YouTube kao izvor zarade

poruka: 365
|
čitano: 163.858
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
YouTube kao izvor zarade

Nisam rekao da se ne može, dapace, moze se i puno vise u pravu si, ali sam naveo kao REALAN primjer čovjeka za kojeg znam da toliko zarađuje(još samo i bio malo skroman da se nebi ljudi šokirali)... :)

 

Zato kažem, sve se može ako se hoće!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
YouTube kao izvor zarade

Zarada na internetu je itekako moguča , sitne svote no zanimaju se time, dobro dođe koja kunica. No z nešto ozbilnije vam treba pravi materijal koji če se svidjeti

ljudima a onda dolaze reklame i linkovi...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
Haker_x kaže...

Moze se preko youtube-a dooobro zaraditi, glavni uslov je snimati klipove koji ce imati najmanje hiljade(tisuce) i desetine hiljada(tisuca) pregleda mjesecno pa sve do milionskih pregleda do kojih je skoro nemoguce doci, najbolje je snimati klipove koje ce moci gledati svi, pogotovo ove razvijenije zemlje, SAD, Njemacka, Francuska, itd,. kada klipovi imaju hiljade(tisuce) pregleda mjesecno odmah idu i subscriberi sa pregledima, evo koliko sam ja zaradio za ovaj mjesec od 09.01. kada sam poceo zaradjivati, ako balkanci klikaju to je mizerna zarada, jedva zaradis za kruha dnevno... Ko zna najbolje je snimati tutoriale na Engleskom ili nesto slicno... Ako niste full youtube partner(kao ja) klikovi na reklame se jedino uracunavaju, pregledi, likeovi, subscriberi, komentari i sve ostalo se ne uracunaje/ne dobijaju se pare za to, dok full youtube partneri dobijaju pare za sve, like, komentar, pregled videa, klik na reklame (mislim da se share ne placa), znaci ko ima odlicnu ideju za klipove koji ce imati hiljade(tisuce) pregleda mjesecno nek krene snimati :)
Toliko od mene :)

 

 

Ne znam kako je ovo moguće.. i ja sam yt partner, ne full, i recimo, dajem primjer, ovaj mjesec imam 9000 pregleda stranice, a ovih klikova kojih ti imaš 1000 i nešto, ja imam 21.. a oni se plaćaju, kako to da ljudi toliko su klikali na reklame na tvojim videima? Realno ja nikad nisam kliknuo na reklamu na videu na yt, ako se nisam slučajno zaje*ao kad sam kreno kliknuti na "x" da je sklonim, a kod tebe svaki 10-ti čovjek klikne na reklamu, a kod mene svaki 450ti... nešto tu ne štima.

14 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

Ma ja sam koristio VPN da bi klikao na svoje reklame i dobio ban, i odustao sam od toga...

http://www.speedtest.net/result/3149309179.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

Ti si malo više klikao po reklamama čini mi se...

 

Meni je trebalo 4 mjeseca za ovo zadnje, polako bit će možda i bolje kada, ako budem više i radio na tome.... ali lovu sam uzeo..... ;)

Sada očekujem hrpu TD da se riješim ovih partizanskih petokraka, hvala. :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.9.2014 22:32 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

E ja sam bas pred isplatu dobio ban, ranije sam potvrdio Adsense acc kodom sto mi je stigao na adresu, a imao sam velik procenat klikova u odnosu na preglede, a kliktao sam sve sa US, NL, GE, i ne znam kojih jos IP adresa, i neki klikovi su davali 1€+

Razmisljam da ponovo krenem, ali nemam ideje kakve videe da snimam i uploadujem...

http://www.speedtest.net/result/3149309179.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

Ja ne klikam sam sebi ali niti javno po forumima ne dajem kanal da me netko namjerno ne sj.... sa klikanjem.

 

Polako i ovo je sada bilo dovoljno za počastiti se. Bez motike.

 

A sada zamisli do koliko može dogurati netko tko se baš ide baviti sa tim i posveti se tome.

 

Ima kvalitetu koja privuče gledatelje.... Na tome treba raditi, i ja isto. :)

Sada očekujem hrpu TD da se riješim ovih partizanskih petokraka, hvala. :)
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade

Koliko ti mjesečno account ima viewsa, tj. svi videi zajedno?

https://www.youtube.com/channel/UCatVWuO_he62Dcz4_toznDQ
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2014 14:27 (deflagrated).
13 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

Meni zarada ide slabo, ali ide nekako. Kao što kolega kaže ako se uloži malo truda mogu se fini novci zaradit.

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
deflagrated kaže...

Koliko ti mjesečno account ima viewsa, tj. svi videi zajedno?

  70-75k

Sada očekujem hrpu TD da se riješim ovih partizanskih petokraka, hvala. :)
12 godina
neaktivan
offline
YouTube kao izvor zarade

Može li mi netko objasniti što znači RPM stranice? Vidim da je kod nekih 1€ ili manje, ili eventualno više, evo kod mene je 2,26€.. što to znači? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade

Revenue per mille (thousand), odnosno prihod od 1000 viewsa. Također, nisu svi viewsi koji ulaze u katerogiju te se mogu uprihodovat, već samo tzv. monetizable views.

https://www.youtube.com/channel/UCatVWuO_he62Dcz4_toznDQ
14 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

Evo da se malo ovdje izjasnim jer sam dosta dobro upoznat sa RPM i youtube nacinom zarade.

 

Netko je gore spomenuo 'što ako napravi neki glup video ali koji ce sakupiti 100 tisuca pregleda' pa ako si član RPM ili druge slicne organizacije i ako je taj 'glup' video tvoj u potpunosti onda ces bome dobro zaraditi. U prosjeku da bi se zaradilo 1000kn vas youtube account tj videa moraju sakupiti oko 150 000 pregleda, sto znaci da ako je vas video tipa 'walkthrough' neke video igre i vi komentirate (diablo,lol,dota, itd) i sakupite 100 000 pregleda u 20 dana, naravno da ce vam to donjeti 1000kn u 20dana. Pitanje je, možete li sakupiti toliko pregleda?

 

 

Ja sam najvise u 1 mjesecu imao 75 000 pregleda i to mi je donjelo oko 600kn. U tih 30 dana sam uplodao oko 60 videa, i svaki je imao 500 do 1200 pregleda, no ukupno je bilo 75 000 pregleda u tom mjesecu.

 

Imajte na umu da video koji uplodati najbolje zaradi ako je on duzi od 5min. Videa od 10sek nece donjeti profita.

GAMER
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
YouTube kao izvor zarade

Imam pitanje, evo ja sam pokušao istu stvar, staviti recimo, start demichelisa na utakmici protiv barcelone kada je dobio crveni kartno i kada je bio penal za barcu, i uploado sam taj video i taj video mi je bio blokiran, pisalo je da je vlasnik videa UEFA.. no kako onda drugi mogu uploadati videe takve i uključivati reklame, ja čak nisam ni uključio reklamu, tj unovčio video, ali je bio blokiran svagdje u svijetu.. 
evo recimo kako

video može biti s reklamama?
ili
?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
YouTube kao izvor zarade

i da, snimak koji sam ja stavio, nisam preuplaodo nečiji drugi s yt na svoj kanal, nego sam snimao tekmu frapsom, i kad je bio taj događaj, isjekao u vegasu i uploadao.. zamaglio logo tog tva što je prenosila, ugasio zvuk komentatora, neki arap je bio i stavio ovu free glazbu u pozadinu i opet mi je bio blokiran video a da čak nisam ni uključio unovčavanje.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube kao izvor zarade

ja sam postavljao isto takve snimke i razocarao se jer sam i ja mislio da cu uspit tako zaraditi.Te reklame koje se pojavljuju na takvim snimcima donose zaradu samo vlasniku sadrzaja,znaci ja sam uploadovao jedan Messijev gol i imao sam oko 40k pregleda u par dana ali mi je u video menageru umjesto blokiranja pojavila opcija da je vlasnik snimke treca strana tj. La Liga.e sad neke lige ti dopustaju da postavis snimku kao npr spanjolska stim da oni zaradjuju preko te snimke,dok druge lige blokiraju snimke.

vise o tome : 

 

 

10 godina
protjeran
offline
Re: YouTube kao izvor zarade

Da bih mogao zaraditi preko YouTubea,gledatelji moraju kliknuti na reklamu koja se pojavljuje prije mog videa. Pa kako ću zaraditi kada reklame nitko nikada neće kliknuti niti gledati - svi će gledatelji odmah pritisnuti X ili SKIP AD da isključe tu reklamu i ništa od zarade. Pa tko to još na YouTubeu ili bilo gdje na Internetu klikće na reklame? Nitko! Znači,zarada je tu apsolutno nemoguća ako ćemo razumno gledati na stvari.

15 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
Tehno-Istraživač kaže...

Da bih mogao zaraditi preko YouTubea,gledatelji moraju kliknuti na reklamu koja se pojavljuje prije mog videa. Pa kako ću zaraditi kada reklame nitko nikada neće kliknuti niti gledati - svi će gledatelji odmah pritisnuti X ili SKIP AD da isključe tu reklamu i ništa od zarade. Pa tko to još na YouTubeu ili bilo gdje na Internetu klikće na reklame? Nitko! Znači,zarada je tu apsolutno nemoguća ako ćemo razumno gledati na stvari.

Nije istina..statistika kaze da na 500 (negdje i manje/vise), 1 ce stisnut na reklamu makar slucajno

 

 

Ne ocekuj ogromne novce, ali portal tipa bug-a sigurno ima solidan profit od (po mojoj procjeni) par desetaka dolara dnevno

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
14 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

Dobijaš ti novac i sa samim prikazom reklame, nije potrebno da se klikne na reklamu, ne znam tacno koliko ali dosta manje nego kada neko klikne na reklamu.

http://www.speedtest.net/result/3149309179.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
Haker_x kaže...

Dobijaš ti novac i sa samim prikazom reklame, nije potrebno da se klikne na reklamu, ne znam tacno koliko ali dosta manje nego kada neko klikne na reklamu.

Količina love ovisi o tematici filmića.

 

Nego,što mislite o onome da su neki ljudi svojim preseljenjem dobili puno veću gledanost na youtubeu (recimo skallagrim kad se preselio u Kanadu mu se jednostavno dogodio neki bum pogleda, itd.)?

--------------------------------------------------------------------------------------------
14 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
Tehno-Istraživač kaže...

Da bih mogao zaraditi preko YouTubea,gledatelji moraju kliknuti na reklamu koja se pojavljuje prije mog videa. Pa kako ću zaraditi kada reklame nitko nikada neće kliknuti niti gledati - svi će gledatelji odmah pritisnuti X ili SKIP AD da isključe tu reklamu i ništa od zarade. Pa tko to još na YouTubeu ili bilo gdje na Internetu klikće na reklame? Nitko! Znači,zarada je tu apsolutno nemoguća ako ćemo razumno gledati na stvari.

  To ako ti ne klikćeš ne znaći da to nitko ne radi. Kako i ja zaradim pokoju kunu na YT i vidim da ipak netko klikne i ja isto kliknem nekome ako mi se to nešto svidi ili mi pomogne na bilo koji način. :)

10 godina
protjeran
offline
YouTube kao izvor zarade

evo ja sam ovaj mjesec imao 20000 pogleda na yt i

za par dana tocnije 15. cu napisati koliko sam

zaradio pa da vidite jel se isplati ili ne...

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
YouTube kao izvor zarade

pozz

ja bih se htjela upustiti u taj youtub svijet zarade, tak da imam par pitanja..s kojom firmom je najisplativije da potpisem ugovor? i jos samo smijem li pricati na engleskom??

hvalaa 😃

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
maree777 kaže...

pozz

ja bih se htjela upustiti u taj youtub svijet zarade, tak da imam par pitanja..s kojom firmom je najisplativije da potpisem ugovor? i jos samo smijem li pricati na engleskom??

hvalaa 😃

Moj ti je savjet da ni ne ulaziš u nikakve mreže, ako ne misliš stavljat nikakve škakljive materijale na kojima bi mogla dobiti prijavu... a za početak nemožeš ni uci u bilo koju jer ove kao bolje traže od tebe da imaš određeni broj ljudi ili pogleda...dok ove koje ne traže te uvjete ništa ni ne rade za tebe... ušao sam u Freedom mrežu i skužio da ti uzimaju 40% zarade, a na ni jedan način ti ne pomažu... za uzvrat što ti uzmu 40% zarade imaš pravu koristiti njihove alate(koji su beskorisni i imaš ih već na youtube analytics) i forum gdje razg. sa drugim članovima te grupe(koja je u principu obična sub4sub grupa i to je samo varanje ako se mene pita). Ako misliš to radit, NAJBITNIJE je da stavljas kvalitetne videe, a ostalo će se samo riješiti(lajkovi, pogledi i subovi)

Vjerovatno netko drugi ima drugo mišljenje, ali ovo je moje, jer sam probao i zaključio da to nema smisla sa mrežama {#} 

14 godina
neaktivan
offline
YouTube kao izvor zarade

youtube kao izvro zarade ne možete baš gledati. To je više za zabavu, a ovo što se zaradi je kao bonus.

 

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
YouTube kao izvor zarade

a sta je to YouTube?

 
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
YouTube kao izvor zarade

Ja svaki mjesec zaradim na YouTubu između 120 i 150 eura. Postavio sam hrpu epizoda od Ninja Kornjača na hrvatskom jeziku koje se vrlo teško mogu naći na Internetu i na njima imam ogroman broj pregleda. To mi donosi vrlo dobru zaradu. Već sam dobio dva čeka od Google AdSensa i unovčio ih u zagrebačkoj banci.

 

Prvi ček sam unovčio 19.04 , a drugi danas. Treći mi je poslan danas.

 

Prvi ček je bio 143 eura , drugi 127 eura , a treći će biti 133 eura.

 

Kod Ninja Kornjača nisam morao izbacivati špice jer taj crtić je izgubio autorska prava od Lionsgatea , a također zarađujem i na prikazivanju nekoliko drugih crtića.

 

Kod Ninja Kornjača je zarada najveća , dok je kod drugih manja.

 

Kod drugih crtića sam morao izrezati sve špice da YouTube ne prepozna copyright , a to mi automatski omogućava uključivanje zarade na tim crtićima koji su jače zaštićeni copyright-om.

 

Ovaj trik pali samo kod crtića koje YouTube prepoznaje po špicama , dok ne pali kod onih crtića koje YouTube prepoznaje po čitavim epizodama.

 

Srećom , mnogo je crtića koje YouTube prepoznaje po špicama. Iz tih crtića samo izbacim sve špice tako da YouTube ne prepozna copyright i zarada može početi.

 

Za ovaj trik sam rekao svojim prijateljima i oduševljeni su i svakako će to probati.

 

Na svoje kanale ću stavljati i neke smiješne scene koje sam snimao s kamerom tako da još povećam zaradu.

Sony DSC-F828
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
dream.fighters.90 kaže...

Ja svaki mjesec zaradim na YouTubu između 120 i 150 eura. Postavio sam hrpu epizoda od Ninja Kornjača na hrvatskom jeziku koje se vrlo teško mogu naći na Internetu i na njima imam ogroman broj pregleda. To mi donosi vrlo dobru zaradu. Već sam dobio dva čeka od Google AdSensa i unovčio ih u zagrebačkoj banci.

 

Prvi ček sam unovčio 19.04 , a drugi danas. Treći mi je poslan danas.

 

Prvi ček je bio 143 eura , drugi 127 eura , a treći će biti 133 eura.

 

Kod Ninja Kornjača nisam morao izbacivati špice jer taj crtić je izgubio autorska prava od Lionsgatea , a također zarađujem i na prikazivanju nekoliko drugih crtića.

 

Kod Ninja Kornjača je zarada najveća , dok je kod drugih manja.

 

Kod drugih crtića sam morao izrezati sve špice da YouTube ne prepozna copyright , a to mi automatski omogućava uključivanje zarade na tim crtićima koji su jače zaštićeni copyright-om.

 

Ovaj trik pali samo kod crtića koje YouTube prepoznaje po špicama , dok ne pali kod onih crtića koje YouTube prepoznaje po čitavim epizodama.

 

Srećom , mnogo je crtića koje YouTube prepoznaje po špicama. Iz tih crtića samo izbacim sve špice tako da YouTube ne prepozna copyright i zarada može početi.

 

Za ovaj trik sam rekao svojim prijateljima i oduševljeni su i svakako će to probati.

 

Na svoje kanale ću stavljati i neke smiješne scene koje sam snimao s kamerom tako da još povećam zaradu.

 Sve dok autori ne pokucaju na vrata i ne platiš trostruku veću kaznu :)

9 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube kao izvor zarade

Autori me ne mogu pronaći jer Google prekršitelje ne goni sudski , već samo isključi račun i to je to. To piše u Google AdSense pravilniku (TOS). Novi račun se može otvoriti u tren oka i problem riješen.

 

Mjesečna zarada mi je između 120 i 150 eura , a takvi iznosi su premali za sudski progon. Tu bi trebao biti puno veći mjesečni iznos kako bi policija mogla intervenirati.

 

Osim toga , ja sam nezaposlen i svaki novčić će mi dobro doći u životu.

Sony DSC-F828
12 godina
neaktivan
offline
YouTube kao izvor zarade

svaka dobra ideja lako se pretvori u zaradu, poznajem par likova koji na youtubu okrecu lovu da im posao ni netreba, ali poznato mi je kada vidim neki video koji se ljudima svidjeo da si mislim joj pa to sam mogao i ja!

malware master
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice