iPad - dan poslije

poruka: 248
|
čitano: 50.609
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPad - dan poslije".
14 godina
neaktivan
offline
iPad - dan poslije

hvala vam na informacijama za Archos tablet.

iPad je prema ovome igračkica.

 

 

Još kad bi bio bilo kakav distributer za Archosa na našem području, pa prije kupovine biti u stanju i isprobati ga i vidjeti dali ti paše mojoj sreći nebi bilo kraja (figurativno govoreći) .

:-)
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: iPad - dan poslije

A kakvo sklopovlje ima?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: iPad - dan poslije

 http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=10275

 

Imaju Archos5, možda će dobiti i A9.

16 godina
neaktivan
offline
iPad - dan poslije

Archos mane pred iPadom:

Nema softver prilagođen radu s prstima već Windowse kakve imaju tableti već 10 godina i dokazano su muka za korištenje, treba stylusom nabadati po sitnim menijima po malom ekranu.

Lošiji procesor

Manji ekran s manjom rezolucijom

Nema IPS matricu

Nema kapacitivni multitouch

Nema flash memoriju

Nema 802.11n

Ima grozno raspoređene tipke za kliktanje

I što je najgore za mobilni uređaj, ima duplo kraće trajanje baterije.

 

Ukratko poluproizvod. 

http://www.metacafe.com/watch/1972097/how_to_behave_on_a_forum/
 
2 5 hvala 0
16 godina
offline
RE: iPad - dan poslije
dgigibao kaže...

Archos mane pred iPadom:

Nema softver prilagođen radu s prstima već Windowse kakve imaju tableti već 10 godina i dokazano su muka za korištenje, treba stylusom nabadati po sitnim menijima po malom ekranu.

Lošiji procesor

Manji ekran s manjom rezolucijom

Nema IPS matricu

Nema kapacitivni multitouch

Nema flash memoriju

Nema 802.11n

Ima grozno raspoređene tipke za kliktanje

I što je najgore za mobilni uređaj, ima duplo kraće trajanje baterije.

 

Ukratko poluproizvod. 

Neznam kakvu memoriju tocno ima ali ima je 60 GB.

Ima 802.11n, neznam od kud ti da nema.

Nema Windows vec Linux kolko ja vidim.

Uglavnom, daj se malo informiraj prije nego ides srat. Smijeh

- Psiho246
14 godina
protjeran
offline
iPad - dan poslije

iPad je izvrsna stvar, najkompletniji (i jedini) uređaj takve vrste na tržištu i ima dobar omjer uloženog i dobivenog, naravno u USA jer cijena od 500$ (2500kn) je super za ono što nudi... nažalost taj najjeftiniji model ce u europi koštati u najoptimističnom slučaju cca 3200kn (švicarska) a ostalo tipa UK 3700kn a kod nas poućeni dosadašnjim iskustivam nešto između 4300-4600kn i onda je to definitivno zajeb... eto ovo je moj filing Smijeh

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
iPad - dan poslije

I to je arrchos5 koji na tržištu postoji već neko vrijeme a trebao uskoro stić archos 9 koji je puno jači od ipada

Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
iPad - dan poslije

moje iskreno misljenje-----SMECE____  jer nema multitasking, nema podrsku za flash??????wtf??????

 

onda ce za mjesec dana izbaciti "novi" sa podrskom za flash i nabit mu cijenu....ljudi moji, copy-paste zarada. djubrad jedna lopovska.

mroncevic
 
10 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
iPad - dan poslije

Što gnjavite sa cijenom. Biti će malo veća Cool

 

                     USA          RH

1. Ipod Touch 8 GB     1020 kn       1570   

2. Ipod Touch 64 GB      2050 kn       3069   

4.MacBook Air          7800 kn       12000

 

Cijena je 50 % veća u Hrvatskoj za svaki od ovih proizvoda.

 

Što znači da će cijena biti oko 3900 kn za najniži model.  odnosno za 1400 kn više :). 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2010 10:16 (Simbamef).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: iPad - dan poslije
Stoja kaže...

I to je arrchos5 koji na tržištu postoji već neko vrijeme a trebao uskoro stić archos 9 koji je puno jači od ipada

Bolji je u SVAKOM pogledu.

Ima punokrvni OS na sebi koji, suprotno od vjerovanja nekih ovaca, JEST prilagoden za TS. Sve su ikone velike ma sedmici.

9", ne moram nji govoriti.

Ima joystick za simulaciju misa. Odlicno. Ima i Stylus. Znaci tri put vise metoda inputa od ovog glupavog iPad-a.

60GB memorije, takodjer ne moram naglasavati kako je dobro ovo.

 

Ovo je pravi tablet koji moze zamjeniti notebook. A ne ovaj kvazi tablet sa mobilnim OSom i bez funkcija.

- Psiho246
14 godina
offline
RE: iPad - dan poslije
nije bitno kolika mu je cijena. previse u svakom slucaju za ono sto nudi..
mroncevic
16 godina
offline
iPad - dan poslije

Treba napomenuti da Archos 9 ima puno vise aplikacija nego iPhone i iPad.

To uvijek Appleovci nabadaju na nos, pa da vas cujemo sad di ste? :P

- Psiho246
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: iPad - dan poslije

Tu smo. Samo se sa tobom ne isplati raspravljat. Nisi normalan kao ni Arfull. Samo ste u suprotnim stranama. Tebi je sveta misija pljuvat po svemu apple, a njemu je sveta misija ga dizat u nebeza. Istina je između. Zato se bolje i ne obazirat na vas 2

15 godina
offline
RE: iPad - dan poslije
Psiho246 kaže...

Bolji je u SVAKOM pogledu.

Ima punokrvni OS na sebi koji, suprotno od vjerovanja nekih ovaca, JEST prilagoden za TS. Sve su ikone velike ma sedmici.

9", ne moram nji govoriti.

Ima joystick za simulaciju misa. Odlicno. Ima i Stylus. Znaci tri put vise metoda inputa od ovog glupavog iPad-a.

60GB memorije, takodjer ne moram naglasavati kako je dobro ovo.

 

Ovo je pravi tablet koji moze zamjeniti notebook. A ne ovaj kvazi tablet sa mobilnim OSom i bez funkcija.

Još si zaboravio reć par genijalnih stvari(po meni) naspram ipada

 

stalak-netrebate držat ga stalno u ruci, može se namjestit pod dosta kutova i tako i dobije smisao gledanja filmova i sliedoshow slike(tipa digitalni okvir)

 

 

USB!- ovo je po meni ono što ipad totalno ubije, kad nemogu neke stvari sa sticka iskopirat ili recimo mjuzu od frenda sa mp3 playera...ili možda jednostavno napunit mp3 kad ima tako jaku bateriju,valjda može malo i drugima dat a ne bit bahat i sve za sebe potrošitBelji se

 

Ima i multitouch također i vrti intel atoma sa 1GB RAM-a i naravno , imamo kompletnu slobodu po pitanju softvera(znači možemo imat i IE i FF i chrome i operu i safari) i naravno podržava flash. Jedino što mu je zasad problem je mislim baterija, da baš nije super izdržljiva,ali opet ako može 4-5 sati izdržat u surfanju, meni više nego dosta

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2010 10:32 (Stoja).
14 godina
neaktivan
offline
iPad - dan poslije

ne moze se usporedjivati archos 9 i ipad, osim po cijeni.

Archos je TabletPC a ipad to bas i nije.

 
1 1 hvala 1
14 godina
offline
RE: iPad - dan poslije

sve si dobro nabrojao, no nema multi touch. ai nema veze. u svakom slucaju boje no ono smece od iPada

mroncevic
14 godina
offline
RE: iPad - dan poslije

sve si dobro nabrojao, ali ipak nema multi touch...jbg, u svakom slucaju bolji od iPad smeca Bogataš

mroncevic
14 godina
offline
iPad - dan poslije

Jao ljudi, koliko vas je u ruci držalo iPad i tog Archosa da možete davat tako sigurne komentare ? Niti jedan imalo složeniji uređaj koji spada u potrošačku elektroniku (ilitiga po hrvatski gađet) se ne može komentirat dok ga ne držiš u ruci i vidiš kako to stvarno "fercera". Uspoređivat ih po specifikacijama je djetinjasto i krajnje glupo. Najbolji dokaz za to su sve generacije WinMo mobitela, do recimo zadnjih sa 6.5 (za njih ne mogu komentirat jer ih nisam isprobao) koji su unatoč spektakularnim specifikacijama za mene smeće zbog neupotrebljivosti. Zašto je to tako - zato jer su ih slagali inženjeri (nemam ništa protiv inženjera, i sam sam taj), koje boli k.. za upotrebljivost i ergonomiju, bitno da je proc 1Ghz i da ima memorije što više, a uguraćemo i TS client. Osobno sam se dovoljno puta za.ebao kupovinom takvih uređaja na temelju specifikacije, tako da više bez osobnog testiranja ne dajem ni kune ...

 

pozdrav

 
5 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: iPad - dan poslije
Psiho246 kaže...
dgigibao kaže...

Archos mane pred iPadom:

Nema softver prilagođen radu s prstima već Windowse kakve imaju tableti već 10 godina i dokazano su muka za korištenje, treba stylusom nabadati po sitnim menijima po malom ekranu.

Lošiji procesor

Manji ekran s manjom rezolucijom

Nema IPS matricu

Nema kapacitivni multitouch

Nema flash memoriju

Nema 802.11n

Ima grozno raspoređene tipke za kliktanje

I što je najgore za mobilni uređaj, ima duplo kraće trajanje baterije.

 

Ukratko poluproizvod. 

Neznam kakvu memoriju tocno ima ali ima je 60 GB.

Ima 802.11n, neznam od kud ti da nema.

Nema Windows vec Linux kolko ja vidim.

Uglavnom, daj se malo informiraj prije nego ides srat. Smijeh

Za razliku od trolova ka šta si ti ja ne serem. Provjerio sam informacije prije nego što sam ih napisao za razliku od tebe

http://www.archos.com/products/nb/archos_9/specs.html?country=us&lang=en

U tekstu koji komentiramo spominje se archos 9 ova verzija 5 nije ni za usporedbu.

Nema flash čipova od 60GB i a u specsim nema  n WiFi standarda. I ima Windows Starter ediciju.

 

I da što sam skroz zaboravio napomenuti a jako je bitno. Nema 3G nit GPS.

http://www.metacafe.com/watch/1972097/how_to_behave_on_a_forum/
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2010 10:46 (dgigibao).
15 godina
offline
RE: iPad - dan poslije
Z3k0 kaže...

Jao ljudi, koliko vas je u ruci držalo iPad i tog Archosa da možete davat tako sigurne komentare ? Niti jedan imalo složeniji uređaj koji spada u potrošačku elektroniku (ilitiga po hrvatski gađet) se ne može komentirat dok ga ne držiš u ruci i vidiš kako to stvarno "fercera". Uspoređivat ih po specifikacijama je djetinjasto i krajnje glupo. Najbolji dokaz za to su sve generacije WinMo mobitela, do recimo zadnjih sa 6.5 (za njih ne mogu komentirat jer ih nisam isprobao) koji su unatoč spektakularnim specifikacijama za mene smeće zbog neupotrebljivosti. Zašto je to tako - zato jer su ih slagali inženjeri (nemam ništa protiv inženjera, i sam sam taj), koje boli k.. za upotrebljivost i ergonomiju, bitno da je proc 1Ghz i da ima memorije što više, a uguraćemo i TS client. Osobno sam se dovoljno puta za.ebao kupovinom takvih uređaja na temelju specifikacije, tako da više bez osobnog testiranja ne dajem ni kune ...

 

pozdrav

Slažem se stobom, nemože se po pitanju bilo kakve elektronike na temelju specifikacija reć koji je bolji, jedino možemo po izlgedu vidjeti razlike. Ali opet rekao sam par stvari koje su okom vidljive između ta 2(USB i stalak) koji su itekako odlična ideja i imaju smisla ,jer  reci mi koji će ti biti gušt držat taj ipad 2-3 sata ako gledaš neki duži film? Ili ćeš onda morat sam ga pokušat naslonit na nešto pa da stoji, i pazit da ne padne. A sa usb-om imamo puno više mogučnosti sa uređajem. Iznutra očito neće biti ultrastabilan ali barem imamo potpuno otvorene ruke(recimo možeš preko archosa na usb spojit printer i isprintat si neke dokumente. Sa ipadom vjerojatno možeš preko wifi(ako imaš takav printer) ili ti treba neki poseban kabel koji još trebaš nadoplatitNeodlučan

15 godina
offline
RE: iPad - dan poslije
dgigibao kaže...
I da što sam skroz zaboravio napomenuti a jako je bitno. Nema 3G nit GPS.

Meni su ti tableti glupost... Radije si kupim laptop nego to... No dobro...

 

Sto se tice tableta... a koji ce mu k***** GPS?

 

3G ajde ajde ali GPS? Zasto? Sta ces tablet vucarat okolo da ti glumi navigacijski sustav? Ili ces ga vucarat na Velebit dok ides planinarit sa prijateljima? Ili pak preko njega trazit ulice u Zagrebu? Ili da vidis na kojim koordinatama ti je WC skoljka (ovo vazi samo ako imas stakleni strop u WC-u)

I'm going woo woo
16 godina
neaktivan
offline
iPad - dan poslije

bzvz.

pa neki jefitni netbook ima vishe mogucnosti nego ipad.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: iPad - dan poslije
Z3k0 kaže...

Jao ljudi, koliko vas je u ruci držalo iPad i tog Archosa da možete davat tako sigurne komentare ? Niti jedan imalo složeniji uređaj koji spada u potrošačku elektroniku (ilitiga po hrvatski gađet) se ne može komentirat dok ga ne držiš u ruci i vidiš kako to stvarno "fercera". Uspoređivat ih po specifikacijama je djetinjasto i krajnje glupo. Najbolji dokaz za to su sve generacije WinMo mobitela, do recimo zadnjih sa 6.5 (za njih ne mogu komentirat jer ih nisam isprobao) koji su unatoč spektakularnim specifikacijama za mene smeće zbog neupotrebljivosti. Zašto je to tako - zato jer su ih slagali inženjeri (nemam ništa protiv inženjera, i sam sam taj), koje boli k.. za upotrebljivost i ergonomiju, bitno da je proc 1Ghz i da ima memorije što više, a uguraćemo i TS client. Osobno sam se dovoljno puta za.ebao kupovinom takvih uređaja na temelju specifikacije, tako da više bez osobnog testiranja ne dajem ni kune ...

 

pozdrav

Ja držim u ruci ''Apple iPhone 3GS 32GB white'', pa nemoj tako biti strog, stvarčica je jako dobra...samo što me dosta koštala, poz!

16 godina
offline
RE: iPad - dan poslije
dgigibao kaže...

Archos mane pred iPadom:

Nema softver prilagođen radu s prstima već Windowse kakve imaju tableti već 10 godina i dokazano su muka za korištenje, treba stylusom nabadati po sitnim menijima po malom ekranu.

Lošiji procesor

Manji ekran s manjom rezolucijom

Nema IPS matricu

Nema kapacitivni multitouch

Nema flash memoriju

Nema 802.11n

Ima grozno raspoređene tipke za kliktanje

I što je najgore za mobilni uređaj, ima duplo kraće trajanje baterije.

 

Ukratko poluproizvod.

...ukratko, TROL!

 

On topic:

 

Što se mene tiče, previše je prašine podignuo ovaj gadget s obzirom na ono što nudi.

 

Prije svega izdvojio bih cijenu. Vjerujem da za novce koliko bude koštao kod nas će se moći kupiti i malo pristojnije računalo, a kamoli tablet.

 

Kao drugu stvar izdvojio bih nepostojanje kamere i podrške za Flash. Nikako mi nije jasno kako se u tu silnu masu (uređaj teži preko 600 grama) nije mogla ugurati neka minijaturna web kamerica. Kako Steve Jobs uopće ima obraza govoriti o nekom izvanrednom internet iskustvu ako njegov gadget nema ni kameru ni Flash?! Još samo nedostaje da ukinu podršku za Flash u Mac računalima.

 

Treća stvar... Nema multitasking!? Što nam to Apple želi s time poručiti? ...osim da se klonimo njihovih proizvoda.

 

Možda sam u krivu, ali ne vjerujem da će ovaj uređaj postići neki rezultat. Previše se prašine podignulo oko njega prije samog predstavljanja (za razliku od iPhonea koji je u odnosu na iPad došao kao grom iz vedra neba) zbog čega vjerujem da će se među publikom pojaviti određena doza razočaranja zbog nedostataka koje sam naveo.

 

Na kraju, uvjeren sam da će i iPad pridobiti svoj dio kupaca, onaj kojeg inače Appleovi proizvodi privuku. Što se tiče nas ostalih, ovo je samo još jedan uređaj koji je lijep na oči i ništa više.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
15 godina
neaktivan
offline
iPad - dan poslije

Mozete mi to malo objasnit, nema podrske za flash.

Pa zar adobe ne radi verziju za mac os? Zasto se to ne moze instalirat?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: iPad - dan poslije
Kores kaže...

Mozete mi to malo objasnit, nema podrske za flash.

Pa zar adobe ne radi verziju za mac os? Zasto se to ne moze instalirat?

Citiram autora članka: "Radi se o Appleovoj strateškoj odluci..."

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
15 godina
offline
iPad - dan poslije

Zato jer to nije mac osx već iphone os, a kako izgleda, apple još nije dao zeleno svjetlo adobe-u da napravi flash za iphone OSIzlanuo se

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: iPad - dan poslije
dgigibao kaže...

Archos mane pred iPadom:

Nema softver prilagođen radu s prstima već Windowse kakve imaju tableti već 10 godina i dokazano su muka za korištenje, treba stylusom nabadati po sitnim menijima po malom ekranu.

Lošiji procesor

Manji ekran s manjom rezolucijom

Nema IPS matricu

Nema kapacitivni multitouch

Nema flash memoriju

Nema 802.11n

Ima grozno raspoređene tipke za kliktanje

I što je najgore za mobilni uređaj, ima duplo kraće trajanje baterije.

 

Ukratko poluproizvod.

iPad srećom sve to ima, samo šta meni to ne treba, jer imam na drugim uređajima.

 

Dan poslije - nije mi jasno čemu iPad služi, a da druge igračkice to već nemaju? Ne razumijem - trebam li bacit iPhone, iPodtouch i Macbook, kad je ovo malo govno u svemu 'the best experience' prema Steve-u? Šta da radim? Možda najbolje da ga zaboravim...

14 godina
neaktivan
offline
iPad - dan poslije
kao i većinu, ipad me zaintrigirao. jer dosta literature na faxu mi dolazi u pdf-u. a nezgodno mi je sve to čitat na laptopu, jer moram scrolat stalno gore-dolje po stranici. i za lovu od 500$, ipad bi bio idealna zamjena za kindle i slične poluproizvode. dao bi mi puni color touch screen, i wifi, da mogu odmah na njemu surfat. uglavnom je u teoriji, bio upravo ono šta sam tražio zadnjih 4-5 mj.
i onda steve king-kong jobs dođe, i prodaje nam iphone preko kojeg je neko prošao valjkom pa ga malo produžio i raširio.
mislim da bi os x bio puno bolji izbor od iphone os-a za ipad. bar bi meni odgovarao. i multitasking svakako. da mogu čitat neku knjigu, i pustit glazbu za ugođaj.
nažalost, ipad nije ispunio MOJA očekivanja. archos 9, e to je već druga priča. sad samo da dođe u mikronis. ili negdje da se može isprobat. ako ne bude preko 3,5k kn, moglo bi se i uzet.
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
iPad - dan poslije

ovo me podsječa na onaj apple-ov laptop koji je umjesto tipkovnice imao onaj krug u sredini. uglavnom nije loše zavalit se u fotelju i surfati. ali ipak ne vjerujem da če dostič popularnost iphone-a, ipod-a i mac-a. proizvod je za one što neznaju s novcima i one koji skupljaju "gadgete". neku veliku revoluciju a ni funkcionalnost ne predstavlja.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2010 12:08 (alien).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice