Broadwell sa 18 jezgri?

poruka: 59
|
čitano: 8.135
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Broadwell sa 18 jezgri?".
12 godina
neaktivan
offline
Broadwell sa 18 jezgri?

pretjerivanje..

''Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.'' (c) Čapek
 
4 39 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Broadwell sa 18 jezgri?

Čemu to služi osim za preseravanje?

 
2 40 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Broadwell sa 18 jezgri?
zasto pretjerivanje? ako ce meni pomoci da prije obavim posao :-)
zar nije bila svadja nedavno za haswell-E i 8 jezgri?





amd 7750, 2 gb ram kingmax, m52l-s3p, 8400 gs
12 godina
neaktivan
offline
Broadwell sa 18 jezgri?

Nekontam ljude koji kazu da je ovo pretjerivanje ili previse.Ovo je napredak i tako i treba da bude, na kraju krajeva ovaj procesor nije namjenjen nama smrtnicima (ne jos) nego ljudima koji imaju pare i potrebu za takvim.

Treat men generously or destroy them completely. For small wounds they will seek vengeance, for great ones they cannot.
Moj PC  
32 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Broadwell sa 18 jezgri?
cod2playahhh kaže...

pretjerivanje..

{#}

zvgrcman kaže...

Čemu to služi osim za preseravanje?

{#}

Ubi bene, ibi patria.
10 godina
protjeran
offline
Re: Broadwell sa 18 jezgri?
Exprince kaže...

Nekontam ljude koji kazu da je ovo pretjerivanje ili previse.Ovo je napredak i tako i treba da bude, na kraju krajeva ovaj procesor nije namjenjen nama smrtnicima (ne jos) nego ljudima koji imaju pare i potrebu za takvim.

Nije problem u napretku CPU-a, problem je u softwareu koji to neće efikasno iskoristiti. 

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel. CyberPunk is my thing...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Broadwell sa 18 jezgri?
prosjecnom je covjeku dovoljno 512 Kb RAM-a
amd 7750, 2 gb ram kingmax, m52l-s3p, 8400 gs
12 godina
neaktivan
offline
Re: Broadwell sa 18 jezgri?

@ NoirDeco

 

Istina ali opet kakve to veze ima sa icime,svaki napredak je dobar.Kad tad ce i softver stici

Treat men generously or destroy them completely. For small wounds they will seek vengeance, for great ones they cannot.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.12.2013 15:57 (Exprince).
15 godina
offline
Re: Broadwell sa 18 jezgri?
noirDEC0 kaže...
Exprince kaže...

Nekontam ljude koji kazu da je ovo pretjerivanje ili previse.Ovo je napredak i tako i treba da bude, na kraju krajeva ovaj procesor nije namjenjen nama smrtnicima (ne jos) nego ljudima koji imaju pare i potrebu za takvim.

Nije problem u napretku CPU-a, problem je u softwareu koji to neće efikasno iskoristiti. 

Ti shvaćaš da postoje farme procesora i softver koji za doručak jede stotinjak jezgri?

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
13 godina
neaktivan
offline
Re: Broadwell sa 18 jezgri?
Exprince kaže...

Nekontam ljude koji kazu da je ovo pretjerivanje ili previse.Ovo je napredak i tako i treba da bude, na kraju krajeva ovaj procesor nije namjenjen nama smrtnicima (ne jos) nego ljudima koji imaju pare i potrebu za takvim.

Još uvijk izlaze 32bit only programi sa kojima si sretan ako podržavaju 2 jezgre.

 

Problem je u lošem softveru.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Broadwell sa 18 jezgri?
g12356 kaže...
Exprince kaže...

Nekontam ljude koji kazu da je ovo pretjerivanje ili previse.Ovo je napredak i tako i treba da bude, na kraju krajeva ovaj procesor nije namjenjen nama smrtnicima (ne jos) nego ljudima koji imaju pare i potrebu za takvim.

Još uvijk izlaze 32bit only programi sa kojima si sretan ako podržavaju 2 jezgre.

 

Problem je u lošem softveru.

Onaj kojem treba ovaj procesor nece koristit sigurno za svrhe koje koristimo ja i ti...

Treat men generously or destroy them completely. For small wounds they will seek vengeance, for great ones they cannot.
10 godina
protjeran
offline
Re: Broadwell sa 18 jezgri?
Bukva kaže...
noirDEC0 kaže...
Exprince kaže...

Nekontam ljude koji kazu da je ovo pretjerivanje ili previse.Ovo je napredak i tako i treba da bude, na kraju krajeva ovaj procesor nije namjenjen nama smrtnicima (ne jos) nego ljudima koji imaju pare i potrebu za takvim.

Nije problem u napretku CPU-a, problem je u softwareu koji to neće efikasno iskoristiti. 

Ti shvaćaš da postoje farme procesora i softver koji za doručak jede stotinjak jezgri?

Naravno da shvaćam, ali koji je to udio na ukupni software? Odnosno tek se 4 kod PC-a koriste kako treba, tu i tamo imamo software koji zna više od toga kako treba zaposliti.
Nisam ja protiv 18 jezgri, ali tebi i meni (naravno ne znam za što sve koristiš PC) je 6-8 uvrh glave i još će nekoliko godina to tako biti. 
Mislim da bi bilo bolje da se zaustave na 10, 12 max. Povećaju efikasnot po jezgri, pa dok se iskorištavanje tog resursa optimizira onda ići dalje (mislim badava neznam kakav CPU ako si ga platio XX eura, a nikad nije iskorišten do kraja). Tu ne računam što si ti spomenuo. 

EDIT: Ok, nakon ponovnog čitanja teksta dobio sam dojam da se za PC i nudi 8-10 jezgri, dok će 18 biti rezervirano za Xeone. Tako da je to ok. 

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel. CyberPunk is my thing...
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.12.2013 16:07 (noirDEC0).
15 godina
offline
Re: Broadwell sa 18 jezgri?

Svaka veća firma ti može taj proc iskoristit za svoj intranet. Štoviše sam DBMS može te jezgre iskoristit.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
13 godina
neaktivan
offline
Re: Broadwell sa 18 jezgri?
Exprince kaže...
g12356 kaže...
Exprince kaže...

Nekontam ljude koji kazu da je ovo pretjerivanje ili previse.Ovo je napredak i tako i treba da bude, na kraju krajeva ovaj procesor nije namjenjen nama smrtnicima (ne jos) nego ljudima koji imaju pare i potrebu za takvim.

Još uvijk izlaze 32bit only programi sa kojima si sretan ako podržavaju 2 jezgre.

 

Problem je u lošem softveru.

Onaj kojem treba ovaj procesor nece koristit sigurno za svrhe koje koristimo ja i ti...

Nije vaćno problem je biti će naivčine koje misle da će im to donesti neko značajno poboljšanje pa će nam početi prodavati muda pod bubrege.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
12 godina
protjeran
offline
Re: Broadwell sa 18 jezgri?
noirDEC0 kaže...
Bukva kaže...
noirDEC0 kaže...
Exprince kaže...

Nekontam ljude koji kazu da je ovo pretjerivanje ili previse.Ovo je napredak i tako i treba da bude, na kraju krajeva ovaj procesor nije namjenjen nama smrtnicima (ne jos) nego ljudima koji imaju pare i potrebu za takvim.

Nije problem u napretku CPU-a, problem je u softwareu koji to neće efikasno iskoristiti. 

Ti shvaćaš da postoje farme procesora i softver koji za doručak jede stotinjak jezgri?

Naravno da shvaćam, ali koji je to udio na ukupni software? Odnosno tek se 4 kod PC-a koriste kako treba, tu i tamo imamo software koji zna više od toga kako treba zaposliti.
Nisam ja protiv 18 jezgri, ali tebi i meni (naravno ne znam za što sve koristiš PC) je 6-8 uvrh glave i još će nekoliko godina to tako biti. 
Mislim da bi bilo bolje da se zaustave na 10, 12 max. Povećaju efikasnot po jezgri, pa dok se iskorištavanje tog resursa optimizira onda ići dalje (mislim badava neznam kakav CPU ako si ga platio XX eura, a nikad nije iskorišten do kraja). Tu ne računam što si ti spomenuo. 

Ti jos uvijek mislis da je taj procesor namjenjen ljudima kao ti i ja?

 

Jedan filmski studio itekako moze ovakav procesor iskoristiti, nigdje ne pise da je to proc koji ce si netko kupiti da bi mu BF4 bolje radio.

 

12 godina
neaktivan
offline
Broadwell sa 18 jezgri?

Ja to pokusavam i reci.Ovaj procesor nije za stavljanje u racunar kako bi mogli dobit veci FPS u igrama ili za radjenje u Photoshopu.On je napravljen za odredjenje svrhe za koje ce sigurno biti dobar odredjenoj grupi ljudi,a meni ljudi ovamo spominju 32bit aplikacije.

Treat men generously or destroy them completely. For small wounds they will seek vengeance, for great ones they cannot.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.12.2013 16:12 (Exprince).
Moj PC  
6 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Broadwell sa 18 jezgri?
Tyberius_Prime kaže...

Ti jos uvijek mislis da je taj procesor namjenjen ljudima kao ti i ja?

 

Jedan filmski studio itekako moze ovakav procesor iskoristiti, nigdje ne pise da je to proc koji ce si netko kupiti da bi mu BF4 bolje radio.

 

Vidi edit.
U preletu kroz tekst dobio sam dojam da će se za "smrtnike", stolne PC-e nuditi 18 jezgri, pa mi nije bilo jasno kako i zašto.  

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel. CyberPunk is my thing...
15 godina
offline
Re: Broadwell sa 18 jezgri?
g12356 kaže...
Exprince kaže...
g12356 kaže...
Exprince kaže...

Nekontam ljude koji kazu da je ovo pretjerivanje ili previse.Ovo je napredak i tako i treba da bude, na kraju krajeva ovaj procesor nije namjenjen nama smrtnicima (ne jos) nego ljudima koji imaju pare i potrebu za takvim.

Još uvijk izlaze 32bit only programi sa kojima si sretan ako podržavaju 2 jezgre.

 

Problem je u lošem softveru.

Onaj kojem treba ovaj procesor nece koristit sigurno za svrhe koje koristimo ja i ti...

Nije vaćno problem je biti će naivčine koje misle da će im to donesti neko značajno poboljšanje pa će nam početi prodavati muda pod bubrege.

Dobro, shvatili smo da LibreOffice ne može iskoristiti više od dvije jezgre, međutim, neki od nas koriste tu i tamo još pokoji komad softvera.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
12 godina
neaktivan
offline
Broadwell sa 18 jezgri?

Ček el nitko od vas nije čuo za multitasking (il ste zaglavili na apple OS-u)? zašt bi morali imati jedan jedini program koji koristi svih 18 jezgri da bi opravdali kupovinu tog procesora? često paralelno vrtim i po 3-4 zahtjevnija programa od kojih svaki vjerojatno može iskoristiti više od jedne jezgre pa si sad računajte koliko je to jezgara u konačnici. iskreno, začuđen sam što smo i ovoliko dugo ostali na 4 jezgre, jer su već i mobiteli sustigli PC-ove što se tiće broja jezgara.

let's put a smile on that face
Moj PC  
9 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Broadwell sa 18 jezgri?

Jučer rendam 1h hd video od 8 minuta. Da imam proc od 18 jezgri vjerovatno bi završio za 5-10 min, po čemu je to preseravanje ako meni treba taj pc za neki drugi posao što prije :)

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Broadwell sa 18 jezgri?

ma treba ignorirati te njubare kojima je svaki napredak preseravanje. oni su još zaglavili u eri p4.

let's put a smile on that face
Moj PC  
6 0 hvala 0
10 godina
offline
Broadwell sa 18 jezgri?

Sjećam se doba kad su pojedinci tvrdili da je mobitel obično preseravanje..Ne tako davno..

Doduše, dok nam je t-com prodavao cigle od uređaja za masne pare (nerealno), možda su bili u pravu..

 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Broadwell sa 18 jezgri?

Ko se ne zeli "preseravati" neka si kupi pentiuma/celerona ili kako se vec danas zovu...

Ovakve rasprave su totalno nepotrebne. 

Moj PC  
6 1 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Broadwell sa 18 jezgri?

Istina "komunjare" prigrlili 4 jezgre za uvjek ili ti za 100 godina i kao nema potrebe napredovati dalje mislim vremena se mjenjaju i napredak je neminovan za razvitak svega na ovom svjetu ka boljemu pa tako i u procesorskom pogledu. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.12.2013 17:18 (3n3m1).
12 godina
offline
Broadwell sa 18 jezgri?

Samo da mi budemo svi živi,zdravi i veseli pa vidimo šta ta nova igračka nudi.

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Broadwell sa 18 jezgri?
3n3m1 kaže...

Istina "komunjare" prigrlili 4 jezgre za uvjek ili ti za 100 godina i kao nema potrebe napredovati dalje mislim vremena se mjenjaju i napredak je neminovan za razvitak svega na ovom svjetu ka boljemu pa tako i u procesorskom pogledu. 

Čovjek je sve rekao.
+1

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.12.2013 18:26 (flateR7).
12 godina
protjeran
offline
Broadwell sa 18 jezgri?

tibokca, svaki put kad se spominje neki novi proc odma se javljaju neki pametnjakovici koji govore; sto ce nam to, to samo budale kupuju, bacanje novaca i sl.. a uglavnom isti takvi koriste pc za surfanje po forumima i fejsbucenje..

takvi kao da se uvrijede kad cuju da tehnologija ide normalno svojim tokom naprijed.. pa sto bi trebali sad zaustavit razvoj tehnologije jer "tebi ne treba jace"?!  pa za par godina ce biti normalno u mobitelu imat takav proc..

ne razumijem neke ljude.. bolje da sute i sakriju se u rupu iz koje vire..

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.12.2013 18:41 (digitall1982).
Moj PC  
1 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Re: Broadwell sa 18 jezgri?
Nabijanje tolikih jezgri je bez veze i predstavlja, maltene, jedini nacin da se izbaci nekaj novo. Kao sto rade i kod mobitela. Danas bottleneck nije vise samo HDD vec i RAM. 18 jezgri mora se nahranit i mora se organizirat posao. Pristup memoriji je i dalje preko jednog, shareanog busa sto strahovito utjece na propusnost, a i same su memorije puno sporije nego CPU, a kamoli njih 18.
Velika vecina softwarea oslanja se na OS da vodi brigu o multithreadingu sto nije optimalno. Vrlo malo aplikacija kuzi vise jezgri, a jos manje ih optimalno i koristi. I web serveri, npr Appache, imaju problema jer su programeri probleme rijesavali (rjesavaju) kreiranjem threadova sto ima ogromnih problema. Spomenuti video rendering bit ce puno brzi, ali sto cemo s memorijom? Cache od 4, 8k je smjesan jer unj ne stane ni 10% framea. I L2 u MB je premali kada navali 18 jezgri. Kada povrh hardwareskih limita dodamo neoptimalne aplikacije pisane, nedajboze, u Javi imamo disaster.
Ali, kao sto su neki napisali, to je napredak.
10 godina
protjeran
offline
Broadwell sa 18 jezgri?

Komunjare? Njubare? 
Kakav je to rječnik... Napisao sam da nisam vidio da se misli na Xeone (za 18 jezgri) i nigdje nisam rekao ništa o 4 jezgre zauvijek već da software nedovoljno dobro prati hardware (iskorištavanje CPU-a). Nigdje nisam nikog vrijeđao da se sad ovako omalovažava i etiketira kao nekog tko je automatski protiv bilo kojeg napretka... Pa wtf? Da li je to zato što više nemam skoro 6god stari account, već je ovaj relativno novi pa se ne iskazuje poštovanje...

Kladim se da puno vas nije ni pročitalo sve što sam napisao. Jadno {#} 

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel. CyberPunk is my thing...
Moj PC  
3 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Broadwell sa 18 jezgri?
Drazen kaže...
Nabijanje tolikih jezgri je bez veze i predstavlja, maltene, jedini nacin da se izbaci nekaj novo. Kao sto rade i kod mobitela. Danas bottleneck nije vise samo HDD vec i RAM. 18 jezgri mora se nahranit i mora se organizirat posao. Pristup memoriji je i dalje preko jednog, shareanog busa sto strahovito utjece na propusnost, a i same su memorije puno sporije nego CPU, a kamoli njih 18.
Velika vecina softwarea oslanja se na OS da vodi brigu o multithreadingu sto nije optimalno. Vrlo malo aplikacija kuzi vise jezgri, a jos manje ih optimalno i koristi. I web serveri, npr Appache, imaju problema jer su programeri probleme rijesavali (rjesavaju) kreiranjem threadova sto ima ogromnih problema. Spomenuti video rendering bit ce puno brzi, ali sto cemo s memorijom? Cache od 4, 8k je smjesan jer unj ne stane ni 10% framea. I L2 u MB je premali kada navali 18 jezgri. Kada povrh hardwareskih limita dodamo neoptimalne aplikacije pisane, nedajboze, u Javi imamo disaster.
Ali, kao sto su neki napisali, to je napredak.

 

Polako kolega !

Ovo je tek najava.

Još će se to sve ispolirati.

Ne moraš odmah sve uzimati zdravo za gotovo.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice