Registracija domene na win. server2008 jeli moguće

poruka: 22
|
čitano: 6.365
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Registracija domene na win. server2008 jeli moguće

Kupujem sljedeći mjesec dedicated,i pričao sam sa većim stručnjakom za linuxe.I on mi kaže da moram kupiti domenu,a da je ne mogu registrirati na svojem dedicated 16 GB serveru ni ako imam Windows Server 2008,pa sam se htio posavjetovati s vama prije svega toga {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Registracija domene na win. server2008 jeli moguće
Možeš li malo detaljnije objasniti situaciju?
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Registracija domene na win. server2008 jeli moguće

Kaži ti njemu da se drži Linuxa.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
4 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Registracija domene na win. server2008 jeli mo
mario.maras kaže...

Kupujem sljedeći mjesec dedicated,i pričao sam sa većim stručnjakom za linuxe.I on mi kaže da moram kupiti domenu,a da je ne mogu registrirati na svojem dedicated 16 GB serveru ni ako imam Windows Server 2008,pa sam se htio posavjetovati s vama prije svega toga {#}

Na domeni digni nameservere (primarni i sekundarni) koji ce pokazivati na dvije IP adrese na tom tvom serveru (valjda ces na njemu imat vise od 1 IP adrese).

 

Iako nije najljepse rijesenje imat primarni i sekundarni DNS na istoj masini, stvar radi.

 

Nakon sto to rijesis, digni na W2008 DNS rolu i tamo posteli recorde i to je to. Koliko vidim, sa svim tim pojmovima nisi bas na TI tako da sumnjam da ces to uspit odradit bez muke.

 

I kako je gore kolega napisao, reci tom svom da se drzi linuxa.

Rvat katolik!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Registracija domene na win. server2008 jeli mo

Ma već sam prije jedno 2 mjeseca si bio na komp instaliro Windows Server 2008 da se malo upoznam s tim,ali nisam mogo ništ kad nisam imao statički ip...ili?{#}

Znači nemoram kupovat domenu nego ju mogu ustvari napraviti na svojem windows serveru 2008...pričo sam s jednim drugim,(on je inače i za linux i za win),i on kaže da bi se to moglo,također mi je preporučio da bolje instaliram windows server 2010 :) KOji mi edition treba za to,i jel trebam napraviti 2 virtualne mašine?

To bi ustvari trebalo raditi ovako:

Na jednom dedicatedu bi imao ovo:

Web stranica,koja je trenutno ovdje http://www.konobamate.com/

Druga web stranica koja je trenutno ovdje http://spacerik.comoj.com/

Minecraft server(manji)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Registracija domene na win. server2008 jeli mo
mario.maras kaže...

Ma već sam prije jedno 2 mjeseca si bio na komp instaliro Windows Server 2008 da se malo upoznam s tim,ali nisam mogo ništ kad nisam imao statički ip...ili?{#}

Znači nemoram kupovat domenu nego ju mogu ustvari napraviti na svojem windows serveru 2008...pričo sam s jednim drugim,(on je inače i za linux i za win),i on kaže da bi se to moglo,također mi je preporučio da bolje instaliram windows server 2010 :) KOji mi edition treba za to,i jel trebam napraviti 2 virtualne mašine?

To bi ustvari trebalo raditi ovako:

Na jednom dedicatedu bi imao ovo:

Web stranica,koja je trenutno ovdje http://www.konobamate.com/

Druga web stranica koja je trenutno ovdje http://spacerik.comoj.com/

Minecraft server(manji)

Stani, ti ćeš to sam raditi? Najprije nemaš šanse to od kuće raditi, nemaš statičku IP adresu, nemaš dobar uplink, neznaš podići osnovne role i servise, neznaš otvoriti port na firewallu.

 

Okani se tog.

 

A tome drugome kaži da se ostavi i linuxa i windowsa.

 

Prijateljski savjet: iznajmi hosting, nemože nikako biti skuplji od vlastitog hostinga kući, a da zadovoljavajuće radi.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2012 14:49 (Smooth Operator).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Registracija domene na win. server2008 jeli mo

Nisi me shvatio,ja sam samo testirao to na računalu,da vidim malo da se upoznam,servise znam instalirat,portove na routeru sam već otvaro ;) A ja ću ti kupit dedicated od 16 GB pa će na tome  bit

DEDICATED,ne host kod kuće.

15 godina
offline
Re: Registracija domene na win. server2008 jeli mo
mario.maras kaže...

Ma već sam prije jedno 2 mjeseca si bio na komp instaliro Windows Server 2008 da se malo upoznam s tim,ali nisam mogo ništ kad nisam imao statički ip...ili?{#}

Znači nemoram kupovat domenu nego ju mogu ustvari napraviti na svojem windows serveru 2008...pričo sam s jednim drugim,(on je inače i za linux i za win),i on kaže da bi se to moglo,također mi je preporučio da bolje instaliram windows server 2010 :) KOji mi edition treba za to,i jel trebam napraviti 2 virtualne mašine?

To bi ustvari trebalo raditi ovako:

Na jednom dedicatedu bi imao ovo:

Web stranica,koja je trenutno ovdje http://www.konobamate.com/

Druga web stranica koja je trenutno ovdje http://spacerik.comoj.com/

Minecraft server(manji)

1. Ne postoje Windowsi 2010

2. Moras kupit domenu

3. Mislim da je ovo ipak malo previse za tebe... radije si zakupi negdje hosting i zakupi si minecraft server... jednostavnije je i jeftinije.

Rvat katolik!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Registracija domene na win. server2008 jeli mo

1.hahah,dobro ja sam reko 2010,postoji 2012,to sam se zabunio :D lol

2. Nema problema

3. Nije,uzet ću si ovako :)

15 godina
offline
Re: Registracija domene na win. server2008 jeli mo
mario.maras kaže...

1.hahah,dobro ja sam reko 2010,postoji 2012,to sam se zabunio :D lol

2. Nema problema

3. Nije,uzet ću si ovako :)

Ok...

Rvat katolik!
12 godina
neaktivan
offline
Registracija domene na win. server2008 jeli moguće

Mislim da ako ideš s ovakvim pitanjima da bi ipak trebao prepustiti nekom tko to ipak zna odraditi...

Ja te još uvijek nisam skužio što ti znači "16GB dedicated server"?

 

Moraš si i provjeriti termine "dedicated" i "host" što znaće i kako gdje ih koristiti, 

jer pričaš totalne nebuloze...

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2012 9:39 (gdeak).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Registracija domene na win. server2008 jeli mo

Vidio sam da Hetzner Online prodaje jeftino domene.

16 GB dedicated server ti je ovo http://www.hetzner.de/en/hosting/produkte_rootserver/ex4

Dodijeljeni(privatni) server {#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: Registracija domene na win. server2008 jeli mo
mario.maras kaže...

Vidio sam da Hetzner Online prodaje jeftino domene.

16 GB dedicated server ti je ovo http://www.hetzner.de/en/hosting/produkte_rootserver/ex4

Dodijeljeni(privatni) server {#}

A to je dedicated server... aaahaaaa... cool. More li se kantera igrati na njemu?

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Registracija domene na win. server2008 jeli mo

Nisam testirao,ali koliko ja znam oni imaju integriranu grafu,trebaš to probat :) Ja ću si uzet za hostanje MC-a

15 godina
offline
Registracija domene na win. server2008 jeli moguće

Cuj... ako ti treba pomoci podesiti server... javi se... mogu ti uskociti...

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Registracija domene na win. server2008 jeli moguće

Mene zanima kako je ova ekspedicija završila. {#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Registracija domene na win. server2008 jeli mo

Pa evo,dobio sam finu ponudu za "podešavanje servera",sljedeći mjesec kupujem Dedicated server od 16 ili 32 GB.

Moj zaključak:Domenu je moguće hostati na svojem serveru,no pošto ja to neznam,a nema dobrovoljaca za posao...vjerovatno ću kupiti domenu po cijeni od 7.50€ (.com)

{#}

13 godina
neaktivan
offline
Re: Registracija domene na win. server2008 jeli mo

ja ti podesim za duplo manje nego tnakir :D I'll do stuff that other sysadmins wont do! :D ahahah ;) Just kidding :)

 

Sretno sa projektom :)

http://www.winblogs.net
15 godina
offline
Re: Registracija domene na win. server2008 jeli mo
Alesandro kaže...

ja ti podesim za duplo manje nego tnakir :D I'll do stuff that other sysadmins wont do! :D ahahah ;) Just kidding :)

 

Sretno sa projektom :)

Meh, ja sam samaritanac, mislio sam to gratis rijesit. Jeftinije moze proc jedino ako mu ti jos platis za setup :P

Rvat katolik!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Registracija domene na win. server2008 jeli mo

Pa što ond ne odgovaraš na poruke,ja pitam jel imaš skype ili Facebook,a ti kažeš da nemoš sad {#}

15 godina
offline
Registracija domene na win. server2008 jeli moguće

S obzirom da je sada (pred)blagdansko razdoblje, jako sam malo ispred racunala.

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Registracija domene na win. server2008 jeli moguće

Nemoj zamarati tnakira /osim ako stvarno ima potrebu/.

S obzirom da radis u 'kucnoj radinosti' bolje pribavi malo literature i dobar tut. i rijesi to sam a pojedine usputne probleme rijesi ovdje. Tako ces jos vise uci u cijelu pricu i najbitnije je to da ti nece sve to savrseno raditi zauvijek a onda ces biti spremniji i sam rijesavati smetnje. 

Samo moje misljenje 

Spija
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice