Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali izdvojena tema

poruka: 505
|
čitano: 225.128
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Photoshop image (galerija slika)
14 godina
odjavljen
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Nitro233 kaže...

nitko?

A da skineš trial i da usporediš? What's new? Ono, imaš na tisuče članaka na svakom relevantnijem blogu.

13 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Pitanje? Naime učim na photoshopu. Znači, sada sam naučio ovakve neakve tekstove praviti:

 
 Pa sam se sada odlučio baciti na šopiranje ljudi. Znači, ja idem tehnikom kada sve staviš na mjesto, da bi zapravo jedan dio stopio s drugim kao npr. nos na drugo tijelo, označim 2 layera, odem na blend i photoshop mi sam spoji tj. ispravi rubove. Mene zanima kako ja mogu stapljivat rubove, mjenjati boju tako da učinak bude još bolji a da ručno radim? Ako može ime alata ili još bolje youtube?

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Strm kaže...

Pitanje? Naime učim na photoshopu. Znači, sada sam naučio ovakve neakve tekstove praviti:  Pa sam se sada odlučio baciti na šopiranje ljudi. Znači, ja idem tehnikom kada sve staviš na mjesto, da bi zapravo jedan dio stopio s drugim kao npr. nos na drugo tijelo, označim 2 layera, odem na blend i photoshop mi sam spoji tj. ispravi rubove. Mene zanima kako ja mogu stapljivat rubove, mjenjati boju tako da učinak bude još bolji a da ručno radim? Ako može ime alata ili još bolje youtube?

ma di ces na vec na photoshopiranje ljudi >.<

pocni s osnovama! nauci za sto sluzi koji alat,kako se koristi.. onda prouci sve,istrazuj i isprobavaj.. blending optionse(igraj se s njima)... 

I naravno gledja tutorijale! ia  ih hrpa na yt,cak i na Cro/BiH/Srb

Amber Heard &amp;lt;3
13 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
res03pem kaže...
Strm kaže...

Pitanje? Naime učim na photoshopu. Znači, sada sam naučio ovakve neakve tekstove praviti:  Pa sam se sada odlučio baciti na šopiranje ljudi. Znači, ja idem tehnikom kada sve staviš na mjesto, da bi zapravo jedan dio stopio s drugim kao npr. nos na drugo tijelo, označim 2 layera, odem na blend i photoshop mi sam spoji tj. ispravi rubove. Mene zanima kako ja mogu stapljivat rubove, mjenjati boju tako da učinak bude još bolji a da ručno radim? Ako može ime alata ili još bolje youtube?

ma di ces na vec na photoshopiranje ljudi >.<

pocni s osnovama! nauci za sto sluzi koji alat,kako se koristi.. onda prouci sve,istrazuj i isprobavaj.. blending optionse(igraj se s njima)... 

I naravno gledja tutorijale! ia  ih hrpa na yt,cak i na Cro/BiH/Srb

A onda ok, a vi tekstovi? Imaš kakve savjete?

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
10 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Strm kaže...
res03pem kaže...
Strm kaže...

Pitanje? Naime učim na photoshopu. Znači, sada sam naučio ovakve neakve tekstove praviti:  Pa sam se sada odlučio baciti na šopiranje ljudi. Znači, ja idem tehnikom kada sve staviš na mjesto, da bi zapravo jedan dio stopio s drugim kao npr. nos na drugo tijelo, označim 2 layera, odem na blend i photoshop mi sam spoji tj. ispravi rubove. Mene zanima kako ja mogu stapljivat rubove, mjenjati boju tako da učinak bude još bolji a da ručno radim? Ako može ime alata ili još bolje youtube?

ma di ces na vec na photoshopiranje ljudi >.<

pocni s osnovama! nauci za sto sluzi koji alat,kako se koristi.. onda prouci sve,istrazuj i isprobavaj.. blending optionse(igraj se s njima)... 

I naravno gledja tutorijale! ia  ih hrpa na yt,cak i na Cro/BiH/Srb

A onda ok, a vi tekstovi? Imaš kakve savjete?

iskreno,ovo sto si napravio je popriliicno lose no to ne znaci da ne nastavis..

Znaci skines si neke gfx pack i ondje imas hrpu textura,fontova itd..

znaci u  vezi natpisa najlaske ti je igrati se s blendin options-ima..

Amber Heard &amp;lt;3
13 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Šta mislite o uradcima((Klik)), NAPOMENA, radim u photoshpu tek 1.mj....

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Ljudi imam problem, kako su mi se resetirali bookmarksi(Chrome, već sam pisao o tome) više ne mogu naći kako "utisnuti" jedan layer na drugi kao što je ovdje slovo A na zid

Nalazim na netu odgovore ali "nije to to"

znam da sam to radio s par klikova

“The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can&amp;amp;#39;t achieve it.”
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Pretpostavljam da misliš na Overlay. Znači na layeru pod properties promjeni s Normal u Overlay, Screen ili slično.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
1samek kaže...

Pretpostavljam da misliš na Overlay. Znači na layeru pod properties promjeni s Normal u Overlay, Screen ili slično.

That Jesus Christ guy is getting some terrible lag... it took him 3 days to respawn!
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.7.2014 16:35 (dadododo).
11 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

kako napraviti ovaj efekt u ps-u?

 

hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

dodaj black & white adjustment layer, ukljuci opciju tint i igraj se s bojama.

11 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Ima li tko ideju kako se ovo moze napravit u photoshopu?

ljepilo..xD
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.8.2014 11:55 (ljepilo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Uzmeš sliku od Rapunzel, dodaš ruku koja drži olovku, i zatim dodaš kosu. Možeš i koristiti sliku ruke s kosom pa dodati olovku ili slično.

 

 

Za fotoaparat, uzmeš sliku fotoaparata i zaljepiš na nju sliku čojeka. 

 

 

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it&amp;#39;s awesome
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.8.2014 12:02 (ROFLOLMAO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Razumijem to sve, ali kako se postigao taj "efekt" kao da je ruka vani?

ljepilo..xD
15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.8.2014 12:20 (dandrija).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Hvala:)

ljepilo..xD
14 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Pozdrav!

Imam pitanje. Imam dosta slika kojima bih trebao malo brightness smanjiti i dodati HDR toning te malo 'proci' po slici s jednom bojom ( preko cijele slike, mislim da se opcija zove photo filter ). I tako za svaku sliku isti parametri. Postoji li neka ultra jednostavna medota a da ne idem svaku sliku zasebno?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Fake_Alert kaže...

Pozdrav!

Imam pitanje. Imam dosta slika kojima bih trebao malo brightness smanjiti i dodati HDR toning te malo 'proci' po slici s jednom bojom ( preko cijele slike, mislim da se opcija zove photo filter ). I tako za svaku sliku isti parametri. Postoji li neka ultra jednostavna medota a da ne idem svaku sliku zasebno?

Da. Googlaj "actions pannel".

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it&amp;#39;s awesome
9 godina
protjeran
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Kako da izbjegnem ovaj manjak rama,tj. kad želim editirat neku sliku veću od 1300x720,izbacuje mi neki disc error...ograničen sam samo na 3gb rama

Radi sve dok ti se idoli ne pretvore u konkurenciju.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Za sliku te veličine 3gb rama bi ti trebalo bit i više nego dovoljno. Provjeri imaš li dovoljno mjesta na disku.

9 godina
protjeran
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
dandrija kaže...

Za sliku te veličine 3gb rama bi ti trebalo bit i više nego dovoljno. Provjeri imaš li dovoljno mjesta na disku.

200gb je free

Radi sve dok ti se idoli ne pretvore u konkurenciju.
10 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
KerFlorijan kaže...

Kako da izbjegnem ovaj manjak rama,tj. kad želim editirat neku sliku veću od 1300x720,izbacuje mi neki disc error...ograničen sam samo na 3gb rama

odi u preferences i tamo trazi mislim da je perfoamnce i povecaj ono ram  usage do kraja..

 

Amber Heard &amp;lt;3
9 godina
protjeran
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Dap,bilo je na 900mb,sad sam stavio maximalno(1617mb),pa mi nije jasno kako je max. tako malo?imam win 32 i dostupna su mi 3gb,makar da 2 upotrijebi u cijelosti....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

zanima me koju verziju photoshopa korisite?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Imsovcanin kaže...

zanima me koju verziju photoshopa korisite?

CS6.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
14 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Pozdrav,

Koristim Photoshop CC 2014 na laptopu Acer Aspire V5-552G i ne radi mi liquify. Preciznije kad udem u liquify kursor mi radi samo na mjestima gdje biram alate, a na slici nestane. Citao sam da trebam instalirati najnovije drivere za graficku ali vec ih imam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

pozdrav ekipa, zanimalo me da li postoji neki način da nabrzinu obradim desetke photografija, radim jedan kviz za jednu stranicu (ljudi bi trebali pogađat).

primjer slike je u linku - http://goo.gl/WjMKZB , iz lijeve slike treba dobit desnu kao u priloženom. pitam u ovoj temi jer se tu dosta ljudi bavi grafičkom obradom. hvala {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Baldric kaže...

pozdrav ekipa, zanimalo me da li postoji neki način da nabrzinu obradim desetke photografija, radim jedan kviz za jednu stranicu (ljudi bi trebali pogađat).

primjer slike je u linku - http://goo.gl/WjMKZB , iz lijeve slike treba dobit desnu kao u priloženom. pitam u ovoj temi jer se tu dosta ljudi bavi grafičkom obradom. hvala {#}

Nekoliko postova iznad.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
9 godina
odjavljen
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Kako skinuti Photoshop CS6, kada mi piše da trebam licensu, da li će to plaća?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
keyofdestiny13 kaže...
Kako skinuti Photoshop CS6, kada mi piše da trebam licensu, da li će to plaća?

Da. Mislim da je oko 6000-7000 kuna.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Photoshop image (galerija slika)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice