Ruski ključevi - diskusija

poruka: 218
|
čitano: 38.469
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Ne plaća se PDV na igre.

Međutim, razlika između kupovine igre za UK i za Rusiju leži u tome što je Rusija povlašteno tržište koje igre po difoltu dobiva jeftinije, zato je s moralnog gledišta 'čišće' kupiti igru iz UK, jer na kraju krajeva mi spadamo pod istu kategoriju tržišta. Ma koliko to apsurdno zvučalo.
Tolerancija mi nije jača strana, svi drugi griješe a ja sam bez mana.
15 godina
neaktivan
offline
Ruski ključevi - diskusija

Aj sinatra budi koristan izdavacima i obrni nam svima na forumu po jedan americki,engleski kljuc...

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Minoza kaže...

Sorry al ja ne znam kakvih točno sranja sa BF-om? Pitam kao vlasnik "ruskog" ključa. Btw. ne možeš u to ubrajati ljudsku glupost i nesposobnost da kopira dva fajla u neki folder.

Sranje je već što moraš nešto kopirati negdje nakon svakog patcha... for starters.

Tolerancija mi nije jača strana, svi drugi griješe a ja sam bez mana.
16 godina
protjeran
offline
Ruski ključevi - diskusija

koji problem ... ono mislim ... orginal je orginal, bez obzira di ga kupis ... u Kini, Japanu, SADu ili Njemackoj ...

 

a zasto neko nebi mogao kupovati online igre iz Rusije ? ono mislim, par frendova kupuju ... i sve super ... imaju orginal igru ... a prosli su duplo jeftinije ...

 

ja recimo narucujem orginale iz V.Britanije ... max platim 8-12 funti za orginal igru ... prosjecno ... evo sad sam narucio trio pack s Skyrimom,Oblivion i The Witcher 2 za 24.99 funti ...

 

doci ce za tjedan do dva... taman pred bozic ...

 

i zasto bi ja kupovao kod nas napr samo Skyrim za 300-500kn u trgovini kad mogu za tre novce kupiti 3 igre ...ako ne i vise ...

 

ako se englezima isplati prodavati igre po toj cijeni ... pa nisam onda blesav da placam vise ... ako ne moram ... samo sam The Settlers 7 kod nas kupio u Algoritmu i platio 300kn ... kad sam vidio sto su s DLC packovima napravili prodao sam ga za 150kn preko foruma ... i kupio iz V.Britanije za 6.99 funti The Settlers 7 gold s svim DLC ukljucenim koji su ili izlaze ...

 

a vidim da i links jeftino prodaje neke igre za PC ... vec od 19kn ... pa ako kome treba jeftino orginala ...

 

a obozavam imati kutiju i orginal medij ... jos nisam ni jednu skinuo digitalno ... (osim World of Tanks, ali nju igram free bez premiuma, zasada) ...

 

a da li ce ljudi koristiti ruski ili kineski ili americki key .. totalno nebitno ... narocito u danasnje doba ...

 
2 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Ruski ključevi - diskusija

i ja onda dobijem crni karton jer nazovem nekog "barba" a ovaj se tu svadja s mozgom i njemu nis.. a ociti ispolirani trol, kako bi se reklo : ovo sto on radi ne moze svatko, takav ne postajes takav se rodis.. :/

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ruski ključevi - diskusija

Ja na ovom forumu nikad nisam nikoga prozvao ružnim imenom i ne vidim zašto bi mi pravo na diskusiju bilo oduzeto. S druge strane, svakodnevno dobivam ružne riječi umjesto argumenata.

 
3 4 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Sinatra kaže...

Ja na ovom forumu nikad nisam nikoga prozvao ružnim imenom i ne vidim zašto bi mi pravo na diskusiju bilo oduzeto. S druge strane, svakodnevno dobivam ružne riječi umjesto argumenata.

diras se ljudima u pare kojih nemaju i pritom branis kompanije.... helou.. a kljuc legalan, opravdavas njihovu pohlepu

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
13 godina
neaktivan
offline
Ruski ključevi - diskusija

Od laznom moralizma dobivam proljev. Od licemjerja takodjer. Nekome je u redu kupiti key sa engleskog trzista dok kupovinu sa ruskog naziva kradjom. Vodi se racuna o profitu izdavaca dok se istovremeno zanemaruje da taj isti proizvodjac koristi rupe u zakonu da bi prevario tvoju drzavu. Meni je samo zao sto sa nekim crackiranim novijim igrama ne mogu igrati online, ali zivot je dovoljno zanimljiv i bez toga. Imam dovoljno novca da kupim u boxu svaku igru koja mi padne na pamet ali necu. A vi moralizirajte i davajte svoj prilog svjetskoj represiji. 

 
3 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ruski ključevi - diskusija

Ne moraju kupovati igre ako im financijski nisu dostupne. Ovo što rade je ilegalno na više razina.

 

JozicA, to što ti kupuješ igre u web shopovima je potpuno legalno i razumljivo. Želiš proći jeftinije. Ali ćeš za razliku od kupaca ruskih ključeva platiti porez ako država misli da je to potrebno.

 
1 4 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Danny_HR kaže...
Ne plaća se PDV na igre.

Međutim, razlika između kupovine igre za UK i za Rusiju leži u tome što je Rusija povlašteno tržište koje igre po difoltu dobiva jeftinije, zato je s moralnog gledišta 'čišće' kupiti igru iz UK, jer na kraju krajeva mi spadamo pod istu kategoriju tržišta. Ma koliko to apsurdno zvučalo.

ne placa se pdv na igre a na hranu se placa? i sad trebamo pricati o moralu potrosackog drustva?

 

ovo boldano ces tesko objasniti ikome s malo mozga u glavi. moralno je kupiti skuplje? pod koju mi kategoriju trzista spadamo i ko to odredjuje? mi spadamo pod hrvatsko trziste i moralno bi bilo iskljucivo kupovati na nasem trzistu. sve ostalo je siva zona a da li ce neko u toj sivoj zoni kupiti jeftinije ili skuplje to je stvar njegovog intelekta.

16 godina
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija

Kakav vražji porez na digitalni ključ koji dobiješ preko maila? Ajd mi odg na ono šta je s onima koji su uzeli preko game[nešto].co.uk ključ samo? To je ok? Danny je rekao da nije moralno ovo ono, ali mene zanima tvoje mišljenje.

Novac ne može kupiti sreću, ali je ugodnije plakati u Ferrariju nego na biciklu...
12 godina
odjavljen
offline
Ruski ključevi - diskusija

Ma opustite se, kupujem fino u Algoritmu kada igru želim prodati fino kutiju sa kijom pošaljem i gotovo! {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Sinatra kaže...

Ja na ovom forumu nikad nisam nikoga prozvao ružnim imenom i ne vidim zašto bi mi pravo na diskusiju bilo oduzeto. S druge strane, svakodnevno dobivam ružne riječi umjesto argumenata.

vise volim kad mi netko u facu kaze da sam kreten nego da me lagano je8ucka... jesi cuo za onu: kad me vec je8es bar me i poljubi. ti ne ljubis

 

edit

 

barba uopce nije ruzna rijec, moze proci i kao zamjena za "gospodin"...

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2011 14:12 (skank666).
13 godina
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Sinatra kaže...

Ne moraju kupovati igre ako im financijski nisu dostupne. Ovo što rade je ilegalno na više razina.

JozicA, to što ti kupuješ igre u web shopovima je potpuno legalno i razumljivo. Želiš proći jeftinije. Ali ćeš za razliku od kupaca ruskih ključeva platiti porez ako država misli da je to potrebno.

Rekao si da zelis konstruktive komentare:

 

Koliko si do sada platio PDV-a kupovinom na Steamu?

Vjerojatno isto koliko i oni koji su kupili "ruski" kljuc.

 

Da li si ikad preko neta kupio nesto puno jeftinije nego ima u HR i prosao bez PDV-a?

Ako jesi, to nije lijepo od tebe jer krades od nase drzave koja vec ionako grca u dugovima.

 

Ima sluzbanih ducana koji prodaju ruske kljuceve koji imaju mogucnost igranja u cijelom svjetu (region free).

Znaci, a.) sluzbeni ducan, b.) dozvola od proizvodjaca da se pokrece bilo gdje, c.) platit ces jednaki PDV drzavi ko i na Stemau (ravno 0 kn)

Gdje je razlika?

Pedo medo, Pedo medo, vabi te sa sladoledom
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija

Nema nista bolje nego kad se netko nadje pametovat ljudima zato sto zele proci jeftinije,jer u kakvoj drzavi zivimo cudo je da si mozemo priustit i ruske kljuceve.

=XII=SandMan....
16 godina
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
BlueMax kaže...

ne placa se pdv na igre a na hranu se placa? i sad trebamo pricati o moralu potrosackog drustva?

 

ovo boldano ces tesko objasniti ikome s malo mozga u glavi. moralno je kupiti skuplje? pod koju mi kategoriju trzista spadamo i ko to odredjuje? mi spadamo pod hrvatsko trziste i moralno bi bilo iskljucivo kupovati na nasem trzistu. sve ostalo je siva zona a da li ce neko u toj sivoj zoni kupiti jeftinije ili skuplje to je stvar njegovog intelekta.

Ne, uopće nemoramo o tome pričati. Nisam pokušavao moralizirati ovdje, jer me uopće ne zanima tko kupuje gdje i koju verziju, niti to smatram bitnim.

Samo sam odgovarao na usporedbu kupovine igre iz UK i iz Rusije. To nije isto, jer mi spadamo pod istu kategoriju tržišta kao UK, nismo povlašteni.

Pero Dinamit kaže...

Kakav vražji porez na digitalni ključ koji dobiješ preko maila? Ajd mi odg na ono šta je s onima koji su uzeli preko game[nešto].co.uk ključ samo? To je ok? Danny je rekao da nije moralno ovo ono, ali mene zanima tvoje mišljenje.

Nisu uzeli samo key s Gamea, jer se to ne može.

Ovi šta su kupili preko gamea mogli su uzeti digitalno ili retail. Druga stvar što sam ja svojoj ekipi naručio retail i dao im samo key.

 

I opet ponavljam, nije isto kupiti ruski/singapurski/kineski key i njemački/engleski/hrvatski...

 

I još jednom...

Nisam rekao da nije moralno kupiti key iz Rusije. Samo da je, ako ćemo biti cjepidlake, 'čišće' kupiti key iz UK.

Tolerancija mi nije jača strana, svi drugi griješe a ja sam bez mana.
15 godina
neaktivan
offline
Ruski ključevi - diskusija

Moze mi netko rec poantu ove teme? Sinatra jel ti zivis u svojem nekom balnocicu ili na ovoj planeti.....tj hrvatskoj da budem jos precizniji?

Ti ozbiljno otvaras teme zasto ljudi kupuju ORGINALNE igrice od proizvodaca u drogj zemlji za koji steam/origin ko god hoces zaboli ona stvar?

Govorite da je Rusija zasticeno trziste a da li itko od vas zna zasto? Jer to zbog toga sto su tako jadna zemlja ili zato sto nema piratstva kod njih? Jesi ozbiljno toliko ne intiligentan da ne vidis razlog zasto toliko kosta u rusiji ( hint: neko ti je spomenuo big mac index u prijasnjim postovima). Ocito si jedan mali internetski trol koji ima veze sa ekonomijom ko i vecina nas sa voznjom space shuttla pa bih te ovim putem zamolio da vise prekines iznosit lazi i maltretirat ovaj napaceni narod

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
CyberDemonVZ kaže...

Rekao si da zelis konstruktive komentare:

 

Koliko si do sada platio PDV-a kupovinom na Steamu?

Vjerojatno isto koliko i oni koji su kupili "ruski" kljuc.

 

Da li si ikad preko neta kupio nesto puno jeftinije nego ima u HR i prosao bez PDV-a?

Ako jesi, to nije lijepo od tebe jer krades od nase drzave koja vec ionako grca u dugovima.

 

Ima sluzbanih ducana koji prodaju ruske kljuceve koji imaju mogucnost igranja u cijelom svjetu (region free).

Znaci, a.) sluzbeni ducan, b.) dozvola od proizvodjaca da se pokrece bilo gdje, c.) platit ces jednaki PDV drzavi ko i na Stemau (ravno 0 kn)

Gdje je razlika?

Koji su to službeni dućani?

 

Hoćeš se kladiti u šta god da na kutijama iz kojih se vade ti ključevi piše da je zabranjeno prodavati ih van država za koje su namijenjeni?

Imam ti doma singapurski primjerak Bulletstorma (s kutijom) koji sam kupio na ebayu, ista stvar.

Tolerancija mi nije jača strana, svi drugi griješe a ja sam bez mana.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2011 14:58 (Danny_HR).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Sinatra kaže...

Nedavno se na našem području javio novi trend, kupnja ruskih ključeva.

Ključevi novih igara koštaju manje od 100 kuna, no po meni, to je gori oblik krađe nego piratstvo.

 

Igrač će za sitne nove dobiti mogućnost online igranja, a i oprati će obraz od krađe igara. No on ipak je ukrao izdavaču.

 

Problemi koji se javljaju s ruskim CD-ključevima su još gori nego s piratskim kopijama. Svako toliko treba instalirati fixeve za jezik, igre treba aktivirati preko lažne IP adrese i VPN programa, a redovito postoje problemi s nadogradnjama.

 

Kako stati na kraj tome?

Valve i EA bi na svojim servisima Steam i Origin trebali pratiti aktivaciju ruskih CD-ključeva i kasnija spajanja na servere igre preko njih.

Onim igračima koji te ključeve aktiviraju izvan Rusije, pružatelji servisa bi trajno trebali izbrisati račune. Znači ne samo igre s kupljenim ruskim CD-ključevima, već i sve ostale igre na računu. Time bi pokazali primjer i ostalim igračima da legalno kupuju igre po cijenama koje su definirane za njihovo područje stanovanja. Drugo je kupiti igru u inozemstvu ako je u istoj regiji (npr. Njemačka, Italija), no ruske igre bi s vanjskih računa trebalo u potpunosti ukloniti.

 

Sebi stvarate probleme brojnim fixevima i aktivacijama, a servis i izdavač nemaju nikakve koristi od vas. Dapače, pokrali ste ih.

Pokrali? E pa neka gospoda izvole voditi brigu o sebi i svojim proizvodima. Ako ih svaki balavac moze pokrasti tko im je kriv.

 

Necu ja valjda voditi brigu o njihovoj zastiti i profitu i sigurnosti radi neke toboze moralnosti.

 

Kradja je barem iskrena opcija u ovom kontekstu

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Danny_HR kaže...
BlueMax kaže...

ne placa se pdv na igre a na hranu se placa? i sad trebamo pricati o moralu potrosackog drustva?

 

ovo boldano ces tesko objasniti ikome s malo mozga u glavi. moralno je kupiti skuplje? pod koju mi kategoriju trzista spadamo i ko to odredjuje? mi spadamo pod hrvatsko trziste i moralno bi bilo iskljucivo kupovati na nasem trzistu. sve ostalo je siva zona a da li ce neko u toj sivoj zoni kupiti jeftinije ili skuplje to je stvar njegovog intelekta.

Ne, uopće nemoramo o tome pričati. Nisam pokušavao moralizirati ovdje, jer me uopće ne zanima tko kupuje gdje i koju verziju, niti to smatram bitnim.

Samo sam odgovarao na usporedbu kupovine igre iz UK i iz Rusije. To nije isto, jer mi spadamo pod istu kategoriju tržišta kao UK, nismo povlašteni.

Pero Dinamit kaže...

Kakav vražji porez na digitalni ključ koji dobiješ preko maila? Ajd mi odg na ono šta je s onima koji su uzeli preko game[nešto].co.uk ključ samo? To je ok? Danny je rekao da nije moralno ovo ono, ali mene zanima tvoje mišljenje.

Nisu uzeli samo key s Gamea, jer se to ne može.

Ovi šta su kupili preko gamea mogli su uzeti digitalno ili retail. Druga stvar što sam ja svojoj ekipi naručio retail i dao im samo key.

 

I opet ponavljam, nije isto kupiti ruski/singapurski/kineski key i njemački/engleski/hrvatski...

 

I još jednom...

Nisam rekao da nije moralno kupiti key iz Rusije. Samo da je, ako ćemo biti cjepidlake, 'čišće' kupiti key iz UK.

 

A daj mi objasni zasto je to moralnije? Ti to smatras hrvatsku da je blize uk nego rusiji i ekipi? Jel to postoji neki zakon Republike Hrvatske koji ta osoba krsi? A najvaznije od svega velika vecina nas NIJE IMALA POJMA kakav prokleti key dobiva.....ja sam svoj kupio na offgamers.com i lijepo pise GLOBAL CD KEY.....ni spomena o rusiji/kini ili maloj jadnoj Hrvatskoj za koju velika vecina  proizvodjaca ni ne zna da postoji....a isto tako ako je vec uk moralniji moze mi netko molim vas poslat listu "moralno prihvatljivih" zemalja iz kojih se mogu kupovat stvari i popis ovih "jadnijih" i "povlastenijih" kao rusija da znam za ubuduce.

16 godina
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Daj pročitaj o čemu pišem i pokušaj razumjeti, ako ne razumiješ pitaj da ti se objasni.

Nema to veze s tim šta ja smatram i šta ja mislim. Ima veze s time da Hrvatska nije povlašteno tržište dok Kina i Rusija jesu. It is what it is. Ja to ne mogu mijenjati niti utjecati na to.
Tolerancija mi nije jača strana, svi drugi griješe a ja sam bez mana.
16 godina
neaktivan
offline
Ruski ključevi - diskusija

Mene iskreno boli ona stvar kako sam došao do original ključa sve dok direktno ne ukradem (ispalo iz kamiona). I ovi što prodaju ruske ključeve i oni su to morali kupiti negdje (dio novca ide izdavaču zar ne), to što onda preprodaju nije moj problem.

Jedini razlog zašto ne želim niti ikad budem kupio ruske ključeve je moja ljenost za stavljanje jezičnih fixeva nakon svakog updatea. Neda mi se s tim zayebavati.

Ionako ne kupujem sve igre niti imam potrebu sve što dođe igrati, prosječno 2 igre godišnje i to si mogu priuštiti iz britanskih dućana (ionako više volim box od ove lihvarske digitalne distribucije).

 

@Sinatra: U onoj tvojoj temi o PCu kao umirućoj platformi (tako nekako se zvala?) si kao kontra argument za cijene igara naveo britanske dućane, a sada govoriš o tome da ako kupiš u svojoj regiji da onda to nije krađa, pa reci nam onda po kojem mjerilu/procjeni/analizi je Hrvatska u istoj regiji kao Velika Britanija? Budi sam sebi dosljedan i kupuj igre za konzole (koje debelo više preferiraš od računala) u našim dućanima. Time plaćaš porez državi, podržavaš domaće gospodarstvo i pridonosiš tome da zaposlenici u tim dućanima mogu primati redovnu plaću. Ali da razlika je oko 200kn negdje, zar ne? I to ima sve veći utjecaj što više kupuješ, a ja sam nekako stekao dojam da ti imaš bogatu kolekciju igara.

 

 

JozicA kaže...

ja recimo narucujem orginale iz V.Britanije ... max platim 8-12 funti za orginal igru ... prosjecno ... evo sad sam narucio trio pack s Skyrimom,Oblivion i The Witcher 2 za 24.99 funti ...

 

doci ce za tjedan do dva... taman pred bozic ...

U kojem to dućanu???

pr0n lesbians Y U NO EXIST IN RL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2011 15:11 (AA-d00d).
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Sinatra kaže...

Ne moraju kupovati igre ako im financijski nisu dostupne. Ovo što rade je ilegalno na više razina.

 

JozicA, to što ti kupuješ igre u web shopovima je potpuno legalno i razumljivo. Želiš proći jeftinije. Ali ćeš za razliku od kupaca ruskih ključeva platiti porez ako država misli da je to potrebno.

I ne bih htjeo biti neugodan, ali tko je tebe pr*** pa da branis sistem koji pr** sve nas ostale?

 

Jeste ilegalno je na vise razina, a gospodon Sinatra se nije sjetio otvoriti temu o HR vladi koja isto tako radi ilegalne stvari na vise razina, od krsenja ustava recimo pa nadalje, ne, nego narod kupuje igre ilegalno..

 

Stari svaka ti cast!

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Danny_HR kaže...
Daj pročitaj o čemu pišem i pokušaj razumjeti, ako ne razumiješ pitaj da ti se objasni.

Nema to veze s tim šta ja smatram i šta ja mislim. Ima veze s time da Hrvatska nije povlašteno tržište dok Kina i Rusija jesu. It is what it is. Ja to ne mogu mijenjati niti utjecati na to.

 

Zanimljivo, znaci ja bih trebao otic na net i trazit sta je povlasteno a sta nije? To je moja odgovoronost kao potrosaca a ne web shopova koji mi to prodaju na normalan i legalan nacin......zanimljivo prebacivanje odgovornosti na potrosaca...e i daj mi jos molim te objasni di ja mogu nac taj zakon/pravilnik "povlastenih" da se ne zenem za ubuduce....negdje sigurno u EU regulativi ili u Hrvatskim zakonima tako nesto postoji right?

16 godina
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija

Koji ti to službeni shopovi legalno prodaju ruske keyeve? Nabroji mi ih i linkaj.

Tolerancija mi nije jača strana, svi drugi griješe a ja sam bez mana.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2011 15:17 (Danny_HR).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Danny_HR kaže...

Koji ti to službeni shopovi legalno prodaju ruske keyeve? Nabroji mi ih i linkaj.

 Cek ovo za ozbiljno ili? Znaci sad nije dovoljno da gledam da li je ruski key nego bi sad trebao provjeravat da li je doticna stranica "official shop".....pa daj se malo urazumite.....da sutra udjem u algoritam i trazim potvrdu dal su oni "official" shop od bf3 ?

16 godina
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija

Zašto se praviš bedast?

Basehost nije službeni dućan nit je legalan.
g2play nije službeni dućan nit posluje legalno.
cd-keys.net nije službeni dućan nit posluje legalno.

itd, itd, itd.

Ne moraš bit lumen da shvatiš koji je dućan legalan i služben. Mislim da to možeš skužiti u prvih par sekundi nakon dolaska na stranicu.

 

Isto kao da se buniš da kak ti možeš znati ak ti netko proda nešto nelegalno preko oglasnika.

Tolerancija mi nije jača strana, svi drugi griješe a ja sam bez mana.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2011 15:24 (Danny_HR).
15 godina
online
Ruski ključevi - diskusija

Zamarate se nebitnim stvarima. Kupi igru kako hoćeš i vozi! Gotova priča.

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Danny_HR kaže...

Zašto se praviš bedast?

Basehost nije službeni dućan nit je legalan.
g2play nije službeni dućan nit posluje legalno.
cd-keys.net nije službeni dućan nit posluje legalno.

itd, itd, itd.

Ne moraš bit lumen da shvatiš koji je dućan legalan i služben. Mislim da to možeš skužiti u prvih par sekundi nakon dolaska na stranicu.

 

Isto kao da se buniš da kak ti možeš znati ak ti netko proda nešto nelegalno preko oglasnika.

 

Pa dobro frende daj mi objasni pobogu zasto bih ja morao provjeravat a u krajnjoj liniji kupovat u "sluzbenom ducanu".....ne kuzim sta zelis reci sa tim? Jesu ti doticni ducani koje si nabrojo ( btw kupio na offgamers.com) ilegalni? Pošto radim u banci skuzio bih da mi se broja kartice docepala neka zlocinacka organizacija.....ne zelim bit nepristojan ali stvarno ne razumijem zbog cega bi mene kao krajnjeg potrosaca to trebalo zanimat???

16 godina
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija

Jesu, ne rade legalno odnosno krše uvjete poslovanja koje određuje EA ili bilo koji drugi izdavač.

Tebe to ne bi trebalo zanimati, nitko ni ne govori da bi. Osim u slučaju da ti EA odluči disejblati key, na što imaju puno pravo.

 

Dr. Nastyju su disejblali BFBC2 key nekoliko mjeseci nakon izlaska, jer je imao ruski ključ, a nije jedini. Pitao bih te onda zanima li te.

Pretpostavljam da bi tada šupci bili ovi iz EA jelda? I oni bi bili krivi a ne ti ili ovi šta su ti ilegalno prodali key.

Tolerancija mi nije jača strana, svi drugi griješe a ja sam bez mana.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2011 15:35 (Danny_HR).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice