Windows 8 RTM

poruka: 322
|
čitano: 61.995
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 8 RTM".
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 RTM
15 godina
offline
Windows 8 RTM

Jel ima i non metro verzija?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 8 RTM

nema.

Moj PC  
2 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 RTM

Ja mislim da je u najmanju ruku 250 puta receno da je nema i uvijek ista pitanja. Kome se ne sviđa metro ima Win 7.

 
18 2 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 8 RTM
PlayMaker10 kaže...

Ja mislim da je u najmanju ruku 250 puta receno da je nema i uvijek ista pitanja. Kome se ne sviđa metro ima Win 7.

Windows 8 nije metro + Win7 već dosta više od toga, npr. meni je najzanimljiviji mount image.

 

 

Ako nema nonmetro verzije, mogli su onda barem za PC napravit da prilikom instalacije pita oćeš il nećeš.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 RTM

ako je to najzanimljivija stvar onda jao si ga ti MS 

http://revohd.com
Moj PC  
13 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 8 RTM

Čekaj, Windowsi će koštati 70$? Ja sam to dobro pročitao?

http://www.powerplaymanager.com/r802803/ sportski menađer. probaj i uživaj!
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 RTM

Da razjasnimo! Metro je novi Start izbornik koji je u full screen-u. Do njega dolazite isto kao i do Start izbornika - donji lijevi ugao, odaberete desktop aplikaciju, vrati vas u desktop sučelje i otvori aplikaciju. Što se Metro aplikacija tiče, ne morate koristiti niti jednu, tako da Metro bukvalno možete shvatiti kao full screen Start.

U Windows 8 RTM-u, bit će mogućnost direktnog boota u desktop okruženje, tako da za Metro ćete imato vrlo malo potrebe ako to ne želite.

 
23 0 hvala 8
15 godina
offline
Re: Windows 8 RTM
Arnold Layne kaže...

ako je to najzanimljivija stvar onda jao si ga ti MS 

Zasto? Za moje potrebe je Win7 + ove nove (neke) funkcije iz Win8 dovoljne.

partwish kaže...

Čekaj, Windowsi će koštati 70$? Ja sam to dobro pročitao?

Očito nisi čitao prije vijesti

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 RTM
Mitch kaže...
Arnold Layne kaže...

ako je to najzanimljivija stvar onda jao si ga ti MS 

Zasto? Za moje potrebe je Win7 + ove nove (neke) funkcije iz Win8 dovoljne.

pa zato sto sigurno ta funkcija nece bit dostojna zamjena Virtual Clone Drive-u pa ces opet trebat dodatan software za to kao i na win7

i to definitivno nije niti blizu dovoljan razlog za bilo koga da ode na windows 8

http://revohd.com
15 godina
offline
Re: Windows 8 RTM
Arnold Layne kaže...

pa zato sto sigurno ta funkcija nece bit dostojna zamjena Virtual Clone Drive-u pa ces opet trebat dodatan software za to kao i na win7

i to definitivno nije niti blizu dovoljan razlog za bilo koga da ode na windows 8

 

Virtual Clone Drive nema nikakve veze sa mogućnošću mountanja ISO imagea u samom OSu.

Većina MSovih aplikacija dolazi kao ISO image, i hvalevrijedno je da to Win8 imaju out-of-the-box.

Više od toga većini korisnika niti ne treba (ne pričamo o mountanju skrekanih igrica sa raznim emulacijama zaštite).

 

Naravno nije najveći razlog za upgrade.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 RTM
Bitanga kaže...
Arnold Layne kaže...

pa zato sto sigurno ta funkcija nece bit dostojna zamjena Virtual Clone Drive-u pa ces opet trebat dodatan software za to kao i na win7

i to definitivno nije niti blizu dovoljan razlog za bilo koga da ode na windows 8

 

Virtual Clone Drive nema nikakve veze sa mogućnošću mountanja ISO imagea u samom OSu.

Većina MSovih aplikacija dolazi kao ISO image, i hvalevrijedno je da to Win8 imaju out-of-the-box.

Više od toga većini korisnika niti ne treba (ne pričamo o mountanju skrekanih igrica sa raznim emulacijama zaštite).

 

Naravno nije najveći razlog za upgrade.

Koje to MS "aplikacije" (od kad smo poceli uopce sa nazivom "aplikacije") dolaze u .iso formatu ?

da to je dobra stvar da ima ,ali ne vidim problem u skidanju programa od 5mb koji je bolji od ovog MS-ovog 

 

Koji je onda najveci razlog za upgrade ? Ja ga definitivno ne vidim

 

 

 

http://revohd.com
15 godina
offline
Re: Windows 8 RTM
Arnold Layne kaže...

Koje to MS "aplikacije" (od kad smo poceli uopce sa nazivom "aplikacije") dolaze u .iso formatu ?

VS2010, SQL Server 2008, Expression Studio 4.

 

Barem od onoga što ja koristim.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
offline
Windows 8 RTM

Ova cijena od 70 dolara je opet za neki upgrade. System builder verzija za instaliranje na friško tek treba dobiti cijenu, iako ce i ona bit reducirana u promotivnom razdoblju.

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 8 RTM

jesu ponudili gašenje metro sučelja? nisu? e pa onda ne znam kak može biti READY to manufacture..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 RTM
Bukva kaže...
Arnold Layne kaže...

Koje to MS "aplikacije" (od kad smo poceli uopce sa nazivom "aplikacije") dolaze u .iso formatu ?

VS2010, SQL Server 2008, Expression Studio 4.

 

Barem od onoga što ja koristim.

:) i sigurno ti nije bilo instalirat neki program za to 

no dobro ipak je bolje imat cim manje programa tak da ovo je sigurno dobra stvar ,ali nebi reko da je previse bitna 

tj. nece se netko odlucit na win8(samo) zbog toga

http://revohd.com
13 godina
offline
Windows 8 RTM

Kada će se znati cijene kod nas??

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 RTM
Arnold Layne kaže...

Koje to MS "aplikacije" (od kad smo poceli uopce sa nazivom "aplikacije") dolaze u .iso formatu ?

da to je dobra stvar da ima ,ali ne vidim problem u skidanju programa od 5mb koji je bolji od ovog MS-ovog 

 

Koji je onda najveci razlog za upgrade ? Ja ga definitivno ne vidim

 

 

 

 

What Bukva said. 90% stvari na MSDN-u su u ISO imageu.

Još bih nadodao razne service packove koji isto dolaze u ISO imageu ako ti se ne da čekati windows update.

 

A što fali nazivu aplikacije? Čemu podcjenjivanje sa navodnicima? MS ima poprilično žestoke aplikacije za developere i enterprise koliko god to tebi smiješno zvučalo.

I za što ti koristiš ISO image? Vjerojatno sam dobro pretpostavio - za ilegalne sadržaje ;-)

11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 RTM

Nisam ni malo zadovoljan ni sa jednim buildom windows 8 , tako da ga nemam namjeru koristiti , i mislim da ce microsoft izgubiti dosta sa windows8 ........

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 RTM

skoro sve aplikacije koje budu napravljene za windows phone bice prisutne i za windows 8 (PC metro) - dakle eto osnovne prednosti.

 

Osim toga, trebalo bi valjda da je lakse napraviti windows phone aplikaciju nego windows aplikaciju sto znaci da cemo kao i do sada sto imamo android i ios "milione" aplikacija, imati iza windows 8 PC.

 

Eto to je osnovna razlika u odnosu na windows 7. Druga prednos za metro jeste da sa jednom tipkom "windows" mozes vidjeti "temepraturu u gradu" i slicne obavjesti (umjesto da otvaras browser ili instaliravas neku aplikaciju za windows. 

 

 

Naravno tu je bruka novih mogucnosti za windows, ali ovo sto je ocito sam naveo.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 RTM
Arnold Layne kaže...

:) i sigurno ti nije bilo instalirat neki program za to 

no dobro ipak je bolje imat cim manje programa tak da ovo je sigurno dobra stvar ,ali nebi reko da je previse bitna 

tj. nece se netko odlucit na win8(samo) zbog toga

 

Dosta takvih dobrih programa nije free, također često u velikim firmama niti ne smiješ instalirati ništa na računalo i sl.

Svakako je pohvalno da to postoji u windowsima, no naravno kako smo se svi složili nije razlog da ćeš preći na windows 8.

16 godina
neaktivan
offline
Windows 8 RTM

pogledat ću rtm, ako su stvari slične kao i na previevu, nema klasičnog starta ili dostojne zamjene, nema gašenja metroa... nema ni win 8 za mene

Kim Un Guk - 327 kila tegova
Moj PC  
2 2 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 RTM
Bitanga kaže...
Arnold Layne kaže...

Koje to MS "aplikacije" (od kad smo poceli uopce sa nazivom "aplikacije") dolaze u .iso formatu ?

da to je dobra stvar da ima ,ali ne vidim problem u skidanju programa od 5mb koji je bolji od ovog MS-ovog 

 

Koji je onda najveci razlog za upgrade ? Ja ga definitivno ne vidim

 

 

 

 

What Bukva said. 90% stvari na MSDN-u su u ISO imageu.

Još bih nadodao razne service packove koji isto dolaze u ISO imageu ako ti se ne da čekati windows update.

 

A što fali nazivu aplikacije? Čemu podcjenjivanje sa navodnicima? MS ima poprilično žestoke aplikacije za developere i enterprise koliko god to tebi smiješno zvučalo.

I za što ti koristiš ISO image? Vjerojatno sam dobro pretpostavio - za ilegalne sadržaje ;-)

pa zato kaj to zvuci kao steve jobs koji svaku programsku vrstu nazivao je app

 

Koristim kao backup za moje bluray filmove sto je 100% legalno 

http://revohd.com
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 RTM
(s)izgoreo kaže...

nema gašenja metroa

Sam si odgovorio. Kako ne možete da shvatite, nema gašenja Metro sučelja. Nekoliko postova iznad sam objasnio kako da shvatite što je Metro. Ako ti toliko smeta, postaviš direktni boot u desktop. Ne znam da li će Classic Shell raditi sa Windows 8 RTM.

14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 RTM

evo i redosljeda dostupnosti:

 

  • August 15th: Developers will be able to download the final version of Windows 8 via your MSDN subscriptions.
  • August 15th: IT professionals testing Windows 8 in organizations will be able to access the final version of Windows 8 through your TechNet subscriptions.
  • August 16th: Customers with existing Microsoft Software Assurance for Windows will be able to download Windows 8 Enterprise edition through the Volume License Service Center (VLSC), allowing you to test, pilot and begin adopting Windows 8 Enterprise within your organization.
  • August 16th: Microsoft Partner Network members will have access to Windows 8.
  • August 20th: Microsoft Action Pack Providers (MAPS) receive access to Windows 8.
  • September 1st: Volume License customers without Software Assurance will be able to purchase Windows 8 through Microsoft Volume License Resellers.
  • kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    16 godina
    neaktivan
    offline
    Re: Windows 8 RTM
    royalhero kaže...

    Sam si odgovorio. Kako ne možete da shvatite, nema gašenja Metro sučelja. Nekoliko postova iznad sam objasnio kako da shvatite što je Metro. Ako ti toliko smeta, postaviš direktni boot u desktop. Ne znam da li će Classic Shell raditi sa Windows 8 RTM.

    ne mogu shvatiti jer je glupo... i što se ti pjeniš? jednostavno ne želim gledati u iskačujuće menije ili da me zaskoči tu i tamo kakav metroliki cirkus, ne želim imati winse koji glume tablet na desktopu i navijam i da drugi ne žele pa ga možda i ukinu u win 9 ili omoguće potpuno ukidanje u SPu

    Kim Un Guk - 327 kila tegova
    Poruka je uređivana zadnji put sri 1.8.2012 23:22 ((s)izgoreo).
    15 godina
    offline
    Re: Windows 8 RTM
    Arnold Layne kaže...

    pa zato kaj to zvuci kao steve jobs koji svaku programsku vrstu nazivao je app

     

    Koristim kao backup za moje bluray filmove sto je 100% legalno 

     

    Pa nije steve jobs izmislio tu riječ.

    A svaka programska vrsta i je app.

    12 godina
    odjavljen
    offline
    Re: Windows 8 RTM
    Bitanga kaže...
    Arnold Layne kaže...

    pa zato kaj to zvuci kao steve jobs koji svaku programsku vrstu nazivao je app

     

    Koristim kao backup za moje bluray filmove sto je 100% legalno 

     

    Pa nije steve jobs izmislio tu riječ.

    A svaka programska vrsta i je app.

    nisam niti rekao da je izmislio

    a nist sry onda ,ali meni zvuci maloumno 

    kao neka glupost za mobitel tipa ovo http://itunes.apple.com/gb/app/places-ive-pooped/id417926033?mt=8&affId=1879721&ign-mpt=uo%3D4

    bas i nije fino kada to spada u istu grupu kao SQL Server 2008

    http://revohd.com
    Poruka je uređivana zadnji put sri 1.8.2012 23:32 (Arnold Layne).
    15 godina
    offline
    Windows 8 RTM

    U zadnje vrijeme je postalo popularno dodavat pridjev"METRO".

    Valjda misle da će kupovat winse metrosexsualci ili tak nešt,ne kontam.

    Moj PC  
    0 1 hvala 0
    15 godina
    offline
    Re: Windows 8 RTM
    Arnold Layne kaže...

    nisam niti rekao da je izmislio

    a nist sry onda ,ali meni zvuci maloumno 

    kao neka glupost za mobitel tipa ovo http://itunes.apple.com/gb/app/places-ive-pooped/id417926033?mt=8&affId=1879721&ign-mpt=uo%3D4

    bas i nije fino kada to spada u istu grupu kao SQL Server 2008

     

    Ajd ne laprdaj. :-)

    16 godina
    offline
    Windows 8 RTM

    Kad kažeš metro odmah si mislim "SMEĆE"

    Izgleda da ću zaobići 8-icu u širokom luku tj. dok god ću moći ili dok ne izbace to smeće smeće.

     

    Mrzim tiles.

    Hot Rodney
     
    2 5 hvala 2
    Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 RTM
    Nova poruka
    E-mail:
    Lozinka:
     
    vrh stranice