Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova teor

poruka: 150
|
čitano: 23.701
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova teor".
2 godine
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
Yuda kaže...
notloB kaže...

Ne postoji kontinuirani stream energije, osnovni postulat kvantne mehanike ti govori da ona dolazi u paketima, česticama, u onoj slici si postavio foton, paket a ne energetski stream iz ruke dartha vadera.

 Foton(kvant energije) nije čestica(u smislu tvari) iako ima neka svojstva čestice, u sliku nisam postavio ništa, ona je skica eksperimenta kojeg također nisam ja izvodio.

 

Imamo osjećaj da se svi pomalo gubimo i razvodnjavamo u terminologiji.

 Tko uopće priča da je foton čestica materije, u već tri posta objašnjavam razliku između materije i nematerije, foton je bozon, nema električni naboj i spin mu je 1, može li energija imati spin i biti prijenosnik elektromagnetske sile ili su to svojstva čestice? Foton je kvant elektromagnetske sile i kvant svjetlosti prvenstveno, Mogao bi kada bi gluoni bili stabilni sudarati njih a za njih nitko ne govori da su energija, jer nisu iako ne smiju imati i nemaju masu stajanja, i oni su baždarni bozoni, čestice koje ne čine materiju, također bi njihovim sudaranjem dobio masu, koja po peti puta uopće nije razlikovno svojstvo materije i nematerije iako je sva materija ima.

 

Btw. imaš i druge čestice koje ne čine čestice materije a imaju čak ogromnu masu, veću čak i od nekih atoma, w i z bozoni, higgsov bozon oni nisu fermioni a imaju masu, razlika između čestica materije i onih koji ne čine materiju je polucijeli spin (fermioni, čestice materije) i cijelobrojni spin (bozoni), a ne masa, imaš na prvoj stranici do u tančine objašnjeno uz filmić, ovdje, nakon gledanja i čitanja nadam se da neće biti zabune i razdvajanja u terminologiji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2024 13:51 (notloB).
15 godina
offline
Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova teor

Hm, nema energije bez materije ? 

Što su valovi ?  Energija.

Može li postojati val bez materije ?  Što je elektromagnetski val ? je li mu potrebna materija da bi postojao ? 

 

I nemamo trenutno svu materiju koji smo imali na početku, tj ovo je nespretno rečeno, na početku je bila navodno ista količina materije i antimaterije i onda je došlo do nesimetrije gdje je večina antimaterije "nestala", nije nestala doslovno nego se spojila s dijelom materije i pretvorila u energiju. 

 

 

Onda da malo zapaprimo,  dualnost čestica, npr fotona, može se ponašati i kao val i kao čestica, ovisno o situaciji, ili ovisno gleda li ga tko ili ne ? 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2024 14:07 (Pixel).
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
Pixel kaže...

Hm, nema energije bez materije ? 

Što su valovi ?  Energija.

Može li postojati val bez materije ?  Što je elektromagnetski val ? je li mu potrebna materija da bi postojao ? 

 

 

Onda da malo zapaprimo,  dualnost čestica, npr fotona, može se ponašati i kao val i kao čestica, ovisno o situaciji, ili ovisno gleda li ga tko ili ne ? 

 

 Ajde da gledamo još drugačije na razini polja, , mislim da unosiš nered koji uopće nije potreban i irelevantan kako bi dokazao da se energija javlja bez svog nosioca... nepotrebno i bzvz, imo.

16 godina
offline
Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova teor

Pa nosioc vala i jest čestica. Bilo elektromagnetskog (foton), bilo mehaničkog (čestice).

Rvat katolik!
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
tnakir kaže...

Pa nosioc vala i jest čestica. Bilo elektromagnetskog (foton), bilo mehaničkog (čestice).

 Pa ne bih baš rekao da je tako.  Koja točno čestica prenosi EM val za recimo 5G mrežu ? Ako uklonimo sve čestice znači da se EM val ne širi ?

15 godina
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
notloB kaže...
Pixel kaže...

Hm, nema energije bez materije ? 

Što su valovi ?  Energija.

Može li postojati val bez materije ?  Što je elektromagnetski val ? je li mu potrebna materija da bi postojao ? 

 

 

Onda da malo zapaprimo,  dualnost čestica, npr fotona, može se ponašati i kao val i kao čestica, ovisno o situaciji, ili ovisno gleda li ga tko ili ne ? 

 

 Ajde da gledamo još drugačije na razini polja, , mislim da unosiš nered koji uopće nije potreban i irelevantan kako bi dokazao da se energija javlja bez svog nosioca... nepotrebno i bzvz, imo.

 Ne kužim , biraš što tebi odgovara ili što ?  Kakav nered, ako ne razumiješ kako funkcionira val i smatraš to irelevantnim, a  potežeš osnovna pitanja koja se tiču valova ? Nepotrebno ?

Val i polje je u biti  jedno te isto, val je pobuda  polja, titranje polja. 

Ako nisi u stanju raspravljati uzimajući u obzir sve pojave onda bolje  nemoj jer je nepotrebno i po meni bezveze.

 

16 godina
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
Pixel kaže...
tnakir kaže...

Pa nosioc vala i jest čestica. Bilo elektromagnetskog (foton), bilo mehaničkog (čestice).

 Pa ne bih baš rekao da je tako.  Koja točno čestica prenosi EM val za recimo 5G mrežu ? Ako uklonimo sve čestice znači da se EM val ne širi ?

 Pa kao i za svaki drugi EM val - foton.

Rvat katolik!
2 godine
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
Pixel kaže...
tnakir kaže...

Pa nosioc vala i jest čestica. Bilo elektromagnetskog (foton), bilo mehaničkog (čestice).

 Pa ne bih baš rekao da je tako.  Koja točno čestica prenosi EM val za recimo 5G mrežu ? Ako uklonimo sve čestice znači da se EM val ne širi ?

 foton određene energije (u mikrovalnom području) a nju možeš odrediti valnom duljinom, energija, valna duljina i čak boja svetlosti su ekvivalenti. kao što su čestice i valovi ekvivalenti u određenim uvjetima.

Pixel kaže...
notloB kaže...
Pixel kaže...

Hm, nema energije bez materije ? 

Što su valovi ?  Energija.

Može li postojati val bez materije ?  Što je elektromagnetski val ? je li mu potrebna materija da bi postojao ? 

 

 

Onda da malo zapaprimo,  dualnost čestica, npr fotona, može se ponašati i kao val i kao čestica, ovisno o situaciji, ili ovisno gleda li ga tko ili ne ? 

 

 Ajde da gledamo još drugačije na razini polja, , mislim da unosiš nered koji uopće nije potreban i irelevantan kako bi dokazao da se energija javlja bez svog nosioca... nepotrebno i bzvz, imo.

 Ne kužim , biraš što tebi odgovara ili što ?  Kakav nered, ako ne razumiješ kako funkcionira val i smatraš to irelevantnim, a  potežeš osnovna pitanja koja se tiču valova ? Nepotrebno ?

Val i polje je u biti  jedno te isto, val je pobuda  polja, titranje polja. 

Ako nisi u stanju raspravljati uzimajući u obzir sve pojave onda bolje  nemoj jer je nepotrebno i po meni bezveze.

 

 Tako je biraš što ti odgovara i kakvo je stanje na terenu, shut up and calculate, česticama daješ svojstva, valovima mjeriš energiju, vektore etc. i jedno i drugo je validno i čestice materije možeš prikazati u valovima a možeš li onda valovima dati materijalna svojstva.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2024 15:10 (notloB).
15 godina
offline
Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova teor

Je li foton materija ili energija ?

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
Pixel kaže...

Je li foton materija ili energija ?

 Jesi li ćorav da te prvo pitam? zar moram toliko puta ponavljati, FOTON NIJE ČESTICA MATERIJE FOTON JE BOZON PRENOSIOC ELEKTROMAGNETSKE SILE I KVANT SVJETLOSTI, molim pročitaj post gore i na ovoj stranici. Kojim jezikom mi pričamo? Nitko ne konta o čemu pričam ili uopće ne čita već pet puta napisano.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2024 15:16 (notloB).
15 godina
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
tnakir kaže...
Pixel kaže...
tnakir kaže...

Pa nosioc vala i jest čestica. Bilo elektromagnetskog (foton), bilo mehaničkog (čestice).

 Pa ne bih baš rekao da je tako.  Koja točno čestica prenosi EM val za recimo 5G mrežu ? Ako uklonimo sve čestice znači da se EM val ne širi ?

 Pa kao i za svaki drugi EM val - foton.

 Sorry, moja greška, krivo sam rekao, treba biti precizan kad se rasprtavlja i precizirati kad se radi  o čestici, energiji ili materiji

15 godina
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
notloB kaže...
Pixel kaže...

Je li foton materija ili energija ?

 Jesi li ćorav da te prvo pitam? zar moram toliko puta ponavljati, FOTON NIJE ČESTICA MATERIJE FOTON JE BOZON PRENOSIOC ELEKTROMAGNETSKE SILE I KVANT SVJETLOSTI, molim pročitaj post gore i na ovoj stranici.

 Korigiraš naknadno odgovor pa je teško pratiti :)

 

Mislim da je sva zbrka nastala radi inicijalnog brkanja termina pa se raspravljalo treba li materija za prijenos energije, a onda se nastavilo u tom kontekstu pisati o čestici

2 godine
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
Pixel kaže...
notloB kaže...
Pixel kaže...

Je li foton materija ili energija ?

 Jesi li ćorav da te prvo pitam? zar moram toliko puta ponavljati, FOTON NIJE ČESTICA MATERIJE FOTON JE BOZON PRENOSIOC ELEKTROMAGNETSKE SILE I KVANT SVJETLOSTI, molim pročitaj post gore i na ovoj stranici.

 Korigiraš naknadno odgovor pa je teško pratiti :)

 

Mislim da je sva zbrka nastala radi inicijalnog brkanja termina pa se raspravljalo treba li materija za prijenos energije, a onda se nastavilo u tom kontekstu pisati o čestici

 Mijenjao sam i precizirao i uklanjao gramatičke greške i eventualne greške koje bi mogle promijeniti logiku, ali srž je nepromijenjena.

12 godina
offline
Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova teor

Mislim da smo ovdje na samom pragu QG ... evo samo što nije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2024 15:32 (Yuda).
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova teor

Nisam ja to izmislio, samo prenosim logiku koju sam ubrao, moguće krivo, to su osnove standardnog modela i kvantne mehanike, bez ikakve matematike koju btw. slabo kontam, zbrajanje do deset i nešto razlomaka kod naboja kvarkova i slaganje boja, sve vam to piše na wikipedijama i otkriveno je prošlog stoljeća, sad ukoliko tko čita moje postove, priti pliz me ispravite ukoliko se naiđe na gluposti da se ne brukam po internetima.

 

Edit: Kad smo već kod em interakcija...

Ispod je najjednostavnija elektromagnetska interakcija između dva elektrona, Feynmanov dijagram, gdje su "e-" elektroni a "γ" foton, strelice smjer interakcije i "feder" u sredini sama interakcija.... kolokvijalno, kako ta dva elektrona znaju da se moraju odbiti jedan od drugoga zbog istog naboja... izmijene foton, koji se u ovim interakcijama naziva virtualni foton jer iznimno kratko traje, kratko postoji, foton je messenger, nosioc em sile, međutim i tu su stvari nejasne, to se odvija bez dodira samih elektrona, kako elektron "osjeti" da mu se približava drugi elektron i da se treba pojaviti foton? Tu sada treba zamisliti da elektron nikada ne putuje sam, barem takva objašnjenja nalazim na internetu i tako si objašnjavam, oko elektrona je uvijek oblak fotona, odnosno fotonski pipci koji konstantno nastaju i nestaju i onda kad se ovaj drugi približi oblaci se dodiruju i dolazi do interakcije, kako to izgleda u stvarnosti i izgleda li uopće, pojma nemam.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2024 16:44 (notloB).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
notloB kaže...
Tu sada treba zamisliti da elektron nikada ne putuje sam, barem ja to tako sebi objašnjavam, oko elektrona je uvijek oblak fotona i onda kad se ovaj drugi približi oblaci se dodiruju i dolazi do interakcije, kako to izgleda u stvarnosti i izgleda li uopće, pojma nemam.

 

 

Foton se giba brzinom svjetlosti, te nema masu, ni električni naboj. Koja to sila drži foton/e u oblaku oko elektrona?  

2 godine
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
Yuda kaže...
notloB kaže...
Tu sada treba zamisliti da elektron nikada ne putuje sam, barem ja to tako sebi objašnjavam, oko elektrona je uvijek oblak fotona i onda kad se ovaj drugi približi oblaci se dodiruju i dolazi do interakcije, kako to izgleda u stvarnosti i izgleda li uopće, pojma nemam.

 

 

Foton se giba brzinom svjetlosti, te nema masu, ni električni naboj. Koja to sila drži foton/e u oblaku oko elektrona?  

 Ne znam, ta interakcija je stvarna i dešava se konstantno, ona te održava na planeti, da je nema propao bi u zemlju, doslovno do , održava zvijezde da gravitaciono ne kolabiraju.... dakle pitam, također sam dodao i edit. sa "pipcima" u međuvremenu i nastajanju i nestajanju, uvjetno, iz elektrona virtualni fotoni nastaju i u njega bivaju apsorbirani, nešto slično kao kod kvantnog vakuma i posuđivanju energije u obliku nastajanja parova čestica-antičestica koja se vrati u vakum anihiliranjem istih tih čestica - antičestica.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2024 17:00 (notloB).
12 godina
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova

Sve je OK, samo ilustriram kako nas trivijaliziranje ekspresno vodu u nebuloze.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2024 17:07 (Yuda).
2 godine
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
Yuda kaže...

Sve je OK, samo ilustruram kako nas trivijaliziranje ekspresno vodu u nebuloze.

 Pa nije to trivijaliziranje, moraš imati neku sliku u glavi, interpretaciju događaja koji se zbivaju a nemoguće ih je vidjeti, takvi koncepti pomažu, vjerujem da i vrhunski fizičari imaju neke slike u glavi, btw. također nisam ja izmislio te slike nego čuo od vrhunskog fizičara na youtubetu, zaboravio sam kojeg točno....

8 godina
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
notloB kaže...

 Ne znam, ta interakcija je stvarna i dešava se konstantno, ona te održava na planeti, da je nema propao bi u zemlju, doslovno do , održava zvijezde da gravitaciono ne kolabiraju.... dakle pitam, također sam dodao i edit. sa "pipcima" u međuvremenu i nastajanju i nestajanju, uvjetno, iz elektrona virtualni fotoni nastaju i u njega bivaju apsorbirani, nešto slično kao kod kvantnog vakuma i posuđivanju energije u obliku nastajanja parova čestica-antičestica koja se vrati u vakum anihiliranjem istih tih čestica - antičestica.

A opet, i ti "virtualni fotoni" su problem jer (čuh to davnih dana) da su znanstvenici uspjeli izvesti kontroliranu interakciju između dvije čestice koje su reagirale za vrijeme kraće od vremena potrebnog da čestica brzine svjetlosti dođe uopće od jedne do druge (mislim da u CERN-u).

A onda se javlja problem - beskonačno brza informacija, kako to?

I slične stvari.

 

P.S. disklejmer: glup sam i ne znam ništa, samo nabadam, imam neke čudne projekcije o svemiru u glavi, koje očito nemaju smisla (jer bi već nekome drugome pale na pamet), pa bolje da mučim 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2024 17:14 (fer-de-lance).
2 godine
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
fer-de-lance kaže...
notloB kaže...

 Ne znam, ta interakcija je stvarna i dešava se konstantno, ona te održava na planeti, da je nema propao bi u zemlju, doslovno do , održava zvijezde da gravitaciono ne kolabiraju.... dakle pitam, također sam dodao i edit. sa "pipcima" u međuvremenu i nastajanju i nestajanju, uvjetno, iz elektrona virtualni fotoni nastaju i u njega bivaju apsorbirani, nešto slično kao kod kvantnog vakuma i posuđivanju energije u obliku nastajanja parova čestica-antičestica koja se vrati u vakum anihiliranjem istih tih čestica - antičestica.

A opet, i ti "virtualni fotoni" su problem jer (čuh to davnih dana) da su znanstvenici uspjeli izvesti kontroliranu interakciju između dvije čestice koje su reagirale za vrijeme kraće od vremena potrebnog da čestica brzine svjetlosti dođe uopće od jedne do druge (mislim da u CERN-u).

A onda se javlja problem - beskonačno brza informacija, kako to?

I slične stvari.

 

P.S. disklejmer: glup sam i ne znam ništa, samo nabadam, imam neke čudne projekcije o svemiru u glavi, koje očito nemaju smisla (jer bi već nekome drugome pale na pamet), pa bolje da mučim 

 

 Mislim da si pobrkao, jel' to ono kad su talijani izmjerili (krivo naravno) da su neutrini došli iz cerna kroz alpe brže od svjetlosti? Tako nešto je bilo...

I elektroni su čudo, ne postoji putanja između jedne elektronske ljuske do druge, elektron naprosto nestane iz jedne i nastane u drugoj u atomu, nikada ne prelazi putanju između, ne sme!, kakoto??? da ne spominjem kvantno tuneliranje, efekt koji nas zeza u elektronici, prepreke kao da nema, nestane i instantno se pojavi na drugoj strani, pa 'ko je to vidio...

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2024 17:24 (notloB).
8 godina
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova

Navodno da je više puta potvrđeno (ako se ne varam).

Ili samo podsvjesno navijam da jesu i stvaram projekcije u glavi jer odgovara mom modelu svemira 

 

I ovaj drugi dio isto.

Meni i kolegama davnih dana jedan vrhunski profeso baš dao za mislit.

Slična jedna pojava, kod izvora zračenja (konkretno laser u tom slučaju),  unutar 100 lambda (jer je tu lambda nanometarska pa se svašta čudno dešava), imaš čestice (namjerno koristim taj izraz, jer je teško uopće definirat tko tu koga...), čestice uopće ne gledaju u smjeru, i EM polje nije uopće usmjereno u istom smjeru kao i val koji je dalje.

I ne samo to, čestice idu u svim smjerovima (čak i nazad u izvor), ima ih i više i manje nego kaj su uopće izašli iz izvora i nego kaj ih bude iza 100 lambda, neke postoje, neke ne, neke budu nastale, neke nestale, možeš zaokružit proizvoljnu konturu i energija u njoj ne bude nula, itd.

A u rezonatoru i iza te granice sve ok...

Očito se sve zbugira kad se dođe na tak malu skalu.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2024 17:30 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
fer-de-lance kaže...
A onda se javlja problem - beskonačno brza informacija, kako to?

 

 Kvantna spregnutost?

 

Trivijaliziranje:

Imaš jedan proces rezultat kojega su točno dvije kuglice različitih boja(crna i bijela). Netkospakira svaku kuglicu u jednu zasebnu neprozirnu kutiju. Jednu kutiju dobiješ ti, a druga ide na drugi kraj galaksije. Za tebe gledano u tvojoj kutiji je kuglica u superpoziciji crno/bijele boje sve do trenutka dok ne otvoriš svoju kutiju, pogledaš i vidiš da je kuglica bijele boje. Čudesno na drugom kraju galaksije istog trena kuglica u drugoj kutiji postaje crna.

Je li informacija o boji kuglica putovala brže od svjetlosti?

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2024 17:40 (Yuda).
8 godina
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova

Da, istina, budući su dvije spregnute čestice, onda informacije uopće ni nema, jednostavno su to te dvije.

Onda se i svw ostalo uklapa.

Hvala, nisam uopće razmišljao o tome 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
2 godine
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
Yuda kaže...
fer-de-lance kaže...
A onda se javlja problem - beskonačno brza informacija, kako to?

 

 Kvantna spregnutost?

 

Trivijaliziranje:

Imaš jedan proces rezultat kojega su točno dvije kuglice različitih boja(crna i bijela). Netkospakira svaku kuglicu u jednu zasebnu neprozirnu kutiju. Jednu kutiju dobiješ ti, a druga ide na drugi kraj galaksije. Za tebe gledano u tvojoj kutiji je kuglica u superpoziciji crno/bijele boje sve do trenutka dok ne otvoriš svoju kutiju, pogledaš i vidiš da je kuglica bijele boje. Čudesno na drugom kraju galaksije istog trena kuglica u drugoj kutiji postaje crna.

Je li informacija o boji kuglica putovala brže od svjetlosti?

 Zašto bi to bilo trivijaliziranje? to su stvarni fenomeni... hoćeš li reći i da je primjerice označavanje kvarkova bojom kod kvantne kromodinamike trivijaliziranje, u stvarnosti nema nikakve boje, čestice su sitnije od valne duljine koja bi im dala boju a opet kompletna jaka nuklearna sila je opisana bojama, što reći kad se kaže da gornji kvark ima 2/3 pozitivnog naboja, kako išta može biti dvije trećine pozitivno ili jednu trećinu negativno... po tebi je onda cijela kvantna mehanika trivijaliziranje a to su koncepti i objašnjenja kojima shvaćamo kvantnu mehaniku.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2024 17:46 (notloB).
12 godina
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
notloB kaže...

Zašto bi to bilo trivijaliziranje? to su stvarni fenomeni...

 Fenomeni jesu stvarni, ali moja interpretacija istih jest trivijaliziranje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2024 17:49 (Yuda).
2 godine
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
Yuda kaže...
notloB kaže...

Zašto bi to bilo trivijaliziranje? to su stvarni fenomeni...

 Fenomeni jesu stvarni, ali moja interpretacija istih jest trivijaliziranje.

 Opss, tek sam sada uvidio da je interpretacija pogrešna, zašto trivijalna kad je u stvari pogrešna? Boje nisu unaprijed određene.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2024 17:56 (notloB).
12 godina
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
notloB kaže...

 Opss, tek sam sada uvidio da je interpretacija pogrešna, zašto trivijalna kad je pogrešna?

 Zato jer u svoj svojoj trivijalnosti nije niti pretendirala da bude nepogrešna.

 

notloB kaže...

  Boje nisu unaprijed određene.

 Istina, nisu ali se sve osim crne i bijele škartiraji i ne pakuju se u kutije.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2024 18:01 (Yuda).
2 godine
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
Yuda kaže...
notloB kaže...

 Opss, tek sam sada uvidio da je interpretacija pogrešna, zašto trivijalna kad je pogrešna?

 Zato jer u svoj svojoj trivijalnosti nije niti pretendirala da bude nepogrešna.

 Onda se upotrijebi istinit izraz, pogrešna a ne ublažavati neistinitim izrazima, eufemizmima, trivijalizacija je činjenje nečega nevažnim.

 

edit: konačno mi je stigao dac/amp za slušalice SMSL dl-200 nakon dva i po tjedna, idem se igrati

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2024 18:07 (notloB).
12 godina
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
notloB kaže...

trivijalizacija je činjenje nečega nevažnim.

 Moja interpretacija u ovom slučaju je nevažna. Naime nisam božansko biće ... još.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice