Josipović za ACTA-u

poruka: 452
|
čitano: 106.368
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Josipović za ACTA-u".
14 godina
neaktivan
offline
Josipović za ACTA-u

Josipovic gadis mi se!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2012 19:37 (kach).
 
119 11 hvala 20
16 godina
neaktivan
offline
Josipović za ACTA-u

Eh, predsjednice, predsjednice. Upravo ste mi pali u ocima. Bas kad pomislih da imamo bar jednog pametnog politicara...

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
 
161 0 hvala 14
14 godina
neaktivan
offline
Josipović za ACTA-u

Eh predsjednice po prvi put si me razocarao, bezpovratno si izgubio moj glas ...     i ja bi zelio zivjet od svog rada al ne mogu.. tko ce mene zastitit??? 

 

 

F*CK ACTA!!!

 

 

Šalu na stranu ljudi nama treba jos jedan kredit pa me ne cudi takvo stajaliste naseg prezidenta!

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2012 19:52 (dasoo988).
Moj PC  
46 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Josipović za ACTA-u

Haters gonna hate {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2012 19:32 (Zli Luđak).
 
35 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Josipović za ACTA-u

Narodu su oduzeli kruh, neka im bar ostave igre...

 
76 0 hvala 3
12 godina
neaktivan
offline
Josipović za ACTA-u

Čemu "Navodna propast nekih diskografskih kuća"? Znam gomilu nezavisnih i underground izdavača koji jedva spajaju kraj s krajem i neke koje su nestale. Ne vrti se svijet oko EMI-ja i Sonyja, njima će uvijek biti dobro. Evo popisa, i sami prebrojite za koliko piše "closed". http://www.metal-archives.com/label I da, piratstvo je krivo što ljudi izdaju CD u minimalnoj nakladi od 400 a ne prodaju ni 40. Znam ih gomilu osobno, a u Americi je sad "in" izdavati svoje albume sam da ti se barem dio troškova odbije od poreza (jer uz to još i radiš). Sve samo zato da iza sebe ostaviš nešto u opipljivom obliku.

 
0 7 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Josipović za ACTA-u

Taman sam stekao neko dobro mišljenje o njemu. Kvragu.

 

„To je isto kao da dođete recimo u samoposlugu, uzmete neke artikle, i kažete, gle, ovo mi je zgodno i lijepo, ja bih to uzeo i to je moje ljudsko pravo da se hranim."

 

Koju glupost je tu izrekao, po ovom se vidi da nezna šta priča. Piratstvo je kopiranje, ne uzimanje. To je odprileko koda dođem u samoposlugu uzmem artikl, nekim čudom se od 1 stvore 2(kopiraju se) i onda uzmem taj kopirani, a ovaj ostane njima.

E moj predsjedniče, informirat se treba, ne čim je neki glavonja europske unije rekao da je ACTA dobra odmah i njemu dobra. Hvala bogu pa on ne odlučuje o tome.

STOP ACTA! http://www.cdkeystalk.com/
Moj PC  
58 11 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Josipović za ACTA-u

Baš je slatko kako se naš Predsjednik brine za veleumne proizvode naših stihoklepaca i pevaljki. Koji su u barem 95% na razini domaćega nogometa. Ako su kvalitetni zašto se nitko od tih autora nije probio u inozemstvu (čast iznimkama)?

 
28 1 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Josipović za ACTA-u

Josipović je ionako europska marioneta i antihrvatski nastrojen kao i ova naša vlada na čelu države, tako me ova izjava niti ne čudi. Nije njih briga za narod, nego je bitno ''uskladiti sve s europom''. Fuj {#}

Moj PC  
35 12 hvala 5
14 godina
offline
Josipović za ACTA-u

Srećom Josipović nema nikakvu vlast pa ne može o ovome odlučivati. Vlada je rekla da će sazvati javnu raspravu prije donošenja odluke.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
 
31 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Josipović za ACTA-u
captain_soap_McTawish kaže...

Srećom Josipović nema nikakvu vlast pa ne može o ovome odlučivati. Vlada je rekla da će sazvati javnu raspravu prije donošenja odluke.

ako se bude raspravljalo kao i o EU, onda je ta acta već potpisana {#}

16 godina
offline
Josipović za ACTA-u

a što ste očekivali, on je pravnik po struci i na taj način razmišlja

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Josipović za ACTA-u

Uopče nisam iznenađen. 

Peace and prosperity for us all thru superior firepower
 
12 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Josipović za ACTA-u
Volvox kaže...

Taman sam stekao neko dobro mišljenje o njemu. Kvragu.

 

„To je isto kao da dođete recimo u samoposlugu, uzmete neke artikle, i kažete, gle, ovo mi je zgodno i lijepo, ja bih to uzeo i to je moje ljudsko pravo da se hranim."

 

Koju glupost je tu izrekao, po ovom se vidi da nezna šta priča. Piratstvo je kopiranje, ne uzimanje. To je odprileko koda dođem u samoposlugu uzmem artikl, nekim čudom se od 1 stvore 2(kopiraju se) i onda uzmem taj kopirani, a ovaj ostane njima.

E moj predsjedniče, informirat se treba, ne čim je neki glavonja europske unije rekao da je ACTA dobra odmah i njemu dobra. Hvala bogu pa on ne odlučuje o tome.

Ajd, nemoj molim te, opet ce se rasprava pretvoriti u obicna prepucavanja pirata i onih koji ne piratiziraju.

 

Rekao je jako dobro, nista krivo. To uopce nije ovako kako si si ti to zamislio, da se stvori jos jedan artikl i da si ga ti uzmes. U tom slucaju bi imali replikatore, kao u Zvjezdanim stazama, a to nemamo. Ti kad uzmes neki sadrzaj, glazbu, igru, bilo sto i kad prvi put cujes tu stvar, odigras tj. konzumiras taj sadrzaj, on je bespovratno izgubio na svojoj vrijednosti, koliko god ti kopija napravio, ali on vise tu vrijednost kod tebe nakon sto je konzumiran nema. Tako se definiraju intelektualne usluge ili otprilike tako nisam tocno siguran. Dakle nije bitna tu kopija/nekopija vec konzumacija tog sadrzaja. Okej, mozes ti iskopirati CD i dok god ti on stoji kao ukras na retrovizoru od auta, nikom nista. Poslusaj ga, tj. konzumiraj sadrzaj i gotovo je. Otprilike.

 

Ali podrzavanje ACTA-e je ono sto mene smeta i sto je bizarno. Bezveze. Stvarno me razocarao po tom pitanju.

 

A i ovaj prvi komentar, koji god je balavac i tenkre to pisal, nek se malo zapita... Zeljeti nekome patnju i smrt? Ajde, bar si ispravio.

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2012 19:49 (1domagoj1).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Josipović za ACTA-u
1domagoj1 kaže...

Ali podrzavanje ACTA-e je ono sto mene smeta i sto je bizarno. Bezveze. Stvarno me razocarao po tom pitanju.

 

  O, da. I meni je jako pao u očima nakon ovog... I nakon saznanja da je on tvorac ZAMP-a.

Nimalo mi se ne sviđa više.

BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/
14 godina
neaktivan
offline
Josipović za ACTA-u

Kad bi se tako žustro zalagao da radnici u Hrvatskoj redovito primaju plaće za svoj rad svima bi nam bilo bolje. Međutim te teme veleuvženog predsjednika ne zanimaju. Ali velik je pomak da je o nečemu zauzeo jasan stav jer do sad je uglavnom bilo "ni vrit ni mimo". (Lignja)

 
19 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Josipović za ACTA-u

Ja i dalje ne vjerujem da i dalje svi oni misle da bi svaka piratska kopija bila kupljena...

Guide za Warwicka: http://www.leaguecraft.com/strategies/guide/3252 Guide za Xin Zhaa:http://leaguecraft.com/strategies/guide/7326 Warbringer007 ( EU ) te moj brat Chomet ( EU )
 
17 0 hvala 0
16 godina
online
Josipović za ACTA-u

Odista treba stat na kraj tim "intelektualnim" izrablivacima...

 

Jednom proseru nesto na parce hartije i to eksplotiraju cijeli zivot...

 

Odista gnjusno

 

 

Dok pravi proleter mora svaki dan cijeli zivot ustajat u 5 ujutro i radit cijeli dan da zaradi parce kruha za gladne zube...

 

...i tako iz dana u dan

 

...i tako cijeli zivot

Intel i5 750 @3.8; GA P55 UD3; Kingmax 4 Gb 1600 Mhz; Gigabyte 6950 2 Gb; Hdd Samsung F3 1 Tb X 2 i F4 2 Tb
Moj PC  
7 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Josipović za ACTA-u
Šef kaže...

O, da. I meni je jako pao u očima nakon ovog... I nakon saznanja da je on tvorac ZAMP-a.

Nimalo mi se ne sviđa više.

Ma ajd, to jos nekako, iako mi se to nimalo ne svida, jer nas sve u startu tretiraju kao kriminalce i lopove, a i nije da slusam domace pevaljke pa da ih podrzavam na ikoji nacin, zna se na koga mislim pritom, inace, da ne bi bilo, imamo gro odlicnih hrvatskih bendova, pa pogledajte samo KSET-ov Demonstrator, mislim da se za svakoga ponesto moze naci, a sve su to uglavnom bendovi za koje se ne cuje, nisu ih pune novine, Crveni Tepisi, Explozivi, Exkluzivi i sto ti ja znam, bendovi koji uglavnom ili imaju snimljene samo demo snimke ili DIY albume ili snimaju u garazi i tako to. Kad sviraju, upad ne kosta 250 kn, nego sviraju ili za cugu ili za neke sitne novce, 25-30 kn max. A ima ih odlicnih i vrijednih slusanja, puno vise nego sve "zvijezde" s nase "estrade" kad se skupe na hrpu.

 

Ali, ali... to podrzavanje ACTA-e... meh.

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2012 20:07 (1domagoj1).
14 godina
offline
Re: Josipović za ACTA-u
Kant kaže...

Odista treba stat na kraj tim "intelektualnim" izrablivacima...

 

Jednom proseru nesto na parce hartije i to eksplotiraju cijeli zivot...

 

Odista gnjusno

 

 

Dok pravi proleter mora svaki dan cijeli zivot ustajat u 5 ujutro i radit cijeli dan da zaradi parce kruha za gladne zube...

 

...i tako iz dana u dan

 

...i tako cijeli zivot

Odista.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
16 godina
offline
Josipović za ACTA-u

trebate si utuviti u glavice da svatko ima pravo zaštiti svoj intelektualni proizvod neovisno o mediju, njegovoj dostupnosti i postojanju na tržištu te svako korištenje mimo pravila koje regulira njegovo pravo predstavlja povredu prava

po meni svaka rasprava tu završava

podržavam predsjednika

 

metode se nekada ne sviđaju svima, ali su prava jamčena društvu dok ga ono ne zloupotrebljava... u trenutku kada ga društvo počne zloupotrebljavati potrebne su mjere zaštite i sankcije

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2012 20:09 (igy).
Moj PC  
3 7 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Josipović za ACTA-u

Sva sreća da podržava nešto što će zabraniti generičke lijekove.

bravoroms.wordpress.com - BravoRoms - HTC Desire ROM reviews
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Josipović za ACTA-u

Covjek po mojem ukusu. Nisam glasovao, ali sam sretan vidjeti da je ocito vecina glasala za pametne vodje.

Set as I am in my ways and my arrogance, burden of proof tossed upon non-believers... You were my witness, my eyes, my evidence, Judith Marie, unconditional one...
 
6 29 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Josipović za ACTA-u

Trebali bi ovdje jedan eksperiment napraviti: podržaju/uvedu ACTA-u ali ukinu ZAMP.

Pa da vidimo koliko će više domaći glazbenici zaraditi.

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Josipović za ACTA-u
1domagoj1 kaže...

Eh, predsjednice, predsjednice. Upravo ste mi pali u ocima. Bas kad pomislih da imamo bar jednog pametnog politicara...

 

dasoo988 kaže...

Eh predsjednice po prvi put si me razocarao, 

 

Šef kaže...

  O, da. I meni je jako pao u očima nakon ovog... I nakon saznanja da je on tvorac ZAMP-a.

Nimalo mi se ne sviđa više.

Razočarali ste se? Znači da ste imali pozitivno mišljenje o njemu. Da mi je znati zbog čega.

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
14 godina
offline
Re: Josipović za ACTA-u
igy kaže...

trebate si utuviti u glavice da svatko ima pravo zaštiti svoj intelektualni proizvod neovisno o mediju, njegovoj dostupnosti i postojanju na tržištu te svako korištenje mimo pravila koje regulira njegovo pravo predstavlja povredu prava

po meni svaka rasprava tu završava

podržavam predsjednika

Točno je da svatko treba zaštiti svoj proizvod. No dati privatnim tvrtkama ulogu sudaca da odlučuju tko to krši, a tko ne, sigurno nitko nema pravo. Nitko nema ništa protiv borbe protiv piratstca, no protiv legalnoga ukidanja naše privatnosti, dosta ljudi ima.

 

ACTA nije ništa drugo nego legalno uništavanje nepogodnih ljudi za vlast.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Josipović za ACTA-u
Deus ex machina kaže...

Covjek po mojem ukusu. Nisam glasovao, ali sam sretan vidjeti da je ocito vecina glasala za pametne vodje.

{#}

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Josipović za ACTA-u
captain_soap_McTawish kaže...

Srećom Josipović nema nikakvu vlast pa ne može o ovome odlučivati. Vlada je rekla da će sazvati javnu raspravu prije donošenja odluke.

Zapravo, osim u slučaju rata, najvažnija funkcija predsjednika je da kritizira, te ako se izglasa, pošalje na Ustavni sud zakon koji krši Ustav i/ili smanjuje ugrožava ljudska prava i u puno manjoj mjeri nego to rade većina prijedloga antipiratskih zakona, tako da njegovo mišljenje tu definitivno nije nešto preko čega olako treba preći!

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
offline
Josipović za ACTA-u

Neka naprave s tim intelektualnim pravima isto što i s ljekovima.

Nek ima rok exploatacije a nakon toga je javno dobro.

Nek exploatiraju film, igru ili album 5 godina i nakon toga je dosta.

A ne doživotno... i onda će se broj piratstva drastično smanjiti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2012 20:15 (sina-k).
 
20 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Josipović za ACTA-u
captain_soap_McTawish kaže...

Točno je da svatko treba zaštiti svoj proizvod. No dati privatnim tvrtkama ulogu sudaca da odlučuju tko to krši, a tko ne, sigurno nitko nema pravo. Nitko nema ništa protiv borbe protiv piratstca, no protiv legalnoga ukidanja naše privatnosti, dosta ljudi ima.

 

ACTA nije ništa drugo nego legalno uništavanje nepogodnih ljudi za vlast.

metode se nekada ne sviđaju svima, ali su prava jamčena društvu dok ga ono ne zloupotrebljava... u trenutku kada ga društvo počne zloupotrebljavati potrebne su mjere zaštite i sankcije

problem metode borbe protiv piratstva je složena jer se sama kaznena djela čine masovno i pod okriljem vlastitog doma.. teško je pronaći model jer je svijest ljudi takva kakva je

primjer: kada je na forumu rečeneo da je btjunkie ugašen - reakcija nije bila zaustavljanje skidanja sadržaja, nego traženje alternativnih puteva

što je tu je, tako je

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice