"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.366
|
čitano: 5.828.702
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo poslao sam im mail s računom i odgovorili su mi odmah

 

"Poštovani/a,

Potvrđujemo primitak traženih dokumenta i obavještavamo Vas da je Vaša je pošiljka stavljena u carinski postupak.
Nakon okončanja carinskog postupka,  pošiljka će Vam biti dostavljena na adresu navedenoj na pošiljci.
U slučaju potrebe za eventualnim dodatnim dokumentima, ponovno ćemo Vas kontaktirati."

Maurer
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

@ XXX-Man

 

Doogee DG100

 

Ispod 500 kn, spec:

 

  • 4.0inch Capacitive touchscreen,480*800pixels
  • CPU: MTK6572 Dual Core,ARMv7 Processor rev3 1.3GHz
  • 512MB RAM + 4GB ROM
  • Dual Camera: Back Camera 5.0MP and Front camera 2.0MP,with flash light
  • Android 4.2.2 OS
  • Networking: 2G: GSM850/900/1800/1900MHz 3G: WCDMA850/2100MHz
  • Dual SIM Card Standby
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
XXX-Man kaže...
golatificon kaže...
XXX-Man kaže...

Ekipa ima kakav dobar kinez za oko 400kn?

kad bi se mogao protegnuti do 600 kn bilo bi sup ovak ovo

Samo 256MB ram-a? Nema smisla...

A i ne piše ništa da ima 3G pa pretpostavljam da nema?

možda ovaj http://www.antelife.com/catalog/product/view/id/6221/s/zte-v889s-mtk6577-dual-core-android-4-1-4-0-inch-4gb-smart-phone-black/category/3/

 

80 dolara mislim da bolje ne možes naci a ako imas srece neces ni pdv platit

Ukoliko zelite podici ratia/upload na trackerima, javite mi se na pp,VEOMA JEFTINO
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
peterstern9 kaže...

Pozdrav,

čitam sad malo temu nakon što mi je frend pričao o tim kineskim mobitelima i čak mi se ne čine loši s obzirom na cijenu. Pa ovako, može mi netko preporučiti neku kinesku zvijer od mobitela (koliko sam vidio postoje nekakve kopije SGS4 i HTC One-a) za max 1000 kn? Znači cilj je da bude što veći ekran (4.7 incha ili više), po mogućnosti 2 GB rama i četverojezgreni procesor.

Kakva je fora sa carinama i pdv-om, jel stiglo nekome već i da li je morao platiti carinu i pdv na kraju?

Što se tiče kvarova, vjerojatno kad se nešto pokvari mobitel ide u smeće jer tko će to popraviti kad to ni 1% ljudi u RH nema i nije čulo za to.

Evo imas ovaj za 1350kn http://www.geekbuying.com/item/PULID-F17-5-0Inch-HD-MTK6589T-Quad-Core-Smart-Phone-2G-32G-12-6MP-Camera-Android-4-2-OS-with-3G-GPS-White-318117.html 

 i ako bi platio PDV to bi bilo dodatnih 25% = 337,5kn

14 godina
moderator
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
golatificon kaže...

jbg sad bi i birao za 400 kn,eto ako mos za 100 kn vise onda ovaj , jedino sto ce ti ostat 2.3 os

Pa normalno da bi birao, kaj će mi mob sa 256MB rama i bez 3G. Bitno da je funkcionalan, a neka ima naprimjer lošu kameru ili tako nešto pa da bude jeftin.

Cijenu sam rekao okvirno, nije problem 100kn više.

filterini kaže...

@ XXX-Man

 

Doogee DG100

Izgleda zanimljivo :)

MSN kaže...

možda ovaj http://www.antelife.com/catalog/product/view/id/6221/s/zte-v889s-mtk6577-dual-core-android-4-1-4-0-inch-4gb-smart-phone-black/category/3/

 

80 dolara mislim da bolje ne možes naci a ako imas srece neces ni pdv platit

Taj je isto zanimljiv :)

Fiat Klub Hrvatska -- fiatisti.hr
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
XXX-Man kaže...
golatificon kaže...
XXX-Man kaže...

Ekipa ima kakav dobar kinez za oko 400kn?

kad bi se mogao protegnuti do 600 kn bilo bi sup ovak ovo

Samo 256MB ram-a? Nema smisla...

A i ne piše ništa da ima 3G pa pretpostavljam da nema?

  Ja sam sebi naručio ovoga cubota, napisat ću review kad dođe. Trebao mi je jeftin mobitel i onda sam ovoga našao na akciji. Valjda su u novijim verzijama androida riješili problem sa memorijom, a po testiranjima na youtubeu čini se dobar(usporedba sa ZTE Blade 3, koji je sad kod mene: Antutu v3, blade 3 rezultat 3680 bodova, Cubot gt72 7500 bodova. Ekran je ista veličina i rezolucija, razlika je u procesoru i memoriji)

Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
14 godina
moderator
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Neznam, ne izgleda mi baš uvjerljivo...javi kad dođe, pa možda se odlučim za njega.

Ionako mi nije hitno jer mi treba kao drugi mob.

Fiat Klub Hrvatska -- fiatisti.hr
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pitanje,  kome je naplaćen PDV a da je naručivao sa Geekbuyinga?

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
XXX-Man kaže...

Ekipa ima kakav dobar kinez za oko 400kn?

Neko je spmeuo Doogee DG100, cijena mu je 82AUD na GeekBuyingu. Pretvoreno u kune to ispadne oko 440kn. S tecajem od banke, a ne od paypal-a. Kod placanja treba Exchange rate da da se uzima od banke a ne od PayPala jet tak ispadne jos malo jeftinije

14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Da čujem mišljenja jel bolje uzeti rabljenu xperiu Z staru par mjeseci pod garancijom (sve mreže), u mint stanju za 2700 kn ili neki od kineza kao što je ZOPO 980 http://www.banggood.com/ZOPO-ZP980-Upgraded-5_0-Inch-Android-4_2-MTK6589T-32G-ROM-Smart-Phone-p-79619.html koji me sa cPDV-om izađe 2250 ili možda http://www.banggood.com/IOcean-X7-Elite-5_0-Inch-Android-4_2-MTK6589T-Smart-Phone-All-Black-p-83054.html koji ispadne 2100 sa PDV-om (carinu nisam niti ubrajao jer nadam se da je ne udaraju na mobitele).

 

Zanima me jel kvaliteta ovih kineza na dovoljnom nivou da opravdaju ovakvu cijenu jer Xperia je sva u mineralnom staklu i trenutno mislim da nema konkurencije što se tiče izrade materijala (osim možda aluminijskog HTC One). Zanima me jel ima pucketanja plastike i sličnih gluposti na navedenim kinezima

 

 

hvala

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2013 18:08 (ChillyBoy).
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Mene također zanima ovaj ZOPO koji si linkao, mobitel je zvijer, po karakteristikama kao Galaxy S4. Planiram uzet taj ZOPO i prodat sadašnji Galaxy S3. Što mislite o tom mobitelu? Isplati li se uzimat verziju s 2GB rama ili možda ići na jeftiniju verziju s 1GB?

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
peterstern9 kaže...

Mene također zanima ovaj ZOPO koji si linkao, mobitel je zvijer, po karakteristikama kao Galaxy S4. Planiram uzet taj ZOPO i prodat sadašnji Galaxy S3. Što mislite o tom mobitelu? Isplati li se uzimat verziju s 2GB rama ili možda ići na jeftiniju verziju s 1GB?

 http://www.geekbuying.com/item/FAEA-F2-5-0Inch-IPS-FHD-Screen-MTK6589-Quad-Core-Smartphone-1GB-4GB-13-0MP-Camera-Android-4-2-OS-with-NFC-OTG-Gyroscope-Black-318232.html Pogledajte si i ovaj nije loš.

 

http://www.geekbuying.com/item/ZOPO-ZP990-6-0-Inch-IPS-FHD-Screen-MTK6589T-Quad-Core-Smart-Phone-2GB-RAM-32GB-ROM-Android-4-2-with-3G-GPS-Black-317997.html

 

2Gb Rama i 370,00$ US, sa 2gb rama je skuplje i računaj sva davanja.

 

 

EDIT: Ajde odite na onu temu vezana je za TD na forumu pa iznesite svoje mišljenjehttp://www.bug.hr/forum/topic/ideje-sugestije-prijava-problema-pomoc-vezi/uklanjanje-opcije-palac-dolje/194328.aspx{#} Moderator.

Poželjno je stisnuti HVALA
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2013 20:26 (Fero).
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Fero kaže...
peterstern9 kaže...

Mene također zanima ovaj ZOPO koji si linkao, mobitel je zvijer, po karakteristikama kao Galaxy S4. Planiram uzet taj ZOPO i prodat sadašnji Galaxy S3. Što mislite o tom mobitelu? Isplati li se uzimat verziju s 2GB rama ili možda ići na jeftiniju verziju s 1GB?

 http://www.geekbuying.com/item/FAEA-F2-5-0Inch-IPS-FHD-Screen-MTK6589-Quad-Core-Smartphone-1GB-4GB-13-0MP-Camera-Android-4-2-OS-with-NFC-OTG-Gyroscope-Black-318232.html Pogledajte si i ovaj nije loš.

 

http://www.geekbuying.com/item/ZOPO-ZP990-6-0-Inch-IPS-FHD-Screen-MTK6589T-Quad-Core-Smart-Phone-2GB-RAM-32GB-ROM-Android-4-2-with-3G-GPS-Black-317997.html

 

2Gb Rama i 370,00$ US, sa 2gb rama je skuplje i računaj sva davanja.

 

 

EDIT: Ajde odite na onu temu vezana je za TD na forumu pa iznesite svoje mišljenjehttp://www.bug.hr/forum/topic/ideje-sugestije-prijava-problema-pomoc-vezi/uklanjanje-opcije-palac-dolje/194328.aspx{#} Moderator.

Ovaj prvi me se ne sviđa, premalo memorije i to, a ovaj drugi ZOPO Captain sam gledao, ali kad si ga nacrtam na papir i stavim svoj Galaxy S3 shvatim koliko je to ogroman mobitel i sumnjam da bi mi stao u džep haha. A i nemoguće bi bilo držat mobitel i tipkat samo s jednom rukom, to mi se ne sviđa. Zato mislim da ću uzeti OVAJ ili ako ću šparat onda izgledom isti takav, ali slabiji (1GB rama + 16GB memorije).

Sutra kupujem OVAJ za buraza, treba mu novi mob, a želi baš taj. Tako da ću vjerojatno prvo vidjet da li je stvarno to tako dobro kako svi govore. Realno je Cubot najbolji i best-buy mobitel što se tiče dobiveno-uloženo. Ja sam druga priča jer ne želim ići s konja na magarca (SGS3 -> Cubot), a ZOPO stvarno nije skup tako da ću prodati SGS3 i za istu tu lovu dobiti ZOPO mobitel koji je kao SGS4.  :)

15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Samo da sugeriram kako si možete olakšati izračun cijene. Jednostavno iz iznosa u eurima pomaknite decimalni zarez za jedno mjesto (pomnožite s 10) i dobiven broj će uključiti i porez i carinske troškove. Realno, broj je mrvicu manji od toga (promjenom tečaja možda koeficijent za množenje padne i na 9), al' za nabrzake izračunati je OK. S obzirom da je i malo manje od 10, čovjek se ugodno iznenadi kad plati manje nego što je u prvi mah računao.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
BMT kaže...

Samo da sugeriram kako si možete olakšati izračun cijene. Jednostavno iz iznosa u eurima pomaknite decimalni zarez za jedno mjesto (pomnožite s 10) i dobiven broj će uključiti i porez i carinske troškove u kunama. Realno, broj je mrvicu manji od toga (promjenom tečaja možda koeficijent za množenje padne i na 9), al' za nabrzake izračunati je OK. S obzirom da je i malo manje od 10, čovjek se ugodno iznenadi kad plati manje nego što je u prvi mah računao.

U tom slučaju govorimo o kunama, jelde? {#}
Prije bih rekao da je bliže množenju s 9 nego 10, ali odlično za okvirni izračun {#}

15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
peterstern9 kaže...
BMT kaže...

Samo da sugeriram kako si možete olakšati izračun cijene. Jednostavno iz iznosa u eurima pomaknite decimalni zarez za jedno mjesto (pomnožite s 10) i dobiven broj će uključiti i porez i carinske troškove u kunama. Realno, broj je mrvicu manji od toga (promjenom tečaja možda koeficijent za množenje padne i na 9), al' za nabrzake izračunati je OK. S obzirom da je i malo manje od 10, čovjek se ugodno iznenadi kad plati manje nego što je u prvi mah računao.

U tom slučaju govorimo o kunama, jelde? {#}
Prije bih rekao da je bliže množenju s 9 nego 10, ali odlično za okvirni izračun {#}

Naravno. Rekao bih da se podrazumijeva, ali primjedba je na mjestu.

15 godina
online
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

nemojte se ljudi zavaravat, kinezi jesu stvarno jeftini i nude vrhunske mobitele za puno manju cijenu od brandiranih ali necete sigurno nac nekog koji je performansama isti kao s4, s4 ih tuce sve, naravno kosta otprilike duplo vise ali kazem, nemojte mislit da ako pise 4 jezgre i 2 gb rama da je to u rangu s4.

Moj PC  
1 7 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

S4 ih moze tuci sve, tek kad gore baciš neki AOSP rom. Moj S3 je na stocku malo brži, a to je žalosno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mar123 kaže...

nemojte se ljudi zavaravat, kinezi jesu stvarno jeftini i nude vrhunske mobitele za puno manju cijenu od brandiranih ali necete sigurno nac nekog koji je performansama isti kao s4, s4 ih tuce sve, naravno kosta otprilike duplo vise ali kazem, nemojte mislit da ako pise 4 jezgre i 2 gb rama da je to u rangu s4.

Pa sad koliko S4 tuče xiaomia mi3,možda i tuče ali ne toliko da bi bio četiri puta skuplji. 

15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mar123 kaže...

nemojte se ljudi zavaravat, kinezi jesu stvarno jeftini i nude vrhunske mobitele za puno manju cijenu od brandiranih ali necete sigurno nac nekog koji je performansama isti kao s4, s4 ih tuce sve, naravno kosta otprilike duplo vise ali kazem, nemojte mislit da ako pise 4 jezgre i 2 gb rama da je to u rangu s4.

Hmm, nemojmo se zavaravat :

 

http://www.gizchina.com/2013/06/10/xiaomi-mi2s-review/

http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_2s-5397.php

 

Ako ja znam računati, to je još uvijek niže nego S4 (čak i nakon carine)

 

http://www.banggood.com/XIAOMI-M2S-4_3Inch-16G-ROM-Android4_1-MTK6589-Quad-Core-Smart-Phone-p-76027.html

 

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
honda_zg kaže...

Pa sad koliko S4 tuče xiaomia mi3,možda i tuče ali ne toliko da bi bio četiri puta skuplji. 

Dobro mi3 se još ne može nigdje dobiti, ali ni dvojika nije tako loša (da bi bila toliko slabija od S4)

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Možda i nisam trebao usporediti Mi3 sa S4,ipak je Mi3 novi proizvod,pretjerao sam i sa razlikom u cijeni, ali kinezi su najavili cijenu od nekih 330 $ za takav uređaj je i više nego povoljno sa obzirom da se radi o renomiranom kineskom proizvođaču i vjerojatno najboljem androidu sa redovitim  ažuriranjem. Mislim da če samsug cviljeti ako xiaomi krene globalno a na najboljem su putu prema tome.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Koji od Lenovo mobitela bi mi preporučili?
U užem izboru su A820, A830, P770 i S750.

Kakvi su u odnosu na Xperiu U?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
honda_zg kaže...

Možda i nisam trebao usporediti Mi3 sa S4,ipak je Mi3 novi proizvod,pretjerao sam i sa razlikom u cijeni, ali kinezi su najavili cijenu od nekih 330 $ za takav uređaj je i više nego povoljno sa obzirom da se radi o renomiranom kineskom proizvođaču i vjerojatno najboljem androidu sa redovitim  ažuriranjem. Mislim da če samsug cviljeti ako xiaomi krene globalno a na najboljem su putu prema tome.

 

 kad krene globalno cijena ce i rast, ovako za kinu drze ovu cijenu. npr za europu bi bila 330 eura.

14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
indy500 kaže...

Koji od Lenovo mobitela bi mi preporučili?
U užem izboru su A820, A830, P770 i S750.

Kakvi su u odnosu na Xperiu U?

a trebali bi ti svi bit bolji od Xperie u, al ja bi uzeo ili A830 ili S750

Come to the dark side.... we have cookies :)
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

zna li netko možda nešto više o ovom mobitelu http://www.hangar18.hr/hr/proizvodi/20069/3701/mobitel-h18-be-smart-v1277 ili ako ima nešto bolje do 1000kn ali u hrvatskoj, ne dolazi u obzir naručivanje izvana, ja bi uzeo izvana ali nije za mene pa eto.. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
drasterp kaže...

zna li netko možda nešto više o ovom mobitelu http://www.hangar18.hr/hr/proizvodi/20069/3701/mobitel-h18-be-smart-v1277 ili ako ima nešto bolje do 1000kn ali u hrvatskoj, ne dolazi u obzir naručivanje izvana, ja bi uzeo izvana ali nije za mene pa eto.. 

Taj mobitel ako ga uzimas iz Kine ce te kostati cca 600kn s pdvom. Nije ti problem preplatiti 400kn da ga imas odmah... Inace je mobitel dobar za osnovne stvari - koja slikica po danu, surfanje, 2d i neke 3d igre itd. Sluzit ce svrsi.

Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

ima li ko kupon za geekbuying? kupujem onaj snimac za auto pa da vidim moze li se sta ustediti...

-BiH-slackspace
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Molio bih pomoć ljudi što su kupovali na Antelife. Uzeo bih ZTE V967S i sad me interesira kako dalje. Registrirao sam se i dobio 50$ kupon koji mogu koristiti 10x5$. Međutim, neznam kako ubaciti taj kupon-kod u košaricu.(Ne vidim nigdje kod.)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
pa kad pritisneš kupi i plati, prije plaćanja ima prostor gdje ukucaš kod
povoljno huawei y200, garancija
 
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice