Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

poruka: 317
|
čitano: 185.064
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Izzy kaže...

A kod OPL-a da li ti se prikaže ikakav njegov izbornik, odnosno kada ga pokreneš prikaže li se išta ili bude isključivo crno? I što je sa USB Advanceom? Radi li on? Jesi li sigurno pravilno odredio putanju do OPL-a?

 

Možda radiš grešku kod tih prebacivanja s kartice na karticu jer koliko sam shvatio kada si instalirao za prijatelja, ti si ostavio svoju MC u PS-u NAKON što si instalirao FMCB na prijateljevu MC i onda si isključio stick na kojem je FMCB i spojio drugi stick sa OPL i USB Advance programima. Tada si kopirao ta 2 programa na MC1 (svoju???). I onda si izvadio svoju MC iz 1. utora i stavio prijateljevu, ALI na njoj nije uopće to kopirano, nego je na tvojoj. I još k tome si zaboravio odrediti putanju do tih programa jer da si krenuo to napraviti, onda bi vidio da ih nema. Znači ti si samo napisao ime programa.

 

Mada mislim da to ipak nisi napravio kod prijatelja jer njemu radi, nego si to napravio u slučaju strininog PS-a tj. MC. Znači kada instaliraš FMCB IZVADI svoju MC iz 1. utora i stavi drugu MC u 1. utor. Nema potrebe da tvoja MC više bude u PS-u jer imaš sada već instaliran FMCB i uLaunchELF na toj 2. MC (bilo prijateljevoj ili strininoj). 

 

Jasno?

 

PS: Valjda smo napokon sada riješili problem.

 

EDIT: Izgleda da možeš zaboraviti ovo što sam napisao vezano za određivanje putanje programima. Bio sam probao samo napisati naziv programa i ne odrediti putanju i program tj. njegov naziv uopće nije bio napisan u FMCB izborniku. 

Sada stvarno ne znam više zašto neće da radi. Možda jednostavno nije kompatibilan sa PS-om. Još za kraj pokušaj isključiti "Macrovision". Ni sam nisam siguran što je to, ali znam da sam to isključio kada mi se nije htio pokrenuti USB Advance CD. A isključio sam ga na način da sam pritiskao krug prilikom paljenja PS-a i otvorio mi se Matrix izbornik u kojem sam to isključio. Matrix je čip i u njegove se postavke ulazi pritiskanjem kruga, ali ne znam način za ulazak u postavke kod drugih čipova. To sam malo istraži.

MC1 je zapravo druga MC a MC0 je prva,evo sam sad instalirao na jos jedan PS2((SCPH-70004)) i odma mi isprve upalilo!Kod strine mi se OPL upali i izaberem igru i stisnem x  ali mi se resetiraa((valjda))sto znaci da je putanja dobra.USB Advance mi se isto upali kad stisnem x na nj. se opet valjda reseta.Dns ću otići kod strine i ako nebude radilo ću  ti video snimiti,može?

Strm
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Da u pravu si za MC, jednostavno nisam razmišljao...

 

Putanja je očito dobra kada ga pokrene. Možeš snimiti video, ali sumnjam da će biti od koristi. Rekao bih da je u konzoli problem, s obzirom da na 3 PS-a 2 radi.

13 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Izzy kaže...

Da u pravu si za MC, jednostavno nisam razmišljao...

 

Putanja je očito dobra kada ga pokrene. Možeš snimiti video, ali sumnjam da će biti od koristi. Rekao bih da je u konzoli problem, s obzirom da na 3 PS-a 2 radi.

Evo taj ps2 radi i iz prve za cca.5min sam sve napravio,dns idem kod striine pa bumo vidjeli.Ps-kako se MC formatira?{#}

Strm
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

U FMCB-u ima opcija za formatiranje. Tj. kada pokrećeš instalaciju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.6.2013 15:40 (Izzy).
13 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Izzy kaže...

U FMCB-u ima opcija za formatiranje. Tj. kada pokrećeš instalaciju.

Joooj,da,nisat budem javio kad napravim

Strm
11 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Ei...

Zna li netko gdje je web stranica "freemcboot.info". Tražim svugdje, ali uzalud.

Izgleda meni da je ukinuta (tj. da je prodana...)

14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Evo ako nekom treba najnovija SVN verzija OpenPS2Loadera (rev 659). Jučer kompajlirano.

Koliko sam probao barem dvije igre su proradile koje su imale problema sa 0.9 verzijom.

 

Jedna od njih je i Tokyo Xtreme Racer Zero koju je kolega ovdje na forumu bezuspješno pokretao.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.10.2013 0:56 (Alkaline).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

da li je iko uspio da nastima emulator za ps1 igre (ps2psxe)

ja nikako nisam imao srece sa njim na pocetku mi je samo posao onaj logo od ps1 i tu mi je izbacivao kao na ps1 kada se ubaci audio cd odnosno kada se ubaci kopiran cd na necipovanu konzolu

zatim sam nasao nacin da se obiljeezi igra ali onda mi se desavalo sledece sve lijepo prodje ali kada pocnem da igram igru uzasno steka probao sam samo jednu igru fudbal sa carlosom na krilu hehe

ali buduci da nemam ni jednu drugu igru da probam pa ne znam da li samo fudbal nece ili jednostavno emulator ne radi kako treba jer su igre sa usb-a

eto ako neko ima bilo kakvu informaciju neka javi bio bi mu zahvalan

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Nisam pokušavao, ali možda se pozabavim s time u budućnosti.

 

EDIT: To je ovo?

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.11.2013 20:37 (Izzy).
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Pozdrav moze pomoc sve sam instaliro i radi ali me znamia kako ucitat titlove kada ucitam film uvjek mi napise dole kao subtitle format error .hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Koji je format prijevoda? Ja sam iskušao samo jedan i to SRT i bilo je sve u redu.

 

EDIT: Je li to možda prijevod integriran u film ili se nalazi uz film u mapi?

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.11.2013 15:27 (Izzy).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Evo rijesio sam samo je trebalo promjenit foramt u srt nisam se toga sjetio bio je sub ...hvala

10 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Da li mogu zamoliti koju dobru dušu da mi snimi taj kompletan Free McBoot na moju memorijsku karticu (imam jednu od 8mb ili 64mb)?

 

Nažalost stvarno nemam nikoga od koga mogu posuditi već čipani PS2 u svrhu uopće samoga početka startanja procesa a kad malo bolje razmislim nitko mi iz društva niti nema PS2.

 

Vidim da ima na njuškalu par oglasa koji prodaju svoje kartice za 120kn dok za samu uslugu snimajna na moju karticu traže 100kn (!!!) što je stvarno suludo.

 

Pa eto računam na ljude dobre volje na području ZGBa i okolice koji bi htjeli pomoći. Unaprijed hvala svima na bilo kakvom feedbacku.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Ubije ih teški posao... Ali snalaze se ljudi što je je.

Napravio bih ti to odmah da živim u Zagrebu. Jedna opcija npr. je da mi pošalješ karticu/e i ja ti to instaliram i pošaljem natrag. No, Zagreb je velik i sigurno će ti to netko htjeti instalirati besplatno. Samo potraži.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Izzy kaže...

Ubije ih teški posao... Ali snalaze se ljudi što je je.

Napravio bih ti to odmah da živim u Zagrebu. Jedna opcija npr. je da mi pošalješ karticu/e i ja ti to instaliram i pošaljem natrag. No, Zagreb je velik i sigurno će ti to netko htjeti instalirati besplatno. Samo potraži.

 

E super. Ajde onda pikni mi svoju adresu ili šifru Tisak kioska pa da ti pošaljem svoju karticu na acmen@thegame.com ili PP. Nije ništa hitno već kad stigneš/budeš bio u mogućnosti.

 

Još jednom unaprijed ti hvala.

12 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Izzy kaže...

Nisam pokušavao, ali možda se pozabavim s time u budućnosti.

 

EDIT: To je ovo?

Da to je to da li si pokusao pokrenuti igrice preko njega?

15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Nisam još, ali hoću kada uhvatim vremena.

14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Nova verzija OPL-a, 0.9.2. Službeni forum.

 

Changelog Version 0.9.2

rev672

CORE:

  • Merged OPL/OPLGSM codebase
  • GSM Core 0.36.R - don't worry; 0.38 will be coming back better than ever!
  • GSM Core no longer supports 576p, 1080p, Skip FMVs - this is temporary.
  • GSM Core is now IGR and CodeBreaker/PS2rd compatible! (See Note 1)
  • GSM no longer included in Childproof builds.
  • Unified Makefile builds from single source tree via "GSM=0/1" argument (ala VMC/No VMC)
  • The integrated LibFreeType was removed, upgraded, and moved into the PS2SDK
  • Upgraded LIBPNG, ATAD, HDPro, and DEV9 Module Code
  • Added code for the power-off RPC, for older games. They should be compatible now.
  • Added power-off processing code. Games should be able to power-off the console now.
  • Optimzed CDVDMAN and CDVDFSV
  • Support for PSX (DVR) units
  • Built-in TLB reinitialization mechanism - no more EECORE hooking and patching.
  • Added compatibility mode 7 - "IOP Threading Hack".
  • Replaced SMAP driver.
  • Modified SMSTCPIP.
  • Ported a version of ETH Mode types from doctorxyz's OPLGSM.
  • Retired the built-in kernel update for Protokernel consoles (SCPH-10000 and SCPH-15000).

GUI:

  • New "Show GSM on Main Menu" toggle in "Settings" (GSM Builds Only)
  • New "GSM Settings" on Main Menu - easier navigation! (GSM Builds Only)
  • Fixed issue with HDLSERV and GSM Settings not showing up immediately.
  • Full Ethernet controls - can disable Auto-Negotiation and force a mode.
  • Some things were are worded differently as less words carry more freight.
  • Removed redundant UDMA modes - PS2 will never handle UDMA 5 and UDMA 6.
  • Updated SMB support to give better error messages.
  • Network error codes changed slightly - 300 for connection errors, 301 for logon errors, 302 for ECHO isalive test failing, and 303 for share opening errors.

COMPATIBILITY:

  • Kingdom Hearts 2 Final Mix (Gummi Fix)
  • Baldar's Gate Series (HDD)
  • Champions of Norrath (HDD)
  • New Mode 7 fixes stuttering with games such as DDR and Pop'N Music (HDD ONLY!)
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2013 18:30 (Alkaline).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Decki imao sam gotovu memory karticu, dao je prijatelju i nesretnik je ubio .... da sad ne odugovlacim, imam 64mb memory medjutim nad lodujem free mc boot sa cd-a i kliknem normal install imam error i nece da se instalira, dobijem na sredini tv-a veliki crveni X ispod kojeg pise "Error during FreeMcBoot install..." i ispod toh pise OK crvenim slovima. Kad stisnem X pise ovako:

 

Memory Card 1 Free Space: 63.5 MB

FMCB install will take: 2.0 MB

Reading erom0: DVDPLE   V(ovo v je plava kvacica da je regularno odradio)

Decrypting DVDELF  V (isto kvacica da je regularno odradio)

Singing DVDELF for Memory Card 1   X (crveni X nije odradio)

 

sta mi je dalje ciniti, pokusao sam formatirati memory pa opet install al neide tu uvijek stane, pokusao sam i u drugom slotu stvar je ista??

 

hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Baš je i mene tako obavijestilo da ne može instalirati kada sam u ponedjeljak pokušao instalirati FMCB na memorijsku karticu od 64 MB forumašu acmen. Nisam siguran, ali mislim da bi možda moglo ići na memorijsku karticu od najviše 16 MB.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.11.2013 10:51 (Izzy).
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Prethodna kartica koju sam imao i na kojoj sam igrao je bila isto 64mb,a jel ima negdje uputstvo za taj posao ali sa debelom konzolom koja nije cipovana jer ovu vec sutra moram da vratim??

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Kartice veće od 8 mb nisu nativno podržane (namjerno od strane Sony-a) na PS2-u.

Potrebno je uključiti MC16 patch (na čipu) za njihovu podršku ili koristiti manju karticu.

 

Također 3rd party Memory Kartice nemaju Magic Gate enkripciju pa ne rade sa svim igrama (Genji naprimjer).

Koliko god je primamljivo imati karticu sa više prostora ipak preporučam isključivo Sony originalne kartice.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.11.2013 9:54 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Alkaline, nisam te razumio u najboljem kontekstu, kako mislis da se ukljuci na cipu?? Konzola vidi karticu, regularno sejvam igru na nju, jedino mi ostaje da li je do konzole ili do kartice ... e da jos jedno pitanje, neznam dali je neko igrao od vas Dynasty Warriors 5, sa ovom slim konzolom (cipovanom) igrica se pokrene ali 3 razlicita dzojstika niti jedan nece da stisne start dok druga igrica najnormalnije radi .... nemam ideju

 

p.s.

 

e da ... zaboravih dodati, formatirati karticu mogu ali instalacija nece da prodje

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.11.2013 13:17 (skyline1984).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Problem je u memorijskoj kartici. Jednostavno ne može raditi na kartici od 64 MB, a kako kaže Alkaline izgleda ni na jednoj većoj od 8 MB. Ona je ispravna, ali ne možeš instalirati FMCB na nju, a pretpostavljam da se može dogoditi da ni neke igre neće htjeti spremati podatke na takvu memorijsku karticu.

 

Što se tiče te igre na kojoj ne rade joystici, pokušaj je ponovno skinuti i snimiti na DVD, ali skini je sa druge stranice. Znači ne sa istog mjesta. A to sam potraži.

14 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Izašla nova verzija FMCB-a, 1.93

Disregard the constabulary.
Moj PC  
2 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

@skyline1984: Koristiš li PS1 gamepade, 3rd party kopije (smartbox, hama, žnj) ili baš PS2 DualShock 2?

Neke igre zahtjevaju gumbe osjetljive na pritisak i ne podržavaju ništa drugo osim DualShock 2 gamepada.

No svakako poslušaj Izzyev savjet pa probaj sa drugom verzijom. Možda jednostavno igra ne valja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.11.2013 16:24 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
coa13 kaže...

da li je iko uspio da nastima emulator za ps1 igre (ps2psxe)

ja nikako nisam imao srece sa njim na pocetku mi je samo posao onaj logo od ps1 i tu mi je izbacivao kao na ps1 kada se ubaci audio cd odnosno kada se ubaci kopiran cd na necipovanu konzolu

zatim sam nasao nacin da se obiljeezi igra ali onda mi se desavalo sledece sve lijepo prodje ali kada pocnem da igram igru uzasno steka probao sam samo jednu igru fudbal sa carlosom na krilu hehe

ali buduci da nemam ni jednu drugu igru da probam pa ne znam da li samo fudbal nece ili jednostavno emulator ne radi kako treba jer su igre sa usb-a

eto ako neko ima bilo kakvu informaciju neka javi bio bi mu zahvalan

To si igrao sa sticka? Zbog toga je bilo sporo/trzavo. 

 

E, i baš sam sada brzinski prošao onaj tutorial vezano za igranje PS 1 igara sa diskova i/ili mreže i - čovječe, ima puno toga. Samo ću to reći.

 

Trebati će mi vremena da to sve detaljno pročitam i shvatim.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.11.2013 19:03 (Izzy).
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Alkaline kaže...

Kartice veće od 8 mb nisu nativno podržane (namjerno od strane Sony-a) na PS2-u.

Potrebno je uključiti MC16 patch (na čipu) za njihovu podršku ili koristiti manju karticu.

 

Također 3rd party Memory Kartice nemaju Magic Gate enkripciju pa ne rade sa svim igrama (Genji naprimjer).

Koliko god je primamljivo imati karticu sa više prostora ipak preporučam isključivo Sony originalne kartice.

Misliš da se uopće mogu koristiti na PS-u 2 za snimanje pozicija to treba uključiti? Nevezano za omogućavanje instalacije FMCB-a na takvu memorijsku karticu? To je to što se može vidjeti na ovome videu?

 

 

Vjerojatno je to meni uključeno (moram pogledati) jer mogu snimati podatke na memorijsku karticu od 64 MB.

 

EDIT: Stavio sam linkove na najnovije verzije FMCB-a, OPL-a i SMS-a u tutorijal.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.11.2013 21:38 (Izzy).
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Alkaline, pozajmio sam od drugara, momak ima cipovanu debelu dvicu, orginal 2 crna dzojstika i mc 8mb, sa njegovim dzojsticima moze se igrati, ja sam imao 3 komada sive boje ... e da na njegovu karticu od 8mb prosao je FMCB sa instalacijom. Moze li neko taj FMCB 1.93 ovdje da okaci ili link ovde da okaci, ili ja neznam tamo skinuti ili nesto jest, uglavnom nece. Jos jedno generalno pitanje ... (nisam neki gamer igrao sam svega par igrica u zivotu jer je drugar imao igraonu) .... jeli postoji mogucnost da se igrice od dvice mogu igrati na trici konzoli, moje licno misljenje je da nijedna konzola nece imati sirok spektar igara kao dvica, a trica mi je prakticna samo zbog wi-fi dzojstika :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Gamepadi: Da, čini se da ti imaš gamepade od PS1 koji nemaju analogne X, O, Trq, Sqr gumbe kao DualShock 2 što igra očito zahtjeva.

Kartica: Kao što sam rekao, Sony namjerno koči nelicencirane kartice večeg kapaciteta.

FMCB: http://www.mediafire.com/download/41xbjbmr6ld0smm/%5B131014%5DFMCB_193_bin.7z

PS3: Starije FAT konzole primaju originalne PS2 igre na disku dok nove imaju emulator ali se igre kupuju na PSNu (govorim o nemodificiranim konzolama).

 

Bežični gamepadi postoje i za PS2 samo nisu službeni Sonyevi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2013 23:45 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice