Preporuka za budget monitor (cca 22'')

poruka: 27
|
čitano: 7.104
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Preporuka za budget monitor (cca 22'')

Pozdrav svima!

 

Slažem jeftinu konfiguraciju, po uzoru na onu iz Bug-a 231 (Kućno računalo), pa bih molio preporuke za monitor (to uz zvučnike nisu pokrili u prilogu).

 

Dakle ništa fancy, čisto neki best buy veličine 20'' do 22''. Koristit će se za surfanje, Office, Youtube i eventualno koju partiju DoTA-e - elementarno korištenje bez nekih specifičnih zahtjeva.

 

Gledajući ponude na stranicama IT trgovina, čini mi se da mi je oko 1.000 kn dovoljno za ovakav monitor...

 

Thx!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za budget monitor (cca 22'')
Cancer kaže...

Pozdrav svima!

 

Slažem jeftinu konfiguraciju, po uzoru na onu iz Bug-a 231 (Kućno računalo), pa bih molio preporuke za monitor (to uz zvučnike nisu pokrili u prilogu).

 

Dakle ništa fancy, čisto neki best buy veličine 20'' do 22''. Koristit će se za surfanje, Office, Youtube i eventualno koju partiju DoTA-e - elementarno korištenje bez nekih specifičnih zahtjeva.

 

Gledajući ponude na stranicama IT trgovina, čini mi se da mi je oko 1.000 kn dovoljno za ovakav monitor...

 

Thx!

 

  Izvoli.

 

  EDIT: Ili čak ovaj.  - Samo godina jamstva.

 

 

 

Tupac Amaru Shakur Rest in Peace
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2012 14:47 (donator_bubrega).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za budget monitor (cca 22'')

 

Ako imaš u kešu preporučam da uzmešovog polovnog Della. Odličan monitor sa E-IPS matricom, trenutni best buy do 1400kn u dućanima, mislim da je ovo OK prilika s obzirom da se monitor ne kupuje svaki dan.

 

Inače ovaj AOC je također dobar izbor.

 

heilige
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2012 16:07 (Xash).
16 godina
offline
Re: Preporuka za budget monitor (cca 22'')

Samsung pod obavezno preskočit iz više razloga,{#} jer ima samo prastari VGA ili D-SUB priključak a DVI ili HDMI priključak uopče nema.Ko drugo Samsung ima samo 2 godine garancije, za razliku od LG ili AOC koji imaju 3 godine garancije za one koji još ne znaju taj bitan podatak.{#}

 

LCD monitore koji imaju samo VGA, ili D-SUB priključak treba preskočit jel ima drugih modela za istu cijenu koji imaju i ostale priključke kao DVI ili HDMI.{#}

 

 

http://www.protis.hr/products/details/monitor-lcd-215-aoc-f22-1920x1080-300-cdm2-60-0001-5ms-black/30571

 

http://www.protis.hr/products/details/monitor-lcd-led-22-aoc-e2243fw-1920x1080-250-cdm2-50-000-0001-5ms-black/40256

 

http://www.protis.hr/products/details/monitor-lcd-led-23-aoc-e2350sda-1920x1080-250-cdm2-20-000-0001-5ms-black/48921

 

http://www.protis.hr/products/details/monitor-lcd-led-215-lg-e2251vrbn-1920x1080-250-cdm2-5-000-0001-5ms-black/49138

 

http://www.protis.hr/products/details/monitor-lcd-led-23-lg-e2342t-1920-x-1080-250-cdm2-5-000-0001-5ms-black/56592

 

 

Kad se kupuje treba gledat i garanciju, jer je to vrlo bitno Acer ima na monitore 2 godine garancije Philips na neke modele 2 a na neke 3 godine garancije.HP je tu najcrnja ovca izgleda linkovi ispod ko primjer, njihov monitor od recimo 1000 ili 1300kn ima samo 1 godinu garancije kaj je žalosno i totalno bezveze fučkaj ga.{#}{#}

 

 

http://www.protis.hr/products/details/monitor-lcd-led-hp-215-2211x-lv915aa-1920x1080-250-cdm2-3-000-0001-5-ms-black/55117

 

http://www.protis.hr/products/details/monitor-lcd-led-23-hp-monitor-x2301-lm914aa-1920x1080-250-cdm2-10001-3ms-black/55533

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2012 16:53 (rambox).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za budget monitor (cca 22'')
12 godina
protjeran
offline
Re: Preporuka za budget monitor (cca 22'')

Super jamstvo, 12 mjeseci. {#}  HP se drži svog renomea; "skupo s malo garancije".

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
14 godina
protjeran
offline
Re: Preporuka za budget monitor (cca 22'')

http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=E2343F2+

 

Moj glas.

 

3 godine jamstva, 23'', 2x HDMI što je ekstra super - može se koristiti i sa PC-om + konzolom + DVB-T reciverom u raznim kombinacijama,

odziv 2ms.

 

Po meni najbolji do cca 1100kn.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za budget monitor (cca 22'')
Budokai kaže...

Super jamstvo, 12 mjeseci. {#}  HP se drži svog renomea; "skupo s malo garancije".

 Kad si tako pametan zašto ti ne predložiš nešto bolje? Lako je srati po drugima i spamati.

 

 HP je kvalitetna marka i radije uzmem njega pa mi traje više od 3 godine nego aoc sa jamstvom od 2 godine pa mi traje 2 i pol godine.

14 godina
protjeran
offline
Re: Preporuka za budget monitor (cca 22'')

Art of Color ima tri godine jamstva. Samsung i Philips dvije. HP jednu.

 

Radije kupim AOC/LG koji će mi trajati 10 godina nego HP koji će mi trajati dvije godine.

 

HP je samo ime. Nije kvaliteta. Samsung je još gori od HP-a.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za budget monitor (cca 22'')
Don Kihoty kaže...

 

 

Radije kupim AOC/LG koji će mi trajati 10 godina nego HP koji će mi trajati dvije godine.

 

HP je samo ime. Nije kvaliteta. Samsung je još gori od HP-a.

 

Super razmišljanje. Dobri argumenti, puno logike... AOC traje 10 godina, HP 1 godinu... LOL

14 godina
protjeran
offline
Re: Preporuka za budget monitor (cca 22'')

Iz iskustva i servisa ću ti reći.

 

Na 1000 AOC-a, 5 se pokvari.

Na 1000 LG-a, 20 se pokvari.

Na 100 Samsunga, 30 se pokvari.

Na 10 HP-a, svih 10 se pokvari nakon isteka jamstva.

Od 3 DELL-a, 1 se pokvario unutar druge godine jamstva - servis 350kn (jamstvo ne pokriva servis nakon prve godine).

 

Osobno najviše popravljam Samsunga, dakle najviše mi Samsunga stiže na servis. Do sada nisam niti jedan AOC popravljao.

Jedan AOC je bio na servisu, ali katodni 19'' izvan jamstva. Dva je prasnuo grom. Dakle nije greška proizvodnje.

 

HP i Samsung se samo "isključe". Loša napajanja - kondezatori koma. Samsung štedi i na komponentama, tako da ugrađuje

svoje kineske "SanCon" kondezatore. AOC koristi pretežno Sanyo, LG koristi Nichicon (nisu neka sreća, ali bolji od SanCon-a).

 

HP ubacuje svašta. Od Nichicon-a do KINAkona. DELL ugrađujer Rubycone.

 

PS - U firmi su mi svi AOC-i. Tri najstarija su 8 godina, dva su po 5, i jedan 24'' je star malo više od godine dana.

I sad će u servis doći još dva AOC-a na zid (VESA).

From all the things I lost, I miss my mind the most...
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2012 13:09 (Don Kihoty).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za budget monitor (cca 22'')
Don Kihoty kaže...

Iz iskustva i servisa ću ti reći.

 

 

 Ma nema potrebe... Vidim kako to ide. Pozovem prijatelje da mi lupe TU, a drugome TD i tako. Kao na primjer donator_bubrega.

 Tek sam vidim da je gore u svom postu predložio isti HP monitor (samo u rugom dućanu), čak je i cijena skoro ista, razlika 1 kn. I onda on meni lupi TD. Presmiješno.

14 godina
protjeran
offline
Re: Preporuka za budget monitor (cca 22'')

Ja nikome ne lupam TU/TD/Hvala bezveze. Vi djeca si slobodno "mećite" prsteka dolje i presteka gore.

 

Kad mi je nešto smiješno - stavim TU - kad je nešto žalosno glupo - stavim TD - a kad mi netko u rijetkim slučajima pomogne - dobije Thx.

 

 

From all the things I lost, I miss my mind the most...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za budget monitor (cca 22'')
Brian kaže...
Don Kihoty kaže...

Iz iskustva i servisa ću ti reći.

 

 

 Ma nema potrebe... Vidim kako to ide. Pozovem prijatelje da mi lupe TU, a drugome TD i tako. Kao na primjer donator_bubrega.

 Tek sam vidim da je gore u svom postu predložio isti HP monitor (samo u rugom dućanu), čak je i cijena skoro ista, razlika 1 kn. I onda on meni lupi TD. Presmiješno.

 

TD sam ti stavio na postove u kojima si pisao da je AOC smeće, a ja sam ga predložio jer jamstvo nisam gledao, mislio sam da je veće.

Tupac Amaru Shakur Rest in Peace
12 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za budget monitor (cca 22'')
Pošto namjeravam kupiti eIPS AOC i2352Vh monitor zanima me opčenito kakva je kvaliteta slike na njemu?
14 godina
protjeran
offline
Re: Preporuka za budget monitor (cca 22'')

http://www.theinquirer.net/inquirer/review/2152782/aoc-i2352vh-monitor-review/page/2

 

Po ovom reviewu je slika odlična - jedini minus je što nije podesiv po veličini - ali ima VESA.

 

 

http://media-mixture.de/technik/test-aoc-i2352vh-gunstiger-led-backlight-monitor-mit-ips-panel/

 

Isto kažu i na ovom reviewu.

 

 

From all the things I lost, I miss my mind the most...
12 godina
neaktivan
offline
Preporuka za budget monitor (cca 22'')

O kakvoj se točno tvrtki/brandu radi u slučaju ovih AOC monitora?

 

Nisam se do sad susretao s njima...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Preporuka za budget monitor (cca 22'')

Mislim da su se prije bavili samo proizvodnjom diplaya za renomirane firme pa ekipa odlučila napraviti svoju firmu, osobno kupio sam ga čim su se pojavili u Vž-u i  zadovoljan sam njime.

Dok budale imaju peneze, kramari tržiju!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Preporuka za budget monitor (cca 22'')

AOC je zadnjih 6 godina najveći proizvođač i distributer monitora i matrica u svjetu.

 

Zadnje dvije-tri godine surađuju sa LG-om u razvijanju IPS matrica,

tako da i AOC i LG koriste zajedničke IPS matrice, dok TN kod AOC-a je samo njihov proizvod.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
13 godina
offline
Preporuka za budget monitor (cca 22'')

Evo ja jučer kupio preko njuškala Samsung SyncMaster 22" 2233bw za 300 kunića {#}

Star 2 godine, ko nov, za te pare mislim da nemre bolje!

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za budget monitor (cca 22'')
David87 kaže...

Evo ja jučer kupio preko njuškala Samsung SyncMaster 22" 2233bw za 300 kunića {#}

Star 2 godine, ko nov, za te pare mislim da nemre bolje!

 

 

Ne može bolje, za odlične pare si ga upiknuo.

 

 

Tupac Amaru Shakur Rest in Peace
13 godina
offline
Re: Preporuka za budget monitor (cca 22'')
donator_bubrega kaže...
David87 kaže...

Evo ja jučer kupio preko njuškala Samsung SyncMaster 22" 2233bw za 300 kunića {#}

Star 2 godine, ko nov, za te pare mislim da nemre bolje!

 

 

Ne može bolje, za odlične pare si ga upiknuo.

 

 

Ma ono imam stari Medion LCD 17" a ovo je osvanulo ko dan, reko uzimam, jer tak nekaj se ne prodaje dugo! Sad me zanima da li bi stari 17" išao za 300? {#} Tak da budem na nuli. Bez bad pixela, slika odlična, nikad problema s njim. Već mi se prije par ljudi javljalo samo kad nisam bio u ZG-u, a monitor mi je bio tamo! {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za budget monitor (cca 22'')
David87 kaže...

 

300Kn?

 

Možda na njuškalu, forum ne vjerujem.

 

{#}

 

 

Tupac Amaru Shakur Rest in Peace
13 godina
offline
Re: Preporuka za budget monitor (cca 22'')
donator_bubrega kaže...
David87 kaže...

 

300Kn?

 

Možda na njuškalu, forum ne vjerujem.

 

{#}

 

 

Ma nisam ni mislio na forumu, znam da je tu druga priča {#}

12 godina
neaktivan
offline
Preporuka za budget monitor (cca 22'')

Kakav je ovaj monitor?  http://www.elipso.hr/informatika/monitori/ACER-G225HQVbd__ET.WG5HE.012/

 

 

Jel ima ista bolje za te novce?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Preporuka za budget monitor (cca 22'')

Bok narode.

Vođen Don Kihotyevim iskustvom upravo kupih AOC i2353FH, nakon litre prolivenog znoja upravo buljim u njega. Trebalo je prvo maknuti stari 17" CRT, snaći se s novom ćuskijom i sad gledam ko u prozor. {#}

Kasnije ću se pozabaviti s podešavanjem... Sad idem vidjeti ima li ghostinga u CoD WW2. {#}

 

EDIT: Znam da cijenom ovaj monitor ne spada u ovu temu. {#}

Nisam ja ništa prčk'o.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2012 13:47 (Spiridon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice