Novi logo Windowsa

poruka: 100
|
čitano: 14.275
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novi logo Windowsa".
15 godina
offline
Re: Novi logo Windowsa
OriginalExe, font ti je Segoe UI Light...ili probaj sa Geosans Light
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
16 godina
neaktivan
offline
Novi logo Windowsa

Očekivan odabir za Win logo - bilo je samo pitanje vremena

 

 

WP7 ima crveno bijeli logo, xbox je odavno zelen, novi office ima žuto narančasti logo, i sada win postaje plav. Zastava se rastavila na 4 dijela i svaka boja predstavlja zaseban proizvod

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.2.2012 13:04 (Paolo2612).
 
11 0 hvala 4
15 godina
offline
Novi logo Windowsa

Kakva su vam uopće mišljenja o Segoe UI fontu, jel vam se sviđa? Meni je nekako elegantan, not bad

http://msacademic.hr/ - Ne gubi vrijeme guglajući o prilikama koje učenicima i studentima nudi Microsoft, ovdje je sve što ti treba! Ako sad nemaš vremena, msacademic.hr je tu i sutra :)
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Novi logo Windowsa

 Dobar!

12 godina
offline
Novi logo Windowsa

ok font. upotrebljiv za puno toga. 

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Novi logo Windowsa

Sad vam i logo smeta..Koji sve prigovori nece postojat. Ja mislm da je to najmanji problem koji nas treba brinut logo. Najbitnije je kako ce radit windowsi.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novi logo Windowsa
Fearless kaže...

Kakva su vam uopće mišljenja o Segoe UI fontu, jel vam se sviđa? Meni je nekako elegantan, not bad

Odličan.

Za minimalizam jedan od najboljih.

 

Must-have uz GeosansLight i Helveticu (sve varijante)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
16 godina
protjeran
offline
Novi logo Windowsa

Pentagram agencija odnosno Paula Scher je imala pune ruke posla oko osmišljavanja i dizajniranja logo-a.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.2.2012 14:26 (the_tux).
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Novi logo Windowsa

Bez veze logo! Meni je puno ljepsi od Win 7!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Novi logo Windowsa

Ak već mora biti metro logo, mogli su bar malo boje ubacit.

 

hobi:moj-android.net
 
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Novi logo Windowsa

Zapravo su mogli crnu boju, jer WP7 uređaji troše najmanje baterije na crnoj boji. {#}

 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi logo Windowsa
Fearless kaže...

Kakva su vam uopće mišljenja o Segoe UI fontu, jel vam se sviđa? Meni je nekako elegantan, not bad

Segoe WP mi je draži. Iako su isti za slova, daleko ljepši brojevi na WP-u. Prvo što mijenjam na svom Androidu. Ugodno za čitanje web-a. Pogotovo za stranice FESB-a {#}

 

 

A logo... ja volim minimalizam, manje je više. Čak mi se i sviđa što je samo jedna boja. Samo me zanima kako će izgledat kao StartOrb, mada se to najlakše promjeni u neku sivkastu nijansu koja će uvijek ić na sve.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: Novi logo Windowsa
Mitsuoka kaže...
Fearless kaže...

Kakva su vam uopće mišljenja o Segoe UI fontu, jel vam se sviđa? Meni je nekako elegantan, not bad

Segoe WP mi je draži. Iako su isti za slova, daleko ljepši brojevi na WP-u. Prvo što mijenjam na svom Androidu. Ugodno za čitanje web-a. Pogotovo za stranice FESB-a {#}

 

 

A logo... ja volim minimalizam, manje je više. Čak mi se i sviđa što je samo jedna boja. Samo me zanima kako će izgledat kao StartOrb, mada se to najlakše promjeni u neku sivkastu nijansu koja će uvijek ić na sve.

 

@febs - I see what you did there :)

@startorb - je, to je i mene brine, ne želin nešto tirkizno u lijevom kutu ekrana XD

 

http://msacademic.hr/ - Ne gubi vrijeme guglajući o prilikama koje učenicima i studentima nudi Microsoft, ovdje je sve što ti treba! Ako sad nemaš vremena, msacademic.hr je tu i sutra :)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Novi logo Windowsa
nsoul kaže...

Ak već mora biti metro logo, mogli su bar malo boje ubacit.

 

Već zauzeto - Microsoft Store

 

Kao što i gore napisao -svaki najvažniji proizvod Microsofta 1 boja. Microsoft - te 4 boje zajedno

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.2.2012 15:33 (Paolo2612).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Novi logo Windowsa
Fearless kaže...

Kakva su vam uopće mišljenja o Segoe UI fontu, jel vam se sviđa? Meni je nekako elegantan, not bad

Moj najdraži!

16 godina
neaktivan
offline
Novi logo Windowsa

Meni sasvim nebitno :-)

There is no place like 127.0.0.1
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Novi logo Windowsa

...heh...još mi nitko nije odgovorio na pitanje...

Jurra kaže...

...još spavam pa ne mogu odredit kakva je to točno boja, plava ili cijan...treba mi omjer...

...pod omjerom sam mislio na ovo

 {#}

...kaos...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Novi logo Windowsa
logik kaže...
Neville2MUFC kaže...
H4X0R kaže...

Ovo je dokaz da je skupina dizajnera i kreativaca vecinom popunjena psihicki poremecenim ljudima koji zive u svom nekom svijetu. Mogu se opkladit da bi ova ista glupaca mogla napisat citav tekst o tome kako je bila inspirisana i sta sve predstavljaju plave kockice na logo-u.

 Nije mi jasno ako tu nije neugodno napisat takav komentar. Očito da nemaš poima kaj znače te kockice niti kako se nešto dizajnira. Najvažnije je da te ljude nazoveš budalama ili kako već...

Ovakav logo je sasvim logičan za W8 i to zan svatko tko je vidio i jedan screenshout Windoswsa 8.

Da, vidim da većina ljudi na ovom forumu nema pojma o ikakvoj likovnosti i kreativnosti. Nekad za ovakav logo treba i više nego za onaj prijašnji, to nije samo nacrtaj i pošalji.

 

Kao drugo, sama ideja svih dizajna logo-a i naziva Windowsa te izgleda OS-a je jedna od najoriginalnijih ideja u modernoj povijesti.

Fearless kaže...

Pa dobro, nije H4XOR kriv što je neobrazovan {#}

 

Ruku na srce, postoje puno ljepše metro ikone od ove, mislim da bi čak i najobičniji negativ na plavoj boji bolje izgledao. Problem koji ovaj logo dobro rješava je da prikaže Windowse vizualom prozora, a ne vizualom zastave (kakva je bio prijašnji logo).

 

Nosa li iko od vas glavu za razmisljanje ili samo onako, radi estetike? Zelio bi da jedan od vas izvuce iz mojih rijeci moje misljenje o logo-u koje vi navodite? 

 

Da pojasnim opet ovima sto slabo kontaju: ono na sto sam ja komentirao je doticna procedura koja je opisana u vijesti, ona koja se odvijala tokom kreacije ovog "kompleksnog" logo-a, a to je da je cak unajmljena dizajnerska kuca, mozda cak citav tim ljudi, da bi rekreirali nesto ovako "kompleksno" i "novo", i onda je to sve objavljeno na kamarama portala kao velika vijest, i cak je dizajnerka spomeneta imenom. Pa bolje im je da su rekli da je Balmer osmislio logo dok je bio u wc-u, nego da se ovako javno prosipaju jer su sigurno iskesali para ljudima koji su im prepravili vlastiti logo, i prodali im maglu. Ja nisam iznjeo nikakvo misljenje o samom logo-u.

 

Ali ko sam ja da dovodim u pitanje vase kreativne umove.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi logo Windowsa

OK, kad si ti tako kreativan zašto ne počneš radit logotipove i zarađivat na tome? 

Da su ti ponudili posao, sumnjam da bi se sjetio nečega ovako jednostavnog, a lijepog. Netko je već naveo, nije ovo jedini logo koji je ponuđen, ali MS ga je izabrao. 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Re: Novi logo Windowsa
H4X0R kaže...

 

Nosa li iko od vas glavu za razmisljanje ili samo onako, radi estetike? Zelio bi da jedan od vas izvuce iz mojih rijeci moje misljenje o logo-u koje vi navodite? 

 

Da pojasnim opet ovima sto slabo kontaju: ono na sto sam ja komentirao je doticna procedura koja je opisana u vijesti, ona koja se odvijala tokom kreacije ovog "kompleksnog" logo-a, a to je da je cak unajmljena dizajnerska kuca, mozda cak citav tim ljudi, da bi rekreirali nesto ovako "kompleksno" i "novo", i onda je to sve objavljeno na kamarama portala kao velika vijest, i cak je dizajnerka spomeneta imenom. Pa bolje im je da su rekli da je Balmer osmislio logo dok je bio u wc-u, nego da se ovako javno prosipaju jer su sigurno iskesali para ljudima koji su im prepravili vlastiti logo, i prodali im maglu. Ja nisam iznjeo nikakvo misljenje o samom logo-u.

 

Ali ko sam ja da dovodim u pitanje vase kreativne umove.

ti stvaro mislis da nisi iznio svoje misljenje? Ovo spominjanje Balmera na WC-u takodjer nije misljenje o logou? Mislis da ako je u igri tim ljudi, poznati designer imenom i prezimenom, da logo treba svijetliti ko las vegas? Prepravili vlastiti logo? Jesi li ti svjesan koliki su Windows brand i da kod takvih zahvata nista osim prepoznatljivosti tj. prepravljanja nema smisla? Kako bi ti dizajnirao novi logo recimo od Coca Cole? Stavio narancasta slova na plavu podlogu i promijenio font, mozda na cirilicu?

12 godina
neaktivan
offline
Novi logo Windowsa

Najjači je od Windowsa 89. {#}

 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Novi logo Windowsa

Ne svidja mi se ovaj novi logo. Prejednostavan je ali eto bar nebode oci.... 

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Novi logo Windowsa

Sviđa mi se nijansa plave.

 

Ove godine krečim, možda si napravim zid Microsoft boje i onda još par stvari na njega...

Pogledate li količinu mojih zvjezdica, vidjet ćete da ih nema mnogo. Dobio sam ih mnogo više već što ih imaju oni s 5, ali vrijednost im spoznao nisam i izgubih ih. Sada tražim ih u bezdanu foruma.
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Novi logo Windowsa
BlueMax kaže...
H4X0R kaže...

 

Nosa li iko od vas glavu za razmisljanje ili samo onako, radi estetike? Zelio bi da jedan od vas izvuce iz mojih rijeci moje misljenje o logo-u koje vi navodite? 

 

Da pojasnim opet ovima sto slabo kontaju: ono na sto sam ja komentirao je doticna procedura koja je opisana u vijesti, ona koja se odvijala tokom kreacije ovog "kompleksnog" logo-a, a to je da je cak unajmljena dizajnerska kuca, mozda cak citav tim ljudi, da bi rekreirali nesto ovako "kompleksno" i "novo", i onda je to sve objavljeno na kamarama portala kao velika vijest, i cak je dizajnerka spomeneta imenom. Pa bolje im je da su rekli da je Balmer osmislio logo dok je bio u wc-u, nego da se ovako javno prosipaju jer su sigurno iskesali para ljudima koji su im prepravili vlastiti logo, i prodali im maglu. Ja nisam iznjeo nikakvo misljenje o samom logo-u.

 

Ali ko sam ja da dovodim u pitanje vase kreativne umove.

ti stvaro mislis da nisi iznio svoje misljenje? Ovo spominjanje Balmera na WC-u takodjer nije misljenje o logou? Mislis da ako je u igri tim ljudi, poznati designer imenom i prezimenom, da logo treba svijetliti ko las vegas? Prepravili vlastiti logo? Jesi li ti svjesan koliki su Windows brand i da kod takvih zahvata nista osim prepoznatljivosti tj. prepravljanja nema smisla? Kako bi ti dizajnirao novi logo recimo od Coca Cole? Stavio narancasta slova na plavu podlogu i promijenio font, mozda na cirilicu?

 

Ne mislim, znam da nisam iznjeo svoje misljenje o logo-u. I sto se mene tice nemam nikakvog problema sa logo-om, jednostavno i odgovarajuce. Sto se tice boja, stvar ukusa. Ali plava bas odgovara jer asocira na one silne BSOD-e. Ali ono sa cime imam problema su razvikani umjetnici, koji naguraju boje u straznjicu, i prdnu na komad papira, i onda se svi cude kakvo djelo. Da je spomenuta dizajnerka dosla sa doticnim logo-om sama od sebe mogao bih joj dati neke zasluge, a ne nakon sto je pogledala zadnjih 10 logo-a, i nakon sto je koristila vjerovatno godinama windows, pa onda izrazila ideju prisutnu godinama medju milionima ljudi.

 

@Mitsouka

Jel ti znas sta ja radim? Nisam ja informaticki nepismen covjek pa da se divim svakom isprdu od programa, dizajna ili ideje. Divim se onome ko se zaista potrudi i uradi nesto vlastitim trudom, a ne nesto iz zafrkancije ili kopirajuci druge. I znam kad je za nesto ulozeno truda, jer radim isto.

 

Evo primjera: pukne covjek drvo na crnu pozadinu kao korice knjige koja nema veze sa drvecem, ili necim sto drvo predstavlja, i onda tebi puca suplju pricu, kako to ima znacenja (koje naravno normalan covjek ne moze dokucit kad gleda u sliku i nakon citanja knjige/naslova). Zasto to radi? Pa mora opravdat cifru koju ti je ukrao.

12 godina
neaktivan
offline
Novi logo Windowsa

Najbolji mi je od XP-a {#} od win 7 mi je malo presvjetli.

Don Believe The Type
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novi logo Windowsa
Mentalist kaže...

Sviđa mi se nijansa plave.

 

Ove godine krečim, možda si napravim zid Microsoft boje i onda još par stvari na njega...

Nabaci Metro.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
offline
Re: Novi logo Windowsa
H4X0R kaže...

 

Ne mislim, znam da nisam iznjeo svoje misljenje o logo-u. I sto se mene tice nemam nikakvog problema sa logo-om, jednostavno i odgovarajuce. Sto se tice boja, stvar ukusa. Ali plava bas odgovara jer asocira na one silne BSOD-e. Ali ono sa cime imam problema su razvikani umjetnici, koji naguraju boje u straznjicu, i prdnu na komad papira, i onda se svi cude kakvo djelo. Da je spomenuta dizajnerka dosla sa doticnim logo-om sama od sebe mogao bih joj dati neke zasluge, a ne nakon sto je pogledala zadnjih 10 logo-a, i nakon sto je koristila vjerovatno godinama windows, pa onda izrazila ideju prisutnu godinama medju milionima ljudi.

 

@Mitsouka

Jel ti znas sta ja radim? Nisam ja informaticki nepismen covjek pa da se divim svakom isprdu od programa, dizajna ili ideje. Divim se onome ko se zaista potrudi i uradi nesto vlastitim trudom, a ne nesto iz zafrkancije ili kopirajuci druge. I znam kad je za nesto ulozeno truda, jer radim isto.

 

Evo primjera: pukne covjek drvo na crnu pozadinu kao korice knjige koja nema veze sa drvecem, ili necim sto drvo predstavlja, i onda tebi puca suplju pricu, kako to ima znacenja (koje naravno normalan covjek ne moze dokucit kad gleda u sliku i nakon citanja knjige/naslova). Zasto to radi? Pa mora opravdat cifru koju ti je ukrao.

Trud? Trud nema puno veze s dizajnom i umjetnoscu. Neko se moze truditi 6 godina pa nece napraviti logo ko sto ce ga neko iz prve olovkom na papiru nacrtati. ponvljam ti opet da je Windows takav brand da je besmisleno izmisljat toplu vodu sa logom vec treba odradit prepoznatljiv logo koji je u skladu i koji ce se moci uklopiti na sva mjesta na koja ide. To sto se ti bavis dizajnom a smatras ovaj logo zafrkancijom, kopijom ili Balmerovim wc uratkom samo govori koliko si los u poslu kojim se bavis. Vjruj da je ovaj logo prosao kroz mnoge komisije i kriticare puno strucnije od tebe i mene prije nego smo ga vidjeli. Smeta ti, da citiram:"a ne nakon sto je pogledala zadnjih 10 logo-a, i nakon sto je koristila vjerovatno godinama windows, pa onda izrazila ideju prisutnu godinama medju milionima ljudi" jer nisi u stanju shvatiti da tako mora biti.

13 godina
offline
Novi logo Windowsa

meni nije uopće žao što ga mijenjaju pogotovo ako će biti tako kako su rekli da će mijenjati boju i ako bude lijepo ukomponiran u ostatak os-a

 

jedino mi je problem što ću morati sve tipkovnice mijenjati zbog win key-a{#}

Tko se zadnji smije, nije skužio!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Novi logo Windowsa
BlueMax kaže...
H4X0R kaže...

 

Ne mislim, znam da nisam iznjeo svoje misljenje o logo-u. I sto se mene tice nemam nikakvog problema sa logo-om, jednostavno i odgovarajuce. Sto se tice boja, stvar ukusa. Ali plava bas odgovara jer asocira na one silne BSOD-e. Ali ono sa cime imam problema su razvikani umjetnici, koji naguraju boje u straznjicu, i prdnu na komad papira, i onda se svi cude kakvo djelo. Da je spomenuta dizajnerka dosla sa doticnim logo-om sama od sebe mogao bih joj dati neke zasluge, a ne nakon sto je pogledala zadnjih 10 logo-a, i nakon sto je koristila vjerovatno godinama windows, pa onda izrazila ideju prisutnu godinama medju milionima ljudi.

 

@Mitsouka

Jel ti znas sta ja radim? Nisam ja informaticki nepismen covjek pa da se divim svakom isprdu od programa, dizajna ili ideje. Divim se onome ko se zaista potrudi i uradi nesto vlastitim trudom, a ne nesto iz zafrkancije ili kopirajuci druge. I znam kad je za nesto ulozeno truda, jer radim isto.

 

Evo primjera: pukne covjek drvo na crnu pozadinu kao korice knjige koja nema veze sa drvecem, ili necim sto drvo predstavlja, i onda tebi puca suplju pricu, kako to ima znacenja (koje naravno normalan covjek ne moze dokucit kad gleda u sliku i nakon citanja knjige/naslova). Zasto to radi? Pa mora opravdat cifru koju ti je ukrao.

Trud? Trud nema puno veze s dizajnom i umjetnoscu. Neko se moze truditi 6 godina pa nece napraviti logo ko sto ce ga neko iz prve olovkom na papiru nacrtati. ponvljam ti opet da je Windows takav brand da je besmisleno izmisljat toplu vodu sa logom vec treba odradit prepoznatljiv logo koji je u skladu i koji ce se moci uklopiti na sva mjesta na koja ide. To sto se ti bavis dizajnom a smatras ovaj logo zafrkancijom, kopijom ili Balmerovim wc uratkom samo govori koliko si los u poslu kojim se bavis. Vjruj da je ovaj logo prosao kroz mnoge komisije i kriticare puno strucnije od tebe i mene prije nego smo ga vidjeli. Smeta ti, da citiram:"a ne nakon sto je pogledala zadnjih 10 logo-a, i nakon sto je koristila vjerovatno godinama windows, pa onda izrazila ideju prisutnu godinama medju milionima ljudi" jer nisi u stanju shvatiti da tako mora biti.

 

Znaci ti preferiras nasumican rad ili kopiranje nad trudom? I preferiras nesto sto se ofrlje uradi za cas posla nad necim za sto se izgubi vremena i vremena? Naravno da cu preferirat trud. To ako neko uradi nesto olako i ispadne cudom slucaja remek-djelo, ne mora znacit da je to on/ona htio, i da zasluzuje da se velica i dize u nebesa i fali time. Ako si ti toliko naivan da vjerujes u pricu medija o tome kako je to bio veliki podvig napraviti ovaj logo, ne moras gurat drugima da puse istu pricu. Bolje bi im bilo da su sami dizajnirali logo kao i do sada, zasto je bilo potrebno da se to daje nekoj dizajnerskoj kuci? Jesu izgubili kretivnost? Odi na wikipediu pa pogledaj koliko je "nedovrsena" Mona Liza slikana, 4+ godina, pa onda opet reci da ne treba truda za dizajn i umjetnost. Danas su ljudi skloni davanju velike paznje stvarima koje su totalno beznacajne, pa tako kad neki super-awesome-dizajner napise jednu rijec velikim fontom, i oboji je, i podvuce, i neko se stane cuditi remek-djelu. Pa momak, mom mozgu su takve gluposti veoma odbojne i iritantne, pa zato i pisem ovakve komentare. Ako tebi to godi, onda se sam preispitaj sa sobom, a nemoj mene nastojat ubjedit u suprotno.

 

Evo ti malo umjetnosti pa pari oci.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi logo Windowsa

O ukusima se ne raspravlja, modernizam je takav, a logotip MORA BIT PREPOZNATLJIV I JEDNOSTAVAN. Tako da je ovdje MS u Win situaciji.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice