Futura it - iskustva

poruka: 1.198
|
čitano: 536.801
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Futura it - iskustva

Nema to veze sa prevelikom memorijom, jedino može bit da nešto nije u redu sa memorijom. Trebao bi instalirati npr. BlueScreenView pa vidit kod koji se javlja kada se računalo ruši i onda kopat dalje.

A druga solucija je, kada se računalo ruši vidjeti koje su radnje u tijeku i tako se često može laički doći do rješenja.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Bruno555 kaže...

Evo vidim svugdje da su svi imali dobra iskustva sa Futurom. Ja san lani u 8 mjesecu kupio komp znaci sve pojedinacne dijelove su mi ubacili kako sam trazio sve su spojili, osim windowsa naravno (6500kn) . Windowse sam uzeo u linksa (windows 7, 64bit) i izasao me 1000kn. Znaci to se vec popelo na 7500kn. Prijatelj mi je instalirao windowse i vec od prvog dana gasilo se racunam prestat ce medutim nije, i tako sam ja sve do sada sa izvinite ''sjebanim'' kompjuterom bio. Neki dan sam ga poslao covjeku koju je isto expert i on je reinstalirao windowse sa tim istim cd-om te je i njemu izbacivalo blue screen. Kaze da je sve preispitao jedno po jedno ali jednostavno se i dalje gasi te i on nezna do cega je, kaze da je komp izuzetno jak te da zbog prevelika memorije dolazi to rusenja u sustavu, nesto nevalja. Ja sumnjam da je software, mislim da je hardware ipak. Cd nije sigurno. I kako bi sada to funkcioniralo da ja njima saljem iz Splita u Zagreb? Jel samo odredenu komponentu ili cijeli konfiguraciju? I koliko ce me kostat to, u sta da zapakiram? Nemam pojma bojim se da se na putu ne bi razbio komp il nesto tako.

od 8mj lani ti imas smrdani komp? Bre ti nisi normalan

 

http://www.futura-it.hr/kontakt/

 

Nazovi, pitaj kako šalješ i amen.

 

Inače, komp zapakiraš u orginal kutiju. Znaš valjda kako je bilo to sve zapakirano kada si ti od njih dobio. Eto tako i ti zapakiraj i pošalji nekom kurirskom službom.

 

Uglavnom zovi Futuru oni ce ti najbolje objasniti.

11 godina
online
Futura it - iskustva

meni je netko rekao dok sam imao bsod, da obrisem pinove gumicom pa sam to i napravio i eto sad nemam problema (koliko god to smijesno zvucalo)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Futura it - iskustva

Ti ocito imas 10god star komp a on ima sve novo...nije to isto i nema sta brisati ako je novo jer ne znam kako se moglo vec "zaprljati".

 

Ima Futuru di je kupio komp, i neka s njima riješi to. Pa bar su oni odlični što se reklamacija tiče i ne kuzim što se čeka od 8mj prošle godine :S

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Futura it - iskustva

@Bruno555

kao što su ti rekli, nazovi i dogovori se s njima. Možda da im predložiš da probaju remote se spojiti na PC i ono testirati komponente (imaju neke programe i to) sve to u svrhu što manjih troškova slanja poštom gubljenje vremena i to (makar sumnjam da će to proći ali probaj). Pakiraš kako je i došlo, šalješ istom firmom kojom je došlo i točka (pogledaj si da li postoji nešto tipa da je poštarina na njihov račun ili nešto ... negdje sam nešto slično čitao, provjeri...)

 

Del_Boy97 kaže...

meni je netko rekao dok sam imao bsod, da obrisem pinove gumicom pa sam to i napravio i eto sad nemam problema (koliko god to smijesno zvucalo)

po meni ako ima garanciju, nema što dirati, ako će slat na servis, vide da je prčkano, ovisi o njihovoj volji hoće li ga odjeb ili prihvatiti ... tako da 1k € i igrat se gumicom, no thanks, šalji na servis pa neka se snalaze uz napomenu: ne radi kako treba

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2015 11:34 (ContoNick).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Moguce da ti memorija ne odgovara, to jest nije kompaktibilna sa maticnom, mozda ima bios update pa bi to trebao probati, isti problem sam imao i isto sam kupio u futuri, i samo sam update-o bios i od tada je prestao blue screen.
battletag:MasnaKrvavic#2275
10 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

A ko ce mi dat originalno pakiranje? Bacia san kutiju prvi dan nakon sta mi je komp dosa, nisan lud da je drzin doma.

 
0 8 hvala 0
15 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Bruno555 kaže...

A ko ce mi dat originalno pakiranje? Bacia san kutiju prvi dan nakon sta mi je komp dosa, nisan lud da je drzin doma.

 ja sam imao naljepitu garanciju da kutiji, te dan danas cuvam kutiju 

battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Bruno555 kaže...

A ko ce mi dat originalno pakiranje? Bacia san kutiju prvi dan nakon sta mi je komp dosa, nisan lud da je drzin doma.

To je tvoj problem :D Ja sve kutije čuvam dok god imam garanciju. Ne zato jer ti trebaju za ostvarivanje garancije, već baš zbog tih stvari. Transporta...

 

Sada ćeš morati iskemijati kutiju, uzmi dvije velike kutije. Ubaci komp u jednu, izrezi tu jednu po dimenzijama kućišta, spoji sve, poljepi i na nju pukni drugu kutiju koju isto tako izrežeš i napraviš istih dimenzija kao kućište. Između kutije i kućišta natrpaj papira kako bi kućište bilo odvojeno od vanjeske kutije bar 5cm.

 

Ovisno o tebi, koliko ti lijepo i sigurno zapakiraš komp tako će i komp doći siguran na odredište.

 

Jesi zvao Futuru i pitao njih kako i šta?

 

dado16 kaže...

 ja sam imao naljepitu garanciju da kutiji, te dan danas cuvam kutiju 

 Ta garancija na kutiji je jamstveni list, koji u većini slučajeva nije potreban. Važan je račun ;) Jedino ako šalješ direkt u servis, ali ako ide preko trgovine di si kupio ne trebaju te gluposti sa kutija koje same od sebe otpadaju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2015 22:07 (FakeDeath).
9 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Bruno555 kaže...

A ko ce mi dat originalno pakiranje? Bacia san kutiju prvi dan nakon sta mi je komp dosa, nisan lud da je drzin doma.

 Normalno da ti ne treba originalno pakiranje.

FakeDeath kaže...
Ta garancija na kutiji je jamstveni list, koji u većini slučajeva nije potreban. Važan je račun ;)

 Jamstveni list > racun, ne obratno.

12 godina
offline
Re: Futura it - iskustva

 Jamstveni list > racun, ne obratno.

Ti jamstveni listovi koji su na kutijama od dijelova nikada nisu ovjereni. A i trgovina uopce nikada ne trazi jamstveni. Jamstveni su me trazili samo u ovlaštenom servisu i sve što sam reklamirao u trgovini trebao mi je samo račun/kopija računa.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva
10/10 narucio komp u ponedeljak navecer poslali ga u utorak a stigao u srijedu izvrsna usluga samo Mali problem napajanje se pokvarilo pa Moran natrag poslat komp :(
12 godina
offline
Futura it - iskustva

Bolje ti sada nama javi kako je prošla reklamacija, to je važnije :)

 

Inače Futura ima politiku ako ti komp krepa u roku 7 dana od prauzimanja, da na njihov trošak šalješ Overseasom paket nazad i da oni na svoj trošak vračaju nazad. Poslje tih 7 dana ti moraš plačati prema njima a oni vračaju tebi na njihov ;)

 

Pa eto dogovori s njima kako i šta šalješ, da ti ne prođe tih 7 dana kako bi morao plačati dostavu ;)

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2015 10:18 (FakeDeath).
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Futura it - iskustva

Kupio dio komponenata za novi komp - isporuka ekspresna. Narudžba i uplata izvršeni četvrtak ujutro, popodne spakirali, sutradan stiglo u Sl.Brod. Sve sklopljeno i naravno - radi. 

 

Preporuke (5+)

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
FakeDeath kaže...

Ti jamstveni listovi koji su na kutijama od dijelova nikada nisu ovjereni. A i trgovina uopce nikada ne trazi jamstveni. Jamstveni su me trazili samo u ovlaštenom servisu i sve što sam reklamirao u trgovini trebao mi je samo račun/kopija računa.

 Neznam ja koje ti jamstvene mislis. Jamstveni mora bit ovjeren jer je on jedini zakonu bitan. To jel te tko trazio nesto il nije isto neznam. Racun je u ovom slucaju manje bitan od jamstvenog lista, koji mora bit ovjeren. Cesto puta je racun ujedno i jamstveni, pa mozda na to mislis, ali ti mozes jamstvo i bez racuna ostvarit.

13 godina
protjeran
offline
Futura it - iskustva

Filozofira se bezveze, na kutiji bude samo deklaracija od uvoznika na kojoj su navedeni jamstveni uvijeti i amen..

 

Za reklamirati 90% informatičke opreme dosta je samo račun

 

za 10% opreme treba jamstveni list na to se posebice odnosi sva oprema branda hp, lenovo etc

Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Bulldozer kaže...

Filozofira se bezveze, na kutiji bude samo deklaracija od uvoznika na kojoj su navedeni jamstveni uvijeti i amen..

 

Za reklamirati 90% informatičke opreme dosta je samo račun

 

za 10% opreme treba jamstveni list na to se posebice odnosi sva oprema branda hp, lenovo etc

Jedno je što trgovine traže, drugo je što zakon nalaže.

Vidi što je Sandokan napisao.

Drugi problem je što ljudi to baš i ne znaju pa ne traže ovjerene jamstvene listove, a to je ključno.

13 godina
protjeran
offline
Futura it - iskustva

Evo primjer memorija mi je bila pri ruci.. di je tebi tu jamstveni list ??

 

I daj mi primjer di ja to mogu reklamirat robu samo sa jamstvenim listom bez računa

 

Ja odma idem tamo samo sa listom i reklamirat stvar

 

Meni to nikad nije prošlo

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Bulldozer kaže...

Evo primjer memorija mi je bila pri ruci.. di je tebi tu jamstveni list ??

 

I daj mi primjer di ja to mogu reklamirat robu samo sa jamstvenim listom bez računa

 

Ja odma idem tamo samo sa listom i reklamirat stvar

 

Meni to nikad nije prošlo

 

 

 to je običan papir na kojem piše ko je uvezo komponentu u hrvatsku i upute kako koristiti komponentu,s time nemozes nist reklamirat praktički je bezvrijedan

16 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Bulldozer kaže...

Evo primjer memorija mi je bila pri ruci.. di je tebi tu jamstveni list ??

Ne shvaćaš ili ne želiš shvatiti?

Zakonski, moraš dobiti jamstveni list. Ako ga nisi dobio, mogao si ga tražiti.

Nimalo me ne brine kako neka trgovina redovno radi.

13 godina
protjeran
offline
Futura it - iskustva

Stvarno ne shvaćam.. evo idemo zajedno proć doslovce svaki IT Shop i da ja vidim di ću dobit jamstveni list uz memoriju ili neku drugu komponentu

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Bulldozer kaže...

Stvarno ne shvaćam.. evo idemo zajedno proć doslovce svaki IT Shop i da ja vidim di ću dobit jamstveni list uz memoriju ili neku drugu komponentu

Ja ću dobiti u svakom. Doslovce.

13 godina
protjeran
offline
Futura it - iskustva

Da moš se mislit ... Neda mi se prepirat sad ali znam da nećeš

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Old Iggy kaže...
Bulldozer kaže...

Stvarno ne shvaćam.. evo idemo zajedno proć doslovce svaki IT Shop i da ja vidim di ću dobit jamstveni list uz memoriju ili neku drugu komponentu

Ja ću dobiti u svakom. Doslovce.

 moze molim te primjer nekog jamstvenog za memorijubili plocu?

16 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Bulldozer kaže...

Da moš se mislit ... Neda mi se prepirat sad ali znam da nećeš

Ako ti ideš k'o ovca u trgovinu to je tvoj problem.

Da im vidiš face kad zatražim ostalo - upute na hrvatskom i slično.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva
FakeDeath kaže...

Bolje ti sada nama javi kako je prošla reklamacija, to je važnije :)

 

Inače Futura ima politiku ako ti komp krepa u roku 7 dana od prauzimanja, da na njihov trošak šalješ Overseasom paket nazad i da oni na svoj trošak vračaju nazad. Poslje tih 7 dana ti moraš plačati prema njima a oni vračaju tebi na njihov ;)

 

Pa eto dogovori s njima kako i šta šalješ, da ti ne prođe tih 7 dana kako bi morao plačati dostavu ;)

 Imao sam "krepan komp" na isti dan kad je stigo, i ovo za troškove dostave ne drži vodu. Platio sam prvo slanje napajanja koje sam im slao jer je lokalni servis utvrdio da ne radi, a zatim  cijelu konfu jer su tvrdili da napajanje radi i da šaljem sve pa da vide u čem je caka. Znači platio sam i to slanje i kad su vraćali sam moro isto podmirit troškove te dostave.

13 godina
protjeran
offline
Re: Futura it - iskustva
Old Iggy kaže...
Bulldozer kaže...

Da moš se mislit ... Neda mi se prepirat sad ali znam da nećeš

Ako ti ideš k'o ovca u trgovinu to je tvoj problem.

Da im vidiš face kad zatražim ostalo - upute na hrvatskom i slično.

 Ja u trgovine sigurno ne idem jer uzimam od uvoznika direktno.

 

Al prije kad sam radio u it trgovini i kad sam kupovao za firmu ovako od linksa, hgspota, adm, protis its

 

nikad nisam dobio list 

 

a to šta ti glumiš nekog frajera koji želi jamstveni list kojeg nitko nikad nije vidio i šta tražiš upute na hrvatskom to je svrstavam u onih 2% kupaca koji su više došli da podjebavaju nego da kupe nešto

 

 

11 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Magibagi kaže...

 Imao sam "krepan komp" na isti dan kad je stigo, i ovo za troškove dostave ne drži vodu. Platio sam prvo slanje napajanja koje sam im slao jer je lokalni servis utvrdio da ne radi, a zatim  cijelu konfu jer su tvrdili da napajanje radi i da šaljem sve pa da vide u čem je caka. Znači platio sam i to slanje i kad su vraćali sam moro isto podmirit troškove te dostave.

 I jel to napajanje bilo ispravno ili nije? Nisam shvatio ovo da je u jednom servisu neispravno napajanje a kod njih radi normalno? Ako je bilo neispravno onda su ti ga trebali svakako na svoj trošak slati natrag. Koja je komponenta na kraju bila neispravna?

16 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Bulldozer kaže...
Old Iggy kaže...

Ako ti ideš k'o ovca u trgovinu to je tvoj problem.

Da im vidiš face kad zatražim ostalo - upute na hrvatskom i slično.

 Ja u trgovine sigurno ne idem jer uzimam od uvoznika direktno.

 

Al prije kad sam radio u it trgovini i kad sam kupovao za firmu ovako od linksa, hgspota, adm, protis its

 

nikad nisam dobio list 

 

a to šta ti glumiš nekog frajera koji želi jamstveni list kojeg nitko nikad nije vidio i šta tražiš upute na hrvatskom to je svrstavam u onih 2% kupaca koji su više došli da podjebavaju nego da kupe nešto

 

 

Da imalo znaš znao bi da za firme nije potreban jamstveni list, zakon traži samo za fizičke osobe.

To što nikad nisi vidio jamstveni list znači da nikad nisi ozbiljno radio posao, no to je tvoj problem.

To što "nikad nitko nije vidio" objesi mačku o rep - mislim da nema distrubucije u RH koja se nije naplatila kazni radi takvih stvari, od jamstvenih liistova do CE naljepnica.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva
Texpi kaže...
Magibagi kaže...

 Imao sam "krepan komp" na isti dan kad je stigo, i ovo za troškove dostave ne drži vodu. Platio sam prvo slanje napajanja koje sam im slao jer je lokalni servis utvrdio da ne radi, a zatim  cijelu konfu jer su tvrdili da napajanje radi i da šaljem sve pa da vide u čem je caka. Znači platio sam i to slanje i kad su vraćali sam moro isto podmirit troškove te dostave.

 I jel to napajanje bilo ispravno ili nije? Nisam shvatio ovo da je u jednom servisu neispravno napajanje a kod njih radi normalno? Ako je bilo neispravno onda su ti ga trebali svakako na svoj trošak slati natrag. Koja je komponenta na kraju bila neispravna?

 Da ti budem iskren ni ja više ne znam. Ovaj iz lokalnog servisa (inače sam njhova mušterija stalna) je provjerio napajanje odma jer je na to sumnjo, i nije radilo u 4 različite konfiguracije i na testbenchu također. Zatim sam odma nazvo futuru i rekli dečki da šaljem napajanje i da se ispričavaju. Sutra dan me zovu kad im je stiglo i kažu da napajanje radi i da šaljem cijelu konfu njima, al da ja pokrivam troškove dostave sve dosada i kad vrate cijeli komp. Nisam ih pito poslje kad je došlo u čem je problem bio, jer sam napokon bio sretan jer sve šljaka.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice