Ballmer prodaje Microsoftove dionice

poruka: 13
|
čitano: 2.072
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ballmer prodaje Microsoftove dionice".
15 godina
offline
Ballmer prodaje Microsoftove dionice

Inace Ballmeru je godisnja placa sa bonusima oko 1,2-1,3 miliona dolara, ali zato zbog dionica Microsofta koje ima/imao je ukupno njegovo bogatstvo je oko 13 milijardi dolara.

Covjek je poceo raditi u Microsoftu 1980 kao jedan od prvih zaposlenika i onda je imao i neki mali postotak vlasnistva.

 

Bemti, sta znaci biti u pravo vrijeme na pravom mjestu {#}

if you are not paranoid you don't have enough information
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ballmer prodaje Microsoftove dionice

Imaju toliko dionica, a MS-ov profit stalno raste, pa šta jadnici ne mogu živjeti od tih dionica koliko donose novaca... nego i Bill Gates mora prodavati dionice da bi financirao svoju fondaciju... stvarno malo čudno...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ballmer prodaje Microsoftove dionice
makopos kaže...

Imaju toliko dionica, a MS-ov profit stalno raste, pa šta jadnici ne mogu živjeti od tih dionica koliko donose novaca... nego i Bill Gates mora prodavati dionice da bi financirao svoju fondaciju... stvarno malo čudno...

A cuj, imati fond za dobrotvorne svrhe je izgleda jedna od najskupljih stvari =/

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ballmer prodaje Microsoftove dionice
makopos kaže...

Imaju toliko dionica, a MS-ov profit stalno raste, pa šta jadnici ne mogu živjeti od tih dionica koliko donose novaca... nego i Bill Gates mora prodavati dionice da bi financirao svoju fondaciju... stvarno malo čudno...

To što Microsoft ima toliku dobit koja btw. stalno raste nema baš neke prevelike veze sa Bill Gates, jer tko se i malo razumije u ekonomiju razumije situaciju. Ukratko, ukupna dobit Microsofta prvo se plaćaju porezi i svi mogući ostali financijski rashodi pa se tek tada preostala dobit putem dividendi raspodjeljuje proporcionalno broju dionica, odnosano proporcionalno svakom onoliko koliko on ima dionica. Npr. možeš i ti otići na Wall Street i kupiti jednu dionicu (iako teško) te češ također imati razloga za slavlje kada Microsoftu poraste dobit jer će i tvoja dividenda rasti! A to što oni prodaju dionice, jedini je razlog taj što ih imaju abnormalno puno te da ne diraju svoju ušteđevinu mogu financirati svoje humanitarne akcije. Btw. nemojmo misliti kako će oni prodati sve svoje dionice samo kako bi pomagali siromasima!

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
15 godina
offline
RE: Ballmer prodaje Microsoftove dionice
Mauro kaže...

 

Bemti, sta znaci biti u pravo vrijeme na pravom mjestu {#}

Istina... da sam bar bio ove pameti davnih godina kad se mogo kupit sex.com, business.com, coca-cola.com... :(

Biljezim se sa stovanjem...
13 godina
neaktivan
offline
Ballmer prodaje Microsoftove dionice

Mene ovaj Ballmer podsjeća na KROGANA

Kakav pastir,takvo stado.
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Ballmer prodaje Microsoftove dionice

Prodaje dionice jel mu možda treba novi avion, otok, država {#}{#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ballmer prodaje Microsoftove dionice

vjerovatno kupuju dionice googlea i facebooka.

STEVO:Učiteljice, uvijek pomokrim hlače kad idem na wc! UČITELJICA:Samo ga nemoj tako držat.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ballmer prodaje Microsoftove dionice
makopos kaže...

Imaju toliko dionica, a MS-ov profit stalno raste, pa šta jadnici ne mogu živjeti od tih dionica koliko donose novaca... nego i Bill Gates mora prodavati dionice da bi financirao svoju fondaciju... stvarno malo čudno...

Gatesovo sveukupno bogatstvo ukljucujuci i udio dionica MS-a te pokretnine i nekretnine se procjenjuje na XX milijardi dolara (nisam u toku pa ne znam koliko tocno, cini mi se 50-ak). Zar ti stvarno mislis da se na njegovom racunu kriju nekakvi bolesno veliki iznosi? Sigurno ima dosta na racunu ali ni priblizno vrijednosti onoga sto posjeduje.

 

A dobrotvorne zaklade kostaju...

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
16 godina
offline
Ballmer prodaje Microsoftove dionice

Ako novce daješ u "dobrotvorne svrhe", plaćaš manje poreza državi. Ako je dobrotvorna ustanova tvoja, onda si preko nje možeš izvlačiti novac, a da opet ne platiš porez. Eto, o tome se radi uglavnom.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ballmer prodaje Microsoftove dionice
rustweaver kaže...
makopos kaže...

Imaju toliko dionica, a MS-ov profit stalno raste, pa šta jadnici ne mogu živjeti od tih dionica koliko donose novaca... nego i Bill Gates mora prodavati dionice da bi financirao svoju fondaciju... stvarno malo čudno...

Gatesovo sveukupno bogatstvo ukljucujuci i udio dionica MS-a te pokretnine i nekretnine se procjenjuje na XX milijardi dolara (nisam u toku pa ne znam koliko tocno, cini mi se 50-ak). Zar ti stvarno mislis da se na njegovom racunu kriju nekakvi bolesno veliki iznosi? Sigurno ima dosta na racunu ali ni priblizno vrijednosti onoga sto posjeduje.

 

A dobrotvorne zaklade kostaju...

Ja mislim da se na njegovom računu krije bolestan iznos novca, sad šta tebi znači bolestan iznos novca to je nešto drugo...ako najbogatiji ili jedan od najbogatiji ljudi na svijetu nema puno love na računu, onda ko ima, to je vjerojatno puno manje nego što ima imovine, jer bi bio lud kada bi imao na nekim računima cca 20% svoje imovine kad ih može negdje uložiti i tako povećavati bogatstvo i sl. kao što i radi svaki racionalni gospodar... Uostalom vrlo lako može dobar dio svoje imovine pretvoriti u 'novac' na računu, što će reći da posjeduje likvidnu imovinu i tako se ne boji za svoju solventnost, pa i ne mora imati 20 milijardi na računu.

PS: za mene je sve to dosta bolesno kada neki ljudi nemaju šta jesti a ti ne zanš šta ćeš od love.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Ballmer prodaje Microsoftove dionice
lebo1 kaže...

Ja mislim da se na njegovom računu krije bolestan iznos novca, sad šta tebi znači bolestan iznos novca to je nešto drugo...

Velik iznos je relativan pojam. Beskucnicima je i 1000 kuna pravo bogatstvo. Govorim, naravno u odnosu na ostatak imovine. I to govorim zato sto nekome nije bilo jasno zasto Gates mora prodavati dionice da bi mogao financirati rad zaklade.

 

lebo1 kaže...

to je vjerojatno puno manje nego što ima imovine, jer bi bio lud kada bi imao na nekim računima cca 20% svoje imovine kad ih može negdje uložiti i tako povećavati bogatstvo i sl. kao što i radi svaki racionalni gospodar...

Lova vec je ulozena, u obliku udjela u MS-u. Ne pratis...

 

lebo1 kaže...

PS: za mene je sve to dosta bolesno kada neki ljudi nemaju šta jesti a ti ne zanš šta ćeš od love.

Problem gladi u svijetu nije problem Robina Hooda koji se rijesava jednostavnim djeljenjem love. Tu igraju ulogu kojekakve interesne skupine, korumpirani diktatori, a u zadnje vrijeme i prenapucenost planeta Zemlje postaje faktor.

 

dd.inc kaže...

Ako novce daješ u "dobrotvorne svrhe", plaćaš manje poreza državi. Ako je dobrotvorna ustanova tvoja, onda si preko nje možeš izvlačiti novac, a da opet ne platiš porez. Eto, o tome se radi uglavnom.

A ja mislio da se radi o ovome.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.11.2010 1:34 (rustweaver).
16 godina
neaktivan
offline
Ballmer prodaje Microsoftove dionice

malo jeste čudno kada CEO tvrtke dan prije lansiranja brand new proizvoda windows mobile 7 telefona prodaje dionice u vrijednosti 1,3 milijarde $.stevo stevo, što ti znaš a mi ne?

STEVO:Učiteljice, uvijek pomokrim hlače kad idem na wc! UČITELJICA:Samo ga nemoj tako držat.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice