Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama developer

poruka: 42
|
čitano: 6.567
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama developer".
15 godina
neaktivan
offline
Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama developer

Nisam ni skužio da je ovo već 10 dana u Volume Licence Centru.

 

Skinem danas, pa sutra nabacim na virtualku.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama developer

Well, well... Jel netko isprobao VS? Zanima me kakav je u odnosu na nesretni 2010. Bilo bi vrijeme da se maknem sa 2008... {#}

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama developer

Blend instaliran neki dan i sada provjera  goodise koje nosi 4.5

 

Ne mogu baš dobro usporediti jel na  VS2010 imam DevExpress.   

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2012 15:42 (Gajotres).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama developer

Pokušavam već nekom vrijeme skinuti W8 ali valjda je gužva.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel
5220 kaže...

Pokušavam već nekom vrijeme skinuti W8 ali valjda je gužva.

U mene je zakucan na 671KB/s. Nije do mene, mogu još brže DL.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel
Smooth Operator kaže...
5220 kaže...

Pokušavam već nekom vrijeme skinuti W8 ali valjda je gužva.

U mene je zakucan na 671KB/s. Nije do mene, mogu još brže DL.

Stvar je u tome da ja ne mogu doći ni do stranice za skidanje.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel
5220 kaže...
Smooth Operator kaže...
5220 kaže...

Pokušavam već nekom vrijeme skinuti W8 ali valjda je gužva.

U mene je zakucan na 671KB/s. Nije do mene, mogu još brže DL.

Stvar je u tome da ja ne mogu doći ni do stranice za skidanje.

 

Skidanje radi preko direkt linka bez problema. x86 i x64 bit verzije direktno sa MS servera. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel
Sum_of_all_fears kaže...

Well, well... Jel netko isprobao VS? Zanima me kakav je u odnosu na nesretni 2010. Bilo bi vrijeme da se maknem sa 2008... {#}

 

Ja. Radi super. Kao sto i vs 2010 radi super. Dobar upgrade.
Z-Admin Small Business CMS for ASP.NET - http://www.z-admin.com
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel
Smooth Operator kaže...

Nisam ni skužio da je ovo već 10 dana u Volume Licence Centru.

 

Skinem danas, pa sutra nabacim na virtualku.

 Vani je RTM, to je CTP u tebe.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel

Meni se VS2010 toliko zgadio da sam dignuo virtualku na laptopu, instalirao XP(!) na nju, stavio VS2008 i radim ko' gospodin. VS se rušio, zamrzavao i radio gluposti i na najmanjim projektima.

 

Laptop iz "Moj PC" je u pitanju.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel
Sum_of_all_fears kaže...

Meni se VS2010 toliko zgadio da sam dignuo virtualku na laptopu, instalirao XP(!) na nju, stavio VS2008 i radim ko' gospodin. VS se rušio, zamrzavao i radio gluposti i na najmanjim projektima.

 

Laptop iz "Moj PC" je u pitanju.

Nemoguće, ja imam u solutionu po nekolika projekta sa dosta WebFormi, nekolika projekta kao Class Library, i nikad, ali baš nikada mi se nije srušio.

OnTopic:
Čekam da mi malo običniji smrtnici na običnom DreamSparku dobijemo RTM VS12 Professional.

12 godina
neaktivan
offline
Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama developer

skinite na RARBG ...tamo skidam stalno

cupko :D
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel
royalhero kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Meni se VS2010 toliko zgadio da sam dignuo virtualku na laptopu, instalirao XP(!) na nju, stavio VS2008 i radim ko' gospodin. VS se rušio, zamrzavao i radio gluposti i na najmanjim projektima.

 

Laptop iz "Moj PC" je u pitanju.

Nemoguće, ja imam u solutionu po nekolika projekta sa dosta WebFormi, nekolika projekta kao Class Library, i nikad, ali baš nikada mi se nije srušio.

OnTopic:
Čekam da mi malo običniji smrtnici na običnom DreamSparku dobijemo RTM VS12 Professional.

 

 Zavisi sta ko podrazumijava pod "najmanjim projektima".

15 godina
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel
royalhero kaže...

Nemoguće, ja imam u solutionu po nekolika projekta sa dosta WebFormi, nekolika projekta kao Class Library, i nikad, ali baš nikada mi se nije srušio.

Koliko je to dosta? 10, 100, 1000?

Rvat katolik!
14 godina
neaktivan
offline
Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama developer

I tako, ja jučer navečer instaliram RC verziju, a danas na poslu vidim izašla RTW verzija. Sjajno.

 

Zna li netko može li se RC upgradeati, i da li ima ikakvih promjena uopće ?

Z-Admin Small Business CMS for ASP.NET - http://www.z-admin.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel

Nismo se razumili. Znam sto radi kolega SumOfAll, tako da sam upoređivao svoje i njegove projekte, koji se mogu upoređivati. Sveukupno izađe na desetak. Ali dobro, vjerovatno se ruši vama što radite veće projekte.

 

@zoran, reinstalacija.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2012 19:21 (royalhero).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel
royalhero kaže...

Nemoguće, ja imam u solutionu po nekolika projekta sa dosta WebFormi, nekolika projekta kao Class Library, i nikad, ali baš nikada mi se nije srušio.

Đubre se rušilo i na console "Hello World" programu. "This program has stopped working...". Treba li napominjati da sve drugo radi bez ikakvih problema, uključujući i VS2008?

knight kaže...

 

Zavisi sta ko podrazumijava pod "najmanjim projektima".

U ovom slučaju, kao što sam gore rekao, to uključuje i hello world.

royalhero kaže...

Nismo se razumili. Znam sto radi kolega SumOfAll, tako da sam upoređivao svoje i njegove projekte, koji se mogu upoređivati. Sveukupno izađe na desetak. Ali dobro, vjerovatno se ruši vama što radite veće projekte.

Sad imam solution od manje-više 10k linija koda (da, vrlo nezahvala mjera ali posluži kao orijentir) i sve me strah kad ga budem prebacivao u VS2010/2012 što će napraviti iz njega (ostao bi ja u 2k8 ali dobit ću pomoćnika pa da se uskladimo). Pripremam se za taj transfer kao da idem na Mars.

 

VS2010 je (barem meni) bio očajan. Rušenje od hello worlda pa do (zadnjeg) solutiona sa kojim sam ga upalio - jednostavna client-server app sa bazom u sqlite i winforms clientom od oko 2k linija koda. Opći raspašoj. Ako uopće uspije build, vuče se ko krepana mačka i ubija VS na bilo koji exception dok na VS2008 u virtualki sa 512MB RAMa radi bez imalo problema. Obično se skrši uz "This program.."

http://nighthawk-software.blogspot.com/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel

Solution od 26 projekata, neki preko 20k linija, neki ispod 1k ucitali se u VS 2012 bez ikakvih problema, jedino mi visual studio install projekte nije mogao ucitati...

 

Visual studio 2010 je manje vise uredno radio sa istim solutionom samo je trosio pun q memorije...

 

Btw, CodeRush radi i sa VS 2012 :)

 

16 godina
neaktivan
offline
Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama developer
Super stvar pinanja tabova. Do sada sam uvijek imao problema sa Outputom koji skace okolo. Vidim da se "sistemski" inkludovi otvaraju skroz desno.
Nego, koja je razlika izmedju 10 i 12 osim izgleda? Bez konverzije m otvara VS10 solusne, kompletan C dio uzima mi iz VS10 instalacije. Znaci, vcinstdir makro mi je podesen na VS10 folder.

Ima jedan ogroman problem. Nece mi otvarat include filove sa mapiranog driva (mapirao sa subst). WTL imam poinstaliran u c:\lib\wtl i sa visualsubst sam mapiral u t:\wtl. Ni #include, ni u rc filu nece tako otvorit file. Aj probajte, a ja cu se danas jos malo poigrat.

Ponadao sam se da ce help biti dio VSa. Nazalost sve po starom. Smrc.

Jos nekaj. Na VS10 imal sam AnkSVN koji mi je odma i u 12. Je to po defaultu ili ga je preuzeo od VS10? VisualAssist mi nije uzel kao ni help viewere.
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel

Sum, provjeri memoriju i instalaciju, jer ti je nešto gadno zabrljano na računalu. Ljudi dugo već koriste 2010 uglavnom bez problema. Zna se rušiti kod velikih solucija (50+ projekata) ili dizajner kod formi s nekoliko stotina kontrola, ali sigurno ne na linijskom Hello Worldu.

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel
Tonči kaže...

Sum, provjeri memoriju i instalaciju, jer ti je nešto gadno zabrljano na računalu. Ljudi dugo već koriste 2010 uglavnom bez problema. Zna se rušiti kod velikih solucija (50+ projekata) ili dizajner kod formi s nekoliko stotina kontrola, ali sigurno ne na linijskom Hello Worldu.

RAM je ispravan (kao i HDD) i ne ruši se ništa drugo tako da je do VSa sigurno. Image je skinut sa MSDNAA i čist je. Zbilja ne znam što mu je bilo, moguće da ga je zezao Sqlite. 2010 sam obrisao, sad čekam 2012 i nadam se da će raditi kako spada.

 

Tad nisam imao vremena za istraživanje zašto se ruši nego sam digao virtualku i instalirao 2008 u nju. Ako uhvatim vremena, probat ću ga na jednoj drugoj virtualki upaliti (Vista Business), možda se bude normalno ponašao (bez sqlitea).

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama developer

Glupo pitanje ali jesi li mozda pokusao reinstalirati OS?

HUGE RESPECT: woodgamesfx, captain_soap_McTawish, rustweaver, royalhero, tracerCPP,Indestructible
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel

E da, možda SQLLi hebe zid, ali ne znam zašto bi? {#}

15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel
FireMan97 kaže...

Glupo pitanje ali jesi li mozda pokusao reinstalirati OS?

Ma da, radi jednog programa rušiti OS i sve ostalo? Nisam imao toliko vremena a ni dovoljno velikog diska da backupiram to.

royalhero kaže...

E da, možda SQLLi hebe zid, ali ne znam zašto bi? {#}

E ne znam ni ja, to će ostati misterija jer nema ni VSa ni sqlitea {#}

 

No dobro, da završimo sa offtopicom - VS i sqlite se potukli (pretpostavljamo), ja se nisam imao vremena igrati detektiva, digao virtualku i obrisao VS. A da ne pričam kako me SQL Server 2008 Express izhebo... To je priča za neki drugi topic {#}

 

Toplo se nadam da VS2012 neće raditi probleme na mom laptopu.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel

Pa VS nije jedan program! I to nije bilo kakav program, to je posao, donosi novac, zbog njega se itekako ruse windowsi ako ne radi (a radi perfektno, sve sa MSDN, nema warez, kvalitetan hardware i nikad problema).

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel

Šta je pjesnik htio reći?

15 godina
offline
Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama developer

Skinuo sam ovaj RTM sa Microsoftovih stranica, mislim da je Enterprise inačica u pitanju, eh sada me zanim jedno pitanje. Kada ju instaliram (pošto je trial) mogu li nesmetano aktivirati windowse kao da su orginal i hoće li onda raditi 90 dana? Rado bih maknuo ovaj Release Preview (nije zato što ne radi kako treba, dapače radi mi bolje u svemu od 7-ce) nego hoću onu Klasik temu, muka mi je od prozirnosti.. pa eto zamolio bih što brži odgovor.

Unaprijed zahvaljujem i veliki pozdrav od mene ;)))

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel

Radit će 90 dana, kao što i kaže (90 dana trial). Mislim da to možeš produljiti, ali nisam siguran. Uvijek možeš reinstalirati, pogotovo s obzirom da danas sve imaš u cloudu i syncaš. :)

Nisam siguran veže li se datum prvog testiranja za Microsoft Account (hotmail, live, windows ili outlook), ali nadam se da ne.

15 godina
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel
Tonči kaže...

Radit će 90 dana, kao što i kaže (90 dana trial). Mislim da to možeš produljiti, ali nisam siguran. Uvijek možeš reinstalirati, pogotovo s obzirom da danas sve imaš u cloudu i syncaš. :)

Nisam siguran veže li se datum prvog testiranja za Microsoft Account (hotmail, live, windows ili outlook), ali nadam se da ne.

Znači Aktiviran će raditi 90 dana.. to mi je bitno da imam sve od onog Personalize do sve što slijedi kao da je reulalaran.. 90 dana mi je sasvim ok, ako je to tako.. Hvala puno ;)))

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel

A što ćeš nakon 90 dana? Kupiti ili piratovati? Ili se vratiti na Windows 7, ali to bilo glupo.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice