Radeon R9 280x Club

poruka: 1.774
|
čitano: 211.009
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Ak ides do kraja s voltazom vanjska temp je jako bitna i jos bitniji samo prvi loop(dok je kartica najhladnija jer poslje joj treba vremena da se ohladi), moji najveci oc rezultati i poprilican broj rekorda ovdje na bagu su napravljeni cekajuci povoljan tem. trenutak:-)(temp ispod 20c) lp
||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
12 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

Sta mislite jel bolji vapor-x ili asus 280x razlika je tu njegde +-10 eura

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Radeon R9 280x Club
Imam SAPPHIRE DUAL-X R9 280X 3GB GDDR5 OC i napajanje OCZ700MXSP.

Vidim da grafa ima jedan 6-pin i jedan 8-pin utor a napajanje ima dva PCI-E izlaza (crveni) i cetri ostala izlaza ( crna).

Da li moram spojiti na grafi i 6 i 8 pin da bi radila i da li moraju oba biti iz napajanja PCI-E izlaza.

Cemu sluzi na grafi 6-pinski ulaz a cemu 8-pinski ulaz.

Hvala za sugestiji,prijedlogu,razumjevanju.

Poz.
Uvijek Vaš nikad svoj.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Radeon R9 280x Club
vane34 kaže...

Sta mislite jel bolji vapor-x ili asus 280x razlika je tu njegde +-10 eura

 

Ja mislim da je ASUS bolji , a tu je i duze jamstvo !

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2013 18:17 (Haf932).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Mentor kaže...
Imam SAPPHIRE DUAL-X R9 280X 3GB GDDR5 OC i napajanje OCZ700MXSP.

Vidim da grafa ima jedan 6-pin i jedan 8-pin utor a napajanje ima dva PCI-E izlaza (crveni) i cetri ostala izlaza ( crna).

Da li moram spojiti na grafi i 6 i 8 pin da bi radila i da li moraju oba biti iz napajanja PCI-E izlaza.

Cemu sluzi na grafi 6-pinski ulaz a cemu 8-pinski ulaz.

Hvala za sugestiji,prijedlogu,razumjevanju.

Poz.

Da , moras spojiti oba PCI-E kabla iz napajanja  u graficku !

 

To su ti inace ulazi za napajanje grafe , koje dobiva preko tih PCI-E naponskih kablova ( 6 + 8 pin ) !

 

Ako i nemas takve PCI-E naponske kablove na napajanju , dobije se s grafom ti naponski adapteri / kablovi tak da nemas problema !

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2013 18:21 (Haf932).
10 godina
offline
Radeon R9 280x Club

Ekipa pozz, čini mi se da bi ovdje bilo najbolje postaviti upit; 

 

zapela mi je za oko ova kartica, malo previše love za sad pa me zanima sljedeće; 

 

imam radeon 6970 na kojoj je krepo HDMI, najveći problem je to kaj ne mogu gledat 3D 

jer ga DVI to HDMI ne podržava. 

 

Dal da se upgrejdam na 280x (cca 2400 kn) ili da idem na jeftiniju varijantu pa piknem 

još jednu 6970 na njuškalu za nekih soma i kusur kuna ( sa ispravnim HDMI) i stavim ih u CF. 

 

Dal ima razlike u performansama 6970 CF i 280x?

 

Hvala!

 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Radeon R9 280x Club

Po mom misljenju bolje je uzet R9 280x.

Vise volim jedan gpu nego CF a tu je i garancija( novo je novo)

nicky.sl
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

Evo jutros stigla Asusica, ali na moju veliku zalost kriva. Narucena i placena je Asus R9 280x Matrix, a stigla je DC2T verzija. Kupljena je u CU, placena paypalom. Kontaktirao sam CU mailom, bas me zanima sta ce odgovorit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
A koliko si platio to sve? Cisto me zanima usteda!
||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
11 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club
pa recimo tako da san u nas moga kupit neki najjeftiniji model 280x-tke za te pare.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Stjepanj kaže...
A koliko si platio to sve? Cisto me zanima usteda!

323 € je bila cijena otprilike kad je on kupova. 17 € postarina i 10ak € paypal ( ako je placa paypalom ).

 

2650 kn otprilike.

10 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

pozdrav ekipa, evo i ja sam zainteresiran da kupim r9 280x

 

zanima me gdje da je kupim, koje su najbolje i dali je dovoljno jako moje napajanje: 600W ocz modexstream-pro 80+

imam procesor fx 8350 

 

voli bi uzet toxic verziju

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2013 9:13 (pasko21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

ako si ostavin ovu asus dc2t, i recen da mi posalju ponovo matrix, oce li moc ic u cf te dvi kartice bez problema? inace ubacija san je u komp, milina, ne cuje se nista.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
neduzan a kaznjen kaže...

ako si ostavin ovu asus dc2t, i recen da mi posalju ponovo matrix, oce li moc ic u cf te dvi kartice bez problema? inace ubacija san je u komp, milina, ne cuje se nista.

Mogu, ali Matrix ces trebat stavit kao donju, i radit ce na taktu od DC2T. Ako oces CF onda uzmi jos jednu DC2T.

11 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

a ako bi je stavija kao gornju, jel bi to radilo kakvi problem? cisto radi estetike..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
neduzan a kaznjen kaže...

a ako bi je stavija kao gornju, jel bi to radilo kakvi problem? cisto radi estetike..

Ugusila bi se. To je grafa od 3 slota. Ostalo bi joj mozsa 3 - 5 mm prostora za sviježi zrak. Dodaj tome da bi direktno kupila vruci zrak s donje.

 

Evo ti slike mojih DC2T. Ima dovoljno mista, necujne su i rade dobro. Slikano sad mobom, nije mi se dalo otvarat kuciste.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Zajeb kaže...
neduzan a kaznjen kaže...

a ako bi je stavija kao gornju, jel bi to radilo kakvi problem? cisto radi estetike..

Ugusila bi se. To je grafa od 3 slota. Ostalo bi joj mozsa 3 - 5 mm prostora za sviježi zrak. Dodaj tome da bi direktno kupila vruci zrak s donje.

 

Evo ti slike mojih DC2T. Ima dovoljno mista, necujne su i rade dobro. Slikano sad mobom, nije mi se dalo otvarat kuciste.

Ove tvoje kartice imaju bolesno dobar tvornički BIOS! :)

 

Matrix Platinum verzija pak, po mome mišljenju i koliko sam uspio vidjeti nema dovoljno dorastao hladnjak ako se uzme u obzir broj faza 16+2+2 (VRM, DIGI, MEM).

Sa Hynixovom memorijom uparenom uz takvu regulaciju mislim da bi išla u nebesa, no nažalost hlađenje ju koči, s obzirom da je to nereferentna kartica cijena nije uopće opravdana i više je u smislu opremljenosti nego max. performansi. :/

Top verzija je 8+2+2 ako se ne varam?

 

I've got that blues, blues ... | s-a-n-d-b-a-g it, period.
13 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
mario0ne kaže...
Zajeb kaže...
neduzan a kaznjen kaže...

a ako bi je stavija kao gornju, jel bi to radilo kakvi problem? cisto radi estetike..

Ugusila bi se. To je grafa od 3 slota. Ostalo bi joj mozsa 3 - 5 mm prostora za sviježi zrak. Dodaj tome da bi direktno kupila vruci zrak s donje.

 

Evo ti slike mojih DC2T. Ima dovoljno mista, necujne su i rade dobro. Slikano sad mobom, nije mi se dalo otvarat kuciste.

Ove tvoje kartice imaju bolesno dobar tvornički BIOS! :)

 

Matrix Platinum verzija pak, po mome mišljenju i koliko sam uspio vidjeti nema dovoljno dorastao hladnjak ako se uzme u obzir broj faza 16+2+2 (VRM, DIGI, MEM).

Sa Hynixovom memorijom uparenom uz takvu regulaciju mislim da bi išla u nebesa, no nažalost hlađenje ju koči, s obzirom da je to nereferentna kartica cijena nije uopće opravdana i više je u smislu opremljenosti nego max. performansi. :/

Top verzija je 8+2+2 ako se ne varam?

 

On je narucio Matrix, ne Matrix Platinum verziju. Ali osim tvornickog oca mislim da nema prevelike razlike. Govore da za platinum "biraju" čipove. Govore i da je hlađenje solidno, ali da je bučna.

12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
mario0ne kaže...
Zajeb kaže...
neduzan a kaznjen kaže...

a ako bi je stavija kao gornju, jel bi to radilo kakvi problem? cisto radi estetike..

Ugusila bi se. To je grafa od 3 slota. Ostalo bi joj mozsa 3 - 5 mm prostora za sviježi zrak. Dodaj tome da bi direktno kupila vruci zrak s donje.

 

Evo ti slike mojih DC2T. Ima dovoljno mista, necujne su i rade dobro. Slikano sad mobom, nije mi se dalo otvarat kuciste.

Ove tvoje kartice imaju bolesno dobar tvornički BIOS! :)

 

Matrix Platinum verzija pak, po mome mišljenju i koliko sam uspio vidjeti nema dovoljno dorastao hladnjak ako se uzme u obzir broj faza 16+2+2 (VRM, DIGI, MEM).

Sa Hynixovom memorijom uparenom uz takvu regulaciju mislim da bi išla u nebesa, no nažalost hlađenje ju koči, s obzirom da je to nereferentna kartica cijena nije uopće opravdana i više je u smislu opremljenosti nego max. performansi. :/

Top verzija je 8+2+2 ako se ne varam?

 

varas se.{#} najveci skorovi na recimo 3dmark ljestvici su napravljeni s matrix platinum verzijama core se krece oko 1280+mhz-a ( nemoze nikako 8 fazna regulacija davati bolje rezultate naspram 20+, opcenito se grije nesto vise u odnosu na druge 280x no ne znacajno jer sto veca regulacija manja je i temperatura naravno:)) LP

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
16 godina
offline
Radeon R9 280x Club
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

stavija san karticu u komp, pa cemo se dalje dogovarat s CU sutra kad mi na mail odgovore za zamjenu refund ili da mi posalju jos jednu karticu...

 

 kartica je necujna u dektop radu ima nekih 26-28 stupnjeva, dok sam u WoW-u dodje na 40tak, ali imam problem.

 

U Wow-u na ultra settings imam veoma malen FPS , kad stavim na low settings FPS se ne mijenja,

 

da nije problem u driveru, ima li itko kakvu ideju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Radeon R9 280x Club

OT: ak je ko zainteresiran za 280x, nek se javi na pm..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
zvonac kaže...

OT: ak je ko zainteresiran za 280x, nek se javi na pm..

kaj bi zvonac?{#}

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
16 godina
offline
Radeon R9 280x Club

Driveri.. Isel bi i na gtx 770....

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
zvonac kaže...

Driveri.. Isel bi i na gtx 770....

 

 

kaj s driverima? imas odreden problem ili? i mislim da se nebus ista vise obradovo s obzirom koliko nvidija ima problema s ovom serijom/driverima...

 

vi koda zivite na marsu{#}

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-forceware-topic-o-driverima/58471.aspx?page=32&jumpto=3950282&sort=asc&view=flat

nikad vise ispisanih stranica...LP

 

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2013 17:38 (Stjepanj).
13 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Stjepanj kaže...

kaj s driverima? imas odreden problem ili? i mislim da se nebus ista vise obradovo s obzirom koliko nvidija ima problema s ovom serijom/driverima...

Koji problemi?

16 godina
offline
Radeon R9 280x Club

OT: navodno je nevidija resila problem s black screenom, to je jos bilo izlaskom serije 7..

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2013 16:08 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Stjepanj kaže...

kaj s driverima? imas odreden problem ili? i mislim da se nebus ista vise obradovo s obzirom koliko nvidija ima problema s ovom serijom/driverima...

Kojom serijom? 7xx? Ne znam baš. Samo je jedan kolega sa foruma izrazio nezadovoljstvo oko drivera (mislim da je imao 760ku). Izuzev toga, nisam nekog čuo da je imao ozb. problema sa tom serijom, naročito 770kom. Priznajem, nije da sam nešto extra guglao, no to je zato što guglaš uglavnom kad se pojave problemi (i kad kupuješ naravno) :)...osobno, kako sam rekao prije u temi, ni jedan, al doslovce, ni jedan problem, što sa hw-om što sa driverima. Kad bi OC-ao u benchevima, crash bi izgledao tako što bi se pojavio bscreen, postavke gpu-a vratile na stock i test bi nastavio. To je jedini crash kojeg sam u par navrata imao sa ovom karticom, a frekve su tad bile ugl. preko 1280...tako da stjepko neam pojma o kojim problemima govoriš, ak imaš neki info podijeli. 

"You can fool some people some time, but you can't fool all the people all the time"
12 godina
protjeran
offline
Radeon R9 280x Club

ni ja nemam am bas niti jedan problem s ovom 280x no neki imaju neki nemaju sta bi ja sad trebao nabrajati sve tude probleme imate doticne teme ovdje na bugu pa malo prolistajte!

i naravno da su se odma nvidijasi nasli uvrijedeni i dosli braniti svoj tabor no ja sam rekao da prelaskom na nvidiju nece imati nista manje(ili nedaj boze vise) problema

ajde ohladite!{#}

LP

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
Moj PC  
3 2 hvala 1
16 godina
offline
Radeon R9 280x Club

Zvonac nebui lood imas zvijer od grafe ! ne odustaj od ove odlicne serije ! {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice