eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.379
|
čitano: 5.111.925
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

prije par tjedana sam preko ebay-a iz USA naarucio igricu za xbox.. ukupna cifra sa postarinom je bila 298 kn.. paketic dosao nakon 7 dana, postao donio kuc i to je to

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
danijel0000 kaže...

prije par tjedana sam preko ebay-a iz USA naarucio igricu za xbox.. ukupna cifra sa postarinom je bila 298 kn.. paketic dosao nakon 7 dana, postao donio kuc i to je to

Jep, cd/dvd jako jako rijetko oporezuju, barem meni nisu nikad.

13 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori

gle najcesce ne oporezuju elektroniku sto ukljucuje igre i komp.djelove.stvar je kolko ce ti seller napisati da vrijedi posiljka,evo primjera narucio sam grafu i hong konga ati 4870X2 i dogovorio se sa sellero da napise na paketu da grafa vrijedi 20USD,nije bilo carine niti niceg jer inace grafa kosta 300USD.Zapamti ovo nikad te nece carinit ako narucujes iz HK.Amerikanci su losi trgovci sve rade po  zakonu i skoro sve iz amerike se carini.

15 godina
protjeran
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
maxlac kaže...

gle najcesce ne oporezuju elektroniku sto ukljucuje igre i komp.djelove.stvar je kolko ce ti seller napisati da vrijedi posiljka,evo primjera narucio sam grafu i hong konga ati 4870X2 i dogovorio se sa sellero da napise na paketu da grafa vrijedi 20USD,nije bilo carine niti niceg jer inace grafa kosta 300USD.Zapamti ovo nikad te nece carinit ako narucujes iz HK.Amerikanci su losi trgovci sve rade po  zakonu i skoro sve iz amerike se carini.

A sta je sa UK ?

One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
13 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori

Imam malo drugačija iskustva s Amerima. Mislim da je sve stvar dogovora , tako da sam imao apsurde tipa za istu stvar mi je Amerikanac naplaćivao manji shipping nego Englez ili Francuz i to  do 10 puta??

Po meni jedna od bitnijih stvari prilikom kupnje obratiti pažnju na Shipping prije svega , jer to drastično može utjecat na krajnju cijenu onog šta se kupuje .

Šta se tiče Carinjenja , sve se da dogovorit kod prodavača naravno samo je bitno naglasit na vrijeme . Bitno je da (odnedavno) da vrijednost paketa ne prelazi cca 1000kn i po mogućnosti da paket ima oznaku "Gift" ( što više i nije toliko bitno kao prije).

15 godina
protjeran
offline
eBay - pitanja i odgovori

Kakva su iskustva sa Englezima?Jel od njih bolje kupovati nego od Amera?

One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori

Pa nekoliko firmi iz UK od kojih redovito uzimam neke stvari ne naplaćuju poštarinu uopće ! Čak su upoznate sa samom procedurom u Hrvatskoj tako da odmah pošalju bez da im prethodno objašnjavaš šta trebaju napravit .

Tako da mislim da nije problem u regionalnom području , nego od prodavača do prodavača. Postaviš ciljana pitanja šta te zanima vezano za troškove slanja i njihove mogućnosti da zadovolje tvoje potrebe ("vrijednost paketa" i "gift" ) i onda znaš na čemu si .

BTW Većina njih "napušu" troškove slanja (Shipping) bezpotrebno i tu "deru" kupce . Dakle privuku te cijenom i onda te zavaljaju Shippingom, tako da obratit pozornost na to.

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
maxlac kaže...

gle najcesce ne oporezuju elektroniku sto ukljucuje igre i komp.djelove.stvar je kolko ce ti seller napisati da vrijedi posiljka,evo primjera narucio sam grafu i hong konga ati 4870X2 i dogovorio se sa sellero da napise na paketu da grafa vrijedi 20USD,nije bilo carine niti niceg jer inace grafa kosta 300USD.Zapamti ovo nikad te nece carinit ako narucujes iz HK.Amerikanci su losi trgovci sve rade po  zakonu i skoro sve iz amerike se carini.

Ljudi ne pričajte gluposti...to može bit tvoje iskustvo jer si imao sreće, i to uvijek može proć par puta nije problem, ali ovo što sam bolda, pa ne možeš takvu glupost izvalit. Već smo valjda 180 puta napisali u raznim postovima da sve ovisi najviše o cariniku i njegovom momentu inspiracije. nikakvi giftovi, 20 usd vrijednosti, ukrasni paketi i ne znam ja šta sve ne vam neće upalit, samo carinik.

Pa mislim odakle vam takva razmišljanja, pa ajde probajte oružje, ili drogu ili išta ilegalno koupit i nek vam tako pošalju...pa svi živi bi to koristili...

500g koke, fino iz HK, vrijednost manje od 20 usd i gift, i prolazi carinu...je kako da ne, mozda i bi koji put, kao i sve ostalo, ali vrlo brzo bi stalo.

14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
Isplati li se kupovati kompjuter i imam li nekakvu garanciju da komponente nece biti polomljene/neispravne?
13 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

e onda miki zelim ti puno srece pa narucuj iz amerike,pa kad di dojde carina plus porez 33posto cijene,ali kako kod bilo opet je hk jeftiniji u osnovnoj cijeni i shipping im je skoro dzabe,

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
Perkan777 kaže...
maxlac kaže...

gle najcesce ne oporezuju elektroniku sto ukljucuje igre i komp.djelove.stvar je kolko ce ti seller napisati da vrijedi posiljka,evo primjera narucio sam grafu i hong konga ati 4870X2 i dogovorio se sa sellero da napise na paketu da grafa vrijedi 20USD,nije bilo carine niti niceg jer inace grafa kosta 300USD.Zapamti ovo nikad te nece carinit ako narucujes iz HK.Amerikanci su losi trgovci sve rade po  zakonu i skoro sve iz amerike se carini.

A sta je sa UK ?

stigle su mi neki dan tenisice u vrijednosti 300kn s postarinom,morao sam postaru platit carinu od 104 kn,no mislim da te za elektroniku nece toliko oprat jer kako sam cuo na odjecu i obucu da je velika carina ili porez 

14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
maxlac kaže...

e onda miki zelim ti puno srece pa narucuj iz amerike,pa kad di dojde carina plus porez 33posto cijene,ali kako kod bilo opet je hk jeftiniji u osnovnoj cijeni i shipping im je skoro dzabe,

Ja naručujem tamo di mi je jeftinije ako je ista stvar u pitanju, a s obzirom da već godinama kupujem sa ebaya i to jako često onda mogu iz svog iskustva reć da nema apsolutno nikakve razlike u postotku neoporezovanih pošiljki koje su meni stigle iz USA ili HK, Kine, Australije, Nizozemske ili bilo koje druge zemlje.

I samo za obavijest nije ti to 33% cijene, jer carina varira kako za koje stvari od 0 pa do više od 10, za nešto i preko 15, a PDV se obračunava još na to sve zajedno pa čak i kad je carina 10 i pdv 23 to ti nije ukupno +33% nego +35,3% NAravnona ukupnu cijenu sa poštarinom se sve to skupa zbraja.

Inače za tenisice mi još NIKAD, ali baš NIKAD nije naplaćen porez ni carina, kao ni većini mojih poznanika, ja sam do sad kupio možda 15 ak pari tenisica preko ebaya kroz nekoliko godina, i to isključivo iz USA vrijednosti od 400-1200kn okvirno i NIKAD pdv-a ni carine an njih platio. Iako čujem da je to specifično za Rijeku, jer kažem ni neki moji poznanici ovdje nisu, dok u ZG ipak je dosta veći broj onih koji su dobili carinu i PDV na tenisice. Tako da je to vjerojatno anomalija samo riječke carinske pošte, a u ZG ide isto kao i sa svim drugim stvarima, nekad naplate nekad ne.

 

I inače, samo da znaš, porez, ako ga naplate, je uvijek 23%, carina je promijenjiva. Tako da si ti na te tenisice platio klasičnih 10% poreza i 23% PDV-a i naravno carinski trošak.

Iako nisam siguran, možda je carina na to 8% Uglavnom tu je negdje

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.8.2010 14:44 (miki1981).
13 godina
protjeran
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
maxlac kaže...

stigle su mi neki dan tenisice u vrijednosti 300kn s postarinom,morao sam postaru platit carinu od 104 kn,no mislim da te za elektroniku nece toliko oprat jer kako sam cuo na odjecu i obucu da je velika carina ili porez 

Nemora biti sve ovisi o tome kojem cariniku dodu,meni su došle prosli tjedan kopacke od 1000kn pa nije bilo carine.

Stisni HVALA nije teško.
14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
Znaci ne isplati se kupovati komp? 6000kn, mozda vise + 33%? Malo previse na carinu.
13 godina
protjeran
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
dario111cro kaže...
Znaci ne isplati se kupovati komp? 6000kn, mozda vise + 33%? Malo previse na carinu.

Zapravo fuckas carinu,problem je garancija.

Stisni HVALA nije teško.
14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
dario111cro kaže...
Znaci ne isplati se kupovati komp? 6000kn, mozda vise + 33%? Malo previse na carinu.

Ja se samo pitam koliko puta bi trebalo napisati post u kojem piše da na računalne komponente NEMA CARINE........

dakle nije 33% ( a i da ima carine ne bi bilo 33 nego 35,3% ), nego je samo porez, znači 23% i to je sve.

Isplativost ovisi o razlici u cijeni, garancija je problem relativan, ako procijeniš da ti je razlika u cijeni vrijedna realnog rizika potrebe za garancijom onda kupiš ako ne onda ne kupiš. Vrlo jednostavno.

13 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
miki1981 kaže...
maxlac kaže...

e onda miki zelim ti puno srece pa narucuj iz amerike,pa kad di dojde carina plus porez 33posto cijene,ali kako kod bilo opet je hk jeftiniji u osnovnoj cijeni i shipping im je skoro dzabe,

Ja naručujem tamo di mi je jeftinije ako je ista stvar u pitanju, a s obzirom da već godinama kupujem sa ebaya i to jako često onda mogu iz svog iskustva reć da nema apsolutno nikakve razlike u postotku neoporezovanih pošiljki koje su meni stigle iz USA ili HK, Kine, Australije, Nizozemske ili bilo koje druge zemlje.

I samo za obavijest nije ti to 33% cijene, jer carina varira kako za koje stvari od 0 pa do više od 10, za nešto i preko 15, a PDV se obračunava još na to sve zajedno pa čak i kad je carina 10 i pdv 23 to ti nije ukupno +33% nego +35,3% NAravnona ukupnu cijenu sa poštarinom se sve to skupa zbraja.

Inače za tenisice mi još NIKAD, ali baš NIKAD nije naplaćen porez ni carina, kao ni većini mojih poznanika, ja sam do sad kupio možda 15 ak pari tenisica preko ebaya kroz nekoliko godina, i to isključivo iz USA vrijednosti od 400-1200kn okvirno i NIKAD pdv-a ni carine an njih platio. Iako čujem da je to specifično za Rijeku, jer kažem ni neki moji poznanici ovdje nisu, dok u ZG ipak je dosta veći broj onih koji su dobili carinu i PDV na tenisice. Tako da je to vjerojatno anomalija samo riječke carinske pošte, a u ZG ide isto kao i sa svim drugim stvarima, nekad naplate nekad ne.

 

I inače, samo da znaš, porez, ako ga naplate, je uvijek 23%, carina je promijenjiva. Tako da si ti na te tenisice platio klasičnih 10% poreza i 23% PDV-a i naravno carinski trošak.

Iako nisam siguran, možda je carina na to 8% Uglavnom tu je negdje

to sve sto kazes stoji ,istina moja su iskustva s kinezima puno bolja,dakako da sam narucivao iz usa,uk,nje,tw samo kazem da se lakse u praksi dogovoriti s kinezima a sto se tice ovih tenisica to je kockanje,vecina ljudi koja naruci tenisice u zg dobe carinu ukljucujici mene

16 godina
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
maxlac kaže...

to sve sto kazes stoji ,istina moja su iskustva s kinezima puno bolja,dakako da sam narucivao iz usa,uk,nje,tw samo kazem da se lakse u praksi dogovoriti s kinezima a sto se tice ovih tenisica to je kockanje,vecina ljudi koja naruci tenisice u zg dobe carinu ukljucujici mene

Problem je kod kineza sto ima dosta falsificirane i nekvalitetne robe.

I'm going woo woo
14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
tnakir kaže...

Problem je kod kineza sto ima dosta falsificirane i nekvalitetne robe.

I nije to neki problem ako uzimaš od sellera sa puno pozitivnog feedbacka, i to ne mislim na 500 naego na bar par tisućica pozitive.

Ali bez obzira na to, tenisice nikad ne uzimam od njih

16 godina
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
miki1981 kaže...
tnakir kaže...

Problem je kod kineza sto ima dosta falsificirane i nekvalitetne robe.

I nije to neki problem ako uzimaš od sellera sa puno pozitivnog feedbacka, i to ne mislim na 500 naego na bar par tisućica pozitive.

Ali bez obzira na to, tenisice nikad ne uzimam od njih

Ajd uzmi Kingstonov USB stick iz kine, ako je origigi ja ti kupim jos jedan :)

I'm going woo woo
13 godina
protjeran
offline
eBay - pitanja i odgovori
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
tnakir kaže...

Ajd uzmi Kingstonov USB stick iz kine, ako je origigi ja ti kupim jos jedan :)

Ne bi mi bio prvi stick da uzimam iz kine. I kad su počeli oni 16 i 32 gb kad su ljudi kupovali 16gb za 10 usd...pa naravno da je fake, i već smo o tome pisali na forumu, uzmeš od puzdanog sellera i nemaš problema, bio seller iz Kine ili bilo koje druge zemlje.

Mislim ok, znam da je hrpa ljudi dobila usb od 1gb flesahn da pokazuje 16 gb, ali sami su si krivi, seller sa lošim feedbackom, extra extra niska cijena i to je to. I da nebi bilo zabune nije to samo iz Kine nego ih je hrpa bila slana iz USA i bilo gdje drugdje. Ja nikad nisam rekao da treba kupovat najjeftinije, tko hoće najjeftinije slobodno neka kupi, ja kupim ono šta je meni najbolje, i opet kažem kupio sam u ovih nekoliko godina hrpu opreme i iz Kine, i iz HK, i Japana i Australije, i EU zemalja i USA, sve preko ebaya i NIKAD me NITI JEDAN seller nije nit prevario nit pokušao prevariti. Iskustava je bilo svakakvih, ali šta god da se desilo nikad nisam na kraju ja bio oštećena stranka i šta god da je bi oproblem vrlo se brzo riješilo.

Zato ne generaliziraj tako sa Kinom ili HK ili čim god jer jako je malo koje generaliziranje ispravno a ljudi koji ne znaju stječu krivi dojam.

Najbolji primjer je Windows Vista...zbog takvih generaliziranja većinska populacija je mišljenja da je to smeće od sustava iako ga ogromna većina nije nikad ni isprobala.

A Vista je u biti jako dobar sustav samo je bila prezahtjevna za tadašnje prosječno računalo čak i u USA. I to je njezin jedini grijeh. Naravno i o tome ima tema na ovom Forumu.

Nije mi namjera bila ovo za Vistu napisati da bi se raspravljalo jer ovdje neću sigurno dalje o tome nego kao primjer šta se dogodi kad se generalizira pa se to onda dalje prenosi kao valovi u vodi. A u biti je to samo rekla-kazala a ne stvarno stanje stvari.

Istina da i sam jednim malim dijelom generaliziram jer i ja, kako sam već rekao, do sad nisam uzeo niti jedne tenisice iz Kine ili HK, ali opet da sam našao dovoljno pouzdanog sellera iz Kine sa realno nižom cijenom vjerojatno bi uzeo, tj hoću uzet ako se to dogodi u budućnosti.

 

16 godina
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
miki1981 kaže...
tnakir kaže...

Ajd uzmi Kingstonov USB stick iz kine, ako je origigi ja ti kupim jos jedan :)

Ne bi mi bio prvi stick da uzimam iz kine. I kad su počeli oni 16 i 32 gb kad su ljudi kupovali 16gb za 10 usd...pa naravno da je fake, i već smo o tome pisali na forumu, uzmeš od puzdanog sellera i nemaš problema, bio seller iz Kine ili bilo koje druge zemlje.

 

Ja sam uzeo jedan stick od 32 od lika koji je imao oko 8000 prodaja i koji je imao 99.8%. I to nisam uzeo ono tipa za 10$ nego sam isao na to da si uzmem stik koji ce biti 20% jeftiniji nego u RH. I dogodilo se sranje. Stik spor, gubi podatke i slicno. Onda sam prvo kontaktirao lika, nije odgovarao, onda sam digao dispute. Lik se nije javio u odredjeno vrijeme, lovu sam dobio nazad a stik bacio u smece.

I'm going woo woo
14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori

Eto, i opet nisi oštećen, dobio si lovu natrag. Inače ja sam kupovao svakakve stvari, i nikad nisam doživio da mi se seller nije javio ako je bio kakav problem, uvijek su se javili.

Svašta se može dogodit da se čovjek ne može javit, vjerujem da nije namjerno kad ima toliki feedback. Uostalom on nije niš profitirao, lovu je vratio a dobio je jedan loš feedback od tebe.

16 godina
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
miki1981 kaže...

Eto, i opet nisi oštećen, dobio si lovu natrag. Inače ja sam kupovao svakakve stvari, i nikad nisam doživio da mi se seller nije javio ako je bio kakav problem, uvijek su se javili.

Svašta se može dogodit da se čovjek ne može javit, vjerujem da nije namjerno kad ima toliki feedback. Uostalom on nije niš profitirao, lovu je vratio a dobio je jedan loš feedback od tebe.

Nije dobio los feedback jer mi se naknadno javio, da su mu ukrali account bla bla... Nisam mu uopce dao feedback.

I'm going woo woo
14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori

Feedback uvijek mozes i promijenit ako se nesto promijeni jer svaki feedback moze dobit i svoj reply i onda opet tvoj reply a isto tako u dogovoru sa sellerom se feedback moze i potpuno maknut

14 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Vjerojatno je pitanje bilo 100 puta, ali moram pitat: kada kupujem na ebayu i platim neš recimo 1$, a shipping mi je 5$ kak to plaćam sve odma ili shipping odvojeno ?

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori

sve odma

darkness is my friend
14 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Znaci kad plaćam odma 6$.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori

dok placas odma plati sve,a kad ti placas ja neznam.

darkness is my friend
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice