Thumbs up! zaključana tema

poruka: 73
|
čitano: 9.124
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Thumbs up!

Nego, da li je moguće da se u profilu korisnika vidi koliko puta se netko s njime složio ili ne (thumbs up/down) te koliko zahvala je dobio? Čisto iz razloga da se vidi koliko je netko vjerodostojan s informacijama koje stavlja na forum, koliko je od pomoći drugima itd.. Ne vidim zašto bi takve stvari trebale biti tajna.

Moj PC  
35 3 hvala 7
15 godina
offline
Thumbs up!

Fora ideja ,mada možda samo za "hvala" bi imalo smisla dok ovi tumbs up/down je samo nečije slaganje/neslaganjem sa nečijim postom a nikako da taj post ili autor nevalja/valja možda bi trebalo pisat koliko je netko puta prijavljenNeodlučan

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Thumbs up!

Broj thumbs upova i hvala se ne vidi iz istog razloga iz kog se ne vidi broj postova. Da se spriječi međusobno natjecanje. Zvjezdice prepoznaju vjerodostojne autore.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Moj PC  
7 2 hvala 0
14 godina
offline
Thumbs up!

Ja bi htio samo da se rijesi problem sa korisnicima kada vam netko pomogne u necemu i ovaj ne klikne hvala nego ti ga sam napise i pokupi se s foruma.To je najvise zivcira ali nezelim biti neko ko plazi za zvijezdicama i pisat mu PM kada jednostavno to nije problem,problem je u korisniku kada nezna koje opcije sve forum zadrzi nego sam gleda svoje dupe da mu neko oko neceg pomogne i pokupi se i nema ga vise a ima njih dosta kolko sam vidio.

Prodajem Modern Warfare 2 za 230 kn s kutijom bez drugog cda jer mi je sestra mlada bacila ga negdje
Moj PC  
6 2 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Thumbs up!

evo ja cu pitati st znaci to sto sam medju prvih 30 najboljih autora? Na osnovu cega se to odredjuje?

15 godina
protjeran
offline
RE: Thumbs up!

Zvjezdice. A unutar korisnika sa istim brojem zvijezdica blizina da se dobije još jedna zvijezdica. To je moje mišljenje

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Thumbs up!
logic kaže...

evo ja cu pitati st znaci to sto sam medju prvih 30 najboljih autora? Na osnovu cega se to odredjuje?

 

Broj poruka

Broj zahvala drugih korisnika

Staž na forumu

Aktivnost na forumu

...

 

Uglavnom pročitaj ovo - vjerujem da će ti dosta toga objasniti

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Thumbs up!

Procitao sam to. Meni se cini da sto sam aktivniji i vise hvala dobijem da sporije dobijam zvjezdice ;)

Nije da mi je to bitno niti sam zato tu uopste ;)

16 godina
offline
RE: Thumbs up!
Sum_of_all_fears kaže...

Broj thumbs upova i hvala se ne vidi iz istog razloga iz kog se ne vidi broj postova. Da se spriječi međusobno natjecanje. Zvjezdice prepoznaju vjerodostojne autore.

Žao mi je, ali se ne bih složio, meni je skinuto po zvjezdice kad nisam na forum bio mjesec dana, tako da...

BOG I HRVATI |||| Four of the six voices in my head are telling me that I'm sane
16 godina
neaktivan
offline
RE: Thumbs up!
logic kaže...

Procitao sam to. Meni se cini da sto sam aktivniji i vise hvala dobijem da sporije dobijam zvjezdice ;)

Nije da mi je to bitno niti sam zato tu uopste ;)

 

Čini se da ti netko s vrha liste zagorčava život i samo ti otežava stvar. Ma tko bi mogao biti takav gadBelji seSmijeh

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
protjeran
offline
RE: Thumbs up!
Sum_of_all_fears kaže...

Broj thumbs upova i hvala se ne vidi iz istog razloga iz kog se ne vidi broj postova. Da se spriječi međusobno natjecanje. Zvjezdice prepoznaju vjerodostojne autore.

pa kad ti netko stisne hvala to je zato sto si mu pomogao a ne u spammu kao sto je za broj postova i neznam kako moze bit lose 

da netko oce cim vise pomoc

BUCKETHEAD
14 godina
protjeran
offline
Thumbs up!

Mislim da bi trebalo samo ukloniti TD. Ako se ne slažeš onda argumentiraj, ako si istog mišljenja stisni TU, ako ti je netko pomogao stisni Hvala i tako dalje.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
Moj PC  
7 8 hvala 0
16 godina
offline
Thumbs up!

Ne čini mi se ovo tolko bitnim za forum i zato mislim da ne bude došlo na red, barem ne uskoro :)

 

A "Hvala" bi se lako moglo pretvoriti u tzv. reputaciju - broj koji bi bil umjesto zvjezdica, a pokazival bi količinu stisnutih "Hvala" pojedinom korisniku - to bi po meni bil puno bolji pokazatelj...

Pa kad recimo dođe do 100 onda se ispod stvori jedna zvjezdica, a ukupni broj naravno ostaje iznad....

You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one.- Mihail Talj
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Thumbs up!
Paolo2612 kaže...
logic kaže...

Procitao sam to. Meni se cini da sto sam aktivniji i vise hvala dobijem da sporije dobijam zvjezdice ;)

Nije da mi je to bitno niti sam zato tu uopste ;)

 

Čini se da ti netko s vrha liste zagorčava život i samo ti otežava stvar. Ma tko bi mogao biti takav gadBelji seSmijeh

Ccccccccc

Otkrices mi ko mi podmece klipova u mom usponu prema vrhu liste?

:=)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Thumbs up!
Tracer kaže...

Nego, da li je moguće da se u profilu korisnika vidi koliko puta se netko s njime složio ili ne (thumbs up/down) te koliko zahvala je dobio? Čisto iz razloga da se vidi koliko je netko vjerodostojan s informacijama koje stavlja na forum, koliko je od pomoći drugima itd.. Ne vidim zašto bi takve stvari trebale biti tajna.

 

Zato što kad uletiš u birc i okreneš rundu dobiješ par TU-a.Trebalo bi odrediti ostale parametre gdje se palčevi ne bi brojali,itd.Moglo bi se uvesti to da se prati koliko netko ima "HVALA",ali po meni nepotrebno i sumnjam da se dečkima odozgora da raditi tako nešto trivijalno.Zvjezdice su dovoljne da prepoznaš vjerodostojnost poruka koje korisnik piše,a čak i ako taj netko kaže nešto krivo,već će doći drugi forumaš i reći:"Čekaj,frende,u krivu si.Ovo je točno."

alrighty then
15 godina
protjeran
offline
Thumbs up!

Primjerice, poledajte ovaj post na jednom českom forumu

 

http://board4all.cz/showpost.php?p=204217&postcount=1

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Thumbs up!
Pa i na ovom forumu vidis takoder ko je dao tnx, tu i td. Samo sto se ne vidi kada si dobio
Atomska bubamara. | tinyurl.com/erepna
15 godina
protjeran
offline
RE: Thumbs up!
jurluk kaže...
Pa i na ovom forumu vidis takoder ko je dao tnx, tu i td. Samo sto se ne vidi kada si dobio

Piše još informacija sa lijeve strane u profilu.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Thumbs up!

Da u potpunosti se slažem s tom idejom. Neka modernatori stave opciju da se može vidjeti točan broj TU ili TD.

ceRina:)
14 godina
protjeran
offline
Thumbs up!

a da se u profilu pod pogledaj poruke doda popis td, tu i hvala za svaku poruku koju smo napisali?

 

I kad gledamo tuđi profil da možemo na poruke staviti tu i td.Cool

Sk8er Boi
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2010 22:14 (filip avril_fan).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Thumbs up!
Tracer kaže...

Nego, da li je moguće da se u profilu korisnika vidi koliko puta se netko s njime složio ili ne (thumbs up/down) te koliko zahvala je dobio? Čisto iz razloga da se vidi koliko je netko vjerodostojan s informacijama koje stavlja na forum, koliko je od pomoći drugima itd.. Ne vidim zašto bi takve stvari trebale biti tajna.

Mislim da ta ideja nit smrdi nit miriši. Zašto? Masa ljudi daje palčeve na post na koji je besmisleno davat palčeve..recimo "danas sam kupio mw2" i dobijem dva palca gore ,2 dolje i jedno hvala...WTF!!! Možda primjer i nije najbolji ali baci oko na forum  pa ćeš vidjet. Masu puta ostanem zabezeknut na šta ljudi daju palčeve

 

 

EDIT: a u ostalom koga pametnog briga za zvijezdice. Ako mislite aha on ima sve zvijezdice pa je pametan...!? možda se varate...heh.čim neko bekne znaš jel možeš nešto od njega naučit ili ne.

Do maloprije nisam imao niti jednu

Kupujem afričkog tvora.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2010 22:47 (Kill Frenzy).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Thumbs up!
Kill Frenzy kaže...
Tracer kaže...

Nego, da li je moguće da se u profilu korisnika vidi koliko puta se netko s njime složio ili ne (thumbs up/down) te koliko zahvala je dobio? Čisto iz razloga da se vidi koliko je netko vjerodostojan s informacijama koje stavlja na forum, koliko je od pomoći drugima itd.. Ne vidim zašto bi takve stvari trebale biti tajna.

Mislim da ta ideja nit smrdi nit miriši. Zašto? Masa ljudi daje palčeve na post na koji je besmisleno davat palčeve..recimo "danas sam kupio mw2" i dobijem dva palca gore ,2 dolje i jedno hvala...WTF!!! Možda primjer i nije najbolji ali baci oko na forum  pa ćeš vidjet. Masu puta ostanem zabezeknut na šta ljudi daju palčeve

Potpuno točno, a da ne govorim što bi bilo kada bi se moglo sortirati po broju Hvala: Ovaj ima više zvjezdica od mene a ja imam xyz više hvala od njega. On je spamer, on nezna ni napisati jednu poštenu rečenicu, ja sam bolji od njega ali mene moderator mrzi, on ovo on ono i da ne nabrajam koje bi još stvari vidjeli

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Thumbs up!
dncrmt kaže...
Tracer kaže...

Nego, da li je moguće da se u profilu korisnika vidi koliko puta se netko s njime složio ili ne (thumbs up/down) te koliko zahvala je dobio? Čisto iz razloga da se vidi koliko je netko vjerodostojan s informacijama koje stavlja na forum, koliko je od pomoći drugima itd.. Ne vidim zašto bi takve stvari trebale biti tajna.

 

Zato što kad uletiš u birc i okreneš rundu dobiješ par TU-a.Trebalo bi odrediti ostale parametre gdje se palčevi ne bi brojali,itd.Moglo bi se uvesti to da se prati koliko netko ima "HVALA",ali po meni nepotrebno i sumnjam da se dečkima odozgora da raditi tako nešto trivijalno.Zvjezdice su dovoljne da prepoznaš vjerodostojnost poruka koje korisnik piše,a čak i ako taj netko kaže nešto krivo,već će doći drugi forumaš i reći:"Čekaj,frende,u krivu si.Ovo je točno."

Koliko sam ja primjetio vse oko nespavalica i birca se ne broji jer vjerojatno je to"gore"utvrđeno kao spam.Isto tako i poruke iz birca i nespavalica se ne broje...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
15 godina
neaktivan
offline
Thumbs up!

lol ''danas sam kupio mw 2'' tup znaci slazem se sa tobom a td ne slazem se haha

 

ja mislim da se zvjezdice dobivaju po tome kolko si dugo registriran, aktivan i kolko imaš postova nebi reko da su tu neke super velike formule i umjetne inteligencije za te zvjezdice

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Thumbs up!
xnight_hunterx kaže...

lol ''danas sam kupio mw 2'' tup znaci slazem se sa tobom a td ne slazem se haha

 

ja mislim da se zvjezdice dobivaju po tome kolko si dugo registriran, aktivan i kolko imaš postova nebi reko da su tu neke super velike formule i umjetne inteligencije za te zvjezdice

Pa da. Neki kao da neznaju šta palčevi znače

Kupujem afričkog tvora.
15 godina
offline
RE: Thumbs up!
Tracer kaže...
jurluk kaže...
Pa i na ovom forumu vidis takoder ko je dao tnx, tu i td. Samo sto se ne vidi kada si dobio

Piše još informacija sa lijeve strane u profilu.

ahaa, to nisam vidio jer sam bio na mobitelu

Atomska bubamara. | tinyurl.com/erepna
16 godina
neaktivan
offline
Thumbs up!

Thumbs up-ovi su ko lajkovi na fejsbuku... ako klinjo ne dobije niti jednog, padne u depru...

 

Mislim da bi bolje rješenje bilo ocjenjivanje postova, znači odabir ocjene od 1-5, a ispisivala bi se prosječna ocjena posta.

Prosjek svih ocjena na svim postevima bi mogao biti uvršten u korisnikov profil...

 

 

Sve me žene oko kuće jure, kaže majka to je zbog frizure...
 
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Thumbs up!

Uostalom ako ne znaš procijeniti kvalitetan post od lošeg, nego ti trebaju zvijezdice, onda ti nema pomoći.

 

A i vidim da se tu malo previše ljudi brine oko tih oznaka, rangova, TD, TU i ostalih gluposti. Ja sam bio uvjerenja da je bitno ono što piše, a ne ono što visi ispod avatara.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Thumbs up!

Nije mi jasno zašto ste toliko zapeli za bilokakav način ocjenjivanja i svrstavanja korisnika u grupe."If it ain't broken,why bother fixing it?".Zvjezdice su dovoljne,a ja ne znam koga zanima koliko netko ima HVALA i TU-a-mene ne.Ako se slažem s nekim dati ću mu TU,ako je post kvalitetan i pomogao mi je,dat ću mu hvala.Što da idem od profila do profila i pratim statistiku palčeva?Isto tako,ne zanima me koliko ja imam plačeva i HVALA.Takvi podaci samo služe da se ljudi mogu prepucavati tko ima veći e-penis,kako su Kill Frenzy i Paolo napisali.

alrighty then
 
3 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Thumbs up!
dncrmt kaže...

Nije mi jasno zašto ste toliko zapeli za bilokakav način ocjenjivanja i svrstavanja korisnika u grupe."If it ain't broken,why bother fixing it?".Zvjezdice su dovoljne,a ja ne znam koga zanima koliko netko ima HVALA i TU-a-mene ne.Ako se slažem s nekim dati ću mu TU,ako je post kvalitetan i pomogao mi je,dat ću mu hvala.Što da idem od profila do profila i pratim statistiku palčeva?Isto tako,ne zanima me koliko ja imam plačeva i HVALA.Takvi podaci samo služe da se ljudi mogu prepucavati tko ima veći e-penis,kako su Kill Frenzy i Paolo napisali.

Ne. Takvi podaci služe da kada npr. pitam za preporuku nekog hardware-a da sasvim drukčije mogu rangirati mišljenja pojedinih korisnika tj. nekoga s kime se većina ljudi uglavnom slaže i smatra njegovo mišljenje kvalitetnim i nekoga tko uglavnom piše idiotarije po forumu, jer ja nemam vremena ovdje provoditi mjesece kako bi ispitivao tko nešto zna ili ne zna i da bi zbog toga trebao prethodno upoznati pola foruma.

 

Isto tako, meni zvjezdice ništa ne znače. Primjerice, ja ih imam dvije, ali moje znanje programiranja i programerske teme u kojima sudjelujem vjerujem da svakako govore da znam puno više od dvije zvjezdice. Zapravo, ako zvjezica predstavlja ocjenu onda bi se moje znanje ocjenilo dvojkom, što je glupost. Isto tako, moderatori automatski dobiju 5 zvjezdica samo zato što su moderatori, ali to nikako ne znači da su oni tako kvalitetni, uslužni i korisni. Stoga, zvjezdice nikako nisu stvarni pokazatelj realnog stanja.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice