Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.950
|
čitano: 4.578.697
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ne zeli 2k jer ne misli ulagat puno love

Kakvi su aoc 27g2u i dell s2721hgf?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
batizg kaže...

Ne zeli 2k jer ne misli ulagat puno love

Kakvi su aoc 27g2u i dell s2721hgf?

 Zrnata ti je slika na 27" 1080p... Vide se pikseli jer je gustoća dosta niska.

9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Nije ti neka sreća 1080p na 27" - to je dijagonala idealna za 1440p.

EDIT: prestigao me kolega.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.8.2023 18:38 (miki_the_pirat).
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Sve sam mu to objasnil al on i dalje inzistira na 27 i Fhd

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Doslovno je razlika u 300kn. Fhd 27 inch do 250 eura monitor vs. Xiaomi mi 2k na akciji kad bude 265 eura + rtx 3060 ti 2650kn vs. rx 6700 xt 2850kn....

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
batizg kaže...

Sve sam mu to objasnil al on i dalje inzistira na 27 i Fhd

Za koji god 27" FHD se odlučio, neka uzme preko weba pa da može vratit unutar 14 dana...

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Isplati li se preći sa Dell U2412M na Dell S2721QS? Sada je na akciji za 257e. Koristim ih za uredski rad (u paru). Ima li nešto bolje u tom rangu?

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.8.2023 16:55 (Memhis).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Kant kaže...

Ja ću vjerovati sebi i svojim očima :)

 LOL, ja svoj g7 prodajem i uzimam 42"C3

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...
Kant kaže...

Ja ću vjerovati sebi i svojim očima :)

 LOL, ja svoj g7 prodajem i uzimam 42"C3

 Potez za notes!

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Memhis kaže...

Isplati li se preći sa Dell U2412M na Dell S2721QS? Sada je na akciji za 257e. Koristim ih za uredski rad (u paru). Ima li nešto bolje u tom rangu?

 Di?

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
BlueMax kaže...
Memhis kaže...

Isplati li se preći sa Dell U2412M na Dell S2721QS? Sada je na akciji za 257e. Koristim ih za uredski rad (u paru). Ima li nešto bolje u tom rangu?

 Di?

 Jel misliš na ovo? S2721QSA 

Jel to uopće isto pošto je jefitniji dosta.

Valjda misli uz ovaj popust 20% i možda ak još ide na jednokratno 3%.

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Trebao bi mi monitor za spojit na XsX, trebao bi biti 4k, veličina 27" ili veći, osvježenje 60hz, više ne trebam. Cijena do nekih 400-450e.

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Koji monitor kupiti

XIAOMI MI GAMING 27" 2K na akciji u Pevexu do 7.9. za 213 eura s dostavom preko VISA Premium kartice.

 
3 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Globi kaže...

XIAOMI MI GAMING 27" 2K na akciji u Pevexu do 7.9. za 213 eura s dostavom preko VISA Premium kartice.

 Vrijedi ovo i za Revolut Premium Visa? Tj. Upises kod i onda pri pokušaju plaćanja ti provjeravaju je li Visa uistinu premium? Ne razumijem se bas previse u ovo.

 

EDIT: aha, samo pbz visa premium...

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2023 14:56 (perix231).
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Opalaa !! kaže...
mrgud1 kaže...
Opalaa !! kaže...

Taj 32GN650-B trenutno je 

 Pozdrav,

da li je stigao monitor? Trenutno mu je dobra cijena ne ekupi (cca 215 €) pa razmišljam da ga uzmem.

Sinu sam uzeo 27GP850P ali pošto ja nisam neki zahtjevni korisnik gledam tako nešto jeftinije.

 

 Da, stigao jučer još. Nisam neki expert, ali prijelaz sa VA na IPS, plus 165Hz, puna usta hvale pogotovo za te novce. Dobro, 7 godina stari Benq je odlično radio i malo mi fali senzor za prilagodljivu svjetlinu koji je to radio fantastično, ali sve u svemu ja zadovoljan....za sad.

Mali "tip" za one sa malim mjestom na stolu po dubini, monitor ima debeli i veliki nosač+noge, 29 centimetara, tako da treba pripaziti da nebi nos bio u monitoru :D
E sad, trebalo bi i grafulju promjenit 

 

Kupio i ja 27GR75Q i jučer ga montirao. Jap, postolje nije baš najsretnije rješeno. Danas idem kupiti novi stol :D Ali u odnosu na stari AOC i podršku za Freesync ovo je preporod.

Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim! Kad dim izađe uređaj više ne radi!
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Dobar dan, volio bi preporuku monitora. Pc koristim prvenstveno za gaming i gledanje vide na youtube i slicno.

Zelio bi da bude od 27" do 32" velicine i da ima refreshe rate od 144hz na vise.

Zahvaljujem unaprijed na pomoci.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 mjeseci
offline
Re: Koji monitor kupiti
snake1kl kaže...

Dobar dan, volio bi preporuku monitora. Pc koristim prvenstveno za gaming i gledanje vide na youtube i slicno.

Zelio bi da bude od 27" do 32" velicine i da ima refreshe rate od 144hz na vise.

Zahvaljujem unaprijed na pomoci.

 imaš dobre preporuke već napisane, pogledaj zadnje 2-3 stranice.

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
millennial kaže...
snake1kl kaže...

Dobar dan, volio bi preporuku monitora. Pc koristim prvenstveno za gaming i gledanje vide na youtube i slicno.

Zelio bi da bude od 27" do 32" velicine i da ima refreshe rate od 144hz na vise.

Zahvaljujem unaprijed na pomoci.

 imaš dobre preporuke već napisane, pogledaj zadnje 2-3 stranice.

 

Gledao sam ovaj: https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Ra%C4%8Dunala-i-periferija/Monitori/Gaming-monitori/Samsung-monitor-Odyssey-LS27AG500PPXEN%2C-IPS%2C-QHD%2C-165Hz%2C-HDMI%2C-1ms%2C-DP/p/EK000547824

 

10 mjeseci
offline
Re: Koji monitor kupiti
snake1kl kaže...
millennial kaže...
snake1kl kaže...

Dobar dan, volio bi preporuku monitora. Pc koristim prvenstveno za gaming i gledanje vide na youtube i slicno.

Zelio bi da bude od 27" do 32" velicine i da ima refreshe rate od 144hz na vise.

Zahvaljujem unaprijed na pomoci.

 imaš dobre preporuke već napisane, pogledaj zadnje 2-3 stranice.

 

Gledao sam ovaj: https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Ra%C4%8Dunala-i-periferija/Monitori/Gaming-monitori/Samsung-monitor-Odyssey-LS27AG500PPXEN%2C-IPS%2C-QHD%2C-165Hz%2C-HDMI%2C-1ms%2C-DP/p/EK000547824

 

 koliko bi potrošio? to će pomoći za bolje savjete.

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Do nekih 400 - 500 eura. Blize 400 ako moze:)

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.8.2023 19:15 (snake1kl).
16 godina
online
Koji monitor kupiti

LG

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
10 mjeseci
offline
Re: Koji monitor kupiti
snake1kl kaže...

 jedan i drugi su dobri za svoju cijenu, prema rtingsu je LG nijansu bolji. evo ti linkovi možda pomognu u odluci.

 

https://www.rtings.com/monitor/reviews/samsung/odyssey-g5-s27ag50

https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/27gp850-b-27gp83b-b

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
BlueMax kaže...
Memhis kaže...

Isplati li se preći sa Dell U2412M na Dell S2721QS? Sada je na akciji za 257e. Koristim ih za uredski rad (u paru). Ima li nešto bolje u tom rangu?

 Di?

 

DiRT kaže...
BlueMax kaže...
Memhis kaže...

Isplati li se preći sa Dell U2412M na Dell S2721QS? Sada je na akciji za 257e. Koristim ih za uredski rad (u paru). Ima li nešto bolje u tom rangu?

 Di?

 Jel misliš na ovo? S2721QSA 

Jel to uopće isto pošto je jefitniji dosta.

Valjda misli uz ovaj popust 20% i možda ak još ide na jednokratno 3%.

 

Svijet Medija. Kad sam pisao, bila je Diners akcija -15%, sada je Zaba i -20%, tako da sad dođe 242e. Kod od još -3% se ne može kombinirati sa ovim prvim. S2721Q, S2721QS, S2721QSA su isti monitori, sa time da prvi ne dolazi sa postoljem, a između QS i QSA nisam našao razliku, jedino se nešto spominje Vesa Mounting na službenim stranicama.

 

Neznam bi li išao na ovo ili na nešto sa većim refresh rateom, a to bi onda bili gaming monitori. Da li taj refresh rate dolazi do izražaja u svakodnevnom radu? Zanima me jedino što manje umaranje očiju, ne igram.

10 mjeseci
offline
Re: Koji monitor kupiti
Memhis kaže...
BlueMax kaže...
Memhis kaže...

Isplati li se preći sa Dell U2412M na Dell S2721QS? Sada je na akciji za 257e. Koristim ih za uredski rad (u paru). Ima li nešto bolje u tom rangu?

 Di?

 

DiRT kaže...
BlueMax kaže...
Memhis kaže...

Isplati li se preći sa Dell U2412M na Dell S2721QS? Sada je na akciji za 257e. Koristim ih za uredski rad (u paru). Ima li nešto bolje u tom rangu?

 Di?

 Jel misliš na ovo? S2721QSA 

Jel to uopće isto pošto je jefitniji dosta.

Valjda misli uz ovaj popust 20% i možda ak još ide na jednokratno 3%.

 

Svijet Medija. Kad sam pisao, bila je Diners akcija -15%, sada je Zaba i -20%, tako da sad dođe 242e. Kod od još -3% se ne može kombinirati sa ovim prvim. S2721Q, S2721QS, S2721QSA su isti monitori, sa time da prvi ne dolazi sa postoljem, a između QS i QSA nisam našao razliku, jedino se nešto spominje Vesa Mounting na službenim stranicama.

 

Neznam bi li išao na ovo ili na nešto sa većim refresh rateom, a to bi onda bili gaming monitori. Da li taj refresh rate dolazi do izražaja u svakodnevnom radu? Zanima me jedino što manje umaranje očiju, ne igram.

 kaže entry da dolazi do izražaja i kod svakodnevnog rada. mene je to isto zanimalo.

 

https://forum.bug.hr/forum/post/monitori/koji-monitor-kupiti/6663313.aspx

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.8.2023 21:43 (millennial).
8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kupio bih neki monitor dijagonale do 28" i cijene do 700€. Koristio bih ga za PC i za XBOX Series X konzolu. Veče mi ne treba za moj setup. Isto tako neki bolesni refresh rateovi od 200+ Hz mi ne trebaju. Kvaliteta slike i 4K reza su mi važni. A bilo bi super i da ima HDMI 2.1 zbog VRR podrške na Series X. Ima netko kakvu preporuku?

Prosječno glup.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DuxCro kaže...

Kupio bih neki monitor dijagonale do 28" i cijene do 700€. Koristio bih ga za PC i za XBOX Series X konzolu. Veče mi ne treba za moj setup. Isto tako neki bolesni refresh rateovi od 200+ Hz mi ne trebaju. Kvaliteta slike i 4K reza su mi važni. A bilo bi super i da ima HDMI 2.1 zbog VRR podrške na Series X. Ima netko kakvu preporuku?

 Nisam proučavao kakav je ali znam da kolega tu na forumu prodaje ovo: https://forum.bug.hr/forum/topic/prodaja-komponente/prodaja-monitor-lc-power-m27-4k/295731.aspx

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.9.2023 19:39 (It'sMe932).
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Koristite li 32" 1440p monitore? Jeste li požalili što se tiče oštrine teksta i sl. u generalnom radu na računaru, ili programiranju?

Volio bih si uzeti 32" monitor i vjerujem da bi 4K bio poželjan, no opet bih volio makar 144Hz da mogu bacit ponekad koju rundu CS:GOa (ili uskoro CS2-jke)

Najjeftiniji monitor koji ima sve mi se čini da je Dell G3223Q, ali 750€ mi je ipak previše za monitor...

 

Odlučio sam se da mi je 144Hz+ pod must, tako da ako smatrate da je 32" 1440p okej, razmišljam uzeti nešto tipa LG 32GP850. Od monitora sjedim na udaljenosti od minimalno 70cm, pa do 1m

Ako ne, uzeo bih neki manji 1440p 144Hz+ monitor, po mogućnosti da ne pravi blur po tekstu kada scrollam i sl.

cQKGUgOfD8U
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.9.2023 21:13 (spookymulder84).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Evo danas mi došao novi monitor LG Ultragear 27GR95QE i nisam pao na dupe kak sam mislio. Ima dosta svjetline i nije neki problem, meni je problem veći kaj ekran treperi kod loading screena i u nekim igrama titra pomalo, ne uvijek. Vele isključi G-sync i onda sve ok, i je ali onda čemu ti faking sync-ovi ako ih se treba gasiti. Imam i LG Ultragear 27GP850 i kod njega tog problema nema na istom PC tak da ono, malo ću još igrati na oledu, i ako me uistinu ne uvjeri da je dobar, vraćam ga u trgovinu i tražim pare nazad. 

Taraba WoW
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.9.2023 21:36 (Taraba).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ja imam Xiaomi 2k nikakvih problema sa treperenjem. Sve radi kak treba

 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice