Radeon R9 280x Club

poruka: 1.774
|
čitano: 211.969
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
odjavljen
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Stjepanj kaže...

ni ja nemam am bas niti jedan problem s ovom 280x no neki imaju neki nemaju sta bi ja sad trebao nabrajati sve tude probleme imate doticne teme ovdje na bugu pa malo prolistajte!

i naravno da su se odma nvidijasi nasli uvrijedeni i dosli braniti svoj tabor no ja sam rekao da prelaskom na nvidiju nece imati nista manje(ili nedaj boze vise) problema

ajde ohladite!{#}

LP

Šta se pjeniš? "Nvidijaši" te najnormalnije upitali za probleme o kojima pričaš.

4mal kaže...

Zvonac nebui lood imas zvijer od grafe ! ne odustaj od ove odlicne serije ! {#}

Slažem se, ne znam koji bi problemi trebali bit posrijedi da prelazim s kartice na karticu istog ranga. No vidim čovjeka je kartica dobro izmučila sa driverima na win8. Ne znam, al ni ja ne bih baš bio sretan da me komad hw-a tako hebe u zdrav mozak nakon x puta reinstalla>safe moda>uninstall>ponovo...

"You can fool some people some time, but you can't fool all the people all the time"
16 godina
offline
Radeon R9 280x Club

Nista od zamjena..

Grafu odfural na servis, pa nek se oni zezaju s tim....

 

Monitor se ugasi, tj nakon nekog vremena u igri..

Ista stvar na win 7 i win8.1..

Probal 13.10, 13.11 95 tj 94..

 

A izgleda da nisam jedini s tim problemom s tom grafom.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2013 11:55 (zvonac).
Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

gigabyte r9 280x ili sapphire r9 280x dual x? koju kupiti

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
pasko21 kaže...

gigabyte r9 280x ili sapphire r9 280x dual x? koju kupiti

s obzirom da gigabajtova ima problema s overloadom ventova u loadu onda definitivno dual-x (ja je imam i kartica nema nikakvih musica){#}lp

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Stjepanj kaže...
pasko21 kaže...

gigabyte r9 280x ili sapphire r9 280x dual x? koju kupiti

s obzirom da gigabajtova ima problema s overloadom ventova u loadu onda definitivno dual-x (ja je imam i kartica nema nikakvih musica){#}lp

Kako to misliš? samo pitam, jel glasna jako ili?

meni to toliko i nebi igralo ulogu recimo ako bi radila i na 100% samo ako bi pod oc dobro hladila

 

trebao sam uzet asusovu, na kraju nista od nje jer ih nemas vise gdje naci... 

 

kaj bi bilo sad onda dobro uzet za oc, koja se najbolje oc,a da radi na niskim temp.

 

nek se dere i ko mlažnjak al nek hladi :D

16 godina
offline
Radeon R9 280x Club

moje dvije 290 u loadu tipa krizu deru na 80-90 kao jet plane ali i odlicno halde , sluske ne usi i udaljen sam od kucista 10ak metara tak da mi nije pod uhom ! ;)

p.s naucen sam na buku tak da mi to nimalno ne smeta , posto kad slusam ziku , surfam , ili gledam film su idealu i nista se ne cuju obje na 20% dok se druga(slave) potpuno iskljuci

pa je samo jedna na 20%  ! eto mali ott ...

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2013 22:13 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
kole2689 kaže...
Stjepanj kaže...
pasko21 kaže...

gigabyte r9 280x ili sapphire r9 280x dual x? koju kupiti

s obzirom da gigabajtova ima problema s overloadom ventova u loadu onda definitivno dual-x (ja je imam i kartica nema nikakvih musica){#}lp

Kako to misliš? samo pitam, jel glasna jako ili?

meni to toliko i nebi igralo ulogu recimo ako bi radila i na 100% samo ako bi pod oc dobro hladila

 

trebao sam uzet asusovu, na kraju nista od nje jer ih nemas vise gdje naci... 

 

kaj bi bilo sad onda dobro uzet za oc, koja se najbolje oc,a da radi na niskim temp.

 

nek se dere i ko mlažnjak al nek hladi :D

pa jedna od najglasnijih( iako si mozes sam to korigirati s recimo afterburnerom tj napravis si profil recimo da ti u full loadu ne prelazi 50% rpm) nijedna ne radi na niskim tempreaturama to su sve vec nabrijani cipovi koji nemaju bas previse lufta za oc, si procitao uopce di kakvu recenziju? no gigabajtova wf3 bi trebala biti najtisa i najhladnija kad napravis ovo gore! LP

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
11 godina
odjavljen
offline
Re: Radeon R9 280x Club
4mal kaže...

moje dvije 290 u loadu tipa krizu deru na 80-90 kao jet plane ali i odlicno halde , sluske ne usi i udaljen sam od kucista 10ak metara tak da mi nije pod uhom ! ;)

p.s naucen sam na buku tak da mi to nimalno ne smeta , posto kad slusam ziku , surfam , ili gledam film su idealu i nista se ne cuju obje na 20% dok se druga(slave) potpuno iskljuci

pa je samo jedna na 20%  ! eto mali ott ...

{#} lol, 10ak m od kućišta hehe. Kako si to izveo?

 

btw. kako vrtiš krizu, pretpostavljam v.high postavke i filter na x8smaa? Koji su ti frejmovi, padne li kad ispod 60?

"You can fool some people some time, but you can't fool all the people all the time"
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2013 7:07 (eywa33).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280x Club

.

I've got that blues, blues ... | s-a-n-d-b-a-g it, period.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2013 7:59 (mario0ne).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Stjepanj kaže...
kole2689 kaže...
Stjepanj kaže...
pasko21 kaže...

gigabyte r9 280x ili sapphire r9 280x dual x? koju kupiti

s obzirom da gigabajtova ima problema s overloadom ventova u loadu onda definitivno dual-x (ja je imam i kartica nema nikakvih musica){#}lp

Kako to misliš? samo pitam, jel glasna jako ili?

meni to toliko i nebi igralo ulogu recimo ako bi radila i na 100% samo ako bi pod oc dobro hladila

 

trebao sam uzet asusovu, na kraju nista od nje jer ih nemas vise gdje naci... 

 

kaj bi bilo sad onda dobro uzet za oc, koja se najbolje oc,a da radi na niskim temp.

 

nek se dere i ko mlažnjak al nek hladi :D

pa jedna od najglasnijih( iako si mozes sam to korigirati s recimo afterburnerom tj napravis si profil recimo da ti u full loadu ne prelazi 50% rpm) nijedna ne radi na niskim tempreaturama to su sve vec nabrijani cipovi koji nemaju bas previse lufta za oc, si procitao uopce di kakvu recenziju? no gigabajtova wf3 bi trebala biti najtisa i najhladnija kad napravis ovo gore! LP

Ma prošao sam recenzija i recenzija, samo iskreno receno vecino za asusove modele, al kad sam vidio da njih vise nema onda sam poceo gledat gigabyte-ov model ...

12 godina
protjeran
offline
Radeon R9 280x Club

pa jedina alternativa ti je jos bolji model od Sapphira Toxic izvedba!{#} LP

 

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Stjepanj kaže...

pa jedina alternativa ti je jos bolji model od Sapphira Toxic izvedba!{#} LP

 

A po cemu je ona ustvari najbolja? to sam i sam skuzio da ju svi hvale, ali ne vidim nesto ektra na njoj...osim kaj ima tu ludu boju koja mi se nimalo ne uklapa u ostatak konfe XD

15 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
kole2689 kaže...
Stjepanj kaže...

pa jedina alternativa ti je jos bolji model od Sapphira Toxic izvedba!{#} LP

 

A po cemu je ona ustvari najbolja? to sam i sam skuzio da ju svi hvale, ali ne vidim nesto ektra na njoj...osim kaj ima tu ludu boju koja mi se nimalo ne uklapa u ostatak konfe XD

Pa najbolja je,što je tu nejasno,najbrža 280x je, i ima kuler među najhladnijima.
http://www.anandtech.com/show/7406/the-sapphire-r9-280x-toxic-review/3

 

11 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

Iman problem u Wow-u, premal fps, znaci doslovno blokaje, u medjuvremenu gpu usage ne prelazi 40-50% (vise stoji ispod 30%, digne se na 50% samo u trenutku kad udjem u igru) . Zar nebi tribala radit na 100% kad je potrebno? radi se o asus r9 280x dc2t.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2013 13:05 (neduzan a kaznjen).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
neduzan a kaznjen kaže...

Iman problem u Wow-u, premal fps, znaci doslovno blokaje, u medjuvremenu gpu usage ne prelazi 40-50% (vise stoji ispod 30%, digne se na 50% samo u trenutku kad udjem u igru) . Zar nebi tribala radit na 100% kad je potrebno? radi se o asus r9 280x dc2t.

pa nebi trebao imati mali fps to je sigurno, no to je stara igra i nekoristi niti pola mogucnosti danasnjih gpu-a pa prema tome nemoze ti ni grafa nikako raditi na 100% iskoristivosti....LP

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
11 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

stara ili ne stara, 7950 je tukla 100fps ova drzi jedva 30fps. prakticki ista kartica.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Radeon R9 280x Club

Za druge ne znam modele 280x, al ova GB se baš nije proslavila..

 

Evo komentara, negativnih naravno:

 

 Cons: Gigabyte seems to be having some quality control issues with this card as other reviews have pointed out. The issue is where you boot, everything POSTS and you get a blank screen when your pc tries to get into windows. As one other person already pointed out, you need to flip the bios switch on the top of the card (very tiny) to the '1' position instead of the '2' position that it's in. I have no idea why it's defaulting to the blank bios but that's what I'm getting.

TL;DR - check the bios switch and make sure it's in the '1' position if you are having issues.

Other Thoughts: I really hope Gigabyte fixes this issue because I know there are a bunch of people returning this card when it works perfectly well otherwise just because they didn't realize there was a bios switch.

 

Cons: Card arrived dead. The fans would spin but no signal to the monitor. Plenty of power and my previous card works fine. I noticed another reviewer had a similar experience. Poor quality control.

 

Cons: BootCouch mentions to flip the switch from 2 to position 1, did that, still a black screen (0_ at bottom right of screen) - this troubleshooting did nothing.

Isrn mentions this: update your motherboard to last bios and go to bios and set first video source to PEG rather then auto for some reason it has a bug that in some motherboards do not detect r9 270x/ 280x as a first video source and you will have no video no matter what .

The above changed nothing either and a combo of flipping the switch from 2 to 1, and setting video to PEG and anything else you can think of resulted in the same black screen. As much as I thought I could finally get out there and enter the wonderful world of BF4, alas, I cannot - will have to rely on my poor 2x GTX285...in very low settings until I decide on a replacement.

So saying that its unfortunate people are returning the card even though it runs well, it does not...I tried everything and I'm sure the other guys who had the same issue did as well.

Cons: Gigabyte lied. Review samples sent out had unlocked voltage.. Retail cards locked the voltage. This is pure switch and bait move. Buy a different 280x with unlocked voltage for same price. Card can't hit 1225 core / 1600 mem without a voltage increase. Gigabyte needs to supply the bios they sent to reviewers without voltage lock. I'll never buy another gigabyte product ever again because of this bait and switch. Buyer beware

 

ons: I bought this card (from N-cix) during a sale without doing much prior research. Apparently there are significant stability issues, many DOA cards and many cards that fail within the first month.

At load, the card would crash about 5-15minutes in. There would be screen flickering followed by a black screen. This kept happening until one point where I would get only a black screen at windows login (8.1). I have tried numerous other cards in the computer with no issue, so it is most definitely a faulty GPU.

 

Čekam svoju, ko ozeblo sunce {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

u windows power options, pod pci-e ugasit power save a dosa je i neki win update od jucer, i viola grafika leti! fps-a ko u prici. Usage skocija na 90%-99% koliko i triba da bude. Max temp kartice 64 stupnjeva_necujna

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
neduzan a kaznjen kaže...

u windows power options, pod pci-e ugasit power save a dosa je i neki win update od jucer, i viola grafika leti! fps-a ko u prici. Usage skocija na 90%-99% koliko i triba da bude. Max temp kartice 64 stupnjeva_necujna

I sta set risili ti i CU ? ides na CF ili ostajes na njom ?

11 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

Zva san ih 2 puta na telefon da pogledaju mail, posla san im tri maila, nakon ne odgovaranja san, pokrenija paypal resolve, tek su mi prekjucer odgovorili, ili pak nisu jer su me u mailu pitali jesi li ti narucija (link) ovu karticu i jesi li dobija (link) ovu karicu, nakon 10 dana su odgovorili na mail i to glupo. Ako mi uskoro ne odgovore trazit cu od paypala refund i to ne samo razliku izmedju ove dvi nego cu trazit i vise.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

a kaj mislite ak bi se r9 280x/r9 280x matrix klokala, jel bi se približila r9 290?

Ili onda bolje uzet odma r9 290? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
kole2689 kaže...

a kaj mislite ak bi se r9 280x/r9 280x matrix klokala, jel bi se približila r9 290?

Ili onda bolje uzet odma r9 290? 

Bolje odma uzmi R9 290 30% je jača od moje bivše HD 7970 koju su preimenovali u R9 280x

nicky.sl
13 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280x Club
nicky.sl kaže...
kole2689 kaže...

a kaj mislite ak bi se r9 280x/r9 280x matrix klokala, jel bi se približila r9 290?

Ili onda bolje uzet odma r9 290? 

Bolje odma uzmi R9 290 30% je jača od moje bivše HD 7970 koju su preimenovali u R9 280x

tako i ja razmišljam samo kaj me brine kaj radi na kolko...95°C?? :O 

 

a ak ju ideš hladit, uključuje valjda nuklearni reaktor u sebi kako zvuči XD

10 godina
offline
Radeon R9 280x Club

accelero ima dobrih rjesenja tipa extreme 3, il hybrid koji kod mene radi odlican posa.

Ako ti se ne zuri ubrzo bi tribale doc nereferentne s boljim hladnjacima.

Opet cu ponovit dosta je jaca od r9 280x al je i poprilicno skuplja pogotovo s aftermarket hladnjakom.

Kako te pamet uci ja bi (i jesan) uzeja r9 290 + accelero

nicky.sl
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280x Club
nicky.sl kaže...

accelero ima dobrih rjesenja tipa extreme 3, il hybrid koji kod mene radi odlican posa.

Ako ti se ne zuri ubrzo bi tribale doc nereferentne s boljim hladnjacima.

Opet cu ponovit dosta je jaca od r9 280x al je i poprilicno skuplja pogotovo s aftermarket hladnjakom.

Kako te pamet uci ja bi (i jesan) uzeja r9 290 + accelero

A kako ti je radila sa stock ventom? Jel se treba bojati njezinih visokih temp.?

Razmišljam da onda možda uzmem sad grafu pa tamo malo kasnije kad se skupi para cooler za nju...

 

Ne referentne ce bit em skuplje, za kaj nemam para sad, em ne mogu bas cekat...

 

Ak sad ne uzmem nebum nikad, željezo se kuje dok je vruće :D 

10 godina
offline
Radeon R9 280x Club

U prostoriji di je komp temperatura varira od 12c do 16-17c tako da grafa u igrama CoD ghosts, Bad company 2, crysis 2 nije prilazila 80c a jedino s Furmarkom je dosla do 95c. Sto se tice buke do 40% je ok, a na 60% zvuci ko boing u daljini a na 100% san mislija da mi taj isti boing slice na glavu. 

Sve u svemu zimi bi triba bit dovoljan al kad zatopli obavezno minjat.

nicky.sl
Moj PC  
0 1 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

Otovrio sam temu na stranicama foruma pcplay, identičnu kako bih pomogao obožavateljima amd-a oko izbora one prave. Ali očito tamo sudjeluju sami debili i kreteni.

Pogledajte i prosudite sami:

http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=95&t=49200


R9 280X Toxic svrstavaju u referentne gtx780...

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.12.2013 23:11 (SiNO22).
Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
SiNO22 kaže...

Otovrio sam temu na stranicama foruma pcplay, identičnu kako bih pomogao obožavateljima amd-a oko izbora one prave. Ali očito tamo sudjeluju sami debili i kreteni.

Pogledajte i prosudite sami:

http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=95&t=49200


R9 280X Toxic svrstavaju u referentne gtx780...

toxic izvedba 280x je odlicna naravno{#} i kao i sto sam vidis u nekim testovima se jako priblizila gtx780, nema tu nista cudno, stvar je samo u pozamasnom OC-u kod doticnog modela! no nisam shvatio koje je zapravo tvoje pitanje ako ga ima?{#}lp

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280x Club

 no nisam shvatio koje je zapravo tvoje pitanje ako ga ima?{#}lp

 

Samo sam htio mišljenje o toxic 280x, jer kao što možeš vidjeti na linku (pcplay forum) komentirali samo neki zavidnici i seljaci. Otvorio sam identičnu temu kakoo bi olakšao izbor amd-a potencijalnim kupcima, koji model uzeti. Otvori link koji sam stavio i vidjet ces zapravo o cemu se radi.

 

Ovdje sve jasno piše da r9 280x toxic vrlo isplativa kartica današnjice, i tko je kupi nece požaliti, ili?!

10 godina
offline
Radeon R9 280x Club

Ima li itko kakvih saznanja o pojeftinjenju r9 280x modela u nekom skorom vremenu?

 

I da li ima itko kakvih iskustava s kupovinom ove kartice iz neke od clanica EU, i ako da kolko ga je kostala, da li je bilo problema pri dostavi..

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice