Smrt "igricama"

poruka: 214
|
čitano: 67.860
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Smrt "igricama"".
16 godina
neaktivan
offline
RE: Smrt "igricama"
croart kaže...

Ajd' da stavim malo "drva za potpalu"... A sta cemo onda sa ovim: Graficka "kartica" ili Graficka "karta"?

 Pogotovo sada kada su površine 3 kvadratna metra i zahtjevaju napajanje od 15 MW.
Geekovih svih zemalja, ujedinite se!
16 godina
protjeran
offline
Smrt "igricama"

meni je zabavno kako neko toliko preozbiljno shvaca neshto shto bi trebalo toliko zabavljati

kao da se osobno osjecaju umanjenima

ko recimo olegic

posvetit cijeli jedan tekst tolko beznacajnoj stvari samo govori koliko se osobno osjeca povrijedjenim (umanjenim)

oni koji se dizu na zadnje noge prilikom spomena "igrice", zele reci da njihovu zabavu dok se igraju ne treba uzimat kao neshto neozbiljno, vec potpuno ozbiljno

i tu je taj razlog da se oni bune

jer njihova konzumacija zabavnog software-a je potpuno ozbiljna (a ne ono shto bi ona prvenstveno trebala biti, samo zabavna)

sumnjam da u drugim stvarima tako predano brane svu tu silnu vojsku programera koja stoji iza zabavnog software-a

za njih je ta brojnost dokaz da to nisu igrice

kao da taj broj automatski znaci kako je to neshto ozbiljno

jest,za njih,ali ne mora znaciti da i za konzumente

kao shto i iza igracaka stoji vojska ljudi

uostalom,zar je broj (ljudi ili novaca) iza nekog zabavnog software-a jedini argument da je to neshto ozbiljno?

zar je neozbiljna ona neka simulacija letenja koju radi onaj jedan jedini covjek, mislim da japanac?

zar su neozbiljne sve one igrice koje su svojevremeno izlazile sa commodore,spectrum,amstrad ili neshto cetvrto,a koje je radio samo jedan jedini covjek?

mozda dva,ili tri,al opet nedovoljno da bi oni to nazivali igrama

jer nema vojske ljudi,nema milijune dolara u nastancima tih igara,pardon igrica

dodushe,znam neke ljude koji su stvarno preozbiljno shvatili taj software za zabavu,pa su ga igrali i na poslu i na kraju dobili otkaze

olegic ima samo srece da radi u firmi u kojoj se moze slobodno igrati i gdje je dovoljno ponekad uzet par dana samo stvarnog posla ne bi li srocio recimo,jedan takav veleumni tekst kao shto je o igrama i igricama,pa da ostane i dalje zaposlen

 

zelim,hocu,mogu al neam koga
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Smrt "igricama"
lepi kaže...

meni je zabavno kako neko toliko preozbiljno shvaca neshto shto bi trebalo toliko zabavljati

kao da se osobno osjecaju umanjenima

ko recimo olegic

posvetit cijeli jedan tekst tolko beznacajnoj stvari samo govori koliko se osobno osjeca povrijedjenim (umanjenim)

oni koji se dizu na zadnje noge prilikom spomena "igrice", zele reci da njihovu zabavu dok se igraju ne treba uzimat kao neshto neozbiljno, vec potpuno ozbiljno

i tu je taj razlog da se oni bune

jer njihova konzumacija zabavnog software-a je potpuno ozbiljna (a ne ono shto bi ona prvenstveno trebala biti, samo zabavna)

sumnjam da u drugim stvarima tako predano brane svu tu silnu vojsku programera koja stoji iza zabavnog software-a

za njih je ta brojnost dokaz da to nisu igrice

kao da taj broj automatski znaci kako je to neshto ozbiljno

jest,za njih,ali ne mora znaciti da i za konzumente

kao shto i iza igracaka stoji vojska ljudi

uostalom,zar je broj (ljudi ili novaca) iza nekog zabavnog software-a jedini argument da je to neshto ozbiljno?

zar je neozbiljna ona neka simulacija letenja koju radi onaj jedan jedini covjek, mislim da japanac?

zar su neozbiljne sve one igrice koje su svojevremeno izlazile sa commodore,spectrum,amstrad ili neshto cetvrto,a koje je radio samo jedan jedini covjek?

mozda dva,ili tri,al opet nedovoljno da bi oni to nazivali igrama

jer nema vojske ljudi,nema milijune dolara u nastancima tih igara,pardon igrica

dodushe,znam neke ljude koji su stvarno preozbiljno shvatili taj software za zabavu,pa su ga igrali i na poslu i na kraju dobili otkaze

olegic ima samo srece da radi u firmi u kojoj se moze slobodno igrati i gdje je dovoljno ponekad uzet par dana samo stvarnog posla ne bi li srocio recimo,jedan takav veleumni tekst kao shto je o igrama i igricama,pa da ostane i dalje zaposlen

 

 Tolko teksta nabljezgarit u postu za tamo nekakvu temu o "beznacajnim" igrama
Hmm...

EVE ONLINE http://www.afk-wrecking.com/ (EVE kanal "ELITC") http://cro4life.freehostia.com/ Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
protjeran
offline
Smrt "igricama"

da si se potrudio procitati,valjda bi shvatio da se moj tekst ne odnosi na igrice,pardon igre,vec na one koji se dizu na zadnje noge prilikom svakog spominjanja igara,pardon igrica

i to shto navodish ja nigdje nisam rekao,to da su one beznacajne

al isto tako sasvim sigurno nisu niti sudbonosne,kako neki to ponekad shvacaju ;)

i ponavljam,to njihovo sushtinski nema nikakve veza sa zabavnim software-om i kako ga ko naziva

no,da si procitao,valjda bi to i sam shvatio

zelim,hocu,mogu al neam koga
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Smrt "igricama"
MorciTheCroat kaže...
lepi kaže...

ko recimo olegic

posvetit cijeli jedan tekst tolko beznacajnoj stvari samo govori koliko se osobno osjeca povrijedjenim (umanjenim)

oni koji se dizu na zadnje noge prilikom spomena "igrice", zele reci da njihovu zabavu dok se igraju ne treba uzimat kao neshto neozbiljno, vec potpuno ozbiljno

 

 Tolko teksta nabljezgarit u postu za tamo nekakvu temu o "beznacajnim" igrama
Hmm...

 Ja sam sve procitao (iako me ubija ovakvo pisanje kao npr: shto, neshto), ali ocito ti ni sam neznas sto si napiso.
EVE ONLINE http://www.afk-wrecking.com/ (EVE kanal "ELITC") http://cro4life.freehostia.com/ Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
protjeran
offline
Smrt "igricama"

ok,ako si sve procitao,a nisi shvatio, probaj procitati josh jednom

pa onda josh jedno 10x

ma,uzmi vremena sve dok ne shvatish

a onda kad mislish da si shvatio, a onda procitaj bar josh jedno 2 puta

pa se vrati i komentiraj

ok? ;)

 

 

a da te ubija ovo moje sh,nit ne sumnjam nekako

fakat je to problem za citat :D

mislim...nekome ;)

zelim,hocu,mogu al neam koga
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.1.2009 21:01 (lepi).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Smrt "igricama"

Ja mislim da vas je sram govorit ljudima da igrate igrice pa ih nazivate igrama ono kao da je to išta drukcije....kako vas ne bi smatrali djecom...

Ja smatram da sam u ovih 10 godina pravog gaming iskustva prišao preko 100 igrica i ne sramin se to priznat...

Uvik sam igrao igrice....

Ne vidim u cemu je problem?

Iman ideju slicna je ovoj....amo se svadat na nacionalnoj osnovi!

Tikviči vladaju svijetom!
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.1.2009 21:25 (Tale).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Smrt "igricama"
legend kaže...

Tak mi svejedno kako se kaze a vi sto solite poamet drugima ako zelite postovat programera sto ja mislim da nema potrebe jer on time zaradi jako jako puno..onda kupite orginale...

 Ustvari ne zarade puno. Čak i u "najelitnijim" studijima programeri imaju relativno malu plaću, puno veći novac dobiju "story writeri" i sl., koji nemaju ni izbliza težak posao kao programeri.

I da, primjetio sam puno odgovora u ovoj temi tipa "programiranje je posao kao i svaki drugi". E pa nije. Ne kažem da je mala plaća, ali je manja od zaslužene. Programeri koji rade na razvoju igara rijetko to rade zbog novaca, sa svojom inteligencijom bi mogli pronaći i puno bolje plaćen posao. Oni to rade iz strasti prema razvoju igara.
15 godina
neaktivan
offline
Smrt "igricama"

sijećate se onih topica kada se raspravljalo o iphoneu koji je tek stigao u hrvatsku?

 

to je slična tema. polovica prelazi na jednu stranu koja se zalaže da se govori igra a ostaloj polovici je sasvim svejedno. također je bilo zagriženih ljudi koji su dali novce za iphone dok su neki kada su stigli u tcom istog trena izašli van te se odlučili za daljnju mržnju prema iphoneu i tcomu.

 

EDIT: takve teme ne bi trebalo uopće otvarati

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.1.2009 22:46 (Raving Rabbid).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Smrt "igricama"

I ja sam jedan od onih "koji se dižu na zadnje noge" kada netko spomene riječ "igrica". No, kod mene je slučaj drugačiji. Kada netko kaže riječ "igrica" i ako ta osoba nije gamer ili informatičar, ne ljutim se jer ne znaju što sve stoji iza deminutiva koji su izrekli. Smeta mi kada ovakvu grešku napravi netko tko se već duže vremena igra. Po meni takva osoba ne poštiva trud i veličinu igara, i za mene njegovo mišljenje nema nikakvu težinu. S vremena na vrijeme i ja koristim termin "igrica" ali samo kako bih opisao igre tipa Minesweeper, PacMan i slične sitne igre. Pa i onda rijetko koristim riječ "igrica". Jednostavno mi zvuči...smiješno.

 

EDIT: Ako ćemo se držati pravopisa, pravilan izraz je video igre.

I don't belong
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.2.2009 22:30 (ne0n).
15 godina
neaktivan
offline
Smrt "igricama"

Oleg je u pravu. On je i jedan od najvećih razloga zašto sam kupovao taj časopis. Ono što danas igramo nisu više samo igrice. Kako netko reče, uložen je golemi trud razvojnih timova hardvera i softvera da bismo imali danas nešto poput far cry-a, wow-a....  i da ne nabrajam dalje. Mada, kada se sjetim početaka razvoja tog medija, čopi me neka nostalgija. Nemojmo ni zaboraviti igrice. One su prethodile ovom što danas imamo, a to su igre (kompjuter je natjeran da razmišlja o svakom vašem potezu i napreže se da vas što više namuči kako biste igru dovršili). Sva ta današnja grafika praćena odličnim zvučnim elementima zaslužuje u najmanju ruku naziv video igra.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Smrt "igricama"

Meni je FarCry jedna od drazih igrica !

 

Da li game developer smije koristiti rijec "igrica" ?

 

Namigiva

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Smrt "igricama"
Pixel kaže...

Meni je FarCry jedna od drazih igrica !

 

Da li game developer smije koristiti rijec "igrica" ?

 

Namigiva

 a ti si game developer kao???
Kondomi su in -> koristite ih i VI! Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Time is a great teacher but sadly kills al it's pupils. Hakiranje je umjetnost a ne zločin. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Smrt "igricama"
Pixel kaže...

Meni je FarCry jedna od drazih igrica !

 

Da li game developer smije koristiti rijec "igrica" ?

 

Namigiva

 
Sve se može, kolega. Možeš se u Hrvatskoj bez problema izraziti i kao gay koji nosi laptopić u svojoj torbici i ponekad čak igra ili razvija igrice - sve je dopušteno, nije pitanje smije li se nešto ili se nešto ne smije činiti, ovo je pitanje opće kulture i IT pismenosti. A mislim da Oleg i slični mu kolumnisti ne samo da izražavaju svoja mišljenja u svojim kolumnama, već na neki način i educiraju javnost.

E, sad, pitanje je osobne odluke hoće li se netko dati educirati ili neće.

Na neki način, ako danas napravimo ozračje u kojemu se video-igre nazivaju dostojanstvenim izrazima i podržavaju pravim znanstvenim rezultatima, i ostatak javnosti će početi tretirati gejmere kao osobe s dostojanstvom, a ne kao totalne retarde.

Netko je spomenuo da se ne srami reći da igra igrice. Poručujem takvima neka malo sačekaju da dođu u svijet zrelijih, pa ako i onda budu gejmeri, kad budu imali obitelj i prijatelje drugačijih pogleda, neka se onda u dnevnom boravku među susjedima ili na nekom domjenku hvale kako satima u slobodno vrijeme igraju igrice. Ali ako danas naučimo ljude u kakvu kategoriju spada ta interaktivna vrsta zabave i damo joj malo dostojanstva, možemo se nadati da će nas sutra malo normalnije gledati.


Koliko god ga tresao, jedna kap ti uvijek ostane za gaće...
15 godina
offline
RE: Smrt "igricama"
Matatata krele od zanata kaže...
Pixel kaže...

Meni je FarCry jedna od drazih igrica !

 

Da li game developer smije koristiti rijec "igrica" ?

 

Namigiva

 a ti si game developer kao???
 
Jesam, zasto ne bi bio .
16 godina
neaktivan
offline
Smrt "igricama"

Ma gle, mene jedino smeta, kad svi govore igrice, onda neupučen puk ( tipa moji starci ) živi u uvjerenju da su "igrice" samo za mlađe od 10 godina, ili pak totalne kretene. I jbg, nemos im objasnit.

Core 2 Quad Q6600@ 3.5 GHz, Thermatake Max Orb, Asus P5K PRO, 2X2GB kingmax, WD 500 GB, Nvidia GeForce 9800 GTX+, Antec 900, Razer Death Adder + Razer eXact Mat+Logitech Cordless Rumble Pad II
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Smrt "igricama"
Faerdhur kaže...
Pixel kaže...

Meni je FarCry jedna od drazih igrica !

 

Da li game developer smije koristiti rijec "igrica" ?

 

Namigiva

 
Sve se može, kolega. Možeš se u Hrvatskoj bez problema izraziti i kao gay koji nosi laptopić u svojoj torbici i ponekad čak igra ili razvija igrice - sve je dopušteno, nije pitanje smije li se nešto ili se nešto ne smije činiti, ovo je pitanje opće kulture i IT pismenosti. A mislim da Oleg i slični mu kolumnisti ne samo da izražavaju svoja mišljenja u svojim kolumnama, već na neki način i educiraju javnost.

Eto vidis, ti si prvi poceo skretati na cudnu stranu, odmah je u pitanju neki gay, laptopić ... Tko sad omalovazava kad se ovako izrazava.
Mene vise zivcira kad pamet dijeli netko ko taj posao nikad nije radio bez obzira koliko se igrao.
Misli mda je tema prenapuhana. Svatko ima svoje motive tasto  kaze igra ili igrica. Neko kaze iz postovanja, netko iz neznanja, nekoga opce nije briga, a moze biti i odmila.  Netko svoj auto moze zvati autic bez obzira sto mozda vozi mrcinu od 300 KS.
Ako kazem igrica, onda to kazem jer mi je draga, a ne zato sto je omalovazavam i sto mi onda netko ima soliti pamet kako cu ja to zvati, pogotovo  nakon sto sam sam napravio nekoliko engina i igara za neke vrlo poznate izdavacke kuce.
Kra jtoliko drugih stvari koje ljudi krivo zovu, kraj tolikih zabluda kod ljudi eto uvijek se nadje jedna koja je tema novinskog clanka pa opleti, mora se o necemu pisati.
Ajmo sad npr malo kritizirat ljude koji koriste rijec robica. Pa znate li vi koliko je trebalo dizajnerima da to naprave, pa koliko gladne dijece u kini crnce za 1 cent na dan da bi napravili tu robu i onda vi to omalovazavate i zovete tako !!!  (kuzite poantu)
 
15 godina
offline
RE: Smrt "igricama"
Ige kaže...

Ma gle, mene jedino smeta, kad svi govore igrice, onda neupučen puk ( tipa moji starci ) živi u uvjerenju da su "igrice" samo za mlađe od 10 godina, ili pak totalne kretene. I jbg, nemos im objasnit.

 A gle, ne moras im niti objasnjavati, neki nece ni skuziti jer ne znaju o cemu se radi.
Ne mozes svima uzeti za zlo kad koriste taj termin, neki jednostavno ne znaju o cemu se radi i culi su da se tako govori. Sto bi ih sad trebal ostreljati zbog toga.  Pa ipak se na kraju radi samo o zabavi.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Smrt "igricama"
Pixel kaže...
Faerdhur kaže...
Pixel kaže...

Meni je FarCry jedna od drazih igrica !

 

Da li game developer smije koristiti rijec "igrica" ?

 

Namigiva

 
Sve se može, kolega. Možeš se u Hrvatskoj bez problema izraziti i kao gay koji nosi laptopić u svojoj torbici i ponekad čak igra ili razvija igrice - sve je dopušteno, nije pitanje smije li se nešto ili se nešto ne smije činiti, ovo je pitanje opće kulture i IT pismenosti. A mislim da Oleg i slični mu kolumnisti ne samo da izražavaju svoja mišljenja u svojim kolumnama, već na neki način i educiraju javnost.

Eto vidis, ti si prvi poceo skretati na cudnu stranu, odmah je u pitanju neki gay, laptopić ... Tko sad omalovazava kad se ovako izrazava.
Mene vise zivcira kad pamet dijeli netko ko taj posao nikad nije radio bez obzira koliko se igrao.
Misli mda je tema prenapuhana. Svatko ima svoje motive tasto  kaze igra ili igrica. Neko kaze iz postovanja, netko iz neznanja, nekoga opce nije briga, a moze biti i odmila.  Netko svoj auto moze zvati autic bez obzira sto mozda vozi mrcinu od 300 KS.
Ako kazem igrica, onda to kazem jer mi je draga, a ne zato sto je omalovazavam i sto mi onda netko ima soliti pamet kako cu ja to zvati, pogotovo  nakon sto sam sam napravio nekoliko engina i igara za neke vrlo poznate izdavacke kuce.
Kra jtoliko drugih stvari koje ljudi krivo zovu, kraj tolikih zabluda kod ljudi eto uvijek se nadje jedna koja je tema novinskog clanka pa opleti, mora se o necemu pisati.
Ajmo sad npr malo kritizirat ljude koji koriste rijec robica. Pa znate li vi koliko je trebalo dizajnerima da to naprave, pa koliko gladne dijece u kini crnce za 1 cent na dan da bi napravili tu robu i onda vi to omalovazavate i zovete tako !!!  (kuzite poantu)
 
 Hmmm, na forumo o maxtv-u ne razmišljaš tako (gladna djeca i ostalo), nego se držiš nekih visokih kriterija koje si pročitao na netu. E koji si ti muljator. Toliko si se zapleo u vlastitu muljažu da više ni sam neznaš kome si što pisao i kakvi su ti krteriji.
16 godina
offline
Smrt "igricama"

Neovisno o muljanju, IGRICE su zakon!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Smrt "igricama"

JEDINI razlog zbog kojeg BUGovci i neki ljudi inzistiraju na korištenju riječi 'igre' umjesto 'igrice' je taj šta ljudi na zapadu govore 'games',prijevod je dakle igre.

No ne sjećam se 'edukacije' oko toga,koju redovito sad pronalazimo u Bug-u,u brojevima od prije recimo 10 godina.I tada su ljudi igrali 'igrice',kao i danas.Dakle šta se promjenilo u međuvremenu ?

Dolaskom fashion emisija na TV koje nas 'osjvješatavju' o ukusu zapada kad je riječ o odjeći i sličnim sranjima doprla je do nas i želja da sljedimo zapad i kad je riječ o jeziku ?

Imaginarni razlog zbog kojeg bi svi trebali govoriti 'igra' je taj da na taj način odajemo priznanje programerima,rzavojnom timu - glupost.Ako već odajemo priznanje razvojnim timovima ajmo lipo obrisat svaku kopiju igre,i baciti svaki piratski medij u smeće.No to se neće dogoditi,zar ne ?

E pa dame i gospodo ŽIVJELE IGRICE !

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Smrt "igricama"
Ige kaže...

Ma gle, mene jedino smeta, kad svi govore igrice, onda neupučen puk ( tipa moji starci ) živi u uvjerenju da su "igrice" samo za mlađe od 10 godina, ili pak totalne kretene. I jbg, nemos im objasnit.

 Slažem se
Plin je za kuhanje, dizel je za traktore, a benzin je za aute!
15 godina
offline
RE: Smrt "igricama"
Kalea kaže...
Pixel kaže...
Faerdhur kaže...
Pixel kaže...

Meni je FarCry jedna od drazih igrica !

 

Da li game developer smije koristiti rijec "igrica" ?

 

Namigiva

 
Sve se može, kolega. Možeš se u Hrvatskoj bez problema izraziti i kao gay koji nosi laptopić u svojoj torbici i ponekad čak igra ili razvija igrice - sve je dopušteno, nije pitanje smije li se nešto ili se nešto ne smije činiti, ovo je pitanje opće kulture i IT pismenosti. A mislim da Oleg i slični mu kolumnisti ne samo da izražavaju svoja mišljenja u svojim kolumnama, već na neki način i educiraju javnost.

Eto vidis, ti si prvi poceo skretati na cudnu stranu, odmah je u pitanju neki gay, laptopić ... Tko sad omalovazava kad se ovako izrazava.
Mene vise zivcira kad pamet dijeli netko ko taj posao nikad nije radio bez obzira koliko se igrao.
Misli mda je tema prenapuhana. Svatko ima svoje motive tasto  kaze igra ili igrica. Neko kaze iz postovanja, netko iz neznanja, nekoga opce nije briga, a moze biti i odmila.  Netko svoj auto moze zvati autic bez obzira sto mozda vozi mrcinu od 300 KS.
Ako kazem igrica, onda to kazem jer mi je draga, a ne zato sto je omalovazavam i sto mi onda netko ima soliti pamet kako cu ja to zvati, pogotovo  nakon sto sam sam napravio nekoliko engina i igara za neke vrlo poznate izdavacke kuce.
Kra jtoliko drugih stvari koje ljudi krivo zovu, kraj tolikih zabluda kod ljudi eto uvijek se nadje jedna koja je tema novinskog clanka pa opleti, mora se o necemu pisati.
Ajmo sad npr malo kritizirat ljude koji koriste rijec robica. Pa znate li vi koliko je trebalo dizajnerima da to naprave, pa koliko gladne dijece u kini crnce za 1 cent na dan da bi napravili tu robu i onda vi to omalovazavate i zovete tako !!!  (kuzite poantu)
 
 Hmmm, na forumo o maxtv-u ne razmišljaš tako (gladna djeca i ostalo), nego se držiš nekih visokih kriterija koje si pročitao na netu. E koji si ti muljator. Toliko si se zapleo u vlastitu muljažu da više ni sam neznaš kome si što pisao i kakvi su ti krteriji.
 
Sto si ti nabrijan.
Pa ovdje se govori o fu*cking terminu  koji ne kosta nista, pogotovo sto se odnosi na nesto sto ljudi ne placaju nego u 99% slucajeva piratiziraju i onda popuju o tome. A tamo se govori o uskuzi koju ljudi placaju svaki mjesec i onda imaju hrpu problema s tim !!!
16 godina
protjeran
offline
RE: Smrt "igricama"
Pixel kaže...
Ige kaže...

Ma gle, mene jedino smeta, kad svi govore igrice, onda neupučen puk ( tipa moji starci ) živi u uvjerenju da su "igrice" samo za mlađe od 10 godina, ili pak totalne kretene. I jbg, nemos im objasnit.

 A gle, ne moras im niti objasnjavati, neki nece ni skuziti jer ne znaju o cemu se radi.
Ne mozes svima uzeti za zlo kad koriste taj termin, neki jednostavno ne znaju o cemu se radi i culi su da se tako govori. Sto bi ih sad trebal ostreljati zbog toga.  Pa ipak se na kraju radi samo o zabavi.
 Jel neko gledao one filmice Gospodari prstenova i Matrix?
EVE ONLINE http://www.afk-wrecking.com/ (EVE kanal "ELITC") http://cro4life.freehostia.com/ Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
protjeran
offline
RE: Smrt "igricama"
Pixel kaže...
Pa ovdje se govori o fu*cking terminu  koji ne kosta nista, pogotovo sto se odnosi na nesto sto ljudi ne placaju nego u 99% slucajeva piratiziraju i onda popuju o tome. A tamo se govori o uskuzi koju ljudi placaju svaki mjesec i onda imaju hrpu problema s tim !!!
 EVEonline, WoW, LOTRO se ne placaju svaki mjesec???
EVE ONLINE http://www.afk-wrecking.com/ (EVE kanal "ELITC") http://cro4life.freehostia.com/ Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
neaktivan
offline
Smrt "igricama"

ma to su sve gluposti. ja oduvijek govorim igrice i svi oko mene oduvijek govore igrice. sve dok ima igrica ili igra život je predivan, i kako piše nekoliko posteva iznad one su zakon.

AMD Athlon 64 X2 4800+ 2.50 Ghz 2048 GB ATI Radeon 4850 Windows Vista Home Premium
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Smrt "igricama"

Ja neznam šta ste vi zabrijali na IGRE vs IGRICE.Svako govori kak njemu paše.Vijerojatno ste čuli za slobodu govora pa ako meni paše govorit ču IGRETINE.

A onome kome ne paše kak ja govorim neka si stavi čepiće na uši.

MICROMAN
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.2.2009 17:58 (microman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Smrt "igricama"
microman kaže...

Ja neznam šta ste vi zabrijali na IGRE vs IGRICE.Svako govori kak njemu paše.Vijerojatno ste čuli za slobodu govora pa ako meni paše govorit ču IGRETINE.

A onome kome ne paše kak ja govorim neka si stavi čepiće na uši.

 Ili čepiće na očiNamigiva
My car sucks, the brakes do not brake, the accelerator will not accelerate and the pistons will not piss
16 godina
neaktivan
offline
RE: Smrt "igricama"
Pixel kaže...
Eto vidis, ti si prvi poceo skretati na cudnu stranu, odmah je u pitanju neki gay, laptopić ... Tko sad omalovazava kad se ovako izrazava.
Mene vise zivcira kad pamet dijeli netko ko taj posao nikad nije radio bez obzira koliko se igrao.
 
 
Programiram, ne igre, ali podosta znam o čemu govorim.

Drugo, imam jako dobrog frenda game-developera s kojim sam prošao neka teška razdoblja u razvoju igara, iz njegovih usta nikada ne bih čuo igrica.

Treće, uvažavam tvoje mišljenje, ne ponižavam nikoga, već ti ovdje opet stavljam naglasak na drugi dio mog gornjeg posta - čekaj dok dođeš u godine, društvo i okružje koje ne razumije gejmersku dimenziju razmišljanja i života. Pa tu plivaj među morskim psima, da te vidim... samo da poživim toliko da mnoge bivše klince s igricama sa ovog foruma vidim jednoga dana kakve teme otvaraju i kako se žale, kako spominju društvo, obitelj, punicu, kolege, itd. Ali sami će biti krivi za nerazumijevanje i neku vrstu "izopćenosti" od drugih, jer danas ne postavljaju temelj da svijet prihvati gejmanje kao i svaki drugi dio kulture ili kao normalnu subkulturu.

A mislim i da te razumijem, mislim da ako si možda i developer, ali definitivno mi smrdi da nisi pravi gejmer. Ima i takvih slučajeva, naravno. Čovjek voli programerski svoj posao, razumije igre koje pravi, ali baš i ne gejma strasno. Normalno je to, ne brini, ne mislim ništa loše. Samo razumijem.
Koliko god ga tresao, jedna kap ti uvijek ostane za gaće...
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.2.2009 18:17 (Faerdhur).
15 godina
neaktivan
offline
Smrt "igricama"

Mislim u ovoj temi ima svakavih IZJAVA.Ali su mi najbolje one di piše da nisi GAMER ako ne govoriš IGRE.

Otkad znam za sebe igram IGRICE,IGRE,IGRETINE(KAK GOD ŽELITE) i sad da se nađe neki štreber koji je nabubal napamet cijeli HRVATSKI PRAVOPIS i kaže da ja nisam nikakav GAMER i da sramotim cijelu GAMERSKU naciju zato što govorim ili pišem IGRICE!!!!!!!!!

MICROMAN
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice