Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 3.310
|
čitano: 731.418
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Konačno izašao novi adrenalin 24.8.1, ovaj tip uvijek prelazi po release notesima pa pogledajte...

 

Moj PC  
4 0 hvala 1
3 godine
suspendiran
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ma odlicno, drivere na zelenima niti neznam da postoje vec preko 25g sad bi trebao gledati neki video od crvenih 18min? Jel barem neki super mega quad bass boost  u perfomansama od 50000%?

Moj PC  
1 8 hvala 1
2 godine
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Boris grozni kaže...

Ma odlicno, drivere na zelenima niti neznam da postoje vec preko 25g sad bi trebao gledati neki video od crvenih 18min? Jel barem neki super mega quad bass boost  u perfomansama od 50000%?

 Tko te tjera gledati? Niti ne upotrebljavaš amd drajvere... btw. mene je za razliku od tebe uvijek znimalo što donose novi nvidijini drajveri prije nego ih instaliram a sad me posebno zanimaju amdovi jer sam tek kupio grafičku pa da se pobliže upoznam s njima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2024 1:40 (notloB).
16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Gemmy kaže...

nebi htio kupovat novu grafu s 12 gb vrama ako ju mislim drzat duze od 2g

 

poznavajuc tebe, moze slobodno 4070s jer ce se zamjeniti kada dode nes bolje :D

 

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
notloB kaže...
Boris grozni kaže...

Ma odlicno, drivere na zelenima niti neznam da postoje vec preko 25g sad bi trebao gledati neki video od crvenih 18min? Jel barem neki super mega quad bass boost  u perfomansama od 50000%?

 Tko te tjera gledati? Niti ne upotrebljavaš amd drajvere... btw. mene je za razliku od tebe uvijek znimalo što donose novi nvidijini drajveri prije nego ih instaliram a sad me posebno zanimaju amdovi jer sam tek kupio grafičku pa da se pobliže upoznam s njima.

 Amd bar neki k dodaje i sto se tice onog njihovog programa, nvidia nist ne dodaje... Jedino sa novim driverima mogu dodat nestabilnost koje u starijem driveru nije bilo, naravno, za to treba opteretit komp a ne ga koristit samo za bug forum kao risbo

2 godine
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Lošije teksture za manje memorije i na Star Wars Outlaws s time da se na toj igri uopće ne može namjestiti ništa u vezi kvalitete tekstura već ih igra učitava automatski po količini vrama na pojedinoj kartici na kojoj se izvodi pa je i usporedba na testu brzina kartica za tu igru dvojbena barem za raster dok se rt uopće ne može u potpunosti ugasiti i prikazivat će se i soft. na karticama koje uopće nemaju hw akcelerirani rt. Za kvalitetniji prikaz tekstura iz HU nam preporučuju najmanje 16gb vrama dok 12gb smatraju nedovoljnim na 1440p. Inače i to je nvidia sponsored game... Pogledajte kako ju optimizirati za vlastiti pc.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2024 17:29 (notloB).
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Uze baš umjetničko djelo s 12 gb u inat svim igrama koje vuku više od toga. Prejaka je za malca ryzena 5600, overhead. Vrijeme je za pojačanje i čeka se stalker spremno.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

Uze baš umjetničko djelo s 12 gb u inat svim igrama koje vuku više od toga. Prejaka je za malca ryzena 5600, overhead. Vrijeme je za pojačanje i čeka se stalker spremno.

 Može to taj 5600 na 1440p tjerat i te kako, ja ti imam slično ali 5600x + rx7800XT, sve ide ko po loju, samo ti stavi to i teraj miško ...

Taraba WoW
2 godine
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

Uze baš umjetničko djelo s 12 gb u inat svim igrama koje vuku više od toga. Prejaka je za malca ryzena 5600, overhead. Vrijeme je za pojačanje i čeka se stalker spremno.

 Da sam kupovao nvidiju i ja bih kupio baš zotac, i meni je zapeo za oko i sviđa mi se... btw. imaš Slike vašeg hwa temu pa možda da i tamo postaš slikice...

4 godine
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ekipa, znam da je nezahvalno za prognozirati, ali moze li netko ocijeniti je li bi cijena RX7800XT trebala padati u iducih par mjeseci ili je ispod 500 eura sto sam nasao jako dobar deal vec sad?

Planiram cekati do black friday, nije mi toliko hitno jer 6600 radi odlicno zasad. Hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

ja bi pocekao ako nije hitno jer bi trebali najaviti nove grafe uskoro, pa bi cijene starih trebale ici dole

(pre)optimisticne najave su 7900xtx performase za 500usd :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Nećak ima Ryzen 3600 non X.
Šta mislite koju najjaču grafičku može staviti a da procesor ne bude bottle neck?
Može AMD i Nvidia rezolucija 1080p
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2024 11:26 (evincar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Zavisi koja rezolucija, rabljenu rtx 3070.Novo 4070 , RX 7700xt.

4 godine
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Gemmy kaže...

ja bi pocekao ako nije hitno jer bi trebali najaviti nove grafe uskoro, pa bi cijene starih trebale ici dole

(pre)optimisticne najave su 7900xtx performase za 500usd :D

 Ok hvala!

 

Zna li se mozda okvirno kada izlaze nove serije grafa?

 

Edit: sad gledam Q3 2024 a negdje pise 2025.

500-550 dolara za performanse usporedive s 4080? Onda preskacem 7000 generaciju lol.

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2024 13:25 (Ljuke).
3 godine
suspendiran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Ljuke kaže...
Gemmy kaže...

ja bi pocekao ako nije hitno jer bi trebali najaviti nove grafe uskoro, pa bi cijene starih trebale ici dole

(pre)optimisticne najave su 7900xtx performase za 500usd :D

 Ok hvala!

 

Zna li se mozda okvirno kada izlaze nove serije grafa?

 

Edit: sad gledam Q3 2024 a negdje pise 2025.

500-550 dolara za performanse usporedive s 4080? Onda preskacem 7000 generaciju lol.

 Kakve si ti droge jeo? Na Amd izlazi samo refresh, Nvidija ide dalje i nije im zurba! Tak da nemoj cekati uzmi neku jeftinjaru od AMd-a i pomoli se

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Ljuke kaže...

 

500-550 dolara za performanse usporedive s 4080? Onda preskacem 7000 generaciju lol.

 Misliš da su ovi iz amd-a tako blesavi i postave tako cijenu? Malo logike uključi za takve performanse/cijena. Ako tako i bude nečeš taj scenario vidit na izlasku več dosta kasnije.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2024 14:03 (dery).
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ništa od tih jeftinih grafičkih kartica, zaboravite to više....imam viška jednu rtx 3070 ako koga bude interesiralo može više info na pp

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...
Ljuke kaže...

 

500-550 dolara za performanse usporedive s 4080? Onda preskacem 7000 generaciju lol.

 Misliš da su ovi iz amd-a tako blesavi i postave tako cijenu? Malo logike uključi za takve performanse/cijena. Ako tako i bude nečeš taj scenario vidit na izlasku več dosta kasnije.

 Ma zajebavam se, veca cijena je realnije, nista ja ne vjerujem ti najavama i obecanjima prije svake serije.

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2024 16:51 (Ljuke).
11 godina
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
evincar kaže...
Nećak ima Ryzen 3600 non X.
Šta mislite koju najjaču grafičku može staviti a da procesor ne bude bottle neck?
Može AMD i Nvidia rezolucija 1080p

 

Koju trenutno grafičku ima?

Taj procesor je bn kako god okreneš.

Za pocetak bar ryzen 5600 umjesto tog 3600 koju god grafičku imao i stavljao umjesto nje.

 

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Silent horror1992 kaže...
evincar kaže...
Nećak ima Ryzen 3600 non X.
Šta mislite koju najjaču grafičku može staviti a da procesor ne bude bottle neck?
Može AMD i Nvidia rezolucija 1080p

 

Koju trenutno grafičku ima?

Taj procesor je bn kako god okreneš.

Za pocetak bar ryzen 5600 umjesto tog 3600 koju god grafičku imao i stavljao umjesto nje.

 

 Ima RX6600

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Možda polovnu RX 6700 XT? Ja ne bi ništa jače od toga uparivao s tim procesorom.

11 godina
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
evincar kaže...

 

 Ima RX6600

 

Bilo bi zanimljivo vidit na 1080p šta bi uopće dobio sa jačom grafičkom.

Vjerojatno ne više od 10-15%.

Nek za početak proda taj procesor, 50-60e vrijedi i za 100e si kupi 5600.

 

15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Mali osvrt na prelazak sa amd na nevidiju. Adrenalin software naspram nevidija control panela je čudo koliko je naprednije urađen.Za podešavanje undervolt, oc, overlay i ostalo treba koristit još afterburner/rivu/geforce experience. Znači adrenalin to sve ima u jednom dok ovde tri programa, jadno od najače firme na svijetu.Jedina mana adrenalinu je što se nekad custom postavke undervolt itd resetiraju ali to se sa dva klika vrati. Jači gpu još uvijek imaju overhead u kombinaciji sa slabijim cpu i to nevidija ne rješava. Istestirao na Battlefild igrama gdje 4070super nema nikakvu prednost nad rx6800. Jača je u superpositionu ali u igrama izgleda overhead. Hardwerski jednako dobro sve radi nema razlike, kombinacija sa amd platformom sve ok. Gsync/freesync jednako funkcionira na istom monitoru bez problema. Za razliku od tuf 6800 ovo čudo se može puno više igrat naponima i oc. Zanimljivo je kako je ova 10° hladnija u idle i surfanju a lakša 0.7kg. Mislio da tuf ništa ne može nadmašit u efikasnosti hladnjaka ali ovaj je nadmašio. Eto to je to jednako zadovoljan sa Radeonom i Nevidijom mogu reči nijanse su u pitanju.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
8 0 hvala 1
8 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

nvidia je softverski u proslom stoljecu, iako su najavljivali neki moderni control panel, ne znam sto bi s time?

 

razlike su minimalne, moras imati specifican zahtjev da bi jedno bilo "bolje" od drugog

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Ja sada nakon dugo vremena uzeo amd grafu, i undervolting je puno jednostavnije rijesen kod amda.

Riva turner i afterburner imaju puno vise opcija, ali su kompliciraniji za koristiti.

I da zasada u desetak igri nijedan crash, nikakvih nestabilnosti zasada s driverima od proslog mjeseca. A uvjek price da su driveri kriminal.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.9.2024 12:39 (Gemmy).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Ja sam naletio na jednu ili 2 verzije da sam imao problema u 2g.

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Sad kreni na path tracing igrama, cyberpunk, novi star wars, majmuna sa path tricingom, Alan wake 2 itd.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.9.2024 14:49 (forumaš).
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

path tracing je za one s grafama od 2k eura, a cak ni oni nemogu ga koristiti kako spada na 4k u ovim neoptimiziranim igrama

 

cyberpunk sam odigrao s 3080 i raytracingom dvaput, i to je jedina igra da sam koristio RT, inace ga gasim

 

ove ostale novije igre cu odigrat za par godina kada budu kostale sicu jer me ne interesiraju, a onda cu vjerovatno imat neku jacu grafu s boljim RT ako zatreba

meni je RT gimmick koji ne koristim i ne igra mi u izboru grafe, dok upscaling mi je puno bitniji kod izbora...

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Gemmy kaže...

 

ove ostale novije igre cu odigrat za par godina kada budu kostale sicu jer me ne interesiraju, a onda cu vjerovatno imat neku jacu grafu s boljim RT ako zatreba

meni je RT gimmick koji ne koristim i ne igra mi u izboru grafe, dok upscaling mi je puno bitniji kod izbora...

 

 

 Onda si trebao nevidiju jer je DLSS nenadjebiv.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2024 14:01 (dery).
16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...
Gemmy kaže...

 

ove ostale novije igre cu odigrat za par godina kada budu kostale sicu jer me ne interesiraju, a onda cu vjerovatno imat neku jacu grafu s boljim RT ako zatreba

meni je RT gimmick koji ne koristim i ne igra mi u izboru grafe, dok upscaling mi je puno bitniji kod izbora...

 

 

 Onda si trebao nevidiju jer je DLSS nenadjebiv.

pa i kazem da sam igrao s 3080 i RT, i dlss normalno je bio ukopcan da imam dobar framerate. koliko sam skuzio ako koristim dlss nemogu koristiti dlaa shapening? a bez toga mi ne izgleda igra prebajno. uvjek treba se igrat s postavkama da dobnijem dobar fps i da igra izgleda dobro.

 

imam jednu konfu s 6700xt na kojoj igram na 1080p strategije i pucacine, i drugu na 4k telci s 3080 u dnevnom za sve sta igram gamepadom. i fsr 3 nije los(postaje sve bolji, ali nije jos to to), barem meni kada probao s 3m udaljenosti na 65" oledu. mozda na monitoru bi primjetio vise greski.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2024 15:12 (Gemmy).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice