Linux na mikrokontroleru

poruka: 30
|
čitano: 4.332
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Linux na mikrokontroleru".
16 godina
odjavljen
offline
Linux na mikrokontroleru

Dakle frajer je potrošio hrpetinu vremena na nešto što je potpuno neupotrebljivo? Kapa dolje za trud, ali ono... {#}

Freak Show Inc.
 
2 9 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Linux na mikrokontroleru
Friday kaže...

Dakle frajer je potrošio hrpetinu vremena na nešto što je potpuno neupotrebljivo? Kapa dolje za trud, ali ono... {#}

Ali je ipak zanimljivo.

MOARR
13 godina
protjeran
offline
Re: Linux na mikrokontroleru
Friday kaže...

Dakle frajer je potrošio hrpetinu vremena na nešto što je potpuno neupotrebljivo? Kapa dolje za trud, ali ono... {#}

Ti očito ne shvaćaš neke stvari.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(l
15 godina
offline
Re: Linux na mikrokontroleru
Bypass kaže...
Friday kaže...

Dakle frajer je potrošio hrpetinu vremena na nešto što je potpuno neupotrebljivo? Kapa dolje za trud, ali ono... {#}

Ti očito ne shvaćaš neke stvari.

Ni ja ne shvaćam. Molim te objasni nam.

14 godina
neaktivan
offline
Linux na mikrokontroleru

Pa vazno je da si nesto napravio zanimljivo.

Da stavis nesto sto trazi mnogo vise hardvera na nesto 1000 puta slabije.

MOARR
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux na mikrokontroleru
Friday kaže...

Dakle frajer je potrošio hrpetinu vremena na nešto što je potpuno neupotrebljivo? Kapa dolje za trud, ali ono... {#}

Potpuno neupotrebljivo, a opet beskrajno korisnije od tvog posta.

14 godina
offline
Re: Linux na mikrokontroleru
Hrco kaže...
Bypass kaže...
Friday kaže...

Dakle frajer je potrošio hrpetinu vremena na nešto što je potpuno neupotrebljivo? Kapa dolje za trud, ali ono... {#}

Ti očito ne shvaćaš neke stvari.

Ni ja ne shvaćam. Molim te objasni nam.

Kao prvo meni bi bio dovoljan osjećaj zadovoljstva postignutim. A ono najvažnije, uzmi u obzir koliko naučiš radeći na jednom takvom projektu i kakvu ti to referencu u CV-u predstavlja.

16 godina
offline
Re: Linux na mikrokontroleru
@by
margaritas ante porcos:-P
15 godina
offline
Re: Linux na mikrokontroleru

Samo jos jedan dokaz, gotovo beskrajne skalabilnosti Linuxa

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
odjavljen
offline
Re: Linux na mikrokontroleru
Zhawk kaže...
Hrco kaže...
Bypass kaže...
Friday kaže...

Dakle frajer je potrošio hrpetinu vremena na nešto što je potpuno neupotrebljivo? Kapa dolje za trud, ali ono... {#}

Ti očito ne shvaćaš neke stvari.

Ni ja ne shvaćam. Molim te objasni nam.

Kao prvo meni bi bio dovoljan osjećaj zadovoljstva postignutim. A ono najvažnije, uzmi u obzir koliko naučiš radeći na jednom takvom projektu i kakvu ti to referencu u CV-u predstavlja.

 

Ljudi koji takve stvari znaju raditi definitivno nemaju problema sa svojim CV-om jer već rade u dobrim firmama i za dobre novce.

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Linux na mikrokontroleru

btw.

 

Koliko vas je prilikom pogleda na ilustraciju pomislilo na Z80?

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
odjavljen
offline
Re: Linux na mikrokontroleru
Bypass kaže...
Friday kaže...

Dakle frajer je potrošio hrpetinu vremena na nešto što je potpuno neupotrebljivo? Kapa dolje za trud, ali ono... {#}

Ti očito ne shvaćaš neke stvari.

Prosvijetli me, molim te...

Freak Show Inc.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Linux na mikrokontroleru
Friday kaže...

Dakle frajer je potrošio hrpetinu vremena na nešto što je potpuno neupotrebljivo? Kapa dolje za trud, ali ono... {#}

Čovijek je dokazao koliko malo je potrebno da bi se napravilo računalo.

pero_HR
16 godina
odjavljen
offline
Re: Linux na mikrokontroleru
peroko kaže...
Friday kaže...

Dakle frajer je potrošio hrpetinu vremena na nešto što je potpuno neupotrebljivo? Kapa dolje za trud, ali ono... {#}

Čovijek je dokazao koliko malo je potrebno da bi se napravilo računalo.

 

Ne, u današnje vrijeme se računalom smatra nešto upotrebljivo. Čovjek je dokazao da se linux može pokrenuti na nečem izrazito slabom ali nije napravio nešto od čega svijet kao takav ima korist. Lik je evidentno vrlo pametan ali svoj talent je sigurno mogao iskoristiti za neke korisnije stvari. Ili bi ti koristio takvo računalo za nešto?

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Linux na mikrokontroleru
ovo s iskoristavanjem talenta za pametnije stvari podsjeca na price likova iz kvartovskih birtija o biznisu i 'kombinacijama'
12 godina
neaktivan
offline
Linux na mikrokontroleru

Bože, koji ste vi likovi na ovom forumu...

 

tako su govorili Wozniaku kad su aparavili računalo s ekranom, pa onom liku što je izumio miša, pa evo danas čitam, ovom što je izmislio attachment itd...

 

Ovo je projekt a ne izum. No nikad se ne zna kako će neki segment ovog projekta djelovati na nekoga drugoga, i koju će novu ideju pobuditi.

 

Zato je fascinantno. Ali da, nije izmislio nešto što mu je donijelo brdo love pa za vas luzere ne valja.

 

Daj skinite se s interneta ponekad. 

 
7 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Linux na mikrokontroleru
Hrco kaže...
Bypass kaže...
Friday kaže...

Dakle frajer je potrošio hrpetinu vremena na nešto što je potpuno neupotrebljivo? Kapa dolje za trud, ali ono... {#}

Ti očito ne shvaćaš neke stvari.

Ni ja ne shvaćam. Molim te objasni nam.

znas koja to bica rade vrlo efikasno poslove koje ih nauce napamet? majmuni :) on je isao putem druge zivotinje, zvana covijek.... istrazio je nesto, naucio... a na posljetku pohvalio se i podijelio...

 

bit svega? uciti, nauciti, istraziti i postati bolji... step by step.... :) ne ?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Linux na mikrokontroleru
Friday kaže...

Dakle frajer je potrošio hrpetinu vremena na nešto što je potpuno neupotrebljivo? Kapa dolje za trud, ali ono... {#}

Neke se stvari rade iz ljubavi, a ne iz koristi.

http://beterz.com/?Referer=179629
16 godina
odjavljen
offline
Re: Linux na mikrokontroleru
gadget kaže...
Friday kaže...

Dakle frajer je potrošio hrpetinu vremena na nešto što je potpuno neupotrebljivo? Kapa dolje za trud, ali ono... {#}

Neke se stvari rade iz ljubavi, a ne iz koristi.

Znam, imam dvoje djece...

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Linux na mikrokontroleru
TranceMight kaže...

ljudi koji placu jer posla nemogu nac, sigurno razmisljaju slicno tebi :)

Momak, ne bih znao kako je to... Ako te zanima kako ja razmišljam dođi kod mene u firmu da te malo provozam bespućima informatike za koja nisi ni znao da postoje!

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Linux na mikrokontroleru

Na stranu rasprava o korisnosti/beskorisnosti ovog rješenja ali ideja je sama po sebi zanimljiva - kao što je rečeno gore, dokaz skalabilnosti sustava. Mnogo stvari koje danas koristimo su nastale iz nekih projekata koji nisu u početku imali nikakvu svrhu nego su nastale samo zato jer se to moglo napraviti.

 

Ovo je zgodan proof of concept, ovaj emulator je poprilično zanimljiva stvar i može se ponešto izvući iz ovog. Svašta se može napraviti iz starog/sporog hardvera.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux na mikrokontroleru

lik je stavio ubuntu. zamislite gore slitaz  ili možda kolibriOS. stvar može biti korisna.

Može li ljudima u tamnim odjelima u Bruxellesu biti stalo do Hrvatske?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Linux na mikrokontroleru
Hrco kaže...

Ni ja ne shvaćam. Molim te objasni nam.

Pa poput onih primitivnih mikroprocesora izradenih u minecraftu, beskorisno a opet korisno i zanimljivo.

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
16 godina
offline
Linux na mikrokontroleru

a to vam je znanost :D

 

cime ces se drugo bavit na svom doktoratu nego istrazivanjima koja nemaju smisla

to je jedini nacin da istrazis nesto sto vec nije istrazeno :)

(malo se šalam, ali ima tu istine :P)

 

 
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Linux na mikrokontroleru

pa ljudi gube vrijeme na svašta, neki na ove "beskorisne " projekte,a mi drugi na njihovo komentiranje

pa sada, što je beskorisnije :))

procjenite sami

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux na mikrokontroleru
Ako ponovo procitate vidjet cete da je covek napisal emulator za 32 bitni procesor kako bi dignuo "standardni" Linux. Svaka mu cast na trudu!
Linux postoji za mikrokontrolere ali se radi o prepravljenim verzijama koje ne zahtjevaju MMU (memory management unit). Upravo je MMU glavni nedostatak mikrokontrolera da ne mogu vrtit prave OSove. Sama uporaba Linuxa na uC je bezveze jer se previse vremena i rama trosi na task switcheve. Zato postoje RTOSovi (real time OS).
 
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Linux na mikrokontroleru

Zanimljivo je da je zbog emulatora sa 26 ili 25 MGhz brzina pala na 6.5 Khz.

 

Ako bismo stavili slabiji linux namjenjen za ovakav mikro kontroler brzina bi naravno bila veca.

 

 

Opet

Pa sta ako je napravio nesto beskorisno.

Vazno je da je zanimljivo i da je oborio mit o tome da se linux nemoze podici na 8 bitnim procesorima i bez MMU.

 

 

Myth Busted.

 

 

Nije tu sad stvar koliko je nesto korisno.

 

Ja sam napravio 2 obicna led blinkera,jedan sporo mjenjanje izmedju ledica a druga brzo rapidno mjenjanje.

 

Beskorisno al ja sam se osjecao dobro jer sam napravio nesto sto radi.

 

Ako u nesto utrosimo truda dabismo napravili onda se osjecamo vrlo dobro.

 

 

Isto sto je neko reko u mojoj temi o laserima koji prze.

Ovaj jedan reko da jednostavno kupim laser a kasnije je neko reko da nije to taj osjecaj.

Ljepse je sam nesto napraviti.

 

Ja sam pokvario 2 lasera

 

Posto sam ulozio vreme da ih dobijem onda sam se osjecao jako lose.

Losije nego da sam uzo npr laser i slucajno ga pokvario.

 

Link do teme ako nekog zanima laser koji przzzzzi

 

 

 

MOARR
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Linux na mikrokontroleru
GamerMaster2041 kaže...

Zanimljivo je da je zbog emulatora sa 26 ili 25 MGhz brzina pala na 6.5 Khz.

To je normalno, i nije doslovce takt mikrokontrolera pao, nego je za svaku emuliranu instrukciju bilo potrebno X nativnih instrukcija. Svaki emulator tako radi...

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Linux na mikrokontroleru
rustweaver kaže...
GamerMaster2041 kaže...

Zanimljivo je da je zbog emulatora sa 26 ili 25 MGhz brzina pala na 6.5 Khz.

To je normalno, i nije doslovce takt mikrokontrolera pao, nego je za svaku emuliranu instrukciju bilo potrebno X nativnih instrukcija. Svaki emulator tako radi...

znam trebamu veliki dio da emulira dve radnje kao sto su 32 bitni proc i MMU

 

 

EDIT:A i dobro sam ono procito dabi nesto emulirali treba mnogostruko pa cak i 100 ili 1000 puta jaci hardver da bi taj softver radio.

MOARR
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2012 21:24 (GamerMaster2041).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Linux na mikrokontroleru
GamerMaster2041 kaže...
EDIT:A i dobro sam ono procito dabi nesto emulirali treba mnogostruko pa cak i 100 ili 1000 puta jaci hardver da bi taj softver radio.

Kako kada. Ovisi o onome sto emuliras. Generalno pravilo je, sto je procesor/kontroler koji pokusavas emulirati napredniji, to ce emulacija biti zahtjevnija za racunalo koje pokrece taj emulator. 1:1 emulacija je nemoguca, cak i kada bi emulirao isti cip koji pokrece i emulator.

 

Transmeta je imala jedan procesor koji je bio poseban po tome sto je mogao emulirati ostale procesore prilicno ucinkovito.

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice