Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.817
|
čitano: 3.468.071
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Na stranicama Ecova Plug Load Solutions (službeno tijelo za certifikaciju) stoji kako su obični Hyper 500 i Hyper 600 sa standardnim certifikatom, a modularnih modela nema pa možda FSP nije njih ni poslao na certifikaciju. U svakom slučaju bi po recenzijama mogli pripasti i Bronze grupi, jedino su pri 100% opterećenju nešto lošije učinkovitosti.

 

Što se tiče kvalitete, ukoliko želiš uistinu kvalitetno modularno napajanje, onda bi to bio be quiet! Pure Power 10 CM 400 W (520 kn; 2/3 god. jamstva). Jedino je malo iznad 500 kn, ali možda je netko s ovog foruma registriran duže od 3 mjeseca na PC Ekspertu pa u dogovoru s tom osobom možeš dobiti 3% popusta što znači da će te napajanje koštati oko 504 kn s preuzimanjem u poslovnici Zagreb. Nema 5 god. jamstva, ali kvaliteta je sigurno bolja od Hyper-a, ima tiši i kvalitetniji ventilator te je uz to sa Silver certifikatom.

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav,

 

htio bi vas upitati koje bi bilo dobro napjanje za moju konfiguraciju a da je do 500 i mozda malo povrh 500 kuna. S tim da imam s vremenom u vidu upgrade na novi Zen procesor i noviju graficku nesto tipa 480 znaci nista esktra snažno.

 

Moje trenutacno napajanje je pokvareno te se gasi vec zadnje dvije godine otprilike svaki treci dan mi restartira samo komp. Kada ga propusem na kompresoru kao da bolje radi ali ne znam je li to psiholoski ili to stvarno pomaze. Sto je najgore probao sam stres test od aide64 di sve zivo ukljucim na maks i ne gasi mi se komp i temperature su ok ali onda gledam film i restartira se ili igram overwatch i restartira se.

 

Evo ovo je trenutacna konfiguracija:

 

CPU: AMD FX 6300
MBO: Gigabyte GA-970A-UD3P
RAM: 6 GB Kingmax1333 DDR3
VGA: Gainward GTX 760
Cooler: Sythe Grand Kama
SSD:  Kingstone 120 GB
HDD: 500 GB WD
PSU: Corsair CX600

 

Unaprijed Vam hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Trebas otkloniti i druge moguce uzrocnike problema prije nego promjenis napajanje. Jesi reinstalirao windows u te zadnje dvije godine? Kakve su ti temperature cpu-u i gpu-a u idle i pod max opterecenjem? 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

Trebas otkloniti i druge moguce uzrocnike problema prije nego promjenis napajanje. Jesi reinstalirao windows u te zadnje dvije godine? Kakve su ti temperature cpu-u i gpu-a u idle i pod max opterecenjem? 

Odradio sam testove memorije i to preko cijele noci bez ikaakvih problema, graficka i procesor su skroz hladni nemam nikakvih problema lagano prolaze stres test. Taj mi se problem vuce kroz dvije maticne i dva prcesora i evo vec na drugoj grafickoj isto.

 

100% sam uvjeren da je napajanje, a i samo napjanje je sada staro 8 godina i da nije do njega vrijeme mu je mijenjanja.

 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Uzmi onda ovo

12 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozz, mislim malo refreshati pc sa novim napajanjem i kućištem. Imam neku generalnu ideju, ali da potvrdim, fortron hyper 500W za 400kn nije loš izbor? I je li gigabyteovo pulse napajanje od 450w čemu?

OT je, ali osim zalmana z3+ nema ništa pametno u tom rangu?

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Napisao ti je gore kolega sve o ta dva napajanja.

 
2 0 hvala 2
7 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nabavih Gigabyte Pulse 450W, zadovoljan sam. Jedino se nisam nadao da ima već dva fiksna kabla, jedan sa 3 x SATA + 1 x Molex i drugi sa 2 x PCI-E (6+2 pin).

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Je li napajanje 450W XFX Pro Series Full wired Edition dovoljno za:

 

          AMD Athlon X4 880K 4.00GHz,

          MSI N750 TI-2GD5TLP GeForce GTX 750 Ti 2GB GDDR5,

          TOSHIBA 500GB 7200rpm

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.2.2017 19:22 (Vedran55).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Vedran55 kaže...

Je li napajanje 450W XFX Pro Series Full wired Edition dovoljno za:

 

          AMD Athlon X4 880K 4.00GHz,

          MSI N750 TI-2GD5TLP GeForce GTX 750 Ti 2GB GDDR5,

          TOSHIBA 500GB 7200rpm

 

 

 da

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozz... U zadnje vrijeme mi stalno dolazi  Warning low woltage od Asus AI suite....  nisam dugo gledao vrijednosti u hw monitoru,prije recimo 6mj sve su vrijednosti bile savrsene..sad pogledam i bas nisu,dali bi se trebao zabrinjavati oko toga?U zadnjih par mj, dodao sam jos par diskova,5 harda i 2 ssda ih sada ima i dosla je nova grafa rx 480,jel mozda to previse za ovo napajanje koje imam ili mozda napajanje odlazi polako?Napajanje je XFX TS Series P1-550G-TS3X 550W 80+ GOLD... i da,nemam nikakvih problema tipa restartanje ili sl. ali bolje biti siguran nego da nes rikne...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koliko je staro napajanje? Unutra je kvalitetna Seasonic-ova platforma kojoj opterećenje tvoje konfiguracije ne bi trebalo stvarati tolike padove napona pa problem može biti ili u matičnoj (krivo očitanje senzora; neispravna komponenta koja uzrokuje pad napona) ili je do napajanja. Kao najvjerojatniji problem mi se čine senzori, a ne bi bilo loše provjeriti napone s multimetrom.

Jesi li probao opteretiti napajanje s Furmarkom/Primeom? Ima li drastičnih promjena vrijednosti napona u takvim uvjetima?

7 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

To je super napajanje, i ja bih prije rekao da je problem u senzorima matične,,, evo i meni na AM3+ ploči javlja da je napon na 12v railu manji od 8v, što je nemoguće.... da je stvarno takva voltaža pc se ne bi ni palio....

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Koliko je staro napajanje? Unutra je kvalitetna Seasonic-ova platforma kojoj opterećenje tvoje konfiguracije ne bi trebalo stvarati tolike padove napona pa problem može biti ili u matičnoj (krivo očitanje senzora; neispravna komponenta koja uzrokuje pad napona) ili je do napajanja. Kao najvjerojatniji problem mi se čine senzori, a ne bi bilo loše provjeriti napone s multimetrom.

Jesi li probao opteretiti napajanje s Furmarkom/Primeom? Ima li drastičnih promjena vrijednosti napona u takvim uvjetima?

 Napajanje je staro oko 2 god... Sad mi je necak donesao mjerac potrosnje,pa cemo predvecer opteretit sustav sa Furmarkom i Primeom te usput izmjerit potrosnju  u idle i full loadu te cu probat stavit bivsu gtx 670 graficku da iskljucim graficku,jer velim do prije par mj. naponi su bili ma skoro savrseni,diskovi su novi,neznam sta bi drugo moglo biti,jedino da nije maticna ali i prije se znalo dogodit da mi prijavi taj pad ali rijetko ali sam isao odmah provjerit i napon je bio savrsen,cudno...sad sam pustio 3d mark cisto da vidim jel se napajanje grije..nista,mlako je skroz...i da ai suite javlja da je napon onaj od 3.3v warning,bas je sad bilo nekih 2.65v....javim navecer kako je proslo,pa cemo dalje,Hvala na odgovoru!

16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

To su softwerska ocitanja napona tako da te to nema sta zabrinjavati, meni na ax1200i ocita 9v na 12v railu, isti klinac i na drugom platinum napajanju. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 2
7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Pozdrav!

Dobio sam novo napajanje XFX XT 500w, i zanima me moze li ono vuci sljedecu konfiguraciju:

Procesor: Amd fx 8300
Cpu cooler: Coolermaster 212 Hyper LED
Mobo: MSI 970 gaming
Graficka: Gigabyte Rx 480 4gb
RAM: Kingston HyperX fury 8GB
Disk: Samsung Evo 250GB SSD

Cijela konfiguracija je potpuno nova, jos mi je samo falilo napajanje, pa sad razmisljam trebao bi li kupiti jace/kvalitetnije napajanje ili zadrzati XT 500 kad ga vec imam. Imajte na umu da sam planirao OCati 8300 na 4.0ghz (s 3.3ghz). Originalna ideja mi je bila XFX 550w Pro Core edition 80+.

Hvala!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Araenion kaže...

Napajanje ti je dovoljno i ukoliko je ispravno, te želiš uštedjeti nešto novaca, zadrži ga.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariocroatia78 kaže...
kiwi_91 kaže...

Koliko je staro napajanje? Unutra je kvalitetna Seasonic-ova platforma kojoj opterećenje tvoje konfiguracije ne bi trebalo stvarati tolike padove napona pa problem može biti ili u matičnoj (krivo očitanje senzora; neispravna komponenta koja uzrokuje pad napona) ili je do napajanja. Kao najvjerojatniji problem mi se čine senzori, a ne bi bilo loše provjeriti napone s multimetrom.

Jesi li probao opteretiti napajanje s Furmarkom/Primeom? Ima li drastičnih promjena vrijednosti napona u takvim uvjetima?

 Napajanje je staro oko 2 god... Sad mi je necak donesao mjerac potrosnje,pa cemo predvecer opteretit sustav sa Furmarkom i Primeom te usput izmjerit potrosnju  u idle i full loadu te cu probat stavit bivsu gtx 670 graficku da iskljucim graficku,jer velim do prije par mj. naponi su bili ma skoro savrseni,diskovi su novi,neznam sta bi drugo moglo biti,jedino da nije maticna ali i prije se znalo dogodit da mi prijavi taj pad ali rijetko ali sam isao odmah provjerit i napon je bio savrsen,cudno...sad sam pustio 3d mark cisto da vidim jel se napajanje grije..nista,mlako je skroz...i da ai suite javlja da je napon onaj od 3.3v warning,bas je sad bilo nekih 2.65v....javim navecer kako je proslo,pa cemo dalje,Hvala na odgovoru!

 Evo me sa rezultatima... sve testove je prosao bez ikakvih problema i mjerili smo i potrosnju u raznim kombinacijama,jedino nisam staru graficku stavljao...

 

IDLE: 125-135W

FURMARK: 275-285W

FURMARK + VALLEY: 452W

PRIME:345W

REALBENCH:348W

CINEBENCH: OPEN GL 225W CPU 285W

 

MAFIA3:380W

GTA V:340W

TOMB RAIDER:360-400W

YOUTUBE 1080P:195W

 

Izgleda da se netrebam zamarat vise kako svi i kazete i jedino taj warning na 3.3v stalno dobivam i smanji se na 2.882v.

Imam jos jedno novo losije napajanje Corsair VS550  i to cu jedan dan dok cu imati vremena probat stavit pa da vidim kakvo ce onda stanje biti,

za sada dosta lol, evo mozda i nekoga zanima potrosnja sustava posto smo vec sve testirali,znaci max povuce 452W.Hvala svima na pomoci!

7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Hvala ti!
Napajanje je pod garancijom, potpuno je novo iz Instara (racun, raspakirao ga osobno). Nadao sam se da ce biti dovoljno, ali kako sam potpuno nov u overclockanju (prije ove, imao sam desetljece staru konfig, kvalitetnu, al staru) , a Amd cpus znaju bit gladni struje, necu se igrati s 4.0ghz OC za sada s tim napajanjem.
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Araenion kaže...
necu se igrati s 4.0ghz OC za sada s tim napajanjem.

Nema problema ići i preko toga.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Araenion

 

Znači XT je uzet sada nedavno? Zanima me jer sam naišao na novu varijantu (link) s pravom Seasonic-ovom platformom pa sad ne znam je li ta došla i kod nas u trgovine ili je stara izvedba s 'kvazi' Seasonic-om. Možeš li samo provjeriti piše li u tablici na naljepnici od napajanja da daje 408 W (na dva raila) ili 460 W (jedan rail)?

 

Sada je kolega dobio oko 412 W (uračunao sam učinkovitost od oko 91% jer je 452 W pretp. iz zida) s rastrošnijim procesorom i većim brojem diskova tako da znaš da će po specifikacijama XT biti dovoljan za tvoju. Sad, ako je kod tebe starija izvedba XT-a, onda baš i nisam siguran koliko je to napajanje kvalitetno za OC-ani FX8300 i RX480. Ne kažem da neće raditi ispravno, samo nisam baš uvjeren da bi u tim uvjetima izdržalo propisano jamstvo. To je platforma koja, po onome što sam vidio, ima loše kondenzatore i relativno jednostavan dizajn te bih ju s obzirom na to stavio u rang FSP Hexa+ serije. Tome pridonosi i činjenica da početni modeli novije Office serije LC Power (LC420-12, LC500-12, LC600-12) imaju jednaku/sličnu platformu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.2.2017 20:53 (kiwi_91).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
@Valentin17
Svakako cu pokusati, uz monitoring temperature i potrosnje.

@kiwi_91
Hvala na informativnom odgovoru, napanje je kupljeno prije tjedan dana. Ima dva raila od 408W. Na kutiji jako puno pricaju o iskoristivosti napajanja, o performansama za cijenu, itd. Tipican marketing, ali ne sumnjam da bi izdrzalo moje komponente bez OCa bez opterecenja. Al da, nekako sam i ja sumnjao da za cijenu od 370kn dobijem high-quality tehniku.

Hvala vam oboje na odgovorima, svakako cu ga zadrzati zasad, no cim skupim jos nesto para za jace, mislim da cu ga zamijeniti. Mozda upiknem i neko (polu) modularno, nisam neki od dodatne opreme, osim ventica i hladenja, bilo bi lijepo rijesiti se viska kablova.
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Znači onda bi trebala biti u pitanju platforma koja je i u XFX TS 450/550 modelima sa svim japanskim kondenzatorima. Unatoč manjoj snazi na 12 V, to je bolja i provjerenija platforma od ove stare izvedbe i mislim da možda i neće biti potrebe za mijenjanjem. Ukoliko slučajno dođe do restarta, onda bi najvjerojatniji razlog tome moglo biti preopterećenje jednog od rail-ova na 12 V. To tehnički nije preopterećenje napajanja već se tu radi o 'virtualnim' rail-ovim čijom se implementacijom ograničava struja koja ide u kablove, tj. glavni cilj toga je zaštiti kablove, priključke i naposljetku komponente od većih vrijednosti struje.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ok, fantasticno, znaci imam bolju verziju. Jedna od stvari koje su me mucile s XT 500 jest to sto nema informacija o njemu na netu, ili ih ima vrlo malo i u konfliktu su. Bilo je nekih konfuzija oko specifikacija, neki su tvrdili da je napajanje kvalitetno, drugi da je srot. Valjda upravo zbog ovog novijeg izdanja. Provjerit cu jos kroz para dana/tjedana kako ce se ponasati na Tomb Raideru i Wild Huntu. Ako napajanje ima kvalitetnu gradu, onda je za cca 370 kn 'steal'. Nisam strucnjak, vjerojatno ima boljih za oko te cifre, al ovo je 500w i 80+, znaci vrijedno je spomena kad se govori o "budget" rigu.

P.S. Jednu stvar ne kuzim...taj link na tajvanskom kaze, kolko sam uspio skuzit, da napajanje ima jedan rail od 32 A, dok moje ima dva od 17A. Jel to onda sigurno bolja verzija?

Jos jednom puno hvala na svim odgovorima.
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariocroatia78 kaže...

 

Izgleda da se netrebam zamarat vise kako svi i kazete i jedino taj warning na 3.3v stalno dobivam i smanji se na 2.882v.

 mjerio si ukupnu potrošnju, to ne znači da nemaš problema s padovima napona

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
mariocroatia78 kaže...

 

Izgleda da se netrebam zamarat vise kako svi i kazete i jedino taj warning na 3.3v stalno dobivam i smanji se na 2.882v.

 mjerio si ukupnu potrošnju, to ne znači da nemaš problema s padovima napona

 Pa kolega je rekao da ga probam opteretit za pocetak,da vidimo jel ce proc testove i ostali govore da je senzor na ploci u pitanju da i njima pokazuje drugacije vrijednosti,tipa 12v a pokazuje 8.... ako imas kakvo rjesenje samo reci,svi odgovori su dobrodosli...  jedino da stavim ovaj Corsair VS550 sta sam rekao da imam za rezervu pa da vidim ali to napajanje nema dosta sata konektora koliko ih ja trebam da sve pospojim a  nemam dosta molex na sata konvertera...

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Araenion

 

Kod njih na naljepnici se može vidjeti 17 A 17 A i zajedno 34 A (408 W). Za konačnu potvrdu, možeš li vidjeti sa stražnje strane dvije zavojnice kao ovdje (TS serija) ili je raspored sličan ovome (stara XT serija)?

Tehnički se radi o jednakom napajanju kao i XFX TS 450 (od 362 kn/394 kn; 5 god. jamstva). TS 450 je bolji izbor jer ima 5 god. jamstva, jedino je malo upitno koje kondenzatore ima jer ne nađem neke novije recenzije, a onu koju nađem kaže da varijanta od 450 nema sve japanske kondenzatore. Moguće da novija GREN verzija ima. Razlog zašto mogu pisati 500 W je što XT ima više snage deklarirano na 3,3 V i 5 V, ali danas su ti railovi rijetko kada ograničavajući faktor tako da to nije baš od neke koristi.

 

 

mariocroatia78

 

Najbolje bi bilo provjeriti multimetrom, ali stvarno je velika vjerojatnost da je do senzora tako da se ne bi trebao zabrinjavati. Ako krenu rušenja sustava, onda će trebati napraviti napredniju dijagnostiku.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2017 9:46 (kiwi_91).
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A nista,probat cu negdje posuditi multimetar pa probati izmjeriti,nema mi druge a daj mi molim te reci jel uopce mogu probat spojit na taj Corsair,jel bi tako odmah mogao vidjeti kakve ce biti vrijednosti....mislim jel preslab...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariocroatia78 kaže...
picajzla0707 kaže...
mariocroatia78 kaže...

 

Izgleda da se netrebam zamarat vise kako svi i kazete i jedino taj warning na 3.3v stalno dobivam i smanji se na 2.882v.

 mjerio si ukupnu potrošnju, to ne znači da nemaš problema s padovima napona

 Pa kolega je rekao da ga probam opteretit za pocetak,da vidimo jel ce proc testove i ostali govore da je senzor na ploci u pitanju da i njima pokazuje drugacije vrijednosti,tipa 12v a pokazuje 8.... ako imas kakvo rjesenje samo reci,svi odgovori su dobrodosli...  jedino da stavim ovaj Corsair VS550 sta sam rekao da imam za rezervu pa da vidim ali to napajanje nema dosta sata konektora koliko ih ja trebam da sve pospojim a  nemam dosta molex na sata konvertera...

Pa spoji taj VS 550 (10-ak min. posla) i bit će ti sve jasno.

Dakle, ako ti opet pokazuje pad napona na 3,3V, 5V i 12V onda ti ne valja matična,

a ako ti pokazuje normalne vrijednosti onda ti ne valja XFX napajanje.

Mjeri s HWINFO ili HWMonitorom (možeš s oba) u idile i u full loadu.

 

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Budem  onda to danas napravio pa javim...

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice