Laseri!

poruka: 32
|
čitano: 11.534
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Laseri!".
14 godina
neaktivan
offline
Laseri!

Američka Missile Defense Agency navodi da se očekuje da će projekt rezultirati sustavima koji će biti u stanju napadati višestruke ciljeve, brzinom svjetlosti i to na udaljenostima od više stotina kilometara od oružne platforme

 

Za to će im tribat 4 747 letit skupa jedan da nosi laser dvd da nose izvor energije i jedan na kojem će biti mozak

I would love to change the world, but they won't give me the source code
 
1 4 hvala 1
16 godina
offline
Laseri!

ovo je strasno,opet ce poceti utrka u naoruzanju meni se cini.

ameri drugima nedopustaju razvoj oruzija a oni gomilaju svoje.

ako ovo bude radilo kako treba biti ce opako oruzije,jer i najbrza raketa za laser predstavlja nepokretnu metu

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Laseri!

Još par godina i rokat ćemo se laserima.

It's good to be smart - It's smarter to be good
Moj PC  
12 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Laseri!

Misliš oni će rokat nas

I would love to change the world, but they won't give me the source code
 
4 1 hvala 1
15 godina
offline
RE: Laseri!
P4k1 kaže...

Misliš oni će rokat nas

Dok ne dođe na crno tržište, e onda ćemo se rokat međusobno.

It's good to be smart - It's smarter to be good
14 godina
neaktivan
offline
RE: Laseri!
Za jedno 10 godina, bit će veličine kutije za cipele, moći će uništit 5 meta odjednom i bit će 2 puta jači
hmda
15 godina
neaktivan
offline
Laseri!

Za 10 godina naći ćeš ih na pijaci.Skroz jeftine.

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Laseri!
Slash 666 kaže...
Za jedno 10 godina, bit će veličine kutije za cipele, moći će uništit 5 meta odjednom i bit će 2 puta jači

daj ajde... pa kakve cemo onda igre igrat, pošto se laser ne vidi okom. ciljat cemo se faejzerima iz star treka samo bezbojno... :)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Laseri!
Za dvadesetak godina, svi (ok, samo dovoljno bogati) cemo hodati okolo sa fejzorima :D
Intenzivno koristim: m.bug.hr ///// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Laseri!
Šef kaže...
Za dvadesetak godina, svi (ok, samo dovoljno bogati) cemo hodati okolo sa fejzorima :D

Fejzore na pozdrav kad vidiš komandanta.

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg
15 godina
neaktivan
offline
Laseri!

HH...još malo pa će i na Voyager ugradit ovakvo nešto....ozbiljno in triba jer iz epizode do epizode gube posadu xD...

 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Laseri!
ranko091 kaže...
Slash 666 kaže...
Za jedno 10 godina, bit će veličine kutije za cipele, moći će uništit 5 meta odjednom i bit će 2 puta jači

daj ajde... pa kakve cemo onda igre igrat, pošto se laser ne vidi okom. ciljat cemo se faejzerima iz star treka samo bezbojno... :)

Neki se vide okom :)

 

Oni nabrijani pointeri i oni disco laseri npr.

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
14 godina
neaktivan
offline
Laseri!

Da tako kad ih jednom vidiš više nećeš ništa vidit

I would love to change the world, but they won't give me the source code
 
2 1 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Laseri!
P4k1 kaže...

Američka Missile Defense Agency navodi da se očekuje da će projekt rezultirati sustavima koji će biti u stanju napadati višestruke ciljeve, brzinom svjetlosti i to na udaljenostima od više stotina kilometara od oružne platforme

 

Za to će im tribat 4 747 letit skupa jedan da nosi laser dvd da nose izvor energije i jedan na kojem će biti mozak

LoL?

pistolji s laserom xD pistolji s laserom xD
16 godina
offline
RE: Laseri!

Uopće je zanimljivo kako se ovakve informacije puštaju u javnost.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Laseri!
makopos kaže...

Uopće je zanimljivo kako se ovakve informacije puštaju u javnost.

Nek se puštaju,meni je uvijek zanimljivo pročitati o novim oružjima i tehnologijama.

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg
15 godina
neaktivan
offline
RE: Laseri!
makopos kaže...

Uopće je zanimljivo kako se ovakve informacije puštaju u javnost.

 

zato sto je to u biti vec obavljeno prije 5 godina i ko zna di su sada a ovo je za javnost i neprijatelje da si misle da jos nisu u biti spremni  :P

 

a sto je i najgore.. vjerojatno sam i u pravu..:P

16 godina
offline
RE: Laseri!

Fora je u svemu tome šta Ameri glume neku nadmoćnu vojsku, sa star trek tehnologijama (ne samo ovaj laser) a kad odu u rat onda ratuju protiv kalašnjikova 5-10 godina neobrazovanih, običnih ljudi... To je najsmješnije od svega, i onda sami Ameri ginu u velikom broju. A od "doma" iz Amerike i dalje stižu vijesti i dok. filmovi i najnovijim tehnologijama koje ta zemlja proizvodi. toliko hvalisanja da bih još uvijek gnjavili godinama obični kalašnjikovi.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Laseri!
Tale kaže...

HH...još malo pa će i na Voyager ugradit ovakvo nešto....ozbiljno in triba jer iz epizode do epizode gube posadu xD...

Hehe, ne znam baš, bila je neka epizoda, ne sjećam se koje serije, jel Voyager ili TNG, uglavnom naišli su na neki brodić koji je imal "zastarjele" lasere kao oružje...niti trup im taj laser nije mogo probit, tak da, još su fejzori u igri Smijeh

Promijenio sam potpis, nisam htio otvarat novu temu pa evo link ovdje - http://www.100mb.nl/
15 godina
neaktivan
offline
RE: Laseri!
Slash 666 kaže...
Za jedno 10 godina, bit će veličine kutije za cipele, moći će uništit 5 meta odjednom i bit će 2 puta jači

za deset godina če ga ugrađivat i u mobitele.

tko se želi deklarirati kao gej nek stisne "thumbs down" xD
15 godina
offline
RE: Laseri!
alien kaže...

za deset godina če ga ugrađivat i u mobitele.

da i onda će djeca morat ostavljat mobitele ispred škole, da ne bi bilo žrtava. :)

15 godina
offline
RE: Laseri!
ranko091 kaže...
alien kaže...

za deset godina če ga ugrađivat i u mobitele.

da i onda će djeca morat ostavljat mobitele ispred škole, da ne bi bilo žrtava. :)

...

It's good to be smart - It's smarter to be good
15 godina
neaktivan
offline
Laseri!

Svida mi se ideja,samo sto me malo cudi kako prije da nisi krenuli sa necim slicnim.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Laseri!

Nešto sam čitao danas da laser od 70 kW u sekundi skida 1mm čelika u sekundi pa mislim da je snaga ovoga nekoliko milijuna vata.Samo moje netočno mišljenje.

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Laseri!
I.Kk kaže...

Nešto sam čitao danas da laser od 70 kW u sekundi skida 1mm čelika u sekundi pa mislim da je snaga ovoga nekoliko milijuna vata.Samo moje netočno mišljenje.

malo mi je puno milijun ili vise w.sumnjam da taj laser moze unistiti neki avion ili raketu sa nekom kratkotrajnom zrakom od recimo 1 sek nego vjerojatno je emitiranje duze pa na avionu ili raketi dolazi do velike temperature i budu unisteni.

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2010 1:22 (crozoki).
16 godina
neaktivan
offline
Laseri!

Laser treba poveliku snagu,a da bi bio mobilan svu tu struju treba uskladistit!Svi znamo koliko su danasnje najkapacitativnije baterije preskupe za proizvodnju.Koliko samo baterija su stavili ili generatora struje i goriva u taj 747 da bi testirali laser????Evo jedan citat da docaram o cemu govorim:

"At 8:44 p.m. (PST), February 11, 2010, a short-range threat-representative ballistic missile was launched from an at-sea mobile launch platform. Within seconds, the ALTB used onboard sensors to detect the boosting missile and used a low-energy laser to track the target. The ALTB then fired a second low-energy laser to measure and compensate for atmospheric disturbance. Finally, the ALTB fired its megawatt-class High Energy Laser, heating the boosting ballistic missile to critical structural failure. The entire engagement occurred within two minutes of the target missile launch, while its rocket motors were still thrusting."

Cijeli clanak dostupan na http://www.mda.mil/news/10news0002.html

dasHHa
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2010 1:56 (dasHHa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Laseri!
dasHHa kaže...

Laser treba poveliku snagu,a da bi bio mobilan svu tu struju treba uskladistit!Svi znamo koliko su danasnje najkapacitativnije baterije preskupe za proizvodnju.Koliko samo baterija su stavili ili generatora struje i goriva u taj 747 da bi testirali laser????Evo jedan citat da docaram o cemu govorim:

"At 8:44 p.m. (PST), February 11, 2010, a short-range threat-representative ballistic missile was launched from an at-sea mobile launch platform. Within seconds, the ALTB used onboard sensors to detect the boosting missile and used a low-energy laser to track the target. The ALTB then fired a second low-energy laser to measure and compensate for atmospheric disturbance. Finally, the ALTB fired its megawatt-class High Energy Laser, heating the boosting ballistic missile to critical structural failure. The entire engagement occurred within two minutes of the target missile launch, while its rocket motors were still thrusting."

Cijeli clanak dostupan na http://www.mda.mil/news/10news0002.html

a ništa, onda se jednostavno napravi projektil obavijen ogledalima ili nečim sličnim od čega bi se laserska zraka odbijala?. ispravite me ako griješim?.

tko želi objaviti svoje gej opredjeljenje nek slobodno stisne thumbs down xD
16 godina
neaktivan
offline
Laseri!

Svaki post počinje sa "Za deset godina"... pa jeste vi 2000. očekivali da će se tehnologija toliko unaprijedit? Ja nisam.

A life? Cool! Where do I download one of those?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Laseri!
@alien jesi vidio video u kojem lik laserom iz olovke(modanim doduše) probije cd? Čisto sumnjam da bi ogledalo zaustavilo ovo čudo.
hmda
15 godina
neaktivan
offline
RE: Laseri!
Slash 666 kaže...
@alien jesi vidio video u kojem lik laserom iz olovke(modanim doduše) probije cd? Čisto sumnjam da bi ogledalo zaustavilo ovo čudo.

onda sam očito gledao previše filmova Smijeh... nego znam da se onaj olovka laser odbija od ogledala samo tako i isto tako sam vidio da laseri u svojem mehanizmu imaju ogledaloNeodlučan   .uostalom CD i nije baš neko ogledalo, a postoje i vrlo kvalitetna ogledala poput dielektričnih koja reflektiraju do 99,9% svjetlosti koja se i koriste upravo za jake lasere.

 

 

edit: evo nešto o tome.. link

tko želi objaviti svoje gej opredjeljenje nek slobodno stisne thumbs down xD
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2010 12:03 (alien).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice