Radeon R9 280x Club

poruka: 1.774
|
čitano: 211.419
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
boxer kaže...

Također po slikama je zanimljivo da ti je brzina ventilatora nešto manja 24% na full brzini kartice, nego kada je kartica idel 28%.

 

Inače evo kako je kod mene na Sapphire R9 280X.

 zato kad se gpu hladi ventilatorima nekad treba duze da dodu do min broja okretaja, a nekad recimo prije padne temperatura!:)lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Stjepanj kaže...
boxer kaže...

Također po slikama je zanimljivo da ti je brzina ventilatora nešto manja 24% na full brzini kartice, nego kada je kartica idel 28%.

 

Inače evo kako je kod mene na Sapphire R9 280X.

 zato kad se gpu hladi ventilatorima nekad treba duze da dodu do min broja okretaja, a nekad recimo prije padne temperatura!:)lp

 Nema ti smisla objašnjenje, kako hladan GPU ima veću brzinu ventilatora 28% od toplijeg GPU 24%?

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
12 godina
protjeran
offline
Radeon R9 280x Club

pa ovisi kad je upalio AB, a koliko se vidi "ss" je napravio nakon kratke stanke...ja se ne svadam s tobom niti se pravim pametan vec sam ti ljepo objasnio o cemu se radi jer si pitao...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Stjepanj kaže...

pa ovisi kad je upalio AB, a koliko se vidi "ss" je napravio nakon kratke stanke...ja se ne svadam s tobom niti se pravim pametan vec sam ti ljepo objasnio o cemu se radi jer si pitao...

 Ne svađamo se nego sam posumnjao da mu sa brzinom ventilatora također nešto nije uredu.

 

Brzina ventilatora mu je 28% na 46C nakon što upali PC, dakle bez opterećenja GPU.

 

A brzina ventilatora mu je 24% na 63C nakon 20 min, sa GPU full speed, raste mu temperatura a brzina ventilatora ne adekvatno prati eksponencijalni rast/smanjenje temperature.

 

Ne znam zašto je napisao da mu je fan speed 59% kada se to ne vidi na ss, ali eto. Kod mene nije tako fan speed poprilično korektno prati temperature.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.9.2016 23:40 (boxer).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280x Club

Problem rješen, neznam čemu pametovanje, a napisa sam to jer je to bija fan speed (u trenutku SS-a neznam zašto nije) a nije mi se dalo ponovno slikat SS.

14 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

Pozdrav ekipa.

 

Imam Gigabyte R9 280X i na full postavkama na 1920x1080 u War Thunderu, hladnjak na 100%, temp je od 68-73...dali je to puno i koliko bi se isplatilo uzeti nešto ovako.... http://www.njuskalo.hr/procesori/arctic-accelero-xtreme-iv-280-x-oglas-19500225 dali bi to osjetno smanjilo temperaturu i buku uzrokovanu ventovima na 100%?

 

Kučište je Zalman Z11 Neo, 3x120mm intake fan, 3x120mm exhaust fan...

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2016 10:49 (klitmaister).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
klitmaister kaže...
...

Imam Gigabyte R9 280X i na full postavkama na 1920x1080 u War Thunderu, hladnjak na 100%, temp je od 68-73...dali je to puno i koliko bi se isplatilo uzeti nešto ovako.... http://www.njuskalo.hr/procesori/arctic-accelero-xtreme-iv-280-x-oglas-19500225 dali bi to osjetno smanjilo temperaturu i buku uzrokovanu ventovima na 100%?

 

Kučište je Zalman Z11 Neo, 3x120mm intake fan, 3x120mm exhaust fan...

 Možda da staviš neku bolju pastu na postojeći hladnjak? Spustit će ti temperaturu par stupnjeva i uštedjet ćeš nešto novaca. Ako ti novac nije problem, kupi si takav hladnjak. Smanjit će ti temperaturu i buku. Pretpostavljam i da ti je garancija istekla (skidanjem originalnog hladnjaka se gubi garancija).

Meni su temperature u Furmarku oko 76° (temp. u kućištu je 27-28° a temp. sobe 21°C) a to je ekstremni test. Maloprije išao probati da ti znam dati usporedbu. Btw, podnosi ta grafa i 80° kad su ljetne temperature.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
15 godina
offline
Radeon R9 280x Club

Zanimljivo, ne sjećam baš 100% ali mislim da je moja Sapphirka sa 2 ventilatora u Furmarku dosezala oko 72C, probat ću opet testirati da vidim kakva je sada situacija sa nakupljenom prašinom. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Radeon R9 280x Club

Moja Vapor X triple X je bila 61-62c i tiha, tako da nesto nije ok.... ili je jednostavno los cooler

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Radeon R9 280x Club

moze li itko reci onda sto da ja radim s mojom msi r9 280 3gb koja se tokom igranja przi na 82-83c?? garancija jos 2 godine i par mjeseci

BF4 - dobra_sprava88
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
razor1988 kaže...

moze li itko reci onda sto da ja radim s mojom msi r9 280 3gb koja se tokom igranja przi na 82-83c?? garancija jos 2 godine i par mjeseci

 apsolutno nista, sve su to "normalne" temperature za cijelu R 200/300 seriju, nazalost oem amd proizvodaci si nisu dali bas truda!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Radeon R9 280x Club

Sve bi dao da mogu kak utisat 7970, ima ko kakav savjet? Ili neko ko koristi od sapphire dual x 7970, ventovi na 25% al meni je i dalje to malo previse bucno, spustim prek speedfana sve ostale ventove da bi na kraju skuzio da mi je grafa najveci problem. A malo mi je pre skupo davat 100 eura za neki vodeni blok ili onaj accelero extreme hladnjak za 7970...makar, ne cine mi se da su mi sjebani vec fanovi na njoj, jer ne proizvode nikakve cudne zvukove, nego jednostavno to "strujanje zraka" od njih a naravno, nemres nikak spustit ispod 25% fanove na njoj...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Radeon R9 280x Club

nemozes nikako, stare saphirke su bucne(a ni najnovije nisu nista bolje), a tahiti cip vrel!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Stjepanj kaže...

nemozes nikako, stare saphirke su bucne(a ni najnovije nisu nista bolje), a tahiti cip vrel!LP

 a da to mi je skroz jasno, ima ona vec svojih sati bome napravljenih...a jebiga, kaj je tu je...

10 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Tony096 kaže...

Sve bi dao da mogu kak utisat 7970, ima ko kakav savjet? Ili neko ko koristi od sapphire dual x 7970, ventovi na 25% al meni je i dalje to malo previse bucno, spustim prek speedfana sve ostale ventove da bi na kraju skuzio da mi je grafa najveci problem. A malo mi je pre skupo davat 100 eura za neki vodeni blok ili onaj accelero extreme hladnjak za 7970...makar, ne cine mi se da su mi sjebani vec fanovi na njoj, jer ne proizvode nikakve cudne zvukove, nego jednostavno to "strujanje zraka" od njih a naravno, nemres nikak spustit ispod 25% fanove na njoj...

 Nađi negdi ovog majkana, ja san ga ima i mogu reć da hladi i više nego odlično a doslovno se ne čuje.

neda mi se
10 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
nicky.sl kaže...
Tony096 kaže...

Sve bi dao da mogu kak utisat 7970, ima ko kakav savjet? Ili neko ko koristi od sapphire dual x 7970, ventovi na 25% al meni je i dalje to malo previse bucno, spustim prek speedfana sve ostale ventove da bi na kraju skuzio da mi je grafa najveci problem. A malo mi je pre skupo davat 100 eura za neki vodeni blok ili onaj accelero extreme hladnjak za 7970...makar, ne cine mi se da su mi sjebani vec fanovi na njoj, jer ne proizvode nikakve cudne zvukove, nego jednostavno to "strujanje zraka" od njih a naravno, nemres nikak spustit ispod 25% fanove na njoj...

 Nađi negdi ovog majkana, ja san ga ima i mogu reć da hladi i više nego odlično a doslovno se ne čuje.

 A kolko god gledam svigdje mi ispadne oko 90 eura, nemrem nigdje nac jeftinije a pogotovo na njuski...imas kakve preporuke di bi mogo gledat jos? i di si ga ti nabavio i za kolko para? thx

16 godina
offline
Radeon R9 280x Club

280X + 50" LG UHD TV, Dirt Showdown, detalji na Ultra... još samo produžni kabel za tipkovnicu...

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Radeon R9 280x Club

pozz ekipa imam r9 280x tri-x i trenutno je gpu clock na 1000 i memory clock na 1500 (sapphire trixx program) koliko bi je mogao kloknuti a da nema problema? jel mogu dici vrijednosti za 100 i na gpu clock i memory clock? ili je i to previse? hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
DangerousB kaže...

pozz ekipa imam r9 280x tri-x i trenutno je gpu clock na 1000 i memory clock na 1500 (sapphire trixx program) koliko bi je mogao kloknuti a da nema problema? jel mogu dici vrijednosti za 100 i na gpu clock i memory clock? ili je i to previse? hvala

 trebao bi bez problema, probaj prvo i bez power limita pa vidi dali ti pada takt, ako pada digni malo...LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
odjavljen
offline
Radeon R9 280x Club

s obzirom na hladnjak, mogao bi slobodno do 1200mhz core no opet pazi na temperature i stabilnost

imao sam prije asus r9 280x dcII te je bez problema isla na 1220mhz core/1750mhz memorija

 

buduci da je tri-x bolji hladnjak od dcII mogao bi daleko dogurati

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Radeon R9 280x Club

pokusao sam sinoc da clockenm graficku digao gpu clock na 1200 i memory clock na 1600 i u bf1 cak manji fps nego prije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Radeon R9 280x Club

pa koliki ti je gpu i cpu usage u bf1?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Stjepanj kaže...

pa koliki ti je gpu i cpu usage u bf1?

 evo podataka odigrao jednu bf1 bez overclockanja nadam se da se moze fino vidjeti

 

http://imgur.com/a/BfTtu

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.2.2017 12:02 (DangerousB).
12 godina
protjeran
offline
Radeon R9 280x Club

dobro sad daj ss kad overklokas, avg fps mozes izmjeriti s frapsom ne s afterburnerom ovako od oka je bezveze usporedivati! taj fx daje valjda min 30% manje perfomasne od intelovog i5 s tom grafom!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Radeon R9 280x Club

vratio sam default sve necu da rizikujem da rikne :) hvala u svakom slucaju

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

Pozdrav!

 

Imam R9 280x Toxic i uz nju Intelov Q6700. Stavio sam modificirani bios i upgrade-o CPU na XEON 5450 i odjednom imam upljeni plavi gumb (slovo "S") na grafickoj koji prije nisam ni primijetio nit je bio upaljen. Sve radi normalno, ali ne razumijem zasto mi daj gumb odjednom svijetli? Jel zna mozda netko cemu sluzi ili zasto odjednom svijetli?

 

Lp

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club

Mozda si stisnuo taj gumb slucajno, kad je upaljen svijetli (to je samo drugi bios). Ili se nešto zbugalo kada si upgradeao bios

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Koliko se moze dobiti za R9 280X? MSI je kartica.
10 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club

1000kn

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
offline
Radeon R9 280x Club

Neznam tko ce dati 1k kn za 280x, prije 700-800kn

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice