Re: Nexus 5
BKVSTAR kaže...

ak narucujem iz sad-a placam ja nekakav porez? nasel sam tam puno jeftinije i imaju prodavaci 100% rating, koje su opasnosti

Uz to što ćeš platiti PDV, verzija koja se prodaje u SADu ima manu da joj kod nas ne radi LTE.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5

a ja sam procital da je verzija iz sad-a bolja jer ima vise kanala na kojima radi

16 godina
offline
Nexus 5

http://www.engadget.com/2013/11/05/nexus-5-review/

 

Ovdje vele da postoje 2 verzije. Ona kojoj LTE radi u S. Americi (osim na Verizonu, ne znam zašto) i Internacionalna kojoj LTE radi svuda osim u S. Americi. Univerzalne verzije na žalost nema, stoga tko putuje dosta na tim relacijama mu se ne isplati uzimati uređaj ako misli koristiti LTE svuda. Za EU se definitivno ne isplati uzimati verziju za S. Ameriku ako hoćeš LTE.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2013 18:59 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Nexus 5

sto se tice group buya, kao sto sam reko ja mogu obavit. u subotu idem, tako da se do petka morate dogovorit. cijena za 16gb bi bila 3100 kn(3000 mobitel i 100 kn meni).ako vas se skupi barem 5 akcija krece.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nexus 5
lllnuclearlll kaže...

http://www.engadget.com/2013/11/05/nexus-5-review/

 

Ovdje vele da postoje 2 verzije. Ona kojoj LTE radi u S. Americi (osim na Verizonu, ne znam zašto) i Internacionalna kojoj LTE radi svuda osim u S. Americi. Univerzalne verzije na žalost nema, stoga tko putuje dosta na tim relacijama mu se ne isplati uzimati uređaj ako misli koristiti LTE svuda. Za EU se definitivno ne isplati uzimati verziju za S. Ameriku ako hoćeš LTE.

Ja sam uzeo D820, LTE ni nemam (tele2) i potpuno je neisplativ kod nas, a meni je bolje sto podrzava americka verzija podrzava GSM/CDMA buduci da cesto putujem.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
11 godina
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...
lllnuclearlll kaže...

http://www.engadget.com/2013/11/05/nexus-5-review/

 

Ovdje vele da postoje 2 verzije. Ona kojoj LTE radi u S. Americi (osim na Verizonu, ne znam zašto) i Internacionalna kojoj LTE radi svuda osim u S. Americi. Univerzalne verzije na žalost nema, stoga tko putuje dosta na tim relacijama mu se ne isplati uzimati uređaj ako misli koristiti LTE svuda. Za EU se definitivno ne isplati uzimati verziju za S. Ameriku ako hoćeš LTE.

Ja sam uzeo D820, LTE ni nemam (tele2) i potpuno je neisplativ kod nas, a meni je bolje sto podrzava americka verzija podrzava GSM/CDMA buduci da cesto putujem.

Sta se uopce moze ta verzija birati kad kupujes u americi? Planiram nagovorit sestricnu da mi ga uzme ubrzo pa me zanima par stvari. To sto nema LTE ne znaci da nema 4G? (ako bih mozda uzeo onu neku tarifu u vipu koja nudi brzine od 30+ Mbps? ) Zanima me isto, da li svaki Nexus 5 radi normalno u USA i EU ( podrzava GSM i CDMA ) ili moram pazit to isto kod odabira modela? 

15 godina
offline
Nexus 5

Svaki ima GSM, ali D280 koji se prodaje samo u Americi ima i CDMA.

 

 

Americki model radi na drugim LTE bandovima, koji kod nas u HR nisu podrzani.

2G/3G radi bez problema kod nas.

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...

Svaki ima GSM, ali D280 koji se prodaje samo u Americi ima i CDMA.

 

 

Americki model radi na drugim LTE bandovima, koji kod nas u HR nisu podrzani.

2G/3G radi bez problema kod nas.

 

Hvala, koliko te je izaslo ukupno? Cuo sam da je cijena + 20$ shipping + porez od nekih 10$ ?

 

I da, je zna tko mozda koliko dode shipping ako se narucuje iz Italije? Je ista fora 350 eura + 20 eura shipping + porez Talijanski ili kako?? 

15 godina
offline
Nexus 5

Ne mozes narucivatiu Hrvatsku sa Play Store-a, koja god zemlja bila, jer imaju shipping samo za tu zemlju.

 

Probaj nać neki talijanski shop pa vidi, shipping ti se krece od 6€ - 20€, a carine i poreza nema (ili je ukljucen u cijenu, pise ti)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2013 22:21 (Mitch).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...

Ne mozes narucivatiu Hrvatsku sa Play Store-a, koja god zemlja bila, jer imaju shipping samo za tu zemlju.

 

Probaj nać neki talijanski shop pa vidi, shipping ti se krece od 6€ - 20€, a carine i poreza nema (ili je ukljucen u cijenu, pise ti)

Znam da ne salju u Hrvatsku, to za Italiju pitam za frenda koji ima nekoga tamo pa ih isto misli pitat da mu naruce.

Pitam samo da li je skuplji shipping kad salju za Italiju, i da li je veci porez ( posto je talijaski vjerovatno veci od americkoga {#} )!?

16 godina
offline
Re: Nexus 5
RiBoy kaže...

Znam da ne salju u Hrvatsku, to za Italiju pitam za frenda koji ima nekoga tamo pa ih isto misli pitat da mu naruce.

Pitam samo da li je skuplji shipping kad salju za Italiju, i da li je veci porez ( posto je talijaski vjerovatno veci od americkoga {#} )!?

Talijanski play store nema nikakve veze s američkim. Ne šalje google talijanima telefone iz amerike kad netko naruči uređaj...

 

Kolike su cijene na talijanskom playstoreu nemam pojma. I u EU porez se ne plaća na isti način kao u americi, platiš ga odmah pri kupnji uređaja uračunatog u cijenu u trgovini. Koliko traže za shipping ako nije besplatan također ne znam...

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2013 22:36 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Nexus 5

Inače, telefon imate već na njuškalu, ali traže previše za njega.

 

Ja ću čekat da stigne u mobileshop.eu, tamo će biti vjerojatno cijena kao i u ditechu, cca 400 eura za 16GB.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2013 22:46 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5

pa kaj nemres za ~430 eura dobit bolji model, a ovaj slabiji za ~380 ako se narucuje sa play stora

16 godina
offline
Re: Nexus 5
BKVSTAR kaže...

pa kaj nemres za ~430 eura dobit bolji model, a ovaj slabiji za ~380 ako se narucuje sa play stora

A nemam kak narućit prek play storea, a sad za tih cca. 20 eura da ću plakat, neću, a 32GB na mobu mi jednostavno ne treba.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2013 9:53 (lllnuclearlll).
10 godina
offline
Nexus 5

Zivim u Italiji, u gradu Piacenza na 40min autom od Milana. Zbog posla sam cesto u Zg. Krajem ovom mj budem prvo u Splitu a zatim u Zagrebu. Ako nekoga zanima, mozemo se dogovoriti...Mene osobno ne zanima uređaj, ali mogu ga dofurati ako netko zeli.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Nexus 5

Ovaj mobitel bude samo u USA jeftin u europi i ne baš, mislim kako se priča da je jeftin čovjek bi rekao da je skoro džaba a ne 400€ i to valja se snalazit kako ga dobavit...

Međutim ne bitno to, telefon mi se pravo svidio izgledom, cijena je oki (ništa skuplje a ni puno jeftinije od ostalih) karakteristike oki, goli Android (nisam nikad imao,jesam koristio)... sve 5.

Pošto veoma ubrzo planiram da promjenim tel. , iphone 4 je do sada pošteno odradio svoj posao uveliko sam planirao uzeti Note 3 ali se onda pojavi ovaj Nexus i pojavi se dvojba. Sad bi prije uzeo Nexus ali ono što sam pročitao i vidjeo mi se nikako ne sviđa:

-Kamera je dosta loša kada se uporedi sa čak i Galaxy S3 iXperia Z da ne pričamo za ove novije tel.

-Baterija je baš loša,ono što sam vidio na engadget je katastrofa, meni i ovo od iPhona loše a izgleda dosta bolje (na iphonu sam sigurno 40% od ovog korišenja utrošio na igranje igara, dosadan dan jbg {#})

 

 

Nadam se da će neto ko ga je već uzeo ili će ga uzeti ubrzo, napisati iz prve ruke dojmove pogotovo o ove dvije najkritičnije stavke. Uzimanje novog tel će da malo pričeka dok ne skontam šta i kako{#}

 

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Nexus 5

Ustvari kako je tek danas stigao korisnicima,a vec ima korisnika iz drugih zemalja kojima  "danas" traje dosta dugo,zadovoljni su s baterijom. Nije groundbreaking ali da im traje vise nego nexusu 4. Punim mob svako vece tako da mi je to manje bitno ali nexus 4 bi mi izdrzo do 6h cca uz dosta heavy use,tako da bi htio vidjet kako je ovo. Kamera ako je bolja nego na nex 4 meni dovoljno. Na nex 4 mi je stvarno bila good enough

Ugl da ga mogu piknit za cca 3k kn s jamstvom vazecim kod nas onda mi je to great deal

prodajem/mjenjam galaxy note vrlo povoljno!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nexus 5
MatijaZG kaže...

Zivim u Italiji, u gradu Piacenza na 40min autom od Milana. Zbog posla sam cesto u Zg. Krajem ovom mj budem prvo u Splitu a zatim u Zagrebu. Ako nekoga zanima, mozemo se dogovoriti...Mene osobno ne zanima uređaj, ali mogu ga dofurati ako netko zeli.

Jel ima mobitel na talijanskom play storeu već i kolika je cijena?

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2013 10:49 (lllnuclearlll).
11 godina
offline
Re: Nexus 5
lllnuclearlll kaže...
MatijaZG kaže...

Zivim u Italiji, u gradu Piacenza na 40min autom od Milana. Zbog posla sam cesto u Zg. Krajem ovom mj budem prvo u Splitu a zatim u Zagrebu. Ako nekoga zanima, mozemo se dogovoriti...Mene osobno ne zanima uređaj, ali mogu ga dofurati ako netko zeli.

Jel ima mobitel na talijanskom play storeu već i kolika je cijena?

Ima, frend jucer sebi narucio. 350 eura mob i 10 eura shipping. Jedino pise da tek dolazi nova roba 11.12 {#}

11 godina
offline
Re: Nexus 5
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

Ovaj mobitel bude samo u USA jeftin u europi i ne baš, mislim kako se priča da je jeftin čovjek bi rekao da je skoro džaba a ne 400€ i to valja se snalazit kako ga dobavit...

Međutim ne bitno to, telefon mi se pravo svidio izgledom, cijena je oki (ništa skuplje a ni puno jeftinije od ostalih) karakteristike oki, goli Android (nisam nikad imao,jesam koristio)... sve 5.

Pošto veoma ubrzo planiram da promjenim tel. , iphone 4 je do sada pošteno odradio svoj posao uveliko sam planirao uzeti Note 3 ali se onda pojavi ovaj Nexus i pojavi se dvojba. Sad bi prije uzeo Nexus ali ono što sam pročitao i vidjeo mi se nikako ne sviđa:

-Kamera je dosta loša kada se uporedi sa čak i Galaxy S3 iXperia Z da ne pričamo za ove novije tel.

-Baterija je baš loša,ono što sam vidio na engadget je katastrofa, meni i ovo od iPhona loše a izgleda dosta bolje (na iphonu sam sigurno 40% od ovog korišenja utrošio na igranje igara, dosadan dan jbg {#})

 

 

Nadam se da će neto ko ga je već uzeo ili će ga uzeti ubrzo, napisati iz prve ruke dojmove pogotovo o ove dvije najkritičnije stavke. Uzimanje novog tel će da malo pričeka dok ne skontam šta i kako{#}

 

Hvala, i sam mislim preci s iPhone 4 ( kojeg imam vec 3 godine ) na Nexusa 5 {#} Jedino me ta baterija muci, mada ni na iPhonu nije bila bajna..

Sto se tice kamere, mislim da ce ova usporedba pobit sve dvojbe: 

Za mene, takva kamera je i vise nego dobra {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2013 11:26 (RiBoy).
11 godina
offline
Nexus 5

Evo šta kaže Lisa o

. Šteta što nisu stvili bolju kameru ( iphone 5, galaxy s3) i bolju bateriju, uzeo bi ga odmah. Ovako ću još dobrano da razmislim jer po ovoj cijeni (gledam 32GB model) od najmanje 400€ a vrlo vjerovatno 450€ to nije nimalo jeftin uređaj i mislim da se za te novce može uzet bolji. LG G2 je tu cijenom a realno je bolji uređaj (osim stock androida i samog dizajna barem meni) kao i Xperia Z1 (osim stock androida)....

 

U USA je druga priča 349$ i 399$ je stvarno dosta jeftinije od Xperia Z1 i Lg G2 koji uz govor koštaju 100-200$...

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
 
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Nexus 5

Drop test:

 

 

Bolno.

Ne dajem kolegama forumašima TU i TD.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nexus 5
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

Evo šta kaže Lisa o

. Šteta što nisu stvili bolju kameru ( iphone 5, galaxy s3) i bolju bateriju, uzeo bi ga odmah. Ovako ću još dobrano da razmislim jer po ovoj cijeni (gledam 32GB model) od najmanje 400€ a vrlo vjerovatno 450€ to nije nimalo jeftin uređaj i mislim da se za te novce može uzet bolji. LG G2 je tu cijenom a realno je bolji uređaj (osim stock androida i samog dizajna barem meni) kao i Xperia Z1 (osim stock androida)....

 

U USA je druga priča 349$ i 399$ je stvarno dosta jeftinije od Xperia Z1 i Lg G2 koji uz govor koštaju 100-200$...

Cijene u EU su 349€ i 399€ na Play Storeu.

 

G2 je neisplativ sa svojih 650€ jednako kao i u USA.

A kamera na N5 je u low-lightu navodno najbolja odmah iza Lumia i Z1.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
11 godina
offline
Nexus 5

Koliko ono država ima play store?? Zašto se onda na ovoj temi ekipa dogovara da kupi u Austriji čini mi se po 380-400€ za 16GB verziju?? LG G2 kao i Xperia Z1 se mogu naći po mobitel shopovima za ~430-460€.

 

To za kameru ja prenosim samo ono što sam vidio po review-uima, i ja bi volio da je kamera dobra, odlična i nadam se da će mi odgovarat kada isprobam.

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nexus 5
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

LG G2 kao i Xperia Z1 se mogu naći po mobitel shopovima za ~430-460€.

 

 

Ajd mi onda nađi Z1 za 460 eura molim te.

 

LG G2 najjeftinije što sam ja našao je 470 eura, no Z1 je dosta skuplji uređaj.

10 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

Isplati li se uopce 32 gb verzija?
vidim da svi narucujete 16 gb

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nexus 5
lllnuclearlll kaže...
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

LG G2 kao i Xperia Z1 se mogu naći po mobitel shopovima za ~430-460€.

 

 

Ajd mi onda nađi Z1 za 460 eura molim te.

 

LG G2 najjeftinije što sam ja našao je 470 eura, no Z1 je dosta skuplji uređaj.

 

Evo cijena u mobil shopu u BiH: LG G2 , Xperia Z1  (u Hrvatskoj su cijene veoma slične) na oglasnicima su još i niže cijene. Nexus 5 (32GB , verzija koja mene zanima) sigurno neće biti ispod 400€ a očekujem i 450€. Tako da ne znam ni samo, šta se i koliko isplati uzeti.

 

Ja se razmišljam između Note 3, N5 i Z1!  LG G2 mi se dizajnom ne sviđa nikako (ne volim tu glossy plastiku nikako) da je upakovan u kućište Nexusa bio izbor broj 1

 

 

Edit na nekom novom review-u sam vidio da čak hvale kameru N5 i da je uz bok Samsungu S4, kome sada vjerovati pitanje je?! Previše je tih funboyeva na svim stranama.

 

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
12 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice