Certifikati na lopate!

poruka: 35
|
čitano: 7.588
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Certifikati na lopate!".
15 godina
offline
Certifikati na lopate!

Do sad je iznad ovakvih članaka pisalo: Promo, a sad potpisan Oleg?!

 

Svašta...

 
12 3 hvala 1
11 godina
offline
Certifikati na lopate!

Jos kada bi ti certifikati doista necemu i sluzili osim samohvalisanju i nicemu drugome! :D

 
19 3 hvala 1
14 godina
offline
Certifikati na lopate!

Ja razumio certifikat za lopatu.

 
18 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Certifikati na lopate!
LudaRajcica kaže...

Jos kada bi ti certifikati doista necemu i sluzili osim samohvalisanju i nicemu drugome! :D

baš sam pregledao oglase za posao prije ovog komentara: apsolutno nitko ne traži ikakve certifikate (jednak burek onome s beskorisnim ECDL-om nedavno, ako ne i masniji). sve se svodi na to znaš li raditi to što traže ili ne i jesi li spreman na nikakvu plaću i rad svakoga dana od jutra do sutra. {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
neaktivan
offline
Certifikati na lopate!

Ako sam dobro shvatio u Rijeci to ne nude, tu ne nude ni lopate.

 
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Certifikati na lopate!

Možda ove certifikate nitko ne traži, niti predstavljaju visoku razinu znanja, no nije na odmet to uvrsiti u životopis. Ako ništa drugo, pokazuje da dotični ima neke ambicije, te da je spreman učiti i napredovati.

Osim toga, ovi ceritifkati između ostalog garantiraju, u najmanju ruku, solidnu informatičku pismenost.

 
5 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Certifikati na lopate!
LudaRajcica kaže...

Jos kada bi ti certifikati doista necemu i sluzili osim samohvalisanju i nicemu drugome! :D

služe jedino kod zapošljavanje kod državnih službi

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
14 godina
offline
Re: Certifikati na lopate!
blackalbum kaže...
LudaRajcica kaže...

Jos kada bi ti certifikati doista necemu i sluzili osim samohvalisanju i nicemu drugome! :D

služe jedino kod zapošljavanje kod državnih službi

Mislim da ti tu certifikati imaju najmanju ulogu {#}

13 godina
offline
Certifikati na lopate!

Stvarno sjajna vijest i bilo bi lijepo da je više ovakvih. Čestitke Algebri na ovome!

 

A ovima koji ne vide korist u učenju i stjecanju certifikata - da imate 2 apsolventa, bez radnog iskustva, jedan s certifikatima, a jedan bez, kojeg bi zaposlili? Naravno da ovakvi certifikati ne garantiraju posao (na koncu, što uopće garantira nešto danas), ali pokazuju da ste voljni učiti i utrošiti vrijeme na osobni razvoj, a to je poslodavcima jako bitan kriterij.

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Certifikati na lopate!

Naravno da certifikati znace, ali ne znace oni certifikati koje ima svaka susa: CCNA, microsoft basic certifikati i slicno. Napredniji certifikati (a ovi basic certifikati su uvjet da idete dalje, jer bez da znate osnove, ne mozete biti pro) zaista znace.

 

Samo sto ekipa stane na prvom certifikatu i misli da su uhvatili boga za bradu i da ce ih svaki poslodavac dati posao jer su oni eto certificirani za rad na Windows racunalu, imaju CCNA i slicno.

 

E pa braco, to je isto kao da se idete zaposliti kao inzenjeri necega, a zavrsili ste trogodisnju strukovnu skolu. Tehnologija ide dalje, sve kompliciranija i sa hrpom novotarija.

 

Da sam ja student ispolagao bih sve sto mi algebra nudi zabadava, isto kao sto polazem sve sto mi firma placa. Bio bih lud kada ne bih...

Rvat katolik!
 
1 1 hvala 1
14 godina
offline
Certifikati na lopate!

Ne kužim zašto netko za ovo govori da to ničemu ne služi - ali neće učiti o administraciji win servera (možda o internetu i serverima općenito), o bazama podataka, HTML-u 5?

 

Video predavanja, literatura - još besplatno?! Tko se želi baviti informatikom - navaliti na ovo!

Biti će i cura ;

 

I usput, poslodavci nisu roboti, i sigurno neće ostati ravnodušni na to postigniće.

xfire: GStyle|KIKI3000
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.11.2014 21:02 (KIKI3ooo).
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Certifikati na lopate!

Kad sam registrirao svoju informatičku djelatnost odmah sam zaposlio sebe upravo radi tog MTA certifikata, da ga nisam imao ko zna što bi bilo! {#}

 

Šalu na stranu, naravno da znači svaki certifikat i blesavi ste ako ne iskoristite ovu i slične prilike. Kakve veze ima je li ovo samo reklama i pokušaj navlačenja u MS svijet ako VI imate stvarne koristi od toga!? 

 

 

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Certifikati na lopate!

Kakogod,Algebra niti za badava...Ako hocu certificirati svoje znanje,samo se ide najbolje,a to nikako ne moze biti badava...

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Certifikati na lopate!
duhonja kaže...

Kakogod,Algebra niti za badava...Ako hocu certificirati svoje znanje,samo se ide najbolje,a to nikako ne moze biti badava...

Sam Bog zna koliko sam certifikata ispolagao besplatno. 

9 godina
protjeran
offline
Re: Certifikati na lopate!
Old Iggy kaže...
duhonja kaže...

Kakogod,Algebra niti za badava...Ako hocu certificirati svoje znanje,samo se ide najbolje,a to nikako ne moze biti badava...

Sam Bog zna koliko sam certifikata ispolagao besplatno. 

Pa naravno..No ako hoces pravu poziciju i ulet u vrhunsku firmu,iza certifikata mora stajati zvucno i ugledno ime.Ne smatram da je to Algebra..jednom odradio tecaj za Excel,i toje ujedno i zadnje bilo...samo sto brze izbiflaj program i izvuci paru...tako je bilo 2005.

16 godina
offline
Re: Certifikati na lopate!
duhonja kaže...
Old Iggy kaže...
duhonja kaže...

Kakogod,Algebra niti za badava...Ako hocu certificirati svoje znanje,samo se ide najbolje,a to nikako ne moze biti badava...

Sam Bog zna koliko sam certifikata ispolagao besplatno. 

Pa naravno..No ako hoces pravu poziciju i ulet u vrhunsku firmu,iza certifikata mora stajati zvucno i ugledno ime.Ne smatram da je to Algebra..jednom odradio tecaj za Excel,i toje ujedno i zadnje bilo...samo sto brze izbiflaj program i izvuci paru...tako je bilo 2005.

Ako je certifikat, onda je nešto tipa Prometric i slično,  što po opisu i je. A oni se i polažu u Algebri, ona je test centar.

16 godina
offline
Re: Certifikati na lopate!
Old Iggy kaže...
duhonja kaže...

Kakogod,Algebra niti za badava...Ako hocu certificirati svoje znanje,samo se ide najbolje,a to nikako ne moze biti badava...

Sam Bog zna koliko sam certifikata ispolagao besplatno. 

 

besplatno, ili je neko drugi platio, a ne ti?

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
offline
Re: Certifikati na lopate!
segregator kaže...
Old Iggy kaže...
duhonja kaže...

Kakogod,Algebra niti za badava...Ako hocu certificirati svoje znanje,samo se ide najbolje,a to nikako ne moze biti badava...

Sam Bog zna koliko sam certifikata ispolagao besplatno. 

 

besplatno, ili je neko drugi platio, a ne ti?

Uvijek netko plaća. Konkretno u pravilu vendor ili organizatori, kao ovdje.

16 godina
offline
Re: Certifikati na lopate!

Certifikate koje covjek stekne treba i obnavljati, to isto kosta, ne? Lako ih sad daju dzabe...

 

Inace nemam nist protiv certificiranja, no formalnom skolovanju uvijek dajem prednost. Stavljati certifikate u istu recenicu s diplomom je u najmanju ruku smijesno, ako ne i uvredljivo. A stavljati ih ispred diplome je krajnje drsko, bezobrazno i provocirajuce. 

 

Koji poslodavci preferiraju certifikate ispred diplome? Kokosari koji otvore j.d.o.o. firmu bez prebite lipe kapitala, ali imaju "sjajnu ideju" i samo im treba agilan men power?

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.11.2014 10:01 (Aldo).
16 godina
offline
Re: Certifikati na lopate!
Aldo kaže...

Certifikate koje covjek stekne treba i obnavljati, to isto kosta, ne? Lako ih sad daju dzabe...

 

Inace nemam nist protiv certificiranja, no formalnom skolovanju uvijek dajem prednost. Stavljati certifikate u istu recenicu s diplomom je u najmanju ruku smijesno, ako ne i uvredljivo. A stavljati ih ispred diplome je krajnje drsko, bezobrazno i provocirajuce. 

 

Koji poslodavci preferiraju certifikate ispred diplome? Kokosari koji otvore j.d.o.o. firmu bez prebite lipe kapitala, ali imaju "sjajnu ideju" i samo im treba agilan men power?

Neke treba redovno obnavljati, neke ne. U praksi se obnavljaju kad je potrebno, ne kad isteknu.

Formalno školovanje ima prednost u "akademskom" razmišljanju. U poslovnoj praksi, certifikati su miljama ispred bilo kojeg tipa diplome bez obzira koliko to tebi bilo uvredljivo. Dapače, bilo kojem ozbiljnom poslodavcu diplome u praksi znače najčešće razočaranje.

Koji su to poslodavci? Svi osim "države". Od malih firmi do globalnih korporacija.

16 godina
offline
Re: Certifikati na lopate!
Old Iggy kaže...
Aldo kaže...

Certifikate koje covjek stekne treba i obnavljati, to isto kosta, ne? Lako ih sad daju dzabe...

 

Inace nemam nist protiv certificiranja, no formalnom skolovanju uvijek dajem prednost. Stavljati certifikate u istu recenicu s diplomom je u najmanju ruku smijesno, ako ne i uvredljivo. A stavljati ih ispred diplome je krajnje drsko, bezobrazno i provocirajuce. 

 

Koji poslodavci preferiraju certifikate ispred diplome? Kokosari koji otvore j.d.o.o. firmu bez prebite lipe kapitala, ali imaju "sjajnu ideju" i samo im treba agilan men power?

Neke treba redovno obnavljati, neke ne. U praksi se obnavljaju kad je potrebno, ne kad isteknu.

Formalno školovanje ima prednost u "akademskom" razmišljanju. U poslovnoj praksi, certifikati su miljama ispred bilo kojeg tipa diplome bez obzira koliko to tebi bilo uvredljivo. Dapače, bilo kojem ozbiljnom poslodavcu diplome u praksi znače najčešće razočaranje.

Koji su to poslodavci? Svi osim "države". Od malih firmi do globalnih korporacija.

Nisam primjetio trend propadanja IT fakulteta u svijetu zbog "boljih" fahidiot tecajeva. To je jednako usporedbi krusaka i banana. Ili ti arhitekte i lopata majstora. Sirina koja se dobije na fakultetu mozda nije dovoljna da se odmah covjek baci na ozbiljan posao, ali u vecoj mjeri potvrduje potencijalne sposobnosti nego samo srednja i certifikat. A to sto poslodavci nisu spremni ulagati u znanje radnika kojeg dobiju nakon fajulteta, to je vec jedna druga tuzna prica ovog drustva. Idealno bi bilo fakultet + certifikati. Na taj nacin bi se dobila i sirina i dubina znanja. No sto je onda s privatnim zivotom pojedinca? Rad + konstantno ucenje i usavrsavanje ne ostavljaju puno vremena. U IT-u, privatni zivot je na jako niskim granama. Pogotovo u Hrvatskoj. O tome se slabo pise.  A za koji K?  Za sveti gral place od 10k neto?  Netko nas je gadno zahebo usmjerivsi nas na ovaj put. 

16 godina
offline
Re: Certifikati na lopate!
Aldo kaže...

Nisam primjetio trend propadanja IT fakulteta u svijetu zbog "boljih" fahidiot tecajeva. To je jednako usporedbi krusaka i banana. Ili ti arhitekte i lopata majstora. Sirina koja se dobije na fakultetu mozda nije dovoljna da se odmah covjek baci na ozbiljan posao, ali u vecoj mjeri potvrduje potencijalne sposobnosti nego samo srednja i certifikat. A to sto poslodavci nisu spremni ulagati u znanje radnika kojeg dobiju nakon fajulteta, to je vec jedna druga tuzna prica ovog drustva. Idealno bi bilo fakultet + certifikati. Na taj nacin bi se dobila i sirina i dubina znanja. No sto je onda s privatnim zivotom pojedinca? Rad + konstantno ucenje i usavrsavanje ne ostavljaju puno vremena. U IT-u, privatni zivot je na jako niskim granama. Pogotovo u Hrvatskoj. O tome se slabo pise.  A za koji K?  Za sveti gral place od 10k neto?  Netko nas je gadno zahebo usmjerivsi nas na ovaj put. 

 

"To be", or "to have", pitanje je sad

 

80-ih je sve izgledalo tako obećavajuće, a onda je nekako krenulo nizbrdo.

 

Kao što u bivšoj firmi reče jedan kolega (koji je u informatiku uletio još 1970-ih)

 

"nekad smo dolazili u bijelim kutama na posao i korisnici su nam se obraćali  sa poštovanjem,

 

a sad nas šamaraju u prolazu jer sve što radimo, njihov mali 10-godišnjak doma može i zna bolje"

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
11 godina
neaktivan
offline
Certifikati na lopate!

Ponekad me zaista sramota sto sam hrvat, cak sam razmisljao i patentirati logo i prodavati majice. Prije svega, Algebra nudi nesto besplatno. Oni trose svoje resurse, predavace, infrastrukturu, ucionice - da bi studentima i srednjoskolcima prenijeli neko znanje. Tko ne shvaca koliko znanje danas vrijedi - taj nije za ovaj forum niti za ikakvu smislenu diskusiju. Nadalje, po uspjesnom zavrsetku tecaja i polaganju ispita pada certifikat. Mozda taj certifikat u nasoj jadnoj drzavici ne vrijedi puno ako nisi neciji rodjak, bratic, kum ili tako, ali u normalnim zemljama (Svicarska, Italija, Njemacka, Austrija, Engleska, Francuska, Irska, ...) taj certifikat cesto povlaci granicu izmedju onih koji uopce mogu konkurirati na neko radno mjesto i onih koji dobiju mail tipa "Thanks, but no thanks".

I svatko normalan rodjen u normalnoj drzavi bi bio zahvalan na takvoj prigodi, ali neces ti zayebat hrvata s besplatnim tecajem. A ne, pametniji smo mi i prepredeniji narod no sto se to od nas ocekuje.

*dobitnik i7-4790K!
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Certifikati na lopate!
Bastardo kaže...

Ponekad me zaista sramota sto sam hrvat, cak sam razmisljao i patentirati logo i prodavati majice. Prije svega, Algebra nudi nesto besplatno. Oni trose svoje resurse, predavace, infrastrukturu, ucionice - da bi studentima io srednjoskolcima prenijeli neko znanje. Tko ne shvaca koliko znanje danas vrijedi - taj nije za ovaj forum niti za ikakvu smislenu diskusiju. Nadalje, po uspjesnom zavrsetku tecaja i polaganju ispita pada certifikat. Mozda taj certifikat u nasoj jadnoj drzavici ne vrijedi puno ako nisi neciji rodjak, bratic, kum ili tako, ali u normalnim zemljama (Svicarska, Italija, Njemacka, Austrija, Engleska, Francuska, Irska, ...) taj certifikat cesto povlaci granicu izmedju onih koji uopce mogu konkurirati na neko radno mjesto i onih koji dobiju mail tipa "Thanks, but no thanks".

I svatko normalan rodjen u normalnoj drzavi bi bio zahvalan na takvoj prigodi, ali neces ti zayebat hrvata s besplatnim tecajem. A ne, pametniji smo mi i prepredeniji narod no sto se to od nas ocekuje.

Nemoj se ljutiti, no tu se ipak ne radi cisto o plemenitom cinu "knowledge for free". To je svojevrstan oblik reklame koju je njihov marketing pomno isplanirao. Nema dzabe ni u stare babe... Ti kao "svicarac" bi to trebao dobro znati.

16 godina
offline
Re: Certifikati na lopate!
Aldo kaže...

Nisam primjetio trend propadanja IT fakulteta u svijetu zbog "boljih" fahidiot tecajeva. To je jednako usporedbi krusaka i banana. Ili ti arhitekte i lopata majstora. Sirina koja se dobije na fakultetu mozda nije dovoljna da se odmah covjek baci na ozbiljan posao, ali u vecoj mjeri potvrduje potencijalne sposobnosti nego samo srednja i certifikat. A to sto poslodavci nisu spremni ulagati u znanje radnika kojeg dobiju nakon fajulteta, to je vec jedna druga tuzna prica ovog drustva. Idealno bi bilo fakultet + certifikati. Na taj nacin bi se dobila i sirina i dubina znanja. No sto je onda s privatnim zivotom pojedinca? Rad + konstantno ucenje i usavrsavanje ne ostavljaju puno vremena. U IT-u, privatni zivot je na jako niskim granama. Pogotovo u Hrvatskoj. O tome se slabo pise.  A za koji K?  Za sveti gral place od 10k neto?  Netko nas je gadno zahebo usmjerivsi nas na ovaj put. 

Uspoređuješ fakultete kod nas i vani? Nemoj se ni zezati s tim.

S druge strane, fakulteti daju svašta, no ne realno znanje - uvod u neke znanosti, krug poznanika, znanje kako učiti i slično. Ono što ne daju je realno tehničko znanje realnih tehnologija u praksi - to daju isključivo specijalistička školovanja koja na fakultetu zaboravi, a potvrdu tih znanja daju samo certifikati (i odrađeni projekti). Završeni student je na 6+ mjeseci od realnog samostalnog posla, netko s certifikatom je spreman teoretski odmah.

Ako želiš 10+k plaće neto - to ti faks ne jamči, samo certifikati i praksa. Možeš imati tri fakulteta, ali bez ovog zadnjeg ništa. Ali ako imaš npr. CCIE (da ne govorim od drugim specifičnim certifikatima), e tu si već puno bliže cilju.

To je realnost i nema nikakve veze s ovim društvom već realnim poslovnim svijetom (mislim svijetom, na RH). Isto tako, svi pravi poslodavci (a oni su u većini u RH, koliko god se tebi činilo drugačije) redovno i školuju djelatnike i šalju na certifciranja jer bez toga nema posla.

Bastardo kaže...

I svatko normalan rodjen u normalnoj drzavi bi bio zahvalan na takvoj prigodi, ali neces ti zayebat hrvata s besplatnim tecajem. A ne, pametniji smo mi i prepredeniji narod no sto se to od nas ocekuje.

Bez brige, nisu svi takvi.

Aldo kaže...

Nemoj se ljutiti, no tu se ipak ne radi cisto o plemenitom cinu "knowledge for free". To je svojevrstan oblik reklame koju je njihov marketing pomno isplanirao. Nema dzabe ni u stare babe... Ti kao "svicarac" bi to trebao dobro znati.

Naravno da je oblik reklame. No za korisnika puno bolja solucija od plati, uči, polaži.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Certifikati na lopate!
segregator kaže...
Aldo kaže...

Nisam primjetio trend propadanja IT fakulteta u svijetu zbog "boljih" fahidiot tecajeva. To je jednako usporedbi krusaka i banana. Ili ti arhitekte i lopata majstora. Sirina koja se dobije na fakultetu mozda nije dovoljna da se odmah covjek baci na ozbiljan posao, ali u vecoj mjeri potvrduje potencijalne sposobnosti nego samo srednja i certifikat. A to sto poslodavci nisu spremni ulagati u znanje radnika kojeg dobiju nakon fajulteta, to je vec jedna druga tuzna prica ovog drustva. Idealno bi bilo fakultet + certifikati. Na taj nacin bi se dobila i sirina i dubina znanja. No sto je onda s privatnim zivotom pojedinca? Rad + konstantno ucenje i usavrsavanje ne ostavljaju puno vremena. U IT-u, privatni zivot je na jako niskim granama. Pogotovo u Hrvatskoj. O tome se slabo pise.  A za koji K?  Za sveti gral place od 10k neto?  Netko nas je gadno zahebo usmjerivsi nas na ovaj put. 

 

"To be", or "to have", pitanje je sad

 

80-ih je sve izgledalo tako obećavajuće, a onda je nekako krenulo nizbrdo.

 

Kao što u bivšoj firmi reče jedan kolega (koji je u informatiku uletio još 1970-ih)

 

"nekad smo dolazili u bijelim kutama na posao i korisnici su nam se obraćali  sa poštovanjem,

 

a sad nas šamaraju u prolazu jer sve što radimo, njihov mali 10-godišnjak doma može i zna bolje"

 

Od ovih "nekad", "nekoć" itd. mi lagano ide trčkalica. Sedamdesete, osamdesete, devedesete, *sete so mrtve, nema više bušenih kartica, turbo tipke... Svijet se promjenio a nostalgičari samo kukaju kako je lijepo bilo *setih jer od tih godina nisu napravili ništa na svojem obrazovanju pa ih sad gaze "klinci od 10 godina". Mutate or die!

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.11.2014 11:23 (indig0F10w).
16 godina
offline
Re: Certifikati na lopate!
indig0F10w kaže...
segregator kaže...
Aldo kaže...

Nisam primjetio trend propadanja IT fakulteta u svijetu zbog "boljih" fahidiot tecajeva. To je jednako usporedbi krusaka i banana. Ili ti arhitekte i lopata majstora. Sirina koja se dobije na fakultetu mozda nije dovoljna da se odmah covjek baci na ozbiljan posao, ali u vecoj mjeri potvrduje potencijalne sposobnosti nego samo srednja i certifikat. A to sto poslodavci nisu spremni ulagati u znanje radnika kojeg dobiju nakon fajulteta, to je vec jedna druga tuzna prica ovog drustva. Idealno bi bilo fakultet + certifikati. Na taj nacin bi se dobila i sirina i dubina znanja. No sto je onda s privatnim zivotom pojedinca? Rad + konstantno ucenje i usavrsavanje ne ostavljaju puno vremena. U IT-u, privatni zivot je na jako niskim granama. Pogotovo u Hrvatskoj. O tome se slabo pise.  A za koji K?  Za sveti gral place od 10k neto?  Netko nas je gadno zahebo usmjerivsi nas na ovaj put. 

 

"To be", or "to have", pitanje je sad

 

80-ih je sve izgledalo tako obećavajuće, a onda je nekako krenulo nizbrdo.

 

Kao što u bivšoj firmi reče jedan kolega (koji je u informatiku uletio još 1970-ih)

 

"nekad smo dolazili u bijelim kutama na posao i korisnici su nam se obraćali  sa poštovanjem,

 

a sad nas šamaraju u prolazu jer sve što radimo, njihov mali 10-godišnjak doma može i zna bolje"

 

Od ovih "nekad", "nekoć" itd. mi lagano ide trčkalica. Sedamdesete, osamdesete, devedesete, *sete so mrtve, nema više bušenih kartica, turbo tipke... Svijet se promjenio a nostalgičari samo kukaju kako je lijepo bilo *setih jer od tih godina nisu napravili ništa na svojem obrazovanju pa ih sad gaze "klinci od 10 godina". Mutate or die!

 

Samo komentiram, jer recimo kolega sa posla (inače naš čovjek, rođen u Kanadi, vratio se kao domoljub nazad u Hrvatsku 1992-ge) je također razočaran statusom informatike kod nas.

Sad je bio godinu dana na neplaćenom dopustu i radio u Kanadi da može preživjeti ovdje, kaže da su tamo na sveučilištu u Torontu šokirani kad im kaže da kod nas portir zaradi

više od informatičara

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.11.2014 15:54 (segregator).
10 godina
offline
Certifikati na lopate!

Neki od čertifikata su zapravo vrlo skupi toaletni papir.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Certifikati na lopate!
Entry Point kaže...

Neki od čertifikata su zapravo vrlo skupi toaletni papir.

 

A sve je to biznis...u USA npr imaš tečajeve za radnike kako prevariti poslodavca na intervjuu za posao,

a istovremeno imaš i tečajeve za poslodavce kako skužiti muljatore...pa onda ko koga :)

 

naravno, tečajevi imaju neko fancy ime, a ne "kako smuljati poslodavca na razgovoru za posao"

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
offline
Re: Certifikati na lopate!
Entry Point kaže...

Neki od čertifikata su zapravo vrlo skupi toaletni papir.

Kad je sranje puno je bolje imati toaletni papir nego ga nemati.

segregator kaže...

A sve je to biznis...u USA npr imaš tečajeve za radnike kako prevariti poslodavca na intervjuu za posao,

a istovremeno imaš i tečajeve za poslodavce kako skužiti muljatore...pa onda ko koga :)

 

naravno, tečajevi imaju neko fancy ime, a ne "kako smuljati poslodavca na razgovoru za posao"

A gle, zna se što vrijedi, a što ne.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice